» »

Naomi Klein: Doktrina Šoka

Naomi Klein: Doktrina Šoka

ShowDown ::

A je kdo prebral to knjigo? 11.marca (torej jutri) izide slovenska različica. Kaj pa sploh je doktrina šoka, pa v tem precej pretresljivem videu:
Shock Doctrine (cca. 7 minut)

Rad bi slišal od nekoga, ki je dejansko prebral knjigo. Sicer pa ste tudi ostali vabljeni k debati.:)

Luka Percic ::

Fucking sick video.

Friedman=Liberalizem=mučenje.
Domet njene publike zgleda.

Seveda se po krizah bolj vprašamo kaj smo delali narobe, ter prej ali slej pogruntamo da smo bili premalo liberalni.

Če se v krizah popravlja, to nikakor ne pomeni da to ni popravek na bolje.

kixs ::

Se kar strinjam s tem.

Npr. kaj nas lahko caka ravno po tem principu:

ShowDown ::

Se strinjam, video je kar naporen za pogledat, ker prikazuje kako se izvaja doktrina šoka.

ShowDown ::

@kiks97:
Odličen video! Zelo dobro prikažejo, kako "couch potatoes" gledajo v TV in počasi, ampak res počasi vidijo čemu vse kar se govori.

Luka Percic ::

Ta video je pranje možganov. Direktno.
Sklepam da je tudi knjiga?

[Michael] ::

:)) Kaj pa ni pranje možganov? Narava, gozdovi, reke in travniki zato vsi v naravo, da nam ne bodo več pral možganov :)

ShowDown ::

Knjigo bom naročil, v teh dneh ko izide. Bojda je kar zanimanje. Glede pranja možganov pa še bomo videli. Information is shock resistance. Arm yourself.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShowDown ()

leinad ::

Seveda se po krizah bolj vprašamo kaj smo delali narobe, ter prej ali slej pogruntamo da smo bili premalo liberalni.


Luka vpiši v google: CDS. Ko boš izvedel kaj to je pa še googla pobaraj po: CDS + AIG. Pa še si na temo tega iskalnega niza preberi stvari.

Brane2 ::

Ne vidim smisla v tem. Mogoče nekoč, danes so rahlo drugi časi.

Zakaj bi danes poneumljal ljudi z namenom kontrole ?

Kaj ti bo gomila bebcev ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

username ::

Ta video je pranje možganov. Direktno.
Sklepam da je tudi knjiga?
Ne vem, če je knjiga pranje možganov (čisto možno, da pa je). Nisem je namreč bral in je ne nameravam, sem pa prebral kritiko knjige s strani akademika Johana Norberga:
povzetek
celoten članek v PDF

Na podlagi prebranega zanesljivo sklepam, da je knjiga totalen BS in prestreljena s prikazi napačnih dejstev, na podlagi česar seveda izpeljave ne morejo biti pravilne. Torej ni vredna mojega časa, da bi jo šel brat.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: username ()

Andruxa ::

@Brane2
Kaj ti bo gomila bebcev ?

Namen poneumljanja ni ustvariti neproduktivnega bebca, ampak spraviti normalnega, izobrazenega cloveka (naprimer inzenirja, ki se spozna na svoje področje, je pa politično dovolj dezinformiran, da samo misli da ima pravico do odločitve) do tega da je veliko bolj vodljiv kot sicer in se ga lahko bolje izkoristi. Večja skupina vodljivih ljudi (ki pa seveda še zdaleč niso bebci) je verjetno največje bogastvo kapitalista in ogromen potencial zaslužka.

