» »

Težave pri na novo sestavljenem računalniku.

Težave pri na novo sestavljenem računalniku.

Dominik91 ::

Pozdrav, jaz sem Dominik in sem sestavil nov računalnik z novimi komponentami in ko ga prižgem se prižgejo ventilatorji, ampak na monitorju pa nič,
monitor čisto nič ne zazna, dvomim v okvaru grafične.

Da malo naštejem:
-Motherboards gigabyte ga-p31-es3g
-Kingston 2Gb 800Mhz
-Procesor intel Core 2 Quad Q8400 2.66 GHz
-Grafična kartica GeForce GTX 260
-Napajalnik SL-500A (500W)
-Trdi disk Seagate 320Gb

Hvala za pomoč
Dominik

Valvoline ::

Poskus parkrat vlopit-izklopit napajalnik in parkrat knof za zagon.začuda včasih noče iz prve. Sam sem imel podobn primer,ne moreš verjet.
P.S.
Pa mal napajalne kable razmigaj.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Grafiko in rame daj še enkrat ven in noter.

Dominik91 ::

Hvala za nasvete, ampak žal ne deluje.

dzinks63 ::

Dodatno 4pinsko napajanje si priklopil?
Dodatno napajanje na grafični tudi?
Bios imaš posodobljen?
Tiste male konektorje za vklop, reset, ... imaš pravilno priklopljene?
Bios daj na defoult, brez navijanja.
Vsi konektorji in napajanja so pravilno in dobro priklopljeni?
Hladilnik na procesorju dobro pritrjen in namazan z termalno pasto?
Če ni nič od tega, pretestiraj rame, grafično, procesor, hd in še druge komponete v drugem izpravnem računalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

TOP ::

Potle pa ne boš prvi ki je mel podobne težave z Gigabytkami.Tukaj procesor nima nič niti trdi disk,ker zaradi tega se mašina vseen zalavfa in ti potle spiše,če je proc ali hdd.Tukaj niti rami,ker bi piskal,Ali grafa ali plata,verjetno plata.

Dominik91 ::

Dodatno 4pinsko napajanje sem priklopil.
Nemorem v bios ker monitor nič ne zazna.
Konektorji so pravilno vstavljeni - večkrat preveril.
Nemorem ga dati na defoult, če monitor ne zazna (sem tudo probal drugi monitor).
Napajanje sem tudi večkrat preveril.
Hladilnik dobro pritrjen tudi namazan s termalno pasto (akasa).

Potem bom pa pri nekomu pretestiru komponente.

TOP ::

Probaš lahko rame,vkar dvomim in grafo,je pa verjetno plata,ker za Gigabyt so to znane težave.

Sumo ::

Poskusi še z resetiranjem biosa preko jumperja na matični.

Dominik91 ::

Poskusi še z resetiranjem biosa preko jumperja na matični.


Se opravičujem ampak kako pa to naredim?

st0jko ::

Desno od prve(zgornje) PCI reže imaš "CLR_CMOS". Naredi stik.
keks?

Sumo ::

V knjižici od matične plošče poišči informacijo, kje se nahaja "clear cmos" jumper. Najbrž so zraven napisana tudi navodila, če pa niso pa naredi tole: pri ugasnjenem računalniku za kakšnih 10 sekund prestavi ta jumper iz pinov 1-2 na 2-3, ter nato nazaj.

Dominik91 ::

Desno od prve(zgornje) PCI reže imaš "CLR_CMOS". Naredi stik.


Stik naredim ob prižganem rač.?

V knjižici od matične plošče poišči informacijo, kje se nahaja "clear cmos" jumper. Najbrž so zraven napisana tudi navodila, če pa niso pa naredi tole: pri ugasnjenem računalniku za kakšnih 10 sekund prestavi ta jumper iz pinov 1-2 na 2-3, ter nato nazaj.


Se opravičujem samo nevem točno kaj naj prestavim (in kako).

Zgodovina sprememb…

black ice ::

Stik naredim ob prižganem rač.?

Ne, računalnik mora biti ugasnjen.

