» »

hudicevemu advokatu alias andreju ;^)

hudicevemu advokatu alias andreju ;^)

norvalk ::

zdi se mi, da si kot gorec zagovornik velikih in mogocnih, potreben taksnega ctiva - zaradi casovne stiske ti podajam samo link z originalnim besedilom...



http://cryptome.org/jg-wwwcp.htm



lp
  • spremenil: norvalk ()

norvalk ::

opozarjam, da je besedilo resnicno dolgo in spisanov agleskem jeziku... je pa vsekakor VREDNO vsakogarsnje pozornosti!

andrej ::

a si mislo mene? Nevem zakaj si reko "gorec zagovornik velikih in mogocnih". kakorkoli ze ravno sem zacel brat...

andrej ::

Zanimivo razmisljanje, ceprav clovek v zadnjih odstavkih totalno zabluzi.

Dolocene zadeve ma prav - recimo regijska zascita za DVD, pa ostale zadeve, ki preprecujejo kopiranje svojih stvari. OSebno se na CPRM in podobne zadeve ne spoznam prevec, ker nisem bral spcifikacij zato tega ne bi komentiral - cloveku, ki je to napisal pa tudi ne verjamem 100% ker malo tudi pretirava.

S stalisca konsumerja je copy protection res bedast, ce se pa postavimo na stran nekoga, ki hoce svojo vsebino zascitit pa je logicno - jaz sem ustvaril vsebino, zato bom jaz povedal kako in kolikorat se to se kopirat, itd. Zal pa vsi pretiravajo - tako proizvajalci kot ta, ki je ta spis tudi napisal.

Prej sem reko, da mu ne verjamem - to pa zato, ker je na podrjocju, ker sem doma totalno mimo mahno. To je tisti del za MS in njihov DNS:
1. Slashdot in ostali sploh niso meli proti DNS-u nic proti, ker je napisan po standardih - ce koga zanima lahko dobi stevilke RFC-je. Problem je bil protokol Kerberos.
2. pri Kerberosu je enon polje, ki se pri autentifikaciji lahko uporabi in ni natancno definirano - torej ga lahko vsak uporabi po svoje. MS je to polje uporabil pri autentifikaciji na svoj nacin - problem je bil v tem, da svojega nacina ni dal prosto v javnost - kar ima tudi pravico, saj je to njihove implementacija...

Jaz bom pocakal, da vidim kaj se bo iz vsega tega izcimilo - ampak neglede kaj bodo naredili na netu se bodo vedno znasli cracki...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Transparentna Slovenija #1: Razkriti kupci trgovine z oblekami in opremo za najmlajše

Oddelek: Novice / Zasebnost
349738 (6030) M & M
»

(Filozofije, Prepricanja) Ali so izdajalci svojih edini verodostojni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
718791 (7378) TheBlueOne
»

NYT: Amazonov eksperiment, kako daleč lahko žene zaposlene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
6431709 (26833) gruntfürmich
»

SKB Visa debetna kartica namesto Maestro - WTF? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8024226 (15758) Magic1
»

prekinitev najemne pogodbe, pravice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517853 (6181) xsum1

Več podobnih tem