» »

Vrnitev kralja - knjiga ali film: kaj je boljše?

Vrnitev kralja - knjiga ali film: kaj je boljše?

R0K ::

Kmalu bo 17. december, spet bodo nafilane kino dvorane, LOTR : Vrnitev kralja bo pač na sporedu :).

Tukaj imate en kratek odrezek, ki mislim da pove vse. Film bo spet nesramno dober. Jest komaj čakam! Upam da mi uspe pridet na premiero (vzdušje tam je vedno najbojlše ;).

lp

P.S. Dopolnila sem naslov, da bolj natančno izraža temo.

Gandalfar ::

zeh,

go read a book.

zile ::

Gandalfar: Res globoko! Zehat po forumu je mal mimo :| .

R0K ::

Od Štoparja, dve leti nazaj nisem prebral nobene knjige evč, pa mi nič ne manjka. Knjige so za tiste, ki imajo preevč časa. Zakaj bi bral dve tedna, če lahko vse vidiš v dveh urah? In ostalih 13 dni porabiš za kaj bolj koristnega ...

Eni pač vse vidite v knjigah. Jest nebom šol zdej LOTRa brat, ko sem videl že prva dva dela. Nesmisel...

Gandalfar ::

Torej, moje mnenje je, da z ogledom filma izgubite prevec stvari in ne morete doziveti popolne carobnosti knjizne razlicice.

Jaz konkretno bom verjetno uzival v filmu, vendar sem celotno trilogijo ze nekajkrat prebral. Zato bo moja izkusnja boljsa, ker bom bolj vedel 'zakaj se gre'.

undefined ::

No, jest LOTR knjig nisem bral, predhodnja filma pa me tudi nista pritegnila. Ne vem zakaj, samo se mi zdi dosti tez zgodbe faljenih in se mi zdi, da ne odražajo tega, kar bi pameten človek dejansko storil v življenju. Govorim seveda večinoma o malem hobbitu, ki ves pogumen rešuje svet. Pa še nekaj drugih cvetk se najde skozi zgodbo. :)

Hellspawn ::

Osebno mislm da je knjiga 50x bolsa od filmov. Pri filmu izrežejo dosti zanimivih dogodkov. Pa sam tko jz sem knjige bral same 4 dni =), na zalost

trpo ::

Jest sem mnenja, če ne prebereš knjige, ampak pogledaš sam fim, ne doživiš 30% Tolkiena in njegovega čara. Trilogijo sm že prebral, pa jo še bom. Misnem pa tud, da je treba knjigo prebrat prej, kot pa gledaš film. Šele pol vidiš de film ne tok dobr kot nekateri mislijo.
Pa ne me narebe razumet. Film je odličen, samo tako kor pravi Hellspawn:
Osebno mislm da je knjiga 50x bolsa od filmov
www.LOST-serija.net

undefined ::

> Osebno mislm da je knjiga 50x bolsa od filmov

Odvisno kaj posamezniku bolj sede, knjiga, al film. Vsak ima svoj način percepcije in na tej podlagi se potem ne da sodit, kateri medij je boljši. Knjiga al film. Slika al govor. Vijugasta črta al premica. Vsi ti predsodki so bedasti. :)

para! ::

Mah...

Knjiga je boljša že samo zaradi tega, ker lahko z lastno domišljijo interpretiraš napisano. Film ti vsili svojo interpretacijo.

Drugače pa, gledal sem prvi del LOTRa, dokaj zanimiva zgodba s presladkim priokusom in predolgim časom trajanja samega filma.

Poskusil sem gledat tudi Dva stolpa, pa me zgodba ni dovoj potegnila vase, da bi zdržal do konca.

Kraljeva vrnitev me posledično še manj zanima.

Knjig se zaradi tega ne bom niti dotaknil.

LP
Death before dishonor!

IceIceBaby ::

Knjiga JE boljša. Vsi trije filmi ne prikazujejo niti četrtine vsega dogajanja in vse skup se men zdi kot nekakšen hiter pregled LOTR.

Drugač pa sta mi filma tut bla všeč. Tapru bolj kot tadrug, zdej pa upam da bo zadnji del res dober. Trailerji že kažejo na to.

para! ::

Ma ne, osebno me raztegnjena zgodba v nadaljevanju sploh ne privlači. :\

Prvi del mi je kar všeč in verjamem, da je knjiga še boljša, a jaz bi konec trilogije postavil na konec prvega dela. Preveč raztegnjeno.

