» »

certifikati - varnost

certifikati - varnost

PujsaPepa ::

IE omogoča, da pri importanju certifikata določiš da zasebnega ključa ni možno izvozit.
Torej ti nihče, ki bi slučajno prišel v tvoj account ne more ukrast certifikata.

Ali kaj takega omogoča tudi Firefox ?

=========
Pri IE si lahko nastaviš še neke dodatne možnosti zaščite, da te pri vsaki uporabi
certfikata vpraša za dodatno geslo, a v NLB KLIKu me nekako ne sprašuje zanj, čeprav sem
vse natavil na maximum. Sem kaj narobe nastavil ali je KLIK tako narejen ?

solatko ::

Kaj boš pa naredu, ko se ti sesuje sistem. Osebno ključ vnesem takrat, ko grem na banko, potem ga pa ob zaprtju izbrišem. Če je ključ v mašini, je vedno možnost, da ti kak nepridiprav zvoha geslo in se sprehaja po tvojem računu ali pa še kaj hujšega. Nekateri so še tako pametni, da dajo na avto vpis. Certifikati in osebni ključi, ne spadajo v mašino, do katere ima dostop še kdo, razen lastnika.

Tomas 33 ::

Ko ga prevzameš, si ga izvoziš v .pfx file, si ga shraniš na CD, izbrišeš iz IE in uvoziš brez možnosti izvoza zasebnega ključa.
FF mislim, da nima te možnosti, lahko pa zaščitiš certstore z geslom. Poigraj se z možnostjo Enable FIPS. Lahko pa začneš razmišljati o uporabi pametne kartice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB Klik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10722760 (1591) Tomas 33
»

NLB mora povrniti škodo zaradi phishinga (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
12848730 (41801) tony1
»

NLB klik

Oddelek: Pomoč in nasveti
188817 (7988) telexdell
»

Kako najti certifikat NLB na PCju?

Oddelek: Programska oprema
3415818 (14850) SkIDiver
»

cerifikat za klik nlb (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
698480 (7399) solatko

Več podobnih tem