» »

Windows Vista dela vedno počasneje

Windows Vista dela vedno počasneje

.tadej ::

Dan!
Jas bi vpraasal zakaj mi vista dela vedno pocasneje
imam 3g rama. Ko vklopim laptopa mi na zacetku pozira le 30% rama(normalno)(okol 1g), kasneje pa mi vsakih nekaj min pozere 1% vec pa ceprav nič ne delam in izklopim odvecene aplikacije. V roku kaksne urce mi ze zere oko 70% (okol 2g rama)ce pa kaj hocem delat na kompu pa mi steka. Virusov in podobnih zadev nimam sem precekiral sistem. Torek kaj bi bilo narobe? Ze vnaprej hvala za odgovor.

Lp tadej

.tadej ::

aja pozabil sem se povedat da prosecor normalno dela pa vse.imam pa visto ultimate.

solatko ::

Poglej kateri procesi ti tečejo, nekateri gadget-i so prav neverjetno požrešni. Poglej lastnosti stranske vrstice Windows, predvsem katere zadeve imaš priklopljene - lastnosti - ogled seznama delujočih pripomočkov.

.tadej ::

imam samo beleško kolendar in merilnik, to pomojem nič ne požere.procesi so vsi normalno.samo nvm zakaj tolko rama požere. antivirus ga ne požere tolko.drugega pa sploh nič nimam.nevem kaj bi blo.....

P1P1 ::

Sej za Visto je značilno da pobere kar nekaj pomnilnika zaradi superfetcha, meni recimo tudi v idle cca. 1,7GB.

Imaš sicer legalne Windowse (ker redko kater prenosnik pride z nameščeno visto ultimate)?
S kakšnim AV si to preverjal?
Kateri programi se ti zaženejo od zagonu?

Tole kr praviš je še najbolj podobno kaki škodlivi kodi. Če imaš podatke na varnem sformatirej ali probaj vsaj v varnem načinu če se zadeva ponavlja.

Ciklamen ::

Hmm, logično je, da računalnik začne počasneje delati, saj se sčasoma začne nabirati na računalniku razna navlaka, kar pa je povsem normalno.

Ne skrbi, računalnik je v dobrem stanju, tudi če se ti zdi da dela malo počasneje.
- End of the Post ->

solatko ::

To vidiš, kaj ti pa pravi stranska vrstica - lastnosti - delujoči pripomočki. Vsak gadget, ko ga instaliraš, se zažene v programu, tako, da zna kar precej resursov pokurt, če si jih kakšnih 10 - 20 z neta potegnil.
Meni vista od 2 gb Rama, pod idle porabi med 30 in 40%.
Ob rednem čiščenju ti računalnik dela skozi lepo hitro in odzivno. Če pa inštaliraš vsako demo igro in potem ne počistiš registra in vseh nasranih failov, pa ni čudno, da ti dela počasneje. Pri čiščenju enga takega računalnika, je bilo 175k takih failov, par trojancev, nekaj spama, lastnik se je pa čudil, ker je XP-je nalagal skoraj 10 minut.

.tadej ::

saj ne rečem da računalnik počasi dela. pač lahko bi deloval hitreje.
nimam kupljenih winsov
antivirusni je avg free(redno posodablja)
zaženejo pa se mi tile programi ki jih pač uporabljanm(npr. bloototh, deamon tools, msn discovery, msn, antivirus, steam itd..)
sam pač tiste ki jih ne rabim izklopim.

blackbfm ::

Formatiraj in nalagaj čim manj svinjarije. Verjetno ti antivirus upočasnjuje sistem.

bluefish ::

sploh pa se ne bi čudil problemom, če uporablja kakšno all-in-one varianto sneto z neta.

solatko ::

Programi kot so msn, skype, deamon tools, nekateri AV, nepotrebne odprte povezave... precej upočasnijo odzivnost računalnika. Povsod nastavi ročni zagon in ne takrat, ko se dvigne sistem. Saj po navadi ne rabiš vsega naenkrat. Po navadi so travniške verzije programov, nastlane s svinjarijo, ki večinoma blokira določene zaznave anti virus programov, tako da je taka oprema dvorezni meč.

LordTado ::

vista sux...

upam da bo 7 res optimiran...

a kdo ve kako bo z gonilniki v 7?

ali bo vse ito delovalo kot na visti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

bluefish ::

vista sux...

Če ne znaš stvari nastaviti in delaš tako, kot avtor te teme, potem se ni čuditi in bo potemtakem tudi 7 sux.

solatko ::

Vsi sistemi sux, če nabutaš noter 30 demo in piratskih iger, ki ima vsaka dodatek s tremi in več reklamnimi in drugimi povezavami na net, nikoli pa ne odstraniš instaliranega sranja iz sistema.

LordTado ::

tukaj sem predvsem mislil ram...
ostalo še je ok.