LP
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

IceIceBaby ::

sej to je problem filma. 3 ure sedet namir in zjat v platno ni lahko. Za knjigo si pa lahko čas vzameš in v miru bereš urco, 2 na dan, ali kakor ti paše.

kuglvinkl ::

Od Štoparja, dve leti nazaj nisem prebral nobene knjige evč, pa mi nič ne manjka.

Nič ti ne manjka? Kako to misliš? Torej namiguješ vsaj na možnost, da ti nekaj manjka, če ne bereš knjig. Med nama, ogromno ti manjka, če sploh kaj takega izustiš.

Knjige so za tiste, ki imajo preevč časa.

Sploh ni res. Sam berem izključno bred spanjem, običajno vsaj 45 min, če imam zjutraj službo, med vikendi 1-1.5 ure. S tem da sem od 5:40 do najmanj 16:30 na poti in v službi. Popoldne moram pa študirat (torej tudi brati, narava foha).

Zakaj bi bral dve tedna, če lahko vse vidiš v dveh urah?

Sicer ne vem komu je uspelo, ampak tisti, ki te je v to prepričal je car. Da nisi sam prišel do tako globokoumnega zaključka? Na podlagi česa?

In ostalih 13 dni porabiš za kaj bolj koristnega ...

Npr. skoplješ jarek, pogledaš še 15 filmov oz. dej mi povej v čem širše občestvo čuti tvoj prispevek, da je tako hudičevo nujno, da si ne moreš vzeti časa za branje?

Ne zveš vsega na eMpTy Vision.
Your focus determines your reallity

R0K ::

Nič ti ne manjka? Kako to misliš? Torej namiguješ vsaj na možnost, da ti nekaj manjka, če ne bereš knjig. Med nama, ogromno ti manjka, če sploh kaj takega izustiš.


Zakaj? Mogoče zato, ker je večian knjig, ki jih folk bere mitoloških, o ne vem kerih nadravanih bitji, itd. So tudi knjige, ki so po resničnih zgodbah in jih ljudje berejo. Ampak takih je malo. Zakaj bi potem bral nekaj od česar nebo nič pametnega pobral. Marsikdo postane zaradi njih pravi 'psihopat' (verovanje v nlpje, magijo, pa to ko preberejo kakšno knjigo kakšnega drugega 'psihopata').
Sicer pa je čisto normalno, da se ti zdi da mi kaj manjka. Ljudje smo si pač različni.

Sploh ni res. Sam berem izključno bred spanjem, običajno vsaj 45 min, če imam zjutraj službo, med vikendi 1-1.5 ure. S tem da sem od 5:40 do najmanj 16:30 na poti in v službi. Popoldne moram pa študirat (torej tudi brati, narava foha).


Nič ni narobe z branjem. Narobe je z vsebino. Jaz bi raje prebral kakšen članek na slo-techu, iz katerega se bom kaj naučil, kot pa recimo šol brat LOTRa.

Sicer pa si me vrjetno narobe razumel. Ti misliš da jaz nočem brat. Napaka. Jest berem. Precej. Ampak kaj koristnega - v tem je moj point vsega, kar sem napisal nekaj postov zgoraj ...

kuglvinkl ::

Zakaj? Mogoče zato, ker je večian knjig, ki jih folk bere mitoloških, o ne vem kerih nadravanih bitji, itd.

Kaj folk bere, je popolnoma brez vrednosti. Je lahko samo indic, da knjiga utegne biti zanimiva. Da pa večina folka bere knjige o nadnaravnih bitij, je pa IMHO mimo. Bi blo treba vprašat v knjižnici oz. sam ne upam postaviti teze o tem.

So tudi knjige, ki so po resničnih zgodbah in jih ljudje berejo. Ampak takih je malo.

... So tudi knjige, ki niso spisane po resničnem dogodku in v njej ne nastopajo mitološka bitja. In kolk jih je (spet) nima veze.

Zakaj bi potem bral nekaj od česar nebo nič pametnega pobral.

