» »

Nero audio Cd vprašanje

Nero audio Cd vprašanje

Maxtor ::

Alo.

Zanima me, kako izklopiti to, da ko iz cd-ja glasbo prek potegnem, da mi ne bi celo večnost pretvarjalo glasbe v wav na disk, ampak da bi se glasba na levi strani pojavila brez kakršnekoli pretvorbe.

Saj razumete, kaj mislim, ne?

Cokolesnik ::

Za poslušanje glasbe uporabljaj WinAmp 2.91, ki ne bo delal dodatnih aktivnosti na disku in je majhen ter priročen, za pretvarjanje glasb. datotek med formati bi ti jaz priporočal enostaven program CDex, za izdelavo CD plošč pa že tako imaš Nero. Uporabljaj takšna orodja, kot sem jih omenil za takšne aktivnosti, kot sem zraven napisal in kakršnokoli (neupravičeno) čakanje bo odveč.

Alternative zgoraj omenjenemu programju, kakor tudi izkušnje z njim, so bogato diskutirane v prejšnjih temah foruma.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Ne vem, če te prav razumem, rahlo zmeden tekst si napisal, ampak upam, da je to to.

Če snemaš iz cdja na cd - potem pač izberi disk copy in če hočeš snemati brez vmesnega snemanja image-a na disk, izberi še on the fly.

Maxtor ::

No, res sem malo zmedeno napisal. Kaj bi pravzaprav rad? Torej, če hočem narediti ovitek CD-ja iz že posnetega audio cd-ja, ki ima posnet tudi cd text, je postoek sledeči:
1. odprem nero
2. vstavim avdio cd
3. potegnem muzike preko, kao da želim snemat
4. kliknem na cover designer in se mi avtomatsko pojavijo naslovi pesmi in kliknem samo še na print.

Torej muči me točka tri, ko želim pesmi potegnit preko. To traja zelooo dolgo, saj se nero spravi pretvarjat. Nekje se mora dat izklopit da ne pretvarja, ali pač ne?

Morda pa jaz želim na čuden način naredit ovitek. Ali obstaja lažja varianta? Namreč nikakor mi n cover designeru ne uspe včitati cd texta iz že posnetega cd-ja. Kaki predlog?

CaqKa ::

nero je v določenih pogledih pač zelo bugast program...
recimo tole da si hudič ne zapomni nastavitev za okna v njegovem brskalniku...
pa da pri audio cdju vsakič po defaulti naredi 2 sec gap....
uporabi kak drug program za cover
ali pa ko spečeš cd shrani tisti ncd fajl... kasneje ga boš naložil brez te pretvorbe.

Matek ::

Maxtor, to sploh ne pretvarja ampak samo čekira če so datoteke vredu kolk vem. Aucer pa pri meni traja 5.10 sekund, ne vem kaj ti delaš... Kako konfiguracijo maš?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

CaqKa ::

pri tem ko neseš audio fajle v kompilacijo jih vmes nero extrakira
torej dela DAE na disk
pubec sprašuje kako se naj znebi tega ko dela nero dae ker je to zelo časovno potratno.

MMM: če tebi naredi DAE celega cdja ali pa vsaj ene pesmi v 5.1 sekunde, sem jaz pecikl
seveda govorimo o normalnih dolžinah pesmi ~3min

sem zdaj malo všaltal nerota pa pregledal opcije
pojdi na
file > preferences > zavihek cache > preglej tisti dve kljukici spodaj pri 'drag and drop from cd' pa jih po želji spremeni.. mogoče bo pomagalo.

če tole ni to.. potem kot vidim nero nima opcije, da bi izklopil DAE

toti cover designer od nerota bi moral imet opcijo da bi kar direkto iz cdtexta prebral štikle pa si naredil cover... samo te opcije pa kot vidim tudi nima...
tolkokrat opevani nero...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Maxtor ::

@CaqKa: končno eden, ki me razume, kaj hočem. Sma popolnoma na isti valovni dolžini. Sem probal že prej predlagano rešitev glede caching files iz cd-roma pa ne pomaga nič pri Audio CD-jih, tako da Nero očitno te možnosti nima, prav tako pa ne najdem včitovanja Cd Texta v cover designerju.

Če kdo to pogrunta, da nero vendarle eno izmed teh dveh problemov zna rešiti, pa na plan z rešitvijo.

@MadeManMato: pri meni traja bistveno več. Pa četudi bi trajalo 10 sekund za en komad, je pri 20 komadih to 200 sekund, kar znese več kot tri minute samo zato, da bom prišel do imen za cd cover. V Easy CD creatorju traja tole početje okoli 2 sekundi. Sicer pa je to edina dobra lastnost cd creatorja, zato bi rad enako stvar naredil v nerotu, ali pa če obstaja kaki dober program za izdelovanje ovitkov za cd-je?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maxtor ()

BaRtMaN ::

Kaj pa če bi v WinAMPu shranil playlist CDja v datoteko in potem skopiral vsebino datotek v Cover Designer. Meni sicer WinAMP občasno prepoznava CD Text, ampak poskusit ni greh.

CaqKa ::

tale bartmanova je zelo dobra...
pomojem pa bi bila tudi vredu tale:
naredit en cover projekt, ga shranit in potem v ultra editu ofnat pa pogledat kje se nahajo podatki o pesmih pa enostavno kr v ultra editu priredit fajl... verjetno si s tem prej fertig kot pa z DAE za celotni cd.

Han ::

Za CD-Text se mi zdi še vedno najbolj priročen Feurio!, pa čeprav je njegov urejevalnik za ovitke malo štorast.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spiski komadov-filev

Oddelek: Programska oprema
61093 (951) msenjur
»

Nero - prosim pomoč

Oddelek: Programska oprema
61005 (927) Maxtor
»

CD text

Oddelek: Pomoč in nasveti
151246 (1048) DrSergioDJ
»

novi nero

Oddelek: Pomoč in nasveti
151054 (781) 3LeR.
»

S kom pecete audio cd-je?

Oddelek: Programska oprema
272134 (1731) celica

Več podobnih tem