McMallar ::

Nameščena verzija BIOS-a sploh prepozna tvoj CPU?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Dominik91 ::

Nameščena verzija BIOS-a sploh prepozna tvoj CPU?


In kako naj vem?

Desno od prve(zgornje) PCI reže imaš "CLR_CMOS". Naredi stik.


Žal ne deluje.

Zgodovina sprememb…

aiko ::

poišči model procesorja v knjižci od plate pod supported cpu... ali na natu..če ga ni not, je lahko to problem

McMallar ::

Trenutno se ne spomnim načina, kako bi lahko preveril. Če imaš kje možnost si dobi starejši CPU, ki paše na to podnožje in zaženi z njim računalnik. Tako sem jaz naredil ko sem imel enake težave kot ti.

Potem pa nadgradiš BIOS na zadnjo verzijo in zamenjaš CPU.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

TOP ::

Pa dobro fantje,kaj sploh razmišljate.Če bi bil proc se plata vseeno buta in potle javi da ni proca,šele takrat veš da je proc kriv.In drugič tud mal preberite prej kaj plata podpira in potle svetujte.Plata podpira 4jedrnike tukaj ni debate.Aja obstaja še ena možnost lahko da maš kje stik med plato in ohišjem.Znemi plato ven in podnjoi podloži škatlo in priklopi vse gor in probaj zalavfat pa boš videl.Če še to ne gre potle probaj grafo,sam je verjetno plata.Sam si pa tud ti mal smešen kupiš 4 jedrni proc in plato za 45e še dobro da ne rečeš da boš navijal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Dominik91 ::

Pa dobro fantje,kaj sploh razmišljate.Če bi bil proc se plata vseeno buta in potle javi da ni proca,šele takrat veš da je proc kriv.In drugič tud mal preberite prej kaj plata podpira in potle svetujte.Plata podpira 4jedrnike tukaj ni debate.Aja obstaja še ena možnost lahko da maš kje stik med plato in ohišjem.Znemi plato ven in podnjoi podloži škatlo in priklopi vse gor in probaj zalavfat pa boš videl.Če še to ne gre potle probaj grafo,sam je verjetno plata.Sam si pa tud ti mal smešen kupiš 4 jedrni proc in plato za 45e še dobro da ne rečeš da boš navijal.



Kot prvo ja res je podpira 4 jedrnike, kot drugo bom jutri probal ven vzet pa zalaufat, kot tretje ne govori da sem smešen, če neveš razloga zakaj imam takšno plato. Ne tega nebom navijal.

McMallar ::

Moja plata je tudi podpira dual core. Pa novega E8400, ko je ravno prišel na tržišče, ni hotela prepoznati. Tako sem pač kišto nesel na šiht, zamenjal CPU, naredil flash BIOS-a in zamenjal CPU.

Je pa res, da nisem bral, katere CPU-je Dominikova plata podpira. To predvidevam, da je sposoben narediti tudi sam.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

solatko ::

Zamenjaj napajalnik 500W kakšne NN variante napajalnika to konfiguracijo ne bo pognalo.

g. Oden ::

Zamenjaj napajalnik 500W kakšne NN variante napajalnika to konfiguracijo ne bo pognalo.


Preizkusi še napajalnik, če sploh deluje. Mogoče je, da je napajalnik fuč.

Dominik91 ::

Sam če bi napajalnik fuč bil, nebi pognalo ventilatorje (tudi na grafični)

xsannyx ::

Lahko da je napajalnik, ker ta grafična kartica veliko "požre". Moj prijatelj ima isto GTX260 ter q8600 ali nekaj takega pa rabi 650W napajalnik. Tako da poskusi si kje dobiti 650W napajalnik in poizkusi.