Zdej, odvisno kaj pričakuješ od knjige. Če želiš uporabno vrednost, potem beri HowToje, knjige tipa Sam svoj mojster in podobno. Se strinjam, da utegnejo biti neposredno uporabljive v vsakdanjem življenju. Izjemno bogatijo besedni zaklad, za začetek.

Marsikdo postane zaradi njih pravi 'psihopat' (verovanje v nlpje, magijo, pa to ko preberejo kakšno knjigo kakšnega drugega 'psihopata').

Močno dvomim. Od kje ti ta podatek? Koliko je marsikdo? 20%, 5% bralcev knjige?

Nič ni narobe z branjem. Narobe je z vsebino.

Se strinjam. Plaža je za tiste želodce, ki kaj takega prenesejo oz. če že greš na plažo, počni kaj drugega.

Sicer pa si me vrjetno narobe razumel. Ti misliš da jaz nočem brat. Napaka. Jest berem. Precej. Ampak kaj koristnega - v tem je moj point vsega, kar sem napisal nekaj postov zgoraj ...

Obrazloženo zgoraj.
Your focus determines your reallity

Isht ::

tell him kuglvinkl.

Ne, resno, knjige je treba brat.

ROK: Za informacijo: veliko vec folka rata psihopatov, ker recimo niso sprejeti med sovrstniki, ker jih druzba zapostavlja/zanemarja/zlorablja, ker so njihove druzinske razmere na psu.
To, da beres knjige o nlp-jih, ne pomeni da bos zaradi tega, ker jih beres, zacel verjet v nlp-je, ampak to pomeni, da veliko verjetneje ze verjames v nlp-je, in te zato take knjige pac zanimajo.

In se to: najvecji psihopati so a) sposobni gledati samo bedaste nadaljevanke na tv-ju b) so geniji in berejo znanstvene, psihološke in filozofske knjige. Tukaj ne vidim ljudi, ki berejo misticne knjige.

In to, da si vzames cajt in preberes kvalitetno knjigo (kar LOTR nedvomno je, sploh ce si vzames cajt in preberes original v anglescini, potem pa se Silmarilion in na koncu ugotovis, da je bil Tolkien genij in niti priblizno ne psihopat), je samo pohvalno.

In se nekaj: katere knjige natancno ti beres, ki so napisane po resnicnih dogodkih? Victorio Holt? Grishama? A? Ajde. Da te vidimo.
Meni osebno so ljudje, ki berejo tak sodr, pravi psihopati (da se spustim na tvoj nivo in uporabim tvoje izraze).

undefined ::

Ja, večino ljudi raje, kot bi brali knjige temelječe na resničnih dogodkih, bere fikcijske knjige ali pa sarkastične. Vendar se proti slednjim dosti ljudi upira, torej so najbolj popularne seveda fikcijske. :)

Hehe, psihopat. Sem vedel, da so študenti sami psihopati. >:D

Zgodovina sprememb…

@ljash ::

da ste...:D

kihc ::

Ammm, ker vidim da gre tukaj za hudo debato kaj je bolše pri Gospodarju Prstanov - film ali knjiga, moram povedat še moje mnenje.

Namreč sam sem (po moji presoji) prebral knjigo v idealnem trenutku, torej takoj po prvem filmu (bratovščina prstanov).
Film me je je prepričal da sem prijel v roke tist ogromen kup papirja, čeprav imam z Hobitom (isti avtor) malo slabše izkušnje (nad njim sem pred nekaj leti po 5h straneh obupal.) :D

No ampak tega sem se res lotil brat ves željan izvedeti nadeljevanja zgodbe...

...in kmalu sem ugotovil, da se knjiga in film neverjetno razlikujeta, v filmu so izpuščene mnoge podrobnosti, brez katerih sploh ne moreš razumeti ozadja filma. Po mojem mnenju, bi, če bi preverjali kako je razumel zgodbo človek, ki je samo gledal filme in tistega ki je prebral knjigo, bi prišli do ugotovitve, da ima "film watcher" popolno zgrešeno predstavo o sami zgodbi.

