» »

Problem z Youtube. Prosim vas za pomoč

Problem z Youtube. Prosim vas za pomoč

Volta ::

No, pa kar k stvari. Naložil sem tako kot vedno do zdaj cover od pesmi Muse - Knights of cydonia. Zvok in video sem snemal ločeno, zato je audio precej podoben originalu, vendar se lahko razločno sliši, da to ni le uploadan original, ampak je precej stvari samostojno posnetih ( bas kitara, el. kitara in dodan synth ).

Problem: WMG mi je disablal audio del tega naloženega videa, ker naj bi vseboval audio orginala. No za nameček naj povem, da obstaja vsaj 100 coverjev te pesmi, ki tudi vsebuje orginal audio te pesmi, pa so vseeno na netu in se jih da normalno poslušat. Torej: V čem je problem in kako lahko problem rešim? :)

Volta ::

No, pa dodam še povezavo do mojega videa:

Klikni Tukaj

Volta ::

Kakšna ideja? Morda ve kaj o tem kak uporabnik Youtuba, ki se mu je zgodilo kaj podobnega? :\

PaX_MaN ::

Se dogaja.

No za nameček naj povem, da obstaja vsaj 100 coverjev te pesmi, ki tudi vsebuje orginal audio te pesmi, pa so vseeno na netu in se jih da normalno poslušat.

Ja, prav toliko, če ne še več, so jih pa že zbrisali.

Torej: V čem je problem in kako lahko problem rešim? :)

Simpl. Ne tega delat. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

aljazh ::

AFAIK bi ti moral Youtube poslati obvestilo in tam naj bi pisalo, da lahko podaš nekakšen ugovor.

Volta ::

Nisem še videl coverja, kateremu bi disablali sound! ;( Pa sem že na youtubu nekaj let. Ja, brisali so jih pa že in to na veliko. Ampak redkokdaj cover. Ponavadi uploadan samo original track.

No, zdaj sem uporabil free muse backing track in upam da bodo tokrat uvideli, da ta audio ne krši licenčnih pravic. Kaj narediti, če še tokrat ne bodo upoštevali audia, čeprav je legalel ? Kaj narediti potem?

Občutek imam, da bo YT začel brisati tudi coverje, ker so pač coverji in ker jim ne plačamo, da jih lahko objavimo, čeprav uporabimo le svoj inštrument.

AFAIK bi ti moral Youtube poslati obvestilo in tam naj bi pisalo, da lahko podaš nekakšen ugovor.


Btw. sem dobil sporočilo na mail ja. Ampak je napisano tako, da se težko pritožiš. Že samo navodilo napeljuje na to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Iščem določen komad in ne poznam naslova oziroma izvajalca (strani: 1 2 3 4114 115 116 117 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5846987969 (56) sbawe64
»

CD Audio - Nero

Oddelek: Pomoč in nasveti
102809 (2695) teidy
»

Program s katerim bi lahko naredil spisek komadov

Oddelek: Programska oprema
122162 (1852) baal24
»

Kater music/pekac program podpira koncnico APE?

Oddelek: Programska oprema
121456 (1335) Racunalnik
»

Nero audio Cd vprašanje

Oddelek: Programska oprema
101515 (1380) Han

Več podobnih tem