» »

Učimo iPoda plavati

Učimo iPoda plavati

djordjevic ::

Zdravo!

Imam eno čudno vprašanje. Mama je po naključju/malomarnosti oprala očetov iPod nano. Nisem ga še imel v rokah, zato ne morem kaj preveč povedati razen tega, da se pod zaslonom menda vidijo kapljice, pred pranjem pa je imel polno baterijo, zdaj pa se, jasno, na noben ukaz ne odzove. Očetu sem svetoval, naj ga da na suho in pusti nekaj dni, da se posuši, nato pa poskusi srečo (na spletu sem našel ene par strani, kjer so lastniki opisovali podobne dogodke in so jim iPodi po sreči preživeli). Med mojim brskanjem je seveda odprl zadnji pokrov in pravi, da neke vlage ni, razen tiste pod zaslonom. Je imel kdo že podobno nesrečno izkušnjo in mi lahko kaj predlaga?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Matev ::

sam sem opral usb ključ
ki je vse skupaj preživel

c00L3r ::

Če se kaka elektronika "opere" je priporočljivo čim prej odstranit baterijo in izdelek posušit. Ko se stvar posuši, se da baterija not in zadeva vklopi. Če se ne vklopi... servis.

djordjevic ::

iPoda sam še nisem odpiral, ampak kolikor vem, se baterije ne da kar tako odstraniti. Načeloma pa, ja, pri mobitelih odstraniš baterijo, in načeloma lahko spet oživijo. No, ja. Jutri grem domov, pa bomo videli, kako in kaj. Dotlej bi se moral že malo posušiti in ga bom poskusil povezati z računalnikom, da vidim, ali ga sploh še prepozna.
No grave is deep enough to keep us in chains.

c00L3r ::

Aja samo res :8) Večina Apple-ovih izdelkov nima odstranljive baterije. Jaz iPoda na vsak način ne bi poskušal prižigat par dni. Tako se lahko vsaj delno izogneš sklenjenemu tokokrogu, razen seveda vezja za vklop predvajalnika.

settler ::

Poskusi ga odpreti, nekje na internetu so tudi tutoriali kako odpreti iPod.
Potem bi ga pa postavil na radiator, za nekaj ur, da se presuši.

djordjevic ::

Ne bi jaz tega dajal na noben (močan) neposredni vir toplote. Naj se lepo posuši na zraku, pa bomo videli, kaj bo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Pyr0Beast ::

Baterijo ven, v pečico na max. 50°C za par ur. To je to :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bluefish ::

ravno nameraval podobno svetovati.

mihec87 ::

Zadevo se lahko operes z alkoholom ter v pecico ali pa na radiator susit, v nobenem primeru pa ne prižigat k pol je konc ponavad.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Ipoda Touch

Oddelek: Kaj kupiti
91393 (1149) MedusasPath
»

Mobitel v snegu, kaj storiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
173161 (2009) ziga1990
»

laptop polit s šabeso

Oddelek: Pomoč in nasveti
91751 (1458) arkas
»

[MP3] predvajlaniki s trdim diskom

Oddelek: Zvok in slika
364355 (2744) kapca81
»

Apple tožen zaradi prask na Nanotih

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
324416 (3337) TribesMan

Več podobnih tem