Sam pa sem izbral idealno zaporedje med filmom in knjigo, da sem si znal predstavljati srednji svet, ko sem bral knjigo, druga dva filma pa sem/bom šel gledat bolj zaradi filmskih efektov, lepih prizorov, ter kokic. :D

DoloresJane ::

Ne vem sicer, koliko berete ali ne, ampak ta pogovor ne odseva intelekta, ki naj bi se brusil ob knjigah. Prosim, da vsak sam sebe toliko ceni, da se ne spušča na (morda primitivnejši, vsaj kar se izrazja tiče) nivo sogovornika. Osebno dostojanstvo je tisto, kar človek lahko zelo hitro izgubi in težko pridobi.

Odgovori v tem oddelku naj vsebujejo več IQ-ja kot je številka vaših čevljev.

Iceman - če nisi bil študent ali pa si to že prerasel, si po mojem veliko izgubil. Čas študija je čas intenzivnega brušenja intelekta in osebnosti. Nihče se ne bi smel sramovati ali z zaničevanjem gledati na svoj študij (od osnovne šole pa do konca dokotorata). Na to je treba biti vendar ponosen! :D

R0K ::

Isht...

Zakaj bi bilo dobro knjige brat? Povej mi en dober razlog? V enem dnevu na diskoveriju izveš ravno toliko kot da bi cel teden bral razne knjige. Zakaj bi tratil čas?

Če je tebi užitek brat - beri. Ne tega prenašat na druge. Meni knjige smrdijo. Mrzim jih. A si ti zato kaj boljši' ker jih bereš od mene?

Če je tebi užitek breati knjigo je to tvoj problem. Mene podrobnosti v knjigi ne zanimajo. Ker bi zaspal poleg tega ko bi bral. Če je tebi to užitek pa kar ...

Sicer pa ko si vprašal kaj berem. Preberem kakšno knjigo, ki bazira na resničnih zgodbah kakšnega vojaka, ujetnika, ki se je dogajalo v kakšnem zanimivem času in kraju, kakšne knjige katere razjasnijo mnogo zgodovinskih dogotkov. Zgodovina v OŠ in SŠ je itak čist zgrešena. 10 let skoz ista snov ... Ta tematika me zanima. Sicer takšnih knjig ni ravno veliko - škoda.

kuglvinkl ::

Tako, pravi obraz. :)

? V enem dnevu na diskoveriju izveš ravno toliko kot da bi cel teden bral razne knjige.

Ne vem od kej tebi take genialne informacije. Upam, da se boš za službo učil preko TV in imel temu primeren poklic.

A si ti zato kaj boljši' ker jih bereš od mene?

JA, vsaj 1000×, če uporabim tvojo neumestno primerjavo o biti boljši.


Nadezha: ljudi, ki sovražijo veliko in lepo, je nujno potrebno prjet za rame in jih strest. KOt vidiš je poba popolnoma zaslepljen s čudimi idejami.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

reberem kakšno knjigo, ki bazira na resničnih zgodbah kakšnega vojaka, ujetnika, ki se je dogajalo v kakšnem zanimivem času in kraju, kakšne knjige katere razjasnijo mnogo zgodovinskih dogotkov.

Knjiga, ki razjasniji mnogo zgodovinskih dogotkov, je recimo Kavelj 22. To, ROK, preberi!
Your focus determines your reallity

R0K ::

Ne vem od kej tebi take genialne informacije. Upam, da se boš za službo učil preko TV in imel temu primeren poklic.

Zakaj bi se učil za službo preko TVja? Point? Očitno ne štekaš kaj je poljubno branje (recimo vaše branje LOTRa), kaj pa učenje, izobraževanje za poklic.

Glede diskoverija. Vrjetno ti je znano da slika pove 1000 besed. Enako količino podatkov, brez podrobnosti, izveš v eno urni oddarji, kot pa v 15 urnem branju knjige.

JA, vsaj 1000×, če uporabim tvojo neumestno primerjavo o biti boljši.

Neumestna za tebe, ker še vedno ne preneseš, da mi nič ne manjka ker ne berem. Čisto tvoj problem. :).

Sicer pa s to debato, da nekomu vsiljujete knjige nisem začel jaz. Tako da ne o tem kaj ne neumestno in kaj ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

kihc ::

JaO, tuki je spet ratal kar en fajt, ki se sploh ne navezuje več na topic.:\

Glejte, obe strani se morata sprijaznit - nekaterih stvari knjiga ne bo nikoli prikazala tako nazorno kot kakšen dober dokumentarec IN OBRATNO, ne moreš ti doktorata nardit ob televiziji.

kuglvinkl ::

Zakaj bi se učil za službo preko TVja?