System ::

Pa vsi nekaj v prazno govorite pa nihče nima pojma...RAM je noter, ker če ne bi zapiskalo in računalnik bi se vgasnil.Napajalnik dela?Disk dela?Je kakšen stik med ohišjem in procesorjem?Si sploh dal termalno pasto gor?
 Bios Reset

Bios Reset

Tale zadevica ima 3 reže ven ti moraš sneti to dol ter premakniti za eno režo naprej, potem prigeš rač. in pustilo ti bo iti v BIOS, kjer naštimaš vse stvari pravilno, ko to narediš shraniš in greš ven iz BIOSA, napisalo ti bo, da moraš resetirati BIOS.Vgasni računalnik, in premakni ta "čepek" nazaj tam kjer je bil prej, znova prižgi računalnik, pridi na forum in mi reči HVALA.

Dominik91 ::

Moja zadevca ma dve reži.

Zgodovina sprememb…

bismarck69 ::

bios lahk tudi tako resetiraš da dobiš ven baterijo na sliki za 10 sekund pa jo vtakneš nazaj....ni nujno da z jumperjem ali kontaktom to narediš.....in ker so ti vsi praktično svetovali vse o hardweru ti lahk še jst rečem samo....prečekiraj monitor.....moj je star 7-8 let in se ne dvigne več sam iz stand-by ko vklopim računalnik....ga morem izklopit in še enkrat prižgat da se prižge in vklopi.....ne trdim da je...je pa možnost....poleg tega bi ti morala plošča piskati če je kaj narobe...ne točno kako so že piski ampak vsak je za nekaj......če je čist tiho in tudi boot-up piska ne slišiš (seveda obstaja možnost da nimaš na zvočnik priklopljeno) tako da tvoje težave so podobne kot moje....men se sicer dvigne sam je reboot pa shutdown pa pojma nimam ka bi lahk bvo.....

LP

Dominik91 ::

Probal sem z baterijo nič stem , zelo zelo dobro sem poslušal slišim samo malo ventilatorja in nikakršno piskanje, Termalno pasto imam, monitor pa nevem če bi kaj narobe bil, ker je star max. 2leti.

xsannyx ::

Probal sem z baterijo nič stem , zelo zelo dobro sem poslušal slišim samo malo ventilatorja in nikakršno piskanje, Termalno pasto imam, monitor pa nevem če bi kaj narobe bil, ker je star max. 2leti.

Ni nujno da bo piskalo-nimajo vse matične plošče teh zvočnikov-škoda pa je da ne piska(če bi bi lahko preveril koliko piskov je ter kako dogi so, nato bi pogledal v Motherboard munual ter bi videl napako).
Ali ti zapiska vsaj 1x, ko prižgeš računalnik? Ker če ti ne ti še do boota ne pride in je verjetno napajalnik! Tako kot sem rekel: Naredi test z 650W napajalnikom! Tvoja grafična je požrešna imam občutek...

Probal sem z baterijo nič stem , zelo zelo dobro sem poslušal slišim samo malo ventilatorja in nikakršno piskanje, Termalno pasto imam, monitor pa nevem če bi kaj narobe bil, ker je star max. 2leti.

Ni nujno da bo piskalo-nimajo vse matične plošče teh zvočnikov-škoda pa je da ne piska(če bi bi lahko preveril koliko piskov je ter kako dogi so, nato bi pogledal v Motherboard manual ter bi videl napako).
Ali ti zapiska vsaj 1x, ko prižgeš računalnik? Ker če ti ne ti še do boota ne pride in je verjetno napajalnik (ali pa nimaš zvoćčnika na matični :D)! Tako kot sem rekel: Naredi test z 650W napajalnikom! Tvoja grafična je požrešna imam občutek...


Ne vem zakaj je toliko quotov pri zadnjem postu :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xsannyx ()

Dominik91 ::

Sedaj nimam na razpolago probat, ker neven za nobenga ki ima 650W ali več. Najboljše bi bilo da moj 500W probam prodati in potem nabaviti 650w napajalnik in upam da je to napaka, ker nič ne zapiska, termalna pasta je z ohišjem ni stika, sem preveril še enkrat in matična sprejema takšen procesor, hvala za pomoč vsem. Bom javil kak bo.

cekr ::