Mislim, da je še vedno ogromen interes za poneumljanje (dezinformiranje, šokiranje) ljudi in da so dokaz za to sodobni mediji. Dovolj, da pogledaš 20 min CNN-a.
Lp, A

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Andruxa ()

ShowDown ::

Hehehe, pisal odgovor, ampak je Andruxa povedal veliko boljše. :)

@username: Johan Norberg? To je človek, ki je napisal knjigo In Defense of Global Capitalism. Knjiga ki se v sedanjih časih kaže za precejšen bullcrap. In to da je nekdo akademik meni ne pove veliko. V najslabšem primeru še je bolj omejen zunaj svojega okvira izobrazbe.

Brane2 ::

Namen poneumljanja ni ustvariti neproduktivnega bebca, ampak spraviti normalnega, izobrazenega cloveka (naprimer inzenirja, ki se spozna na svoje področje, je pa politično dovolj dezinformiran, da samo misli da ima pravico do odločitve) do tega da je veliko bolj vodljiv kot sicer in se ga lahko bolje izkoristi.


Poglej okrog sebe. Koliko ljudi vidiš, ki so tehnični genijalci, se pa pustijo nategovat neandertalcem ?

Ameri so poneumili folk in rezultat je ta,d a tudi pravih inženirjev nimajo več- so pač prišli od zunaj.
On the journey of life, I chose the psycho path.

BluPhenix ::

Poglej okrog sebe. Koliko ljudi vidiš, ki so tehnični genijalci, se pa pustijo nategovat neandertalcem ?


Veliko, vsepovsod.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

svit ::

Ta video je pranje možganov. Direktno.
Sklepam da je tudi knjiga?
Ne vem, če je knjiga pranje možganov (čisto možno, da pa je). Nisem je namreč bral in je ne nameravam, sem pa prebral kritiko knjige s strani akademika Johana Norberga:
povzetek
celoten članek v PDF

Na podlagi prebranega zanesljivo sklepam, da je knjiga totalen BS in prestreljena s prikazi napačnih dejstev, na podlagi česar seveda izpeljave ne morejo biti pravilne. Torej ni vredna mojega časa, da bi jo šel brat.


Na podlagi zgornjega posta zanesljivo lahko sklepam, da uporabnik "username" ideološko zaslepljen. Ne namerava namreč prebrati knjigo, ampak raje prebere kritiko nekega akademika, ki je mimogrede član Cato Institute in mu verjame na besedo... Kdo so ljudje v tej instituciji, kako razmišljajo in kaj počnejo, pa Doktrina Šoka lepo prikaže.

Pa še to... odgovor Naomi Klein glede na ta "review": link
Ni ideje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svit ()

Andruxa ::

@Brane2

Poglej okrog sebe. Koliko ljudi vidiš, ki so tehnični genijalci, se pa pustijo nategovat neandertalcem ?
Ameri so poneumili folk in rezultat je ta,d a tudi pravih inženirjev nimajo več- so pač prišli od zunaj.


Hmmm ... meni se zdijo tehnični genijalci še celo prvi na seznamu apolitičnih ljudi, za katere ni potrebno vložiti veliko truda, da se jih zapelje v željeno politično opcijo. Osebno pa poznam precej ljudi, ki so uradno izobraženi (diploma) in verjamejo, da se je vojna v Iraku začela zaradi genocida nad Kurdi in Sadama Huseina. Sicer pokimajo tudi ob tem, da gotovo imajo Američani tudi interes v nafti, vendar pa ni mogoče, da bi se vse začelo zaradi tega. In da so v Afganistanu zaradi bin Ladna, tega zlega stripovkega junaka, vodje hord uničenja in sil teme. In da se je v Ukrajini revolucija začela zaradi (ruskega) zatiranja demokracije in svobode in da po revoluciji zdaj tam vlada demokracija. In enako v Gruziji. Pa še pa še.

Ti ljudje, ki to mislijo niso neumni. Nobeden izmed njih. Nekateri so tudi zelo dobri tehniki. Ampak ne vlagajo dovolj truda, da bi se informirali bolj kot jih informirajo mass mediji. Zato je njihovo mnenje dovolj usklajeno, da je lahko vodeno in za takšne ljudi se uporablja izraz, da so poneumljeni, čeprav niso niti slučajno neumni ali neizobraženi. Nekateri izmed njih dejansko nimajo časa, da bi se še na lastno pest ukvarjali z dogodki po svetu in kritično primerjali novice, druge to ne zanima.

