» »

pomoč pri internetni povezavi prosim

pomoč pri internetni povezavi prosim

start123 ::

lepo pozdravljeni imam vprasanje ker nisem ravno mojster v teh receh :) imam prenosnik TOSHIBA SATELLITE A210-15J in do danes sem imel na njem nalozen windows vista sedaj sem ga pa zamenjal z windows xp profesional. naložil sem driverje in vse to kar je potrebno dela mi vse razen brezzicni internet po kablu mi deluje brezzicno pa ne. no ko se hocem conectat brezzicno se mi vcasih conecta vcasih ne. no ce se mi conecta se mi takoj disconecta in spet conecta... ubistvu se mi povezava prekinja in vzpostavlja torej internet mi ne deluje.

imate mogoce kaksno resitev kako bi lahko nastimal nemoteno povezavo?
hvala za odgovore in upam da ste me razumeli
lp

start123 ::

upam da ni prezakomplicirano vprasanje:D
ce se komu kaj sanja naj prosim pove. karkoli bi lahko recimo bilo narobe in kaj naj nredim hvala za odgovore in lp

solatko ::

Kateri ponudnik interneta, če imaš fiksni IP moraš sporočiti ponudniku ID kartice, WI_FI ima drugo.

start123 ::

imam ponudnik siol adsl

solatko ::

Če imaš WI FI modem od siola, ne bi smelo biti problema - dovoljuje do 4 računalnike, instaliraš tako kot tistega, ki dela, uporabiš enako prijavo in to je to, drugače pa moraš nabavit router in potem dostopaš preko njega.

toxius ::

Če imaš WI FI modem od siola, ne bi smelo biti problema - dovoljuje do 4 računalnike, instaliraš tako kot tistega, ki dela, uporabiš enako prijavo in to je to, drugače pa moraš nabavit router in potem dostopaš preko njega.


pri modemih od siola ni potrebno NIČESAR javljat Siolu, ker ni ničesar zaklenjeno na MAC!!! Pa tudi drugje ni več potrebno tega javljat... To je zelo staro prepričanje, ki se je utrdilo od raznih kabelskih ponudnikov interneta (ti so imeli vezavo na MAC, pa še to daš router in javiš MAC pa si rešil zadevo)
Težava je v tem, da nabrž imaš vklopljeno zaščito omrežja in se mrežna ne zna "se pogovarjat" z modemom (za pravilno komunikacijo pri kriptirani povezavi - WPA,WPA2, WEP mora mrežna znat se povezat in za to tudi poskrbi driver). Edina rešitev je posodbitev driverjev za WiFi kartico, če probaš brez zaščite bo delovalo OK (samo za test seveda)...

toxius ::

Kateri ponudnik interneta, če imaš fiksni IP moraš sporočiti ponudniku ID kartice, WI_FI ima drugo.


Če imaš statični IP pomeni izključno samo to, da imaš v WAN svetu dovoljeno samo eno aktivno sejo (samo ena hkratna povezava v svet): ali je to ročno vzpostavljena PPPOE povezava na PCju (če hočeta to narediti 2 PCja hkrati enemu enostavno javi, da ima nepravilno geslo - v XPjih 691 napaka), ali pa je to nastavljeno na modemu, ki je špostavljen v PPOE bridge (deluje kot router), ali pa imate na modem povezan še router, ki vzpostavlja povezavo PPPOE...
Kaj pa je v LANu pa ISPja ne zanima!

solatko ::

Na siolovem modemu pri parih znancih delujeta dva in več računalnikov istočasno. Na kablu pri telemachu je še vedno potrebno javit, če spremeniš mrežno kartico.

solatko ::

Na siolovem modemu pri parih znancih delujeta dva in več računalnikov istočasno, Siol ima dinamičen IP. Na kablu pri telemachu je še vedno potrebno javit, če spremeniš mrežno kartico.

toxius ::

Na siolovem modemu pri parih znancih delujeta dva in več računalnikov istočasno, Siol ima dinamičen IP. Na kablu pri telemachu je še vedno potrebno javit, če spremeniš mrežno kartico.


