» »

s čim bi lahko predvajal?

s čim bi lahko predvajal?

milkafan ::

Imam problem, zaenkrat nisem zasledil teme ki bi mi pomagala, zto odpiram na novo. Ne vem s katerim programom oz. playerom naj predvajam hd dvd formate na računalniku.Gor imam divx player, bs player, media classic player, vendar mi noben ne zazna filmov, ki so hd kvalitete(mislim da je oznaka dadoteke .mkv). Drugače imam grafično nvidia 8800gt in mislim da bi ta grafa morala potpirati hd formate.
Hvala za pomoč:D

_max_ ::

.mkv datoteke se zagotovo da predvajati z VLC media player. Tudi GOM player-ju niso tuje :)
Lasciate ogni speranza voi chi domandate

Tr0n ::

Predlagam CCCP, ki vsebuje novo verzijo Media Player Classic.

MTB ::

Pogooglaj za k-lite codec packom, pa ti bosta vsaj 2 od zgoraj nastetih predvajalnikov spilala. Me samo zanima kaj vam je ljudje, da imate instalirane 3 razlicne programe, ki v 99% opravljajo enako funkcijo.

milkafan ::

Pogooglaj za k-lite codec packom, pa ti bosta vsaj 2 od zgoraj nastetih predvajalnikov spilala. Me samo zanima kaj vam je ljudje, da imate instalirane 3 razlicne programe, ki v 99% opravljajo enako funkcijo.

Ko ti ena stvar ne deluje probaš use možne varjante:D
Drugače pa usem hvala za pomoč.

dzinks63 ::

Z KMPlayer free, se da prav tako predvajati veliko formatov in je ok player.

KrVoLoK ::

Jaz takisto glasujem za KMPlayer. Predvaja vse out of the box. Pred KMPlayerjem sem uporabljal VLC in MPC HC (tudi oba odlična predvajalnika), vendar me je KMP prepričal z verzatilnostjo, izgledom in nenazadnje me še nikoli ni pustil na cedilu.

podtalje ::

Za predvajanje .mkv datotek potebuješ ustrezen splitter.

Trenutno najpogosteje uporabljen je Haali Media Splitter:

Nato je stvar odvisna od kodeka. Običajno se pri HD filmih uporablja MPEG4 AVC kodek,
ki ga med drugim dokaj dobro predvaja ffdshow, trenutno najboljši pa je CoreAVC, ki je na žalost plačljiv.

Ko boš inštaliral zgoraj omenjene zadeve, boš lahko gledal .mkv filme v skoraj kateremkoli predvajalniku.

Matev ::

potrebuješ matroska kodek

podtalje ::

Matroska je samo format zapisa (podobno kot AVI), znotraj matroske pa je lahko uporabljen skoraj katerikoli kodek.
To, kar potrebuješ, je matroska splitter, ki zna iz tega formata prebrati ven audio, video, lahko pa tudi podnapise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456113 (3286) zavajon
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117296 (10181) GrimReaper
»

Predvajanje HD filmov z končnico .mkv

Oddelek: Pomoč in nasveti
96793 (5602) HudPes
»

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

Oddelek: Programska oprema
403191 (3191) jan01
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412496 (10351) Jst

Več podobnih tem