Se mi zdi podcenjevalno, da bi rekel da so ti ljudje neumni, ali, da so tisti, ki jih smatraš za inteligentne avtomatično nevodljivi. To je zelo nevarna zabloda. Vsak je vodljiv, če nima pravih informacij, tudi midva.

EDIT: typo
Lp, A

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Andruxa ()

username ::

Na podlagi zgornjega posta zanesljivo lahko sklepam, da uporabnik "username" ideološko zaslepljen. Ne namerava namreč prebrati knjigo
Ne, ne nameravam. Na svetu ni dovolj časa, da bi čisto vsak drek človek šel brat.
Če imaš ti kakšne travme zaradi tega, ker jaz ne bom bral neke knjige, mi je pa prav vseeno. Pa tudi tebi bi po logiki moralo biti vseeno, saj sem itak ideološko zaslepljen - so why bother?
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: username ()

USS Liberty ::

Stari starši od Kleinove so bili Marxisti, starši od Kleinove so bili Marxisti, in ona je zagrižena marxistka... jabolko očitno res ne pade daleč od drevesa...

Kdor hoče brati to žensko, naj jo bere... Jaz jo seveda ne bom, mi je dovolj že to, da so mi nekoč pri STM-ju vsiljevali marxizem...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Andruxa ::

@USS Nimitz
ker so ti ga vsiljevali v šoli, sklepam, da si poznavalec marksizma. Zanima me v katerih točkah se ti zdi marskizem tako zgrešen? Pa ne mislim na običajno jada jada, kako se je v praksi izjalovil. Ker to nima veze s filozofijo.

edit: typo
Lp, A

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Andruxa ()

svit ::

Na podlagi zgornjega posta zanesljivo lahko sklepam, da uporabnik "username" ideološko zaslepljen. Ne namerava namreč prebrati knjigo

username:
Ne, ne nameravam. Na svetu ni dovolj časa, da bi čisto vsak drek človek šel brat.
Če imaš ti kakšne travme zaradi tega, ker jaz ne bom bral neke knjige, mi je pa prav vseeno. Pa tudi tebi bi po logiki moralo biti vseeno, saj sem itak ideološko zaslepljen - so why bother?


username:
Nobenih travm nimam, je pa tvoj prispevek v to temo en kupček gnoja, ki bi se ga lahko izbrisalo. Oglasil sem se, ker si ponečedil temo. To pa baziram na tem:
1.) Nisi prebral knjige
2.) Prebral si "kritiko" hard-core neoliberalca in si po njemu "naravnal" pozicijo. To je podobno, kot da bi hard-core evangeličan podal kritiko islama, oziroma hard-core musliman o zahodni civilizaciji.
3.) Pristal si na vlogo ovčke, ki bleja, da je knjiga, katero nisi prebral, drek. Tako kot je ukazal "pastir".


lp,
svit
Ni ideje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svit ()

Saladin ::

Itak da se največ sprememb zgodi ob največjih katastrofah (dobrih in slabih).

Ampak za to ni potrebne globalne zarote - zdrava človeška pamet pač vidi priliko - za dobre in slabe spremembe.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

ShowDown ::

16.3. tudi okrogla miza na to knjigo. Še link:
Klik

Karte so brezplačne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShowDown ()

username ::

username:
Nobenih travm nimam, je pa tvoj prispevek v to temo en kupček gnoja, ki bi se ga lahko izbrisalo. Oglasil sem se, ker si ponečedil temo
Ups, mar sem morda po nemarnem blatil 'lik & delo' svete Naomi? :D
Gnoj je pa lahko fajn, veš. Koristne rastlince bolje rastejo.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

podbevna ::

Itak da se največ sprememb zgodi ob največjih katastrofah (dobrih in slabih).

