» »

Katero grafično in matično plato?

Katero grafično in matično plato?

Mr.G. ::

pozdravljeni,

Predragi bratec mi je dans pojamrau,da ne more igrat špilou...kaj vem kakšnih.Omenil je,da bi bil pripravljen investirat od60-75Ksit za grafo in seveda nekej tud za mamo plato.Glede na to,da je za grafo, pač,nekej prpravlen odštet...za mamo plato bi tud nekej dau,bi vas prosil,da me razsvetlite z vašim razmišljanjem v tej smeri.

TOREJ...Z BESEDO NA DAN in naj ta dan zasije v luči!

Lp,

mtosev ::

Za kater proc?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mr.G. ::

Aja...sori..za AMD...sej če ne bo pa še tisto kupu.Nej bo AMD!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.G. ()

mtosev ::

Kateri socket?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mr.G. ::

Uuuups..to pa ne vem.:\

boštjan ::

povej kero plato maš zdaj in ti bomo povedali kaj naj kupi.aja povej še kolko rama.upam,da ma ak močn procesor od AMDja,da še ne bo tega treba kupovat
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

gostia ::

O.K., zgornje zadeve se nanašajo name. Trenutno je moja kišta še iz predpotopnih časov in so naslednje :

- procesor : AMD Athlon XP1600+ (1.4 GHz), socket : A
- mama plata : Shuttle Inc. AN 35
- RAM : 512 Mb

Sicer je do nakupa še daleč, ampak se moram mal informirat kaj je treba gledat in kwa paše skupej.

Prosim za ideje.

P.S. :

(Tudi GF7800GT ni izključena!)

RC14 ::

gostia:

če te prav razumem, kupuješ samo grafo??
Če ja, lahko kar pozabiš na 7800GT, ker imaš dosti prešvoh procesor, za tako grafiko moraš imeti vsaj A64 recimo 3000+ pa da ga še naviješ in tudi rama je premalo za novejše igre.

Če pa kupuješ še procesor, pa kot sem rekel obvezno AMD recimo 3000+ venice in 2x512Mb rama.



Lp

debil ::

zdili ta jajca za 30k (če ti uspe) pa si nabav eno mašinco od amd64 za 150k realno

Type-R ::

(Tudi GF7800GT ni izključena!)


Mislim da z sedanjim procom nebos mogo karte izkoristit, ker te proc bremza, sploh pa ker 7800GT ni na AGP, zamenjaj proc, grafo in plato pa si zmago>:D

gostia ::

Ja, sej se mi je zdelo, da se stvar ne bo končala le pri grafični.

No, RC14 priporoča procesor AMD 3000+ Venice, kaj pa mama plata - kakšno plato priporočate za ta procesor in katero grafo?

Mr.G. ::

Khm....bo mal draži...a?

gfighter ::

Jaz bi ti priporočal naslednje:
- Ploščo do 25.000 (Jaz bi vzel kakšno DFI NF4 ULTRA INFINITY)
- AMD ATHLON 64 3000+ venice BOX
- še eno palčko 512Mb rama, pa obdržiš staro (pod pogojem da je 200Mhz, drugače jo prodaš skupaj z staro kišto)
- X800GTO2 ki jo z malce veselja zmodaš oz. 6600GT če denarja ne bo dovolj.

Tole bo prišlo tam okoli 110.000 z 6600GT oz. 130.000 z GTO2 + še prodaš staro kišto pa bo. Če pa boš kupoval kaj slabšega od tega, se ti pa IMHO bolj splača pogledati za rabljenimi proci&platami.

mtosev ::

Tote poceni DFI se kaj navijajo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

RC14 ::

Tudi jaz ti nekaj takšnega priporočam.

Ram pa moraš imeti sedaj doma 200Mhz oz DDR 400 (PC3200) če boš hotu dokupit samo 512Mb rama , če ne, boš moral kupiti novega pa itak 2x 512Mb.

Odvisno koliko denarja si pripravljen dati za nadgradnjo, glede grafike ti tudi jaz resnično priporočam GTO2, ker je za ta denar super kartica in se vse odklenejo na 16 pipic, če pa ni dovoj denarja pa kakšno rabljeno 6600GT kupiš, ki jo dobiš za recimo 32k.