Primarno imaš dinamični IP, če pa daš PISNO zahtevo (pri Siolu) ti pa dodelijo statični IP, pa kar si napisal 4 PCji da so omejeni NI RES, več jih lahko daš, fizično so 4je porti na modemu, lahko pa daš switc, roueter, itd...Prek wifija je pa enaka zgodba, lahko jih je več kot 4 sočasno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toxius ()

solatko ::

Router je za povezavo en računalnik, koliko pa jih imaš gor, je pa tvoja stvar, pri kabelskem (ne digitalnem), pa imaš lahko samo eno povezavo - računalnik ali router. Tudi, če se zmeniš za statični IP, ne moreš imeti več štirih povezav.

toxius ::

Router je za povezavo en računalnik, koliko pa jih imaš gor, je pa tvoja stvar, pri kabelskem (ne digitalnem), pa imaš lahko samo eno povezavo - računalnik ali router. Tudi, če se zmeniš za statični IP, ne moreš imeti več štirih povezav.


Napisal sem za SIOL za katerega sem 200%... Za kabelske operaterje žal ne vem kako imajo urejeno, poznam Amis, T2 in siol....

start123 ::

no probal sem vse zivo pa mi se vedno ne rata. vem pa da je nekaj na računalniu narobe zato ker ce pride kdo drug k nam se brez problema lahko poveže z internetom. "toxius" kje naj pa izklopim zascito? :)

toxius ::

no probal sem vse zivo pa mi se vedno ne rata. vem pa da je nekaj na računalniu narobe zato ker ce pride kdo drug k nam se brez problema lahko poveže z internetom. "toxius" kje naj pa izklopim zascito? :)

edina stvar, ki ti lahko pomaga je da najdeš "prave" gonilnike ali pa celo kakšno programsko opremo, ki je narejena za wifi management za tvojo wifi kartico...

težava je v tem, da zaradi enkripcije (zaščite) omrežja ne deluje OK, samo pravi driverji ali program za managemnt wifija za toshibo (uradna stran od proizvajalca)

na modemu, če imaš iskratel XXXXX napiši v brskalnik 192.168.1.1 in se logiraj v spletni vmesnik z up. imenom user in geslom user ter pod wireless (configuration) nastaviš security na OFF, če imaš sinope R2 modem OBVEZNO na koncu daj SAVE (zgornji gumb v meniju configuration). In potem se znova povežeš na omrežje...

toxius ::

http://www.atheros.cz/download/drivers/...
ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp39001-39500/sp39403.exe
to sta 2 driverja najdena na neki češki strani in ne na uradni, je pa žalostno to, da imajo originalni driverji samo zelo slabo podporo za WEP enkripcijo...niti sledu o WPA ali WPA2...

start123 ::

no sedaj sem si spet nazaj nalozil visto ker sem mislil da bo tako delovalo ampak ne drugace imam jaz wpa2-psk varovanje ce to kaj pomaga.:)
lp

toxius ::

no sedaj sem si spet nazaj nalozil visto ker sem mislil da bo tako delovalo ampak ne drugace imam jaz wpa2-psk varovanje ce to kaj pomaga.:)
lp

daj pojdi na tvoj modem tako kot sem ti napisal in izklopi zaščito za par minut in se probaj logirat na wifi, če bo šlo BP potem so edini bog, ki ti pomaga DRIVERJI

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toxius ()

start123 ::

Problem je tudi v tem da ce v iskalnik napisem 192.168.1.1 mi ne odpre nic posebnega samo neke forme... Pa zdi se mi da driverji niso tapravi samo za realtek rt8187b driverjev cisto nikjer ne najdem :( mi lahko kdo ce se mu slucajno da prosim pomaga pri iskanju :) hvala in lp

solatko ::

start123 ::

hm zanimivo da na toshibini strani ni niti mojega prenosnika TOSHIBA SATELLITE A210-15J :|

start123 ::

no sedaj sem spet poskusil 192.168.1.1 in mi je celo odprlo tisto kamor upišeš uporabniško ime in geslo notri sem vpisal ampak mi noce notri zbrise mi geslo kot da ni pravilno. driverje sem drugače končno našel amoak ne pomaga

start123 ::

pozabil sem se povedati da mi sedaj ko imam spet visto mi noce niti povezave narediti ker pri xp mi je vsaj povezalo in prekinjalo tukaj pa nič :( lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329065 (29521) ignats
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013244 (2590) verto
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418276 (11213) Hayabusa
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951159 (22909) simone
»

Prekinjane WiFi blizu dostopne točke

Oddelek: Strojna oprema
192550 (2227) Spajky

Več podobnih tem