» »

CD Audio - Nero

CD Audio - Nero

teidy ::

Pozdravljeni!

Uporabljam program Nero Burnring ROM Portable in sem si želel zapeči neki album, ki ima skupno velikost 218 MB. Pri izbiri "New Complication" sem izbral Audio CD. Ko sem dal vse skladbe (13) notri, mi je spodaj kazalo, da je skupna dolžina teh skladb čez 80 min in jih ne more zapeč. Ko sem pogledal koliko je skupna velikost teh skladb v programu, mi je pokazalo 959 MB. Sem tudi probal druge Complication (Mixed Mode, CD EXTRA) kjer mi spodaj kaže koliko MB je na CD-ju in ne koliko je dolžina, pa mi je isto naredilo kot pri prejšnjemu, se pravi velikost mi gre krepko čez 700 MB kar je omejitev na CD-ju. In zdaj se sprašujem od kje je ta razlika narasla iz 218 MB na 959 MB?

Za vse odgovore se zahvaljujem že vnaprej :)

Hvala in lep pozdrav,
teidy
  • spremenil: teidy ()

Sami ::

Najverjetneje imaš te pesmi v MP3 obliki, izbral pa si AUDIO CD, je razlika v velikosti formata.

Če želiš zapeči MP3 CD izberi DATA CD.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

teidy ::

Sami je izjavil:

Najverjetneje imaš te pesmi v MP3 obliki, izbral pa si AUDIO CD, je razlika v velikosti formata.

Če želiš zapeči MP3 CD izberi DATA CD.

Sem pregledal v programu, če imam na izbiro takšno opcijo, pa je nimam. Uporabljam pa Nero Burnring ROM Portable, kot sem že zgoraj omenil. Me pa tudi zanima, kako bi lahko se poznala tako velika razlika zaradi MP3 formata?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teidy ()

Sami ::

teidy je izjavil:

Sami je izjavil:

Najverjetneje imaš te pesmi v MP3 obliki, izbral pa si AUDIO CD, je razlika v velikosti formata.

Če želiš zapeči MP3 CD izberi DATA CD.

Sem pregledal v programu, če imam na izbiro takšno opcijo, pa je nimam. Uporabljam pa Nero Burnring ROM Portable, kot sem že zgoraj omenil. Me pa tudi zanima, kako bi lahko se poznala tako velika razlika zaradi MP3 formata?


Izbereš opcijo CD-ROM (ISO). Razlika pa je v kvaliteti, AUDIO CD je v *.wav formatu.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

teidy ::

No na waw format sem pa čisto pozabil. Sem zapekel tako kot si omenil, pa mi je zapeklo vse lepo in prav, vendar sem šel preveriti, če mi predvaja v radiu, pa mi ne zazna CD-ja. Namreč rad bi si zapekel neke pesmi, da bi jih lahko v avtu poslušal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teidy ()

Sami ::

teidy je izjavil:

No na waw format sem pa čisto pozabil. Sem zapekel tako kot si omenil, pa mi je zapeklo vse lepo in prav, vendar sem šel preveriti, če mi predvaja v radiu, pa mi ne zazna CD-ja. Namreč rad bi si zapekel neke pesmi, da bi jih lahko v avtu poslušal.


Za predvajanje skladb v *.MP3 obliki mora to podpirati tudi avtoradio oz. cdplayer, drugače pa zapeči kot AUDIO CD, to ti bo pa predvajalo povsod na vseh cdplayerjih že ob '80ih naprej.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

teidy ::

No tukaj pa nastane ta problem, ko ne morem zapeči čez 80 min, saj je skupna dolžina 94 min. Sem pa zasledil, da lahko pri Nero Express lahko uporabiš tudi DVD za audio (tega v temu programu, ki ga trenutno uporabljam ni) in me zanima, če bi mi DVD zaznal navaden radio kot radio v avtu?

Sami ::

teidy je izjavil:

No tukaj pa nastane ta problem, ko ne morem zapeči čez 80 min, saj je skupna dolžina 94 min. Sem pa zasledil, da lahko pri Nero Express lahko uporabiš tudi DVD za audio (tega v temu programu, ki ga trenutno uporabljam ni) in me zanima, če bi mi DVD zaznal navaden radio kot radio v avtu?


V kolikor ti avtoradio ne prepozna MP3 CD-ja, ti tudi DVD-jev ne bere. Audio CD ima omejitev 74 oz. 80min, zapeči pač skladbo ali dve manj.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

teidy ::

Očitno nimam druge izbire. Hvala za vsa pojasnila in odgovore.

Lep dan še naprej,
teidy

s6c-gEL ::

To imaš nek prestar radio, da ne bere mp3-jev.

teidy ::

To sem samo pogledal če mi bere, drugače pa ni moj radio, pa tudi ne potrebujem CD-ja za v radio ampak za v avto, v katerem moram še preveriti, če dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

program za peko CD-R-jev (audio CD-ji)

Oddelek: Pomoč in nasveti
313207 (2078) Daliborg
»

Pretvorba mp3 v cd kvaliteto

Oddelek: Zvok in slika
459354 (3561) kuall
»

Avtoradio ne predvaja več mp3

Oddelek: Zvok in slika
174282 (3377) radmannsdorf
»

Audi A3 avtoradio CD

Oddelek: Na cesti
213442 (2888) d4vid
»

zakaj gre na cd le 20 mp3 pesmi?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111615 (1517) sirotka

Več podobnih tem