Lp

gfighter ::

Jah, ni ravno Lanparty, ampak vseeno imajo dosti več opcij ter se ponavadi navijajo bolje od kakšnih drugih cheap mb-jev. DFI pač.

gostia ::

Torej zaenkrat recimo, da združim skupaj naslednje :

- plošča : DFI Lanparty UT nF4 Ultra-D +SB+2GBL+FW+SATA (37.392 SIT)
- procesor : ATHLON 64 3200+/512K S939 - Venice (38.304 SIT)
- grafična : RADEON X800GTO 256MB dvi/tvout PCIe (50.616 SIT)

Ali je zgornja konfiguracija med seboj O.K.?
Ali se kaj med seboj "krega"?

Pri ogledu cenikov (mimogrede, vse cene so iz www.mlacom.si) sem opazil pri procesorjih dodatne oznake "BOX". Kaj to pomeni, oz. v čem se procesor brez "BOX" razlikuje od procesorja z "BOX" oznako ?

gostia ::

Plošča : EPOX 9NPA+ SLI nforce4 SLI +SB+GBL+SATA+FW (36.708 SIT).

Glede te plošče sem na mlacom.si prebral, da je oh in sploh. Ali ima kdo s to ploščo kakšne izkušnje?

debil ::

dodaj 7k in kup GTO^2
"box" izvedba ti je priporočene če nimaš dodatnega kulerja za cpu

ps. v funtechu ti pride cenej

gfighter ::

Kupi GTO2 ter DFI Lanparty ki jo lahko po potrebi modaš v SLI, lahko pa mirno ostaneš na 3000+ procesorju, če misliš navijati, kajti razlike v max navitju praktično ni, razlika je samo v ceni. GTO2 je odlična izbira če jo boš odklenil. Prav tako glej tudi na to, da boš imel 2x512Mb RAMa. Pa povej, če misliš navijati ali ne.

gostia ::

O.K., glede na vaša mnenja je torej končna konfiguracija naslednja :

- plata : DFI Lanparty UT nF4 Ultra-D +SB+2GBL+FW+SATA (37.392 SIT)
- procesor : ATHLON 64 3000+/512K BOX S939 - Venice (41.724 SIT)
- grafična : RADEON X800GTO2 256MB dvi/tvout PCIe (58.026 SIT)

Gfighter :

Praviš, da lahko DFI plato modaš v SLI. Plata EPOX, ki sem jo omenil kot 2. opcijo pa ima SLI že serijsko. Zakaj se mi torej bolj splača DFI namesto EPOX (o teh stvareh namreč nimam pojma) ?

Debil :

Hvala za podatke o cenah.

gfighter ::

No, najprej ti povem, da so cene, ki jih navajaš ti, nekam visoke. DFI Ultra-d je 35.500, procesor 3000+ box pa 31.500 SIT. Drugače pa ti priporočam DFI zaradi tega, ker ima toliko opcij za navijanje kot nobena druga plošča, zgrajena je kakovostno, ima ločen avdio modul, kot so že zgoraj povedali ter 2xGigabit LAN. Lahko bi omenil še fancy look, ampak to je itak brez pomena. IMHO je to pač ena najboljših 939 motherboardov, je pa najbrž res, da se njene prednosti poznajo šele, ko navijaš računalnik, zato je IMO skoraj greh, če imaš to ploščo in jo laufaš na stock nastavitvah. Npr. sam imam A64 3000+ ki namesto stock 1800Mhz dela na 2700Mhz z zračnim hlajenjem (temperature max. 45 stopinj), seveda na DFI-jki. Vseeno pa si sam preberi par testov 939 plošč, preden se dokončno odločiš.

gostia ::

Res je. Cene sem prilepil še z mlacomovega kataloga. Na funtechu so cene nižje.

Navijanje pride po nakupu...

gfighter ::

No, torej misliš navijati.:) Edina stvar, ki ti jo še priporočam je, da prodaš stari pomnilnik skupaj s staro ploščo ter kupiš dva enaka modula 512Mb. Pač, zgolj zato, da bosta nova ter enaka. S takšno konfiguracijo (DFI+A64+2x512Mb+GTO2) skoraj ne moreš zgrešiti. Mašina se bo najbrž dala dobro navijati (kako dobro, pa je odvisno od procesorja), moči ji pa tudi ne bo manjkalo še kar nekaj časa.

gostia ::

gfighter,

hvala za vse info. Sicer o navijanju nimam pojma, vendar upam, da bom o teh stvareh dobil dovolj podatkov, ko kupim vse zadeve.

Zadnja verzija hardware-a torej je (s cenami iz Funtech-a) :

- plata : DFI LP UT NF4 ULTRA D, AMD 64, nF4, RAID, SATA, 1394, Dual DDR, Dual GbE (35.500 SIT)
- procesor : AMD ATHLON 64 3000+ BOX S939 Venice core (31.500 SIT)
- grafa : SAPPHIRE ATI RADEON X800 GTO2 256MB DDR3 PCI-E VGA/TVO/DVI oem (57.000 SIT)

Skupaj me torej pride 124.000 SIT.