Poglej, če tvoja plošča oz. BIOS sploh podpira tvoj procesor. Moraš imeti vsaj F2 verzijo sicer si mrzel in boš moral fleshat s kakšnim starejšim procesorjem. Vedno ni rečeno, da se bo računalnik zbudil, če BIOS ne podpira procesorja.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

dzinks63 ::

Še enkrat vprašam. Imaš instaliran bios F6 za tvojo ploščo? Ker če ga nimaš, ni šans, da ti dela Q8400 na tej plošči. GA-P31-ES3G CPU support

McMallar ::

To sem ga vprašal že predvčerajšnjim. Vprašanje je, kako naj izve, katero verzijo biosa ima nameščeno?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

TOP ::

Kot prvo dokler mu na ekranu ne iziše CPU Error oziroma CPU not found potle ni bios popolnoma nič kriv.Kot drugo meni je 400W napajalnik normalno zalavfal Q6600 tako da ne glumite da je 500W premal.Dominik si probal drugo grafo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

solatko ::

TOP - Govori o NN napajalniku "500W"- to pomeni nestabilnih 350W, kar pa tudi slučajno ni zadosti, za zagon te mašine, vsaj LC POWER 600W, bi bilo potrebno ali kakšen res dober napajalnik okoli 500W.

AngelOfDeath ::

TOP - Govori o NN napajalniku "500W"- to pomeni nestabilnih 350W, kar pa tudi slučajno ni zadosti, za zagon te mašine, vsaj LC POWER 600W, bi bilo potrebno ali kakšen res dober napajalnik okoli 500W.



Dvomim da mu comp porabi več kot 300W
edit: Slovnica

McMallar ::

Kot prvo dokler mu na ekranu ne iziše CPU Error oziroma CPU not found potle ni bios popolnoma nič kriv.

To sploh ni nujno. Asus P5K-E s starim biosom ni pokazala niti pikice ko sem nanjo nasadil E8400. Šele po flashanju BIOS-a z nameščenim drugim CPU-jem se je pokazala slika. Tako da, če se mu zavrtijo ventilatorji in diski bi jaz sumil na BIOS.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

solatko ::

AngelOfDeath - Napajalnik je samo ob zagonu sistema res polno obremenjen in, če za to špico nima zadosti moči, se sistem pač ne dvigne. Zakaj toliko predlogov, če je zadeva rešljiva na enostaven način - primeš kišto, neseš v prvi računalniški servis, kjer bodo s priklopom drugega napajalnika, preizkusili zadevo - 5 minut dela, morda 10EUR, največkrat pa tako zadevo naredijo zastonj (daš pač za kakšen kofe), brez veze je pa kar takoj kupit nov napajalnik.

Dominik91 ::

Problem je v tem, da nimam ne grafe, ki bi pasala na to matično, nimam boljšega napajalnika, nimam takega prosecorja, ki pa še na to matično, tak da nemorem sprobati z drugimi varijantami. Če bi kaj narobe bilo z CPU ali rami ali diskom bi mi napisalo na monitorju, za bios pa neven kak je ker take težave še nisem imel.

dzinks63 ::

260GTX = Full 3D performance mode: varies - worst case TDP=182W, Idle/2D power mode: approx. 25W
Inter-Tech SL500 je dovolj močan napajalnik za tole kar si sestavil. Če nimaš nekega starejšega procesorja na lga775; celerona ali E2xxx, E4xxx, E6xxx z 65nm izdelavo, si ga sposodi, zbotaj računalnik in flashaj bios. Če ti je vse skupaj prekomplicirano, prosi prijatelja, kateri obvlada, da ti to uredi. Ali pa vse skupaj odnesi na servis in ti bodo zadevo usposobili.

Mik12 ::

Mislim da je v tvojem primeru kriv napajalnik.
Čeprav sistem ki ga imaš nebi smel porabiti več kot 300W. Vseen pa je možno da mu ob zagonski špici zmanjka malenkost moči. Preden se lotiš tega kar je napisal dzinks63 poskusi z menjavo napajalnika, še prej pa če imaš možnost sprobaj grafično v kaki drugi kišti.

xsannyx ::

Oprostite za čudne poste nekaj je narobe-bugi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xsannyx ()

xsannyx ::

Mislim da je v tvojem primeru kriv napajalnik.
Čeprav sistem ki ga imaš nebi smel porabiti več kot 300W. Vseen pa je možno da mu ob zagonski špici zmanjka malenkost moči. Preden se lotiš tega kar je napisal dzinks63 poskusi z menjavo napajalnika, še prej pa če imaš možnost sprobaj grafično v kaki drugi kišti.

