» »

Računalnik se ne zažene

Računalnik se ne zažene

«
1
2

hrcek123 ::

Problem je tak, da se ob prižigu računalniku sliši samo zagon napajanlika, ki se oglaša čudno, zato sem predvideval, da gre za okvaro napajalnika. Vendar, ko sem zamenjal napajalnik se ni nič spremenilo. V roku enega leta pa sta bila zamenjana tudi matična plošča in grafična. Sedaj sumim da je pokvarjena matična vendar nism prepričan zato me zanima še kakšno drugo mnenje...

DeeCoy ::

a lahko pojasniš izraz "ne zažene"? Se ventilatorji zavrtijo? Kaj piska?

hrcek123 ::

Sm že ugotovu in je bla matična zanč xD sam čudn se mi je zdel sam zato k matična mi je že crknla slabo leto nazaj in so mi jo na servisu zamenal... da gre pa matična že po enmu letu pa tud ne vem če se lihk pogost dogaja xD Kakšni so najpogostejši vzroki da matična crkne? Napajlnik?

DeeCoy ::

Da, lahko so čudne napetosti, preobremenitev ali pregrevanje.

Cirosiro ::

plošča verjetno pokvarjena. pri meni in bratrancu enak problem pred pol leta. obema je plošča crknila.

hrcek123 ::

slučajno sm neki nazaj časa nazaj kupu nov napajlnik vendar ga potem nisem nikjer uporabil... zato sm sedaj preventivno zamenjal napajalnik...

Janac ::

jaz sem danes nekaj šaril po računalniku, da bi zamenjal optično enoto in ventilator, ampak zdaj se računalnik ne zažene, brez piska in zagon ventilatorjev. mamo plato sem vso odklopil in dal na napajalnik in se ventilatorji zavritjo itd. ampak ko dodam komponente ne pali zakurilo mi je tudi trdi disk kjer sem imeeeeeeeeeeeeeel zelo pomembne podatke in sem zelo razpizden zato prosim za hitro in urgentno pomoč

l.p

DeeCoy ::

Na kakšen način ti je "zakurilo" trdi disk? Če je šel zaradi tvoje napake, potem se lahko zgodi, da je odletelo tudi vse ostalo.

Janac ::

goshhh, ja po moji napaki ja!

l.p

DeeCoy ::

A bi lahko vsaj zvedeli kaj si naredil, da ga je odneslo?

Janac ::

priklopil sem ga v sata power med delovanjem^^

DeeCoy ::

Nevem zakaj bi zaradi tega šel disk
Verjetno je šel napajalnik (nisem pa 100%)

Janac ::

ja zakadilo se je full una plastika se je čist stopila WTF??

DeeCoy ::

Aja, pol si verjetno še malo narobe priklopil. No, potem je pa možno da napajalnik in disk. Če so bili gor res pomembni podatki se da še vedno menjat elektronika.

Janac ::

PA DOBRO napajlnik je bil kupljen v dinokomp in verjetno se ima garancijo *happy face*

DeeCoy ::

Mhm, garancijo na kratke stike ipd.? Imaš slučajno "se zgodi" :D?

Janac ::

za napajalnik govorim

ma najbol da se ubijm, keša itak ni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

DeeCoy ::

Sposodi si od nekoga napajalnik, pa probaj na svojim compu. Če bo delalo, pošlji napajalnik na garancijo (če boš imel srečo ga bodo vzeli in zamenjali). Če so na disku pomembni podatki, potem prek ebaya nabavi POPOLNOMA ISTO elektroniko (vse številke morajo biti skladne).

No, tok hudo pa spet ni ;)

Janac ::

nimam nobenga za napajlnik menjat.

kako veš da je šel disk

je hudo zelo !!! brez zajebancije!!!

DeeCoy ::

Ja a misliš da boš kar tako diagnosticiral kaj je narobe? Maš še kak delujoč računalnik doma? Priklopi domnevno okvarjen napajalnik nanj, pa boš videl če bo zalaufal. če ne bo, potem je 100% napajalnik. ko dobiš nov napajalnik boš videl tudi kako je z diskom.

Janac ::

ja nimam nič polpolnoma nič na voljo

DeeCoy ::

Imaš vsaj nekaj za voltažo zmerit? Pa za ampere?

Janac ::

kwa to

mam sam en tak kako se naj izrazim merilnik napetosti ki so jih meli v lidlu in neznam uporabljati sploh

DeeCoy ::

No, če nimaš pojma o štromu, potem pa bolje da sploh nič več ne mrdaš in daš h kolegu ki malo ve za kaj se gre, pa naj ugotovi kaj je narobe. Jaz sem še vedno za napajalnik ;)

Janac ::

ma sej pravm da ni keša sploh mam 5e pa neki drobiža ;)

Kaj če računalnik prodam?koliko bi dobil približno?

