» »

Računalnik se ne zažene

Računalnik se ne zažene

1
2
»

Janac ::

virus?

69charger ::

Ne kompliciraj,če bi bil virus se ti ne bi resetiral v BIOSih. Če se ugaša: napajalnik,pregrevanje,v skrajnem primeru je šla plata.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Janac ::

bom probal se formatirati disk in nanovo nalozil w7

solatko ::

Ob skurjenem vezju na disku, lahko pride do napetosti na podatkovnem kablu in kontroler je zanič - kar nekaj takih primerov, smo imeli v naših delavnicah.
Delo krepa človeka

Janac ::

ja takrat nisem imel priklopjenega s sata kablom samo napajanje

solatko ::

Da nisi slučajno dobil v priklopni konektor, podatkovnega, v tem primeru bi se namreč lahko lepo pokadilo, priklopa sta pa dosti skupaj (seveda ne gre cel konektor gor, vendar je za kratek stik zadosti, da ti pride not del priključka, ko konektor poizkušaš nataknt malo postrani).
Pač samo ti veš, kaj si počel, jaz bi ti povedal, če bi videl računalnik.
Delo krepa človeka

Janac ::

plata je ok, ker se to ni prvič zgodilo in je delal pol leta b.p

a ce formatiram disk bo mogoče ok?

DeeCoy ::

THEjanac, vidim da si ZELO pameten in vse veš, zato nevem, kaj še sploh tu sprašuješ.
Solatko, mislim da power connectorja tudi v najboljšem primeru nebi stlačil na podatkovnega. Okoli je plastika in nebi šel gor. Niti mi ni jasno kako se je sploh lahko pokadilo, če si priklopil pravilno. Če bi šel kontroler, se sploh nebi prižgal. Se motim?

Okej, zej pa odklopi disk in poglej, če bo računalnik bp v bosu.

Janac ::

misliš biosu? okkk

solatko ::

DeeCoy - ko bi vedel, kaj vse ljudje stlačijo skupaj, če daš malo postrani, dobiš dva pina od podatkov, v priključni konektor, par mm, ampak pri delujočem računalniku je to dosti. Ni nujno, da neha delat, če gre kontroler za sATA. Tako kot na izzy skuriš USB, pa računalnik vseeno dela.
Delo krepa človeka

Janac ::

je možno pregrevnje ce se hldilnik ne dotik popolnom procesorj?

solatko ::

Kako maš pa ti to kišto sploh zloženo skupaj, imaš sploh kaj prav naštiman ali je vse po domače. Imaš termalno pasto na procesorju.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Janac ::

j sm d drži skupi vec nerbm ne, bom jutri pogledl

l.p

P.S ne del mi prv crk v becedi sori ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

DeeCoy ::

Janac je izjavil:

j sm d drži skupi vec nerbm ne, bom jutri pogledl

l.p

P.S ne del mi prv crk v becedi sori ;)

Glede na tole sklepam, da ča kišto obrnem na stran, bo pol komponent odletel vn. Računalnik no motor! (Vidim, da se ukvarjaš z motorji)

Janac ::

ni tko hudo, je vse n svojem mestu kbli urejeni in nič ne bo pdlo vn, inj ukvrjm se z motorji.

l.p

DeeCoy ::

No, a si že probal, kaj se zgodi, če probaš brez diska? Poglej temperature v BIOSu.

Janac ::

hvl vsem z odgovore in j bom probl, vm video nredim, poslikm in vse kr boste želeli.

l.p

Janac ::

ugotovil problem, ko zzenenem komp im proc temp 95 stopinj, resetir yse mi p ze pri 70 stopinj. hh

l.p

hvl usem z pomoč!

DeeCoy ::

No, potem daj dol hladilnik, ščisti procesor in hladilnik, daj gor novo pasto in si zmagal.