Njegov sistem je prav požrešen! Posebej grafična kartica! Tukaj je 500W po mojem premalo. 500W je verjetno res minimum a mu kot kaže manjka pr bootu. A tudi če bi prišel čez boot bi mu kasneje manjkalo moči.
Zato dominik:
Nov napajalnik! Preden kaj kopuješ se pozanimaj, ker se ti včasih zatakne pri stvari za katero si prepričan, da se ne bo! Najbolje bi bilo da ti v enem računalniškem servico ga priklopijo na 650W (lepo jih prosi po moje ti bodo ustrezali :D). Če to ne bo rešilo problema je pa grafična kartica (tudi to jim omeni na serviso ko stestirajo napajalnik). Če tudi z drugo grafično kartico ne bo šlo ga pač oddaj na servis da pogledajo kaj je narobe (če imaš srečo ne bodo računali) kasneje pa tja kjer si ga dobil in koristi garancijo :D
VSI TISTI KI GOVORITE DA JE BIOS!
NIKJER NE DOBIŠ RAČUNALNIKA S BIOSOM TAKŠNIM DA NITI BOOTAT NE MOREŠ! BIOS BO VEDNO TAKŠNA VERZIJA DA DELUJE NORMALNO! POSODABLJA SE KASNEJE KO PRIDEJO NOVE VERZIJE, DA VSI NOVI PROGRAMI DELUJEJO NORMALNO!

Mislim da je v tvojem primeru kriv napajalnik.
Čeprav sistem ki ga imaš nebi smel porabiti več kot 300W. Vseen pa je možno da mu ob zagonski špici zmanjka malenkost moči. Preden se lotiš tega kar je napisal dzinks63 poskusi z menjavo napajalnika, še prej pa če imaš možnost sprobaj grafično v kaki drugi kišti.

Njegov sistem je prav požrešen! Posebej grafična kartica! Tukaj je 500W po mojem premalo. 500W je verjetno res minimum a mu kot kaže manjka pr bootu. A tudi če bi prišel čez boot bi mu kasneje manjkalo moči.
Zato dominik:
Nov napajalnik! Preden kaj kopuješ svoje računalniške sisteme se pozanimaj, ker se ti včasih zatakne pri stvari za katero si prepričan, da se ne bo! Najbolje bi bilo da ti v enem računalniškem servisu ga priklopijo na 650W (lepo jih prosi po moje ti bodo ustrezali :D). Če to ne bo rešilo problema je pa grafična kartica (tudi to jim omeni na serviso ko stestirajo napajalnik). Če tudi z drugo grafično kartico ne bo šlo ga pač oddaj na servis da pogledajo kaj je narobe (če imaš srečo ne bodo računali) kasneje pa tja kjer si ga dobil in koristi garancijo :D
VSI TISTI KI GOVORITE DA JE BIOS!
NIKJER NE DOBIŠ RAČUNALNIKA S BIOSOM TAKŠNIM DA NITI BOOTAT NE MOREŠ! BIOS BO VEDNO TAKŠNA VERZIJA DA DELUJE NORMALNO! POSODABLJA SE KASNEJE KO PRIDEJO NOVE VERZIJE, DA VSI NOVI PROGRAMI DELUJEJO NORMALNO!


Oprosti nevem kaj je s temi bugi da skoz quote deva ko editam slovnične napake :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xsannyx ()

McMallar ::

VSI TISTI KI GOVORITE DA JE BIOS!
NIKJER NE DOBIŠ RAČUNALNIKA S BIOSOM TAKŠNIM DA NITI BOOTAT NE MOREŠ! BIOS BO VEDNO TAKŠNA VERZIJA DA DELUJE NORMALNO! POSODABLJA SE KASNEJE KO PRIDEJO NOVE VERZIJE, DA VSI NOVI PROGRAMI DELUJEJO NORMALNO!


