» »

Obleka in izgled nasploh v preteklosti

Obleka in izgled nasploh v preteklosti

c0dehunter ::

Prejle sem razmišljal (med gledanjem ene oddaje), zakaj so bili včasih ljudje tako smešno oblečeni, npr. v 70. in 80. Ok, sej vam da moda se spreminja, sam vseen... A se niso zdeli sami sebi nekako... čudni? :| Predvsem kaki košarkarji :))



Ali pa naprimer ženske, s tistimi čudnimi frizurami.. Zakaj nam npr. današnje, moderne frizure izgledajo "lepe", tiste oldschool pa nevšečne?

Tisti malo starejši; so se vam takrat taki outfiti in frizure zdele normalne oz. kul? Kako gledate nanje danes?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

BigWhale ::

Stvar percepcije in navade. :)

Padded shoulders je bil zlo trendy v osemdesetih recimo, danes pa zgleda hecn, ce ze ne trapast. :)

Matek ::

Hehe, dost smešno, kako nekateri naivno glejo na te zadeve (nič osebnega ;)). Percepcijo lepote nam oblikuje naša kultura/družba. Seveda je včasih malce težko sprejeti to dejstvo, posebno v kakih posebno čustvenih situacijah. Recimo pri izbiranju partnerja, ko se ti zdi, kot da občutek, da ti je nekdo simpatičen, res prihaja iz tebe samega, ne pa iz vseh revij, reklam in modnih pist, ki te obkrožajo.

Navkljub takšnemu malce čudnemu občutku vse oblikuje okolica - če bi se v današnjih oblačilih prikazal par desetletij nazaj, bi izgledal povsem enako neumen. Se pa zadeve presenetljivo hitro prijemajo - se spominjam, ko so prišli špičaki na modne piste, zadeva je izgledala bizarno, dandanes pa skoraj ni več ne-špičastih zaprtih čevljev z visoko peto. Pa se nihče ne čudi.

Navkljub vsemu - 60's hipi ritke so zakon.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

c0dehunter ::

Se strinjam, Matek. Vpliv družbe se tukaj res očitno vidi in sem kar malo presenečen.

I'm off to googleing "60's hipi butts" :))
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

BigWhale ::

Se pa zadeve presenetljivo hitro prijemajo - se spominjam, ko so prišli špičaki na modne piste, zadeva je izgledala bizarno, dandanes pa skoraj ni več ne-špičastih zaprtih čevljev z visoko peto. Pa se nihče ne čudi.


Pojma nimas stari! Spicaki so "so 2000's". :)) Poglej v trgovino s cevlji, zadnje cajte delajo same take traparije z okroglim sprednjim delom in nekimi bizarno "so 1500's" velikimi zaponkami spredaj.

Vsekakor pa, druzba in 'moda' nam izoblikujeta mnenje kaj je trenutno 'lepo'. Designerski lobij takorekoc. Industrija, ki narekuje modo. To, kar se nekaj kreatorjev, ki so bolj ali manj slucajno prisli med 'svetovno znane' spomni, to postane moderno.

Matek ::

Pojma nimas stari! Spicaki so "so 2000's". :)) Poglej v trgovino s cevlji, zadnje cajte delajo same take traparije z okroglim sprednjim delom in nekimi bizarno "so 1500's" velikimi zaponkami spredaj.
Ja, v bistvu imas prav, hotel sem le reci, da je proces zelo kratkotrajen, prakticno v letu ali dveh iz neke odurne high-fashion pogruntavscine nastane popularen izdelek. Cudi me seveda predvsem, da se je tudi moj lasten odnos tako hitro zashiftal.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matwic ::

Ima kdo link do kake zanimive strani, ki bi prikazovala razvoj mode in oblek v preteklosti, recimo od leta 1500 naprej. Stran, ki bi prikazomala morebitne smernice v prihodnosti in novodobne materiale bi bila tudi uporabna.

BigWhale ::

Matek, ma meni se stvari ne spreminjajo tko hitro. Mislim, I need time to catch up. 80's frizure so mi hecne, 50's frizure so vintage.

Je pa celotno to dogajanje precej zanimivo v bistvu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajska bo kriminalce iskala s prepoznavo hoje

Oddelek: Novice / Zasebnost
154456 (2992) AštiriL
»

Gležnček moda (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
838154 (4881) vostok_1
»

Make up pri puncah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10912442 (9343) Kamran
»

Fetišizem-ali imate svoj fetiš?

Oddelek: Loža
402396 (1680) madmitch

Več podobnih tem