» »

Težave z osnovno ploščo Gigabyte 965P-DS3

Težave z osnovno ploščo Gigabyte 965P-DS3

Sandi1987 ::

Imam osnovno ploščo Gigabyte 965P-DS3. Zjutraj, ko vklopim računalnik se ne zažene takoj. To se je danes zgodilo drugič. Ko sem 5x izklopil/vklopil računalnik se je šele zagnal. Procesor je navit. Včasih ne zazna trdega diska. Med igranjem iger trdi disk včasih kar izgine.

Valvoline ::

Mogoče disk hin ??
Kolega ima enako plato,njemu laufa e2200 na 3.3ghz skoz brez težav

Sandi1987 ::

Trdi disk je dober. Isto sem mislil, da je trdi disk WD 250 GB v okvari. Mislim, da je osnovna plošča v okvari.

blackbfm ::

Verjetno je plošča ja. Uveljavi garancijo če ti velja.

Silvo ::

Napajalnik??
Silvo

Duhec ::

Odvij in manj navij ali še boljše naredi Clear Cmosa, da se ti naložijo tovarniške nastavitve in timingi.
Pa boš videl, če se po Clear Cmosu vedno vklopi.
Če se ne, najprej preizkusi z drugim napajalnikom enake ali višje moči.
Vizualno preveri plato po kakem čudnem kondenzatorju, če je spremenil volumen ali bil deležen lepotne preobrazbe.

LeftyD ::

Živjo!
Jz mam isto plato in podoben problem. Gor je procesor C2D E6750 in 3x 1GB Geil DDR2. Velikokrat se zgodi da se računalnik sploh ne zažene. Samo obstane na prvi strani in nič, včasih se nonstop zaganja potem se sam izklopi pa ponovno vklopi in normalno zažene. Ko se normalno zažene v Winse dela vse ok. Tudi razne teste sem pognal (CPU, RAM...), vse OK. Ne vem zakaj včasih tako "kašlja" pri zagonu. Seveda se zgodi da se tudi povsem normalno prižge/zažene, samo večinoma rad heca.
Se komu sanja? Morda napajalc (čeprav ne vem zakaj potem vse zahtevene igre/aplikacije delajo brez problema)?

particle ::

Če imaš veliko USB naprav, probaj samo z miško in tipkovnico.

LeftyD ::

Zgleda da je nekaj z matično narobe. Ker se sploh več noče nikamor premaknit, sem rač. nesu po dougem času spet na servis in so ugotovil da je zgleda z vodili za spomin nekaj narobe. KAjti zažene se normalno če sta dva RAMa not, s tremi pa stoji. Ampak ne vem pa zakaj mi niso rešili problema z diskom. Namreč ko začne Win 7 nalagat, za desetinko pokaže blue screen in se resetira in to vedno znova in znova. Probal sem že vse živo, od menjave diskov do postavitev sistema na novo, Win debugging mode ali kerkol drug mode, vedno in čist vedno ista pesem. Ta problem z diski se je pojavil ko sem upgradal BIOS, vendar tudi postavitev backupa BIOSA nazaj ne pomaga. V biosu so diski normalno zaznani. Če pa poženem linux s cdja pa dela vse normalno. :S :(
Nisem 100% ali je matična šla, zato ne bi rad kupoval novo kar tako. Ima kdo kako idejo?
Če že mislite da je najbolje res kupit novo matično, prosim za nasvet, rad bi predvsem ZANESLJIVO delovanje, podnožje 775, 4 RAM reže in 2 PCI... Pripravljen sem dat do 120EUR.
Imam že nakaj nagledanih, samo rad bi vedel katere so ZANESLJIVE, ker gigabyte se mi zdi švoh.
HVALA!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeftyD ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
885038 (4427) Janac
»

Računalnik se kar naenkrat ne zažene več, ni slike, lucka na ekranu utripa - pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
2410092 (7875) Tac20
»

Težave pri na novo sestavljenem računalniku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
491861 (1324) Dominik91
»

Črn zaslon ob vklopu. :S

Oddelek: Pomoč in nasveti
61405 (1257) solatko
»

Problem po menjavi matične plošče

Oddelek: Pomoč in nasveti
231381 (933) Pyr0Beast

Več podobnih tem