69charger ::

A to si ugotovil,genijalno,10 postov nazaj sem ti že predlagal poglej temperature.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

DeeCoy ::

Nekaterim ni samoumevno, da preverjajo temperature. Čudijo se celo, če jim rečeš naj pogledajo, včasih pa kar na pamet govorijo da so temp vredu.

Janac ::

eo še sliko:

 /

/

DeeCoy ::

zakaj si nam zej to prilimal? Zgoraj sem ti napisal kaj naredi.

fosil ::

Ne ne, raje se igraj še kakšen teden, da boš dokončno skuril procesor ;((
Tako je!

Janac ::

m nimm termlne pste pri roki trenutno, kj zdj?

fosil ::

Tale je pa težka.
Hm... kaj naredimo ko neke stvari nimamo pa bi jo potrebovali?
Ah, že vem!
Greš v trgovino in kupiš. :\
Tako je!

Janac ::

kj ce ne dm?

69charger ::

Ja če ne daš paste gor potem bo isto sranje. Torej ne kompliciraj in naredi tole:

1.kupi pasto
2.PRAVILNO nanesi pasto in PRAVILNO montiraj hladilnik(poglej kakšen vodič na youtubu)
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Janac ::

evo njdu en nov ventiltaor (org.) ki ze im psaato gor in sem ga ravno monitiral.

hvala vsem

l.p

Janac ::

problem:

 /

/



nobody?

l.p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

69charger ::

Ali je šla samo baterija na plati,ali ti je pa konkretno uspelo zjebat še BIOS na plati.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Janac ::

evo dela vse zdaj

DeeCoy ::

Thanks to DeeCoy and facebook, which helped to comunicate xD

Aja, no, da še povem kaj smo nrdili. Najprej clr_cmos, potem počakat, da se obnovi bios iz backupa. Temp je bila previsoka, zato nov hladilnik + pasta in zdej je vse b.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

ameba ::

Ej kako si clr_cmos in kje si dobil backup ?

Janac ::

ma rabiš dati neko žico ali podobno da se stikata pina, backup se pa sam naloži.

jaja hvala DeeCoy :D

l.p

DeeCoy ::

Clr_cmos je povrnjenje BIOSa na tovarniške nastavitve. Za to dejanje ima vsaka plata "jumper" (2 pina štrlita iz plate). Da povrneš na tovarniške nastavitve, daš računalnik iz el. omrežja, parkrat pritisneš tipko za zagon, stakneš "jumper" za 30 sekund, potem prekineš stik, daš nazaj v električno omrežje, prižgeš in BIOS bi se moral povrnit na delafut, je pa odvisno od plate do plate kako dolgo to traja. Ponavadi samo napiše da pridobiva BIOS iz backupa, malo zatem pa se resetira in je to to.

Čip ima poleg trenutnega biosa shranjenega še enega s prvotnimi nastavitvami.

ameba je izjavil:

Ej kako si clr_cmos in kje si dobil backup ?

Janac ::

problem:

učer frezznu komp in sm reseteru komp zdej pa nč ne dela tutt ventilatorji se ne zavrtijo ko pritisnem tipko za vklop in izklop, un clear cmos ce pa ga vklopim pa sam utripne zelena phase led
...
kaj se mi to dogaja?

l.p

DeeCoy ::

napajalnik/matična

Janac ::

sumim matično ampak nisem 100000000%

pred tem sem pa formatiral komp in naloži w7 64bit :)

napajalnik je tale:http://www.xilence.net/en/products/powe...

nobody?

kaj a res noben neve kaj bi lahko blo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lučka na monitorju utripa

Oddelek: Pomoč in nasveti
232117 (1670) Duhec
»

Računalnik "umre" po 20 sekundah

Oddelek: Strojna oprema
332598 (1824) Rias Gremory
»

Težave z grafično kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
204036 (3754) zack069
»

Zaflashan Bios Gigabyte GA K8N SLI

Oddelek: Pomoč in nasveti
262265 (1957) Domini tm
»

Problem AMD Phenom II X4 945 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
643680 (3016) Pšenični

Več podobnih tem