» »

DFI lanparty + Xtreem rami problem po restartu

DFI lanparty + Xtreem rami problem po restartu

timek ::

Živijo.

Imam DFI lanparty SLI-D. In 2x1GB ddr1 xtreem rame (500mhz). Moj problem se začne po restartu. Računalnik enkrat dolgo piskne in to je to, črn zaslon.
Potem pa samo rame vzamem ven iz slotov in jih dam nazaj notri in računalnik se normalno prižge.
Mogoče kdo ve kaj bi lahko bil problem?


proc je amd athlon64 3200+
2x diksa eden povezan preko sate drigi preko ide kabla.
Upam da se napisal vse pomembno.

Lp, timek

blackbfm ::

V navodilih od matične ponavadi točno piše kaj te piski pomenijo.

subby ::

sem se pred kratkim ubadal s podobnim problemom. lahko, da je ram delno defekten ali pa da je samo slab stik

bluefish ::

Za ram poženi Memtest, ki ga ima DFI že v BIOSu.

54321 ::

Dfi je zelo občutljiv na rame in je res včasih zelo nelogično vse skupaj. Sam sem kar nekaj časa rabil, da sem ugotovil kako lahko sploh dela pc z mojimi rami. No glede nato, da ti delajo če jih vzameš ven in daš nazaj, je mogoče res slab stik, zato ti priporočam, da kontakte na ramih "zradiraš". Vzami navadno, čim mehkejšo radirko in jih dobro zradiraj, potem pa pazi, da odstraniš če ostane kak košček radirke.
Sam imam dva Geilova rama in tudi zelo zanimivo, delata normalno v dual chanell slotih. Če jih samo obrnem torej in dam nazaj v iste slote, se pc zbudi vendar je ekran črn, torej brez slike! Probal sem dodat celo tretji ram, druge firme in vse skupaj obračal in vtikal na vse mogoče kombinacije pa vedno črv ekran. Ko sem celo najdu pozicijo, da se je prikazal slika z vsemi tremi in je delovalo pa sem v windowsih videl da vseeno prepzna samo 2GB čeprav so vstavljeni 3gb:)
JA DFI Lanparty (nforce4) je zelo zelo občutljiva plata na rame.

timek ::

Evo bom najprej pognal mem test, v biosih. Pa sporočim če naredi test.

Lp, timek

timek ::

Evo sm zalaufal memtest preko biosa.
Runtime: 3 ure pa 20min
Pass: 4 (sklepam da je uspešno prestal 4 teste)
Erorrs: 0
ECC erorrs: /

Sklepam da rami delujejo pravilno.
Potem mi ostane samo da zradiram pine?

Lp, timex

bluefish ::

morda bo že zadostovalo, da jih iz reže iztakneš in vstaviš nazaj.

timek ::

Že že računalnik se mi ne prižge nazaj takrat ko zmanka štroma in včasih ob restartu. In takrat samo rame ven vzamem in jih dam nazaj in dela.

ultralord ::

Js mam isto plato... in imam v režah DDR 400 2x512 znamke CROSAIR, prijatel mi je dau še dva DDR 400 2x512 KINGSTON (rami delujejo preverjeno na memtest) torej drugačne znamke kot prvič navedeni...!!! Z CROSAIR rami mi dela računalnik normalno, ko pa vstavim se dva dodatna kingstona pa problem (seveda vsako znamko v svojo barvo ORANŽNA rumena)... :S ob vžigu računalnika zapiska in na ekranu se ne dogaja NIČ... Ali je kakšna verjetnost da se v biosu kako naštima da so rami med seboj kontibabilni??? HVALA ZA POMOČ čeprav po 3 letih zadnjega prispevka... :)

Vesoljc ::

met 4 palcke rama na tej plati je cela znanost...
nekaj mi je sicer delalo ampak dalec od "performance" nastavitev. probaj za zacetek na roko nastavit manjsi dram clock, recimo na 333, pa auto time-inge, ce se vedno ne boota, probaj kancek vec voltaze (Vdram).

ps: na lastno odgovornost ne? :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Riff ::

ja DFI nforce 4 ultra D je zelo občutljiva na rame ja pr men 2x512corsair pa 2x512 kingston pa vse nastavitve imam na avto, je pa fora če zamenjam corsair iz oranžne v rumeno pa kingston v oražno pa i slike :D tako da se splača malo probavat

Crni_Dejan ::

Jaz imam trenutno še vedno DFI Ultra-d in 4x1GB TeamExtreem Group(kupljeni 2 po 2 so vparjeni). Prej mi je delalo na 2 palčki do 290 zdaj bi moral pogledati, ko so 4.(ne vem na pamet)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI lanparty sli-D in rami, dolgi pisk (rami delajo)

Oddelek: Pomoč in nasveti
9675 (564) timek
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75843505 (19182) sirotka
»

Katero grafično in matično plato?

Oddelek: Kaj kupiti
481916 (1092) Mr.G.
»

Geil UltraX PC 3200 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15110174 (7098) b0r1s
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61135431 (19849) Tilen

Več podobnih tem