Trenutno imam 266MHz-ni RAM. Ta RAM bom prodal skupaj s plato in procesorjem. Kakšen tip RAM-a priporočate za nakup?

Kupiti moram še 2 x 512 Mb, vendar ne vem kateri je najboljši za zgornjo konfiguracijo.

gfighter ::

Super bi bilo, če bi kupil kakšne 2x512Mb GeIL UltraX DualChannel (ok. 40.000) ampak popolnoma dobro se bodo obnesli tudi kakšni 2x512Mb noname rami za ok. 26.000. Za navijanje dotične plošče in procesorja pa si shrani tale vodič, saj ga boš kasneje potreboval. Tu je razloženo skoraj vse, kar rabiš vedeti.

gostia ::

gfighter,

hvala za dodan vodič. Poizkušal bom upoštevati nasvet glede RAM-a. O vodiču bova pa morala še ob pravem času kakšno reči. Med sicer hitrim pregledom sem opazil veliko informacij, ki pa meni kot laiku ne pomagajo prav dosti. V erjetno bo potrebno iti lepo počasi od točke do točke pa bom(o) zadevo malo navili. Če se bom lotil sam, lahko zopet začnem s šparanjem cekinov...

Ko pričnem z zbiranjem komponent se zopet oglasim.

Hvala za vse dosedanje informacije.

gfighter ::

Ni problema, boš pač takrat odprl temo tule na slo-techu pa ti bomo pomagali. Saj vse skupaj ni ravno težko, za začetek boš itak potreboval le razlago za par res osnovnih nastavitev in se ostalih 90% še dotaknil ne boš. Kasneje, ko boš pa vedel, kaj delaš in ko(če) ti bo navijanje prišlo v kri :), boš pa z veseljem prebral tistile vodič, v katerem imaš res razloženo vse, kar ta plošča omogoča. Za začetek bomo pa tudi ljudje tu na slo-techu dovolj...

gostia ::

Zdravo,

ponovno se oglašam. Sedaj sem že pričel z zbiranjem stvari. Trenutno imam v lasti grafično in mamoplato in sicer ATI Radeon GTO2 ter DFI-jevo SLI plato. Naslednji nakup bo procesor. Trenutno na ebay-u dilam za AMD-jev "Manchester". V Funtech-u je cena cca 90kSIT. Bom videl do kje bo cena skočila...

No po procesorju bi bil menda sposoben zadeve zalaufati sicer še na starem RAM-u, ki pa ga bom zamenjal v naslednjem mesecu.

Dr Evil ::

Zakaj priporočate gto2,če se pri dinotu za 59k dobi pravi x850xt?:\

Po netu pa ljudje prodajajo 6800gs za 50k,kar je po mojem mnenju bolši nakup,saj se ta grafa pri novejših igrcah izkaže za bolšo investicijo .Pa če se že za ta denar kupuje,pol še malo počakaj,marca pridejo 7600gt ,te bodo verjetno hitrejše od omenjenih.

Kar se plate tiče,se mi zdi tud slab nakup,za to ceno si privošči raje kako asrockovo dual-sata 2 plato,ki se da zelo lepo navijat pa ima celo agp8x in pcie slot za borih 16k.

Vsekakor pa glej,da boš mel vsaj 1GB rama in to kvalitetnega ne nekih jajc,ker marsikateri ne zmore 200mhz.Priporočam corsair value select,ki ima skoraj enako ceno kot no name ram,je pa kvalitetno veliko bolši.

zee ::

nesmiselno je kupovati ploščo, ki podpira SLI, če bo potem noter ATIjeva grafična.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

TOP ::

Grafa je že prava.6800GS ima 12 cevovodov in poglej teste je POČASNEJA od GTO2 imel sem obe grafe ko sem se odločal za nakup,zato ne trdi kar ne veš.Kar se tiče plate Ne kupuj ASrock moraš modat če hočeš navijat in potem adijo garancija DFI je zakon kar se tiče navijanja.Kar je omeni ZEE je pa tud res.Čeprav tudi tisti ki imajo SLI se ne splača dajat 2 grafi not ker pride predrago.

Dr Evil ::

GTO2 hitrejša od 6800gs?Malo morgen.Mogoče modana,pa v igrah,kjer ati blesti.