Pozdrav, jaz sem Dominik in sem sestavil nov računalnik z novimi komponentami in


Fant si je PC sestavil SAM, tako da je verzija BIOS-a takšna, kot jo je naložil proizvajalec. Ko mi poveš, kaj ima BIOS z delovanjem programov pa te povabim na pir (če si dovolj star, seveda)
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

cekr ::

BIOS je zelo pomemben. Če ni napisan tako, da ne podpira tudi nepodprtih procesorjev, bo računalnik ob vklopu samo lepo brnel. Več od ventilatorjev se pa ne bo prižgalo. Zato pred kakršnimi koli posegi z napajalnikom, najprej preverit, če se procesor in BIOS sploh poznata. Šele potem razmišljat naprej. Naj bodo pa pri prvem zagonu vklopljene le nujne zadeve; plošča in grafični del. Vse ostalo lahko počaka.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

ST-777 ::

Dominik91, si poskusil na monitorju zamenjati kabel? In če si monitor prej imel na digitalnem izhodu grafične, ali si ga priklopil tudi na analogni izhod?

ricola78 ::

Zelo velika verjetnost je tudi da je matična fuč. Se mi je zgodilo z novo matično ploščo sicer z AM2 podnožjem za AMD procesorje.
In bila je prav Gigabyte. Enkrat se mi je tudi zgodilo, da sem moral dati procesor ven in še enkrat noter in je pričelo delovati.
Isto Gigabyte plošča (tudi popolnoma nova in za AMD).


LP
It's nice to be important but it is more important to be ... cool or smth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ricola78 ()

TOP ::

No in sedaj ko mi tukaj lahko samo predlagamo in ugibamo,kaj ti delaš Dominik,bereš in čakaš čudež.Daj odnesi tale PC v kakšno PC trgovino ali pa daj kakšnemu kolegu,ki se zastopi in ima kose da lahk proba,kaj je narobe.Če boš takole čakal,se bo prej sneg stopu,kot boš ti zagnal tale PC.Pa brez zamere

Kar se tiče plate,tiste Gigabytke nad 100e so nekaj vredne,vse spod pa je en velik krep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Dominik91 ::

No in sedaj ko mi tukaj lahko samo predlagamo in ugibamo,kaj ti delaš Dominik,bereš in čakaš čudež.Daj odnesi tale PC v kakšno PC trgovino ali pa daj kakšnemu kolegu,ki se zastopi in ima kose da lahk proba,kaj je narobe.Če boš takole čakal,se bo prej sneg stopu,kot boš ti zagnal tale PC.Pa brez zamere

Kar se tiče plate,tiste Gigabytke nad 100e so nekaj vredne,vse spod pa je en velik krep.



Ne ne berem in čakam čudež oprosti ampak nisem tak mestni otrok, ki sedi za računalnikom cele dneve on jutro do večera (in še ponoči) govoriš pa tak kot da se ne razumem na računalnik niti malo, jaz nimam skladišče doma za rezervne dele računalnika, zato nemorem sprobati, ker sproti prodam, to da vse plate pod 100€ so en krep praviš ti, jaz sem jo dobil in če sem jo dobil (novo zapakirano) in zakaj je nebi uporabljal? In če misliš, da si jaz lahko kar tako grem do servisa si se zmotil pač nisem z mesta. Ko bom lahko bom nesel nekomu, ki bo sprobal. In nebodi ti nestrpen, če pa te moti, da se bo prej zgodil čudež pa se izogibaj toti temi. Hvala za razumevanje (in brez zamere).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica in matična plošca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15411074 (8115) Gapi
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517804 (6550) solatko
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354833 (2961) Riff
»

PC se ne zazene po BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
21917 (803) paljer
»

ATI AGP ne zažene sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593344 (2603) boset

Več podobnih tem