Ampak za to ni potrebne globalne zarote - zdrava človeška pamet pač vidi priliko - za dobre in slabe spremembe.


Res je. Pa ne le to. Žal smo ljudje taki, da podcenjujemo prihodnji problem. Vedno znova zato pride do tega, da se potencialna ali že kar očitna prihodnja težava rešuje šele, ko akutno čutimo posledice. Čeprav je takrat že pozno in drago in bi lahko s preventivnim ravnanjem prihranili ogromno virov ali trpljenja.

Liberalne reforme res običajno pridejo šele po šokih. Ker so le takrat ljudje pripravljeni sprejeti težke odločitve, ki pa so dobre za njih. Šoke so vsaj v Evropi v zadnjih 50 letih povzročili revčki, ki mislijo, da realnost ekonomske politike nima zveze z njeno zgrešenostjo. Obrniti zgodbo in trditi, da so za njimi zlobneži, ki zagovarjajo svobodo ljudi (liberlaci), ker so hoteli ustvariti pogoje za svoje reforme je bolano.

P.S. Po tej krizi bodo reforme zopet v smeri liberalizacije. Ker če ne bodo, krize nikdar ne bo konec in bo pripeljala v množične zlome javnofinančnih sistemov. Že zdaj vem, kateri "intelektualci" bodo tulili, da je bila vse skupaj zarota in da so bile genialne reforme v smeri neomejenih javnih primanjkljajev in posledično neomejenih davkov sabotirane.

Balandeque ::

In da se je v Ukrajini revolucija začela zaradi (ruskega) zatiranja demokracije in svobode in da po revoluciji zdaj tam vlada demokracija. In enako v Gruziji. Pa še pa še.


No, Andruxa - jaz to verjamem. Ampak se ne bom imel za neumnega, dokler mi TI ne pokažeš drugače. Zraven mi pa še povej, kolikokrat si bil v Ukrajini in Gruziji pred letom 2004 in kolikokrat sedaj. Pa Krim v tem primeru ne šteje za Ukrajino.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

T-h-o-r ::

ja, v ukrajini je jaka demokracija :)

pred kratkim so ljudem zamrznili denar na bankah, da so plačali plin rusiji :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Balandeque ::

To nima zveze z demokracijo, če sta dve banki propadli. Ne boš rekel, da Islandija ni demokratična, ker se jim je tudi to zgodilo?

Dokler pa imajo v Ukrajini proruski kandidati možnost dobiti volitve (Janukoviču 2004 ni prav veliko manjkalo), so kar zgledni v demokratičnih standardih. Od Kučme sem so zelo napredovali.

In ja, trdim, da je bila oranžna revolucija zaradi ruskega vmešavanja v njihove zadeve. So jo inštruirali in sponzorirali Američani, ampak vzrok je bil pa točno to.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Grey ::

Meni osebno se tista globalizacija, ki je v filmčku od kixs97 sploh ne zdi slaba...razen prekomernega nadziranja in možnosti zlorabe RFID čipov. One money, one nation, one country pa je prihodnost, ki si jo želim živeti.

Splošno znano je, da se ob disasterjih ljudje "spravijo skupaj" in so bolj dovzetni za manipulacije samozavestnih, karizmatičnih ljudi. Na ta način so se seveda dogajale zlorabe in manipulacije s strani vodilnih.
V to ne dvomim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iluminati

Oddelek: Loža
142428 (2120) lonz
»

Verouk kot oblika pranja možganov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30817794 (13177) Barakuda1
»

OPUS DEI..

Oddelek: Loža
282373 (1645) Nejc Pintar

Vrnitev kralja - knjiga ali film: kaj je boljše?

Oddelek: Sedem umetnosti
332065 (1704) DoloresJane

Več podobnih tem