DeeCoy ::

Sploh neveš kaj je z njim! Od kod si sploh? Če si kje v celju ali blizu lahko jaz na hitro pogledam.

Janac ::

lj, kamnik. ma dela vse če ni v ohišju !

DeeCoy ::

Čakaj malo, če daš vse skupaj izven ohišja dobiš sliko na zaslon?

Janac ::

seveda!!

usaj 3ure nazaj je bilo tako

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

DeeCoy ::

potem pa verjetno ni nobenega problema ;) Vse daj v ohišje, DOBRO poglej kable, sploh pa če je kje slučajno kakšen prežgan da bi lahko delal stik.

Janac ::

ja verjetno je problem ce v ohisju nedela, glej vcasih se zagoni vcasih pa ne nevem res sama matična se pa takoj vklopi res brez grafične itd.
hvala za pomoč

DeeCoy ::

Če se samo ventilatorji zavrtijo še ne pomeni da dela! Daj grafično noter pa poglej če je slika.

Janac ::

ja je slika

DeeCoy ::

potem mora delat v ohišju. Od napajalnika kable malo poglej, če je kje kaj takega, kar bi stik delalo (predvsem na tistem ki je bil na domnevno zažgan disk priklopljen).

Janac ::

a disk je fuč totalno?

DeeCoy ::

boš videl ko bo računalnik delal, pa ga ugasni, priklopi disk in boš videl. Nisem jasnovidec da bi videl disk.

Janac ::

ty

lp

Janac ::

evo napredek, sliko dobim ampak se resetira po približno minuti, disk tudi zazna. naj formatiram disk in naložim ponovno?

l.p

DeeCoy ::

Kaj si naredil da se je pokazal napredek? Zanima me, kaj točno je zažgalo in od česa se je pokadilo.

Janac ::

nič se ni zakadilo, samo cez noč je stal nisem nič šaril. samo zdaj se restira na približno minuto.

l.p

DeeCoy ::

Janac je izjavil:

jaz sem danes nekaj šaril po računalniku, da bi zamenjal optično enoto in ventilator, ampak zdaj se računalnik ne zažene, brez piska in zagon ventilatorjev. mamo plato sem vso odklopil in dal na napajalnik in se ventilatorji zavritjo itd. ampak ko dodam komponente ne pali zakurilo mi je tudi trdi disk kjer sem imeeeeeeeeeeeeeel zelo pomembne podatke in sem zelo razpizden zato prosim za hitro in urgentno pomoč

l.p


Janac je izjavil:

ja zakadilo se je full una plastika se je čist stopila WTF??


Al se lažeš, al sm pa js zmešan.

Janac ::

Ja se je ampak zgleda da to ni problem, sem dal drug konektor od napajalnika, ubistvu to ni vec pomembno.Problem je to da se resetira po približno minuti.

l.p

DeeCoy ::

Se pravi da ti je zažgalo konektor? SEVEDA JE POMEMBNO! če dela stik, potem ni čudno da je tako. Slikaj conector pa prilimaj sliko.

Janac ::

ubistvu se zažene in dobim sliko na monitor!

l.p

DeeCoy ::

Ja, ampak ne veš kaj se dogaja v tistem konetkorju ki je zažgan. Lahko, da se računalnik ugaša zaradi njega.

Janac ::

ok, če odščipnem konektor stran?

DeeCoy ::

Če je res hin, potem daj vse iz elektrike, odščipni vsako žičko posebej, potem pa vsako posebej povij z "izolir trakom"

solatko ::

Če si naredil kratek stik, pri priklapljanju diska, je možno, da si skuril kontroler i/o naprav in ti zaradi tega ugaša. Niloli, se razen USB in eSATA, nič ne priklaplja ob prižganem računalniku.
Po moje si uničil plato. Poizkusi še z resetiranjem bios-a. Če bi bil konektor v stiku, ti računalnik sploh ne bi delal.
Reci kakemu prijatelju, da ti zadeve pogleda in uredi, ker sam ne znaš, nekaj probavaš, na koncu, bo pa več škode, kot bi te koštal pravi servis (priklop ali menjava komponent je max. 20€ po enoti).
Delo krepa človeka

Janac ::

ma pridem do biosa malo pogledam in potem takoj ugasne.

ty

l.p

DeeCoy ::

solatko, glede na to, da je bil stik na napajalnem kablu od diska, kake veze ma plata zram?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lučka na monitorju utripa

Oddelek: Pomoč in nasveti
232131 (1684) Duhec
»

Računalnik "umre" po 20 sekundah

Oddelek: Strojna oprema
332608 (1834) Rias Gremory
»

Težave z grafično kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
204046 (3764) zack069
»

Zaflashan Bios Gigabyte GA K8N SLI

Oddelek: Pomoč in nasveti
262270 (1962) Domini tm
»

Problem AMD Phenom II X4 945 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
643693 (3029) Pšenični

Več podobnih tem