Asrock je kr v redu plata in veliko ljudi jo ima in fura procesorje na zelo visokih frekvencah.Dfi je le za uber freake,ki se jim gre za tistih dodatnih 50mhz.

Folk preveč gleda na firmo namesto na performance/cost ratio.

TOP ::

Pa seveda modana vsaj od Sapphire se vsaka moda in potem je kar lepo vidno kolk je hitrejša.

Dr Evil ::

Od saphire stane 56k medtem ko polnokrvna x850xt 61k.Kater norec bo kupoval gto2?

Pa modanje ni niti sigurno.Na 30 primerkov je ena fuč.

TOP ::

Kar se tiče cene kje si dobu X850XL za 61k samo zanima me.Kar se pa tiče modanja ne govori neumnosti vsaka Saphhire GTO2 se 100 moda poglej temo od te grafe in boš videl koliko je tistih ki jim ni uspelo modat NOBEDEN.

Dr Evil ::

Nič XL,ampak XT! DINO

TOP ::

Jp res ampak to je od Connect 3d to je en drek od firme kar se tiče Atija imam rajši Sapphire kar pa se tiče Nvideo pa Winfast.

Dr Evil ::

Ma ti pa res z argumenti prepričaš:\

gostia ::

O.K.,
vidim, da sem glede plate mogoče rahlo brcnil v temo ampak kar je je. Plato in grafo namreč že imam. Ostane mi še nabava procesorja in RAM-a.
Glede na govorice o znižanju cen AMD procesorjev bom za nakup še malo počakal in videl kaj bo v mesecu februarju.

Kakšen RAM priporočate? Nameravam kupiti 2GB, vendar se ne morem odločiti za proizvajalca (noname, GEIL, Corsair,...)

Jan987 ::

sam sigurno boš z čistokrvno x850xt katere koli firme dosegel višje rezultae kot jih maš na katerikoli gto2 brez menjavanja hlajenja in delanja modov. Aja pa če modaš gto2 garancije ni več razen če jo modaš nazaj preden jo neseš na servis!

gfighter ::

Eh, glede plate se ne sekiraj, mogoče je bila SLI verzija res preveč, ampak kljub temu imaš doma eno najboljših plat za s939. Glede rama bi ti priporočal, da vzameš kar 2x1Gb noname rama ker boš glede na ceno boljšega rama več pridobil, če ta denar vložiš kam drugam (razen, če si takšne vrste overclockar, da ti je vseeno, če za par % hitrosti plačaš nerealno ceno).
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Dr Evil ::

Napaka.Ne no name,ampak value.No name so krš,ki niti slučajno ne dosegajo hitrosti,za katere so deklarirani.Raje nabavi kake cheap "name" rame,ki so k večjemu za jurja dražji.

TOP ::

Jani123 ne govori neumnosti če jo modaš ne zgubiš garancije kliči v COOL-PC in se prepričaj.V sam odklep pipelinov je garancija v navijanje ne to je logično.

Jan987 ::

ja nevem en je v uni temi o gto2 napisov da je treba nazaj zaklent cevevode da vzamejo v garancijo

gostia ::

RAM je že izbran. Odločil sem se za CORSAIR 2GB KIT DDR400 PC3200 DUAL RAM 2 x 1 GB. Torej ne "noname" kot je priporočal Dr.Evil.

Ostane še procesor. Ciljam na AMD 64 x2 3800+Box vendar bom glede tega počakal še nekaj časa. Kot sem prebral na različnih forumih naj bi se ti proc. pocenili zaradi prihoda nove generacije. Trenutno sem najnižjo ceno zasledil na elektronika.si, kjer je cena 79kSIT. Poznate še kje kaj ceneje?

Jan987 ::

a je ta elektronika slučajno bivši dino-dej

gostia ::

No sedaj sem zadevo zrihtal. Dela super. Bilo pa je nekaj težav pri zagonu.

Mr.G. ::

Slike čemo.....kot,kruha in iger.Hočemo slike!
Dejmo,dejmo...pdret škatlo in slike!:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za koliko prodati star sistem - ali se splača nov?

Oddelek: Kaj kupiti
111514 (1107) Tradewind
»

Mnenje o računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705693 (4669) Kato
»

Tezka odlocitev?

Oddelek: Kaj kupiti
331874 (1283) mujo123
»

Nov racunalnik?!

Oddelek: Kaj kupiti
101409 (1052) igor0203
»

Za igre povdarek na CPU ali GPU ?

Oddelek: Kaj kupiti
201952 (1590) PrimozR

Več podobnih tem