Razen tega da so ene driverje skenslali od hp printerjev in skenerjev...

solatko ::

Kaj pa je narobe z RAM-i in visto. Meni na idle kuri 35% od dveh GB rama, XP-ji so mi z istimi programi rabii okoli 40%. Ko sem imel 1GB ram-a, mi je XP velikokrat počepnil, ker se je ram zafilal in sem moral čakat nekaj sekund, da so se končali nekateri procesi, pri Visti se to ni zgodilo nikoli, tudi z 1GB RAM-a. Kateri OS je potem sux. Nekaj časa sem imel dual boot, z instaliranimi XP-ji in visto, ravno zaradi takih brezveznih komentarjev, da kao v visti pol stvari ne dela, po šestih mesecih pa sem XP-je dokončno odpisal in mi trenutno ne enmu sistemu teče Vista, na drugem pa w7. Oba delata odlično - sistema:
P4 3.0/800 1MB prescot; asus ati 9600st/tdv, 2GB RAM, Gigabite GA-8I875-Ultra, 3x IDE HDD 120GB,
Drugi sistem pa je P4 3.0/800 512kb - Northwood; AI7; Sapphire HD 2400 PRO/256MB; 2GB RAM-a; 3x SATA disk 120 in 160GB.

.tadej ::

vista sux...

Če ne znaš stvari nastaviti in delaš tako, kot avtor te teme, potem se ni čuditi in bo potemtakem tudi 7 sux.


jasne delam nic narobe. ne nalagam svinjarije in tega.. pač nevem zakaj se črtica za ram dviguje pa čeprav računalnik miruje in niti z misko nea migam.to mi je cudno.

blackbfm ::

Poglej, če se ti na formatiranem kompu to dogaja potem nekaj ni v redu. Samo nič ne govori dokler ti teče nek zbuggan antivirus v ozadju + nevem koliko servisov za katere verjetno niti neveš, pa dodatki za msn itd itd itd..

Ciklamen ::

tako je, saj pravim, to je povsem normalno, da se računalnik upočasnjuje, za začetek pa mislim da bi bilo dobro da se znebiš AV programa (sam ga nimam, pa nisem nikoli imel problemov z računalnikom).
- End of the Post ->

preem ::

ti firefox laufa med tem ko ti narašča poraba? ff je znan po precej visoki porabi rama.

LordTado ::

upam da bojo to šrotanje na začetku odpravili v 7...
Šrotanje samega sistema.

bluefish ::

so ga. Enostavno so izklopili oz. zmanjšali indeksiranje in izboljšali Superfetch. Obe stvari pa bosta še vedno prisotni.

Presky ::

ma dej matej ne stoj jokat format c-disk pa bo, jao si trot.
BIOHAZARD 4

energetik ::

Jaz sem na XP mašino namestil AVG 8 in stvar je tako štekala, da sem ga odinštaliral. Verzija 7.5 je bila boljša. No, sedaj sem dal gor zastonjski PC-tools antivirus in zadeva teče mnogo hitreje.
Če se RAM kar tako fila - Lahko da Vista super-fetcha takrat in to ni nič narobe. Ne vem kaj toliko govorite o tej porabi RAM, sej ga takoj sprosti za tisti program, ki ga rabi.

solatko ::

energetik - ravno to je najboljše v visti, da ram takoj sprosti, pri XP-jih si moral čakat da so ram nehali uporabljati programi ali pa je vse za nekaj časa zaštekal, končno pa zakaj nekateri tlačijo 4,6,12 in več GB RAM-a, če potem jamrajo, da jim OS le tega tudi uporablja.

LordTado ::

solatko,piratske igre so včasih bolj clean kot original:)Pa še delajo lepše ker so exe cracki izboljšani...
Seveda pa včasih tudi obratno.

solatko ::

Ja seveda, sej tud piratski Winsi so boljš, k ne težijo z registracijo, sam poleg tistega, kar je boljš, je not tudi dost tistega, ki je slabš, pa ti sploh opaziš ne, med drugim tudi to, da imaš računalnik na izvoli vsakemu, ki bi ga hotel mal prebrskat.

LordTado ::

:))
prava faca si:)

zk_eu ::

No sej to vas tako ali tako večina že ve, ampak vseeno, jst sem uporabil Vista speed secrets, uglavnem vse kar je google našel na to temo, in mi sistem sigurno deluje 20% hitreje...

LP
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

bluefish ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WIN Vista keri build?

Oddelek: Operacijski sistemi
191345 (1050) majeric0
»

Eno butasto a pomembno vprašanje :P

Oddelek: Programska oprema
281900 (1526) Icematxyz
»

Vista SP1 ali XP SP3? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
615784 (4502) Revenant
»

XP-jem dodatnih šest mesecev (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
23320464 (12642) knesz
»

Vista in nenadno žretje RAMa

Oddelek: Operacijski sistemi
412472 (1417) napsy

Več podobnih tem