Meni knjige smrdijo.

Očitno ne štekaš kaj je poljubno branje (recimo vaše branje LOTRa), kaj pa učenje, izobraževanje za poklic.

Ne, ti ne štekaš, da se je moč (če želiš seveda, lahko tudi izklučno uživaš) učiti tudi iz knjig kot je LOTR. Semantika (da boš vedel kaj to je, boš moral PREBRATI, tega ne kažejo na Discoveryu) v tej knjigi je naravnost fantastična.

Če te prav raumem. V kolkr bo šlo za izobraževanje in poklic, ti branje še gre od rok. Da bi pa tvoj prosti čas zapravljal z branjem pa ne, lahko počneš bolj pametne in koristne stvari. Je tko? :)

Glede diskoverija. Vrjetno ti je znano da slika pove 1000 besed. Enako količino podatkov, brez podrobnosti, izveš v eno urni oddarji, kot pa v 15 urnem branju knjige.

Če bi bral, bi vedel, da slika pove 1000 besed nikakor ne sodi v ta kontekst. Če malce zabredem. Kolk je to besed: framerate je 25/s, 45 minut. KOlk je to avtorskih pol?! Vidiš da tu ne bo šlo? Slika, ROK, slika, en sama, na zidu, na monitorju, na mizi, ne pa FPS!

nako količino podatkov, brez podrobnosti, izveš v eno urni oddarji, kot pa v 15 urnem branju knjige.

Ta je pa sploh za v anale.

Neumestna za tebe, ker še vedno ne preneseš, da mi nič ne manjka ker ne berem. Čisto tvoj problem. :).

ROK, ti si iskreno prepričan, da jaz sebe s knjigami davim. Med nama. V realnem življenju ne bo prav veliko ljudi (IMHO 2-3), ki bi si vzeli vsaj toliko časa kot sem si sam in ti pokazali, da se brati splača. Vsaj poizkusiti brati.

Če se bo zdelo, da bo zdaj nesramen, temu ni tako. ROK, ni narobe če si neumen, narobe je če hočeš neumen ostati.

kihc: prava mera kombinacije je odgovor. Ne gre za ali ali.
Your focus determines your reallity

BigWhale ::

> Zakaj bi bilo dobro knjige brat? Povej mi en dober razlog? V enem
> dnevu na diskoveriju izveš ravno toliko kot da bi cel teden bral
> razne knjige. Zakaj bi tratil čas

Ze samo ta odstavek, ki si ga napisal, dokazuje ravno nasprotno.

Ce se tebi zdi branje knjig zapravljanje casa, kaj se sploh usajas na nekem forumu, kjer moras, khm, precej stvari prebrati. In to v temi, ki je posvecena branju knjig, bolj ali manj. Povej svoje menje in bodi tiho, kaj vec tako ali tako ne mores povedati, saj knjige nisi prebral in tudi s filmom je ne mores primerjat.

Zakaj sploh beres Sedem Umetnosti? Tukaj se pa ja nicesar ne bos naucil. Saj gre zgolj za blesave debate o umetnosti!

Pejdi gledat Saving Private Ryan in pa Missing In Action 1, 2 & 3 (featuring Chuck Norris - Walker, The Texas Ranger!).
Sedaj imas materiala za ene dva dni! Dozivetja vojakov, ki so morali pobegniti/biti reseni...

To bo znanja!

PS (edit): In predvsem izkusenj, ce naju kdaj ujamejo in zaprejo v bambusovo kletko, bos ti popobegnil, ker prirocnika o tem, kako pobegnit iz bambusove kletke nisem nikoli prebral. Ti si pa gledal film!!!

;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

R0K ::

Ne, ti ne štekaš, da se je moč (če želiš seveda, lahko tudi izklučno uživaš) učiti tudi iz knjig kot je LOTR. Semantika (da boš vedel kaj to je, boš moral PREBRATI, tega ne kažejo na Discoveryu) v tej knjigi je naravnost fantastična.

Zakaj bi bral to, če me ne zanima? Mogoče ti veš kako gradijo dolge mosotove, kako delajo naftne ploščadi, vrtajo dolge tunele, delajo vesoljska plovila, kako debeli so bili oklepniki v 2. SV, itd?

nako količino podatkov, brez podrobnosti, izveš v eno urni oddarji, kot pa v 15 urnem branju knjige.

