» »

Prenosnik made by home

Prenosnik made by home

KamikazA ::

No dragi moji, kar na enkrat mi je v glavo padla neka jako glupa ideja.
Razmišlajal sem kako bi si lahko privoščil en prenosnik, pa mi je škoda tako nekako nakaziti 4 Msit. Pa sem se sponil kaj če bi kupil en star prenosnik z barvnim zaslonom in iz njega odstranil ploščo in procesor. Nato bi notri namontiraral eno mamaplato, ki ima že vse integrirano dodal še enega celerona ki bi ga mogoče malce upočasnil in dodal blue orba ali kaki homemade hladilnik.
Glede diska ne vem kaj bi postoril. Pa ne vem kako bi monitor priklopil na grafično.
Sama avtonomija tega stvora mi nebi bila tako pomembana saj bi imel skorj zmeram na voljo zunanje napajanje(220V oz. 12V).

No zanima me vaše mnenje o te zadevi oziroma vaše pripombe.
Pa prosim ne me takoj do konca spluvat.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

andro ::

Kar veselo na delo!:D
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

asteroidk ::

fancy zadeva.. ce t bo uspela mau poslikej pa tko.. 8-)
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

||_^_|| ::

sori zmotu sm se:)),učas te mau zjebe če maš več okn naenkt otprtih, kar sm hotu rečt je, da kašno plato maš u mislih?

asteroidk ::

||_^_||: kaj ima pa s tem threadam link zravn ? >:D>:D
||_^_||: ti je oprosceno
:D:D:D:D
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

andrej ::

predno sploh zacnes moras vedet, da sve pri notebookih ni taksen kot pri navadnih PC-jih. Tukaj ni tolko kompatibilnosti. Recimo, ze pri diskih se ti lahko zaplete, ce kupit "previsokega", itd. Potem je recimo priklop za tipkovnico drugacen, bos mogo malo improvizirat. Hja, pa konektorji za disk niso cisto navadji, itd... Ce bos naredo kaj takega vsekakor poslikaj, dokumentiraj.

KamikazA ::

No sej še razmišljam o tem bomo vidli. No zanima me pa kje bi lohka našel kakršno koli dokumentacijo na temo prenosnikov. Predvsem me pa zanima priklop monitorja na navadno integrirano grafikuljo. Enkrat v eni debati (mp3 v avtu) na mobisuxu je en tipson pisal, da je odmontiral ekran in ga na navaden pc priklopil. Tpkovnica po moje ne bi bil problem diski pa še ne vem kaj bi naredil.
A kdo ve mogoče kje bi lahko kupil rabljen prenosnik z barvnim zaslonom po možnosti čimbolj poceni.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

Dax ::

Glavni problem (ki se mi zdi osebno nerešljiv) je to, da so VSI monitorji v prenosnikih digitalni in digitalen je tud link. In osebno niam pojma kje boš dobil integrirano ploščo z grafično kartico, ki ima digitalni izhod.

Pa tudi drugače ne vem, kako bi bilo z dimenzijami. RAM-i kr dost ven štrlijo, a ne?

asteroidk ::

ubistvu bi mogu pomoje ohisje od prenosca mal rezsirt ...:D:D:D:D:D
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

Dax ::

Lej, če hočeš poceni skoz pridit...

Prenosnik boš najbrž rabu v prvi meri za pisanje za piskov, res? Za igrce maš comp doma, SETI-ja tud ne boš laufu.

Za te potrebe zadostuje Pentium I. Winse 98 maš, Word maš, mrežno kartico maš in to je to.

In mislim, da bi mogu ohišje kr dooost razširit. Zle sem se spomnu... Kako bi pa hladil procesor. Mislim, da bi bilo nedopustno, da bi sredi tipkovnice ven štrlel en GOrb :D .

KamikazA ::

To o pentiumu je bi razlog da se mi je porodila ta ideja. To kar sem napisal, je bolj trenutni napad ustvarjalnosti. Sam se mi je pa zdela zanimiva varijanta. Za ram bi naredi adpter tako da bi ram bil vzporeden s ploščo. Hlajenje procesorja bi izvedel z doma nrejenim hladilnikom.

Koliko pa pride en pentium recimo 166MHz pa 32 rama pakakšen giga al pa dva diska.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

Cr00k ::

moje menje: ce bos dal u kisto recimo p3 pa os. plosco pa se kej bos meu zelo velik prenosnik :))

andrej ::

ne vem kam mislis navadno plato stlacit, z vsemi konektorji in PCI sloti. Raje probaj na e-bay-u dobit kaksne dele. veckrat kdo prodaja notebooka, ko kaksen del ne dela. recimo ma unicen zaslon ostalo pa je ok, ali kaj podobnega... mogoce lahko dobis kaj poceni...

Tomi ::

Ideja ni slaba, samo misilm, daje izvedba zeloooo težka.. SI že kdaj videl, kako so notebooku znotraj izgrajeni...
Jaz zase vem, da bom reduciral tam 3k sit u mojega računa..
metrodusa.blogspot.com

KamikazA ::

Sej pomoje ni taki problem noti stlačit. Danes so kaske sumljive plošče že presneto majhne, ohišja malce starejših prenosnikov pa tudi niso viček miniatrizacije. Zadeve bi se lotil če bi recimo imel doma že en prenoskik, sam tkole se pa zadeve ne bom verjetno lotil saj je riziko prevelik.
Bi pa vprašal kje bi se dalo dobit ugodno kaki prenosnik, verjetno rabljen ker moj studentski zep ne omogoča kakega bajnega izdatka, sploh če je nov avto na vidiku.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

andrej ::

poglej na http://www.bolha.com kjer se najde kaj dosti prenosnikov - bos vmes vido tudi mojga - pohiti:D

Loki ::

Kamikaza sej ni nujn, da mas kaksen state_of_the_art prenosnik.
Kaksni pentiumi 1 prenosniki se dajo dobit ze dost pocen (rabljeni).
I left my wallet in El Segundo

KamikazA ::

Andrej, sem srečal tvoj prenosnik, sam itak ne bom v treh dneh kupil. Verjetno do poletja, ko grem na eno potovanje, pa ga bom sabo vzel.

Ka pa v tujini, se da kje kupit kak rabljeni prenosnik, predvidevam da je cenje kot v slo. Bi pa kupil kakega 200MHz procesor pa vsaj 32Mb rama, ene 2 GB diska ter ostalo navlako, ki sodi zraven. Me pa zanima kdaj so se pri prenosnikih pojavil USB?
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

Matek ::

Za USB ti ni treba skrbet, ker se čist poceni dobi razširitvena kartica za prenosnik, ki omogoča USB tudi v starejših računalih.8-)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5819669 (18877) krneki0001
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916203 (7164) Seb4
»

prenosnik vs. namiznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675839 (4587) Fr33man
»

prenosnik pod 180k SIT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
805940 (3970) |_CoBrA_|
»

Kater prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
472641 (1809) OwcA

Več podobnih tem