Ta je pa sploh za v anale.

Sploh v tvoje. Če maš kaj za povedat, povej konstruktivno ... zeh.

ROK, ti si iskreno prepričan, da jaz sebe s knjigami davim.

Očitno imaš res nadnaravne zmožnosti, da lahko odkriješ kaj takšnega. Svašta.


Od kdaj pa imaš Ti, navaden user slotecha, da odločaš kdo je neumen, in kdo bo neumen ostal. Se ti vidi da preveč bereš knjige. Ti sčasoma 'stopi' v glavo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

R0K ::

Ce se tebi zdi branje knjig zapravljanje casa, kaj se sploh usajas na nekem forumu, kjer moras, khm, precej stvari prebrati. In to v temi, ki je posvecena branju knjig, bolj ali manj. Povej svoje menje in bodi tiho, kaj vec tako ali tako ne mores povedati, saj knjige nisi prebral in tudi s filmom je ne mores primerjat.

JAZ sem odpru temo, ki je bila nemenjena FILMU, vmešali ste se VI, ki VSILJUJETE mnenje nekomu drugemu. Tako da nebi zdej o usajanju...

Zakaj sploh beres Sedem Umetnosti? Tukaj se pa ja nicesar ne bos naucil. Saj gre zgolj za blesave debate o umetnosti!

Očitno ti ni jasno kako širok pojem je umetnost, kaj?

Pejdi gledat Saving Private Ryan in pa Missing In Action 1, 2 & 3 (featuring Chuck Norris - Walker, The Texas Ranger!).
Sedaj imas materiala za ene dva dni! Dozivetja vojakov, ki so morali pobegniti/biti reseni...


Seveda. Povsem realna. Raje preberem knjigo, Beg iz alkatraza, kot pa gledam te risanke. :|

Samo očitno vas je še vedno par tu, ki ne zastopite, da neko ni užitek brat nekih mističnih knjig. Potem pa še to vsiljujejte drugih ... podn podna. Res.

Tr0n ::

Ce se ti da brat, potem knjiga, za lene (like meh) pa film. Za frike pa seveda oboje.

BigWhale ::

> Očitno ti ni jasno kako širok pojem je umetnost, kaj?

Res je, nimam pojma. Lahko mi pa razlozis, pa mi razjasnis zadeve, da ne bom pisal bedarij sem.

> Seveda. Povsem realna. Raje preberem knjigo, Beg iz alkatraza,
> kot pa gledam te risanke.

Saj ti vendar ne beres in knjige ti smrdijo...

R0K ::

Napisal sem, da ne berem mističnih knjig, knjig ki bazirajo na kakih fetiših pisateljev, sci-fi knjig in podobno. Berem druge knjige. Sem napisal katere. Pa še te bolj malo - ker takih knjig ni veliko ...

DoloresJane ::

Da knjig, ki bi ti bile všeč, ni veliko, najbrž ni res. Če jih ne poskušaš najti, pa vsekakor drži, da jih ni "veliko".

Kuglvinkl - cenim tvojo predanost, vednar z zmerljivkami in merjenjem moči tu očitno ne boš prišel daleč. Nekateri so se pripravljeni učiti, drugi so prepričani, da vse, akr je treba, že vedo. Čas vo pokazal, kdo je imel prav. Če prej ne - se bo tisti, ki nima "bralne kondicije" spomnil, (koliko je izgubil, ker ni bral) takrat ko bo moral za posamezen izpit predelati 1000 strani. Pri takem opravilu bralna tehnika in sposobnost luščenja bistvenega od nebistvnega pokažeta svojo moč.

Debato o smiselnosti branja nadaljujte v temi o pismenosti Slovencev. To temo bom zaklenila. Skrenila je s poti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pismenost Slovencev je zelo slaba (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
15420862 (11665) nevone
»

Ender's Game (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16726006 (13295) ZaphodBB
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15142976 (24276) AgiZ
»

Nova anketa: (e)knjige? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
14219254 (15313) PNG
»

Nova anketa: kje berete knjige (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
5012156 (10963) kuglvinkl

Več podobnih tem