» »

NEC zapušča trg LCD-jev in odpušča

NEC zapušča trg LCD-jev in odpušča

Nec - Japonski velikan NEC je objavil ne ravno rožnate poslovne rezultate za devetmesečno obdobje, ki se razteza od lanskega aprila do konca decembra. Prihodki so sicer v primerjavi z enakim obdobjem leto prej upadli za zgolj 3,7 odstotka na 3076 milijard jenov, a je zato skopnel dobiček. Pridelali so namreč 11,4 milijarde jenov izgube, leto prej pa štirikrat toliko dobička. Za celotno fiskalno leto 2008, ki se bo končalo konec marca 2009, v popravljeni napovedi napovedujejo prihodke v višini 4200 milijard jenov namesto predhodno predvidenih 4600 milijard, medtem ko naj bi izguba dosegla 30 milijard jenov. Še oktobra so napovedovali dobiček v višini 156 milijard jenov.

Zaradi črnih napovedi so se odločili zmanjšati število zaposelnih za 20.000 (od tega polovico redno zaposlenih), kar znaša približno 13 odstotkov. Odpuščanja naj bi končali do konca prihodnjega fiskalnega leta, pri čemer jih upočasnjuje in omejuje stroga japonska zakonodaja o pravicah delavcev; 60 odstotkov odslovljenih bo sicer tujcev v obratih v drugih državah. Večina odvečnih delavcev bo iz oddelkov, ki se ukvarjajo s proizvodnjo čipov, elektronskih komponent in LCD-jev. NEC je celo napovedal, da bo zapustil trg LCD-jev.

Druga odločitev, ki se utegne roditi iz NEC-ovih tegob, pa je zbliževanje s Toshibo. Slednja se je začela resno pogovarjati o združitvi dela svoje proizvodnje s polprevodniškim oddelkom iz NEC-a. Najverjetneje naj bi se Toshibin oddelek za izdelavo čipov oddvojil od podjetja in spojil z NEC-ovo hčerinsko družbo NEC Electronics. Drugi snubec je Fujitsu, s katerim se NEC prav tako pogaja.

32 komentarjev

kmetek ::

Ja sej ko imajo tako drage monitorje, delat z nižjo ceno pa je.

opeter ::

Huh? Imeli so najboljše monitorje... Samsung jim ni segel do kolen, razen z zadnjo serijo XL-xx monitorjev.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

antonija ::

Izdelovat samo high-end hardware se dons ne obnese najboljs za biznis... treba je imet predvsem middle in low class poslihtan da se lahko stnaca profit.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bor H ::

mam še zmerej njih 1701, še zmer dela odlično. Škoda škoda...

gruntfürmich ::

fakkkkk. definitivno če si bi kupil now monitor bi si kupil necovega. zdaj pa ses ne vem ktirga si bom...
super lcd.ji so. vredni več dnarja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zheegec ::

Ojoj... Pa že tako sem stalno gledal za naslednika svojega 20wgx2, sedaj pa tega očitno ne bo >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gruntfürmich ::

Ojoj... Pa že tako sem stalno gledal za naslednika svojega 20wgx2, sedaj pa tega očitno ne bo >:D

hehe, tudi jaz. vendar je trenutni njegov naslednik zelo drag. tko da se že bolj oziram za tn monitorji:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zheegec ::

A sploh obstaja naslednik?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gruntfürmich ::

občutek imam, kolikor sem gledal in bral, da je tale: http://www.nec-display-solutions.co.uk/...
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tilinho20 ::

občutek imam, kolikor sem gledal in bral, da je tale: http://www.nec-display-solutions.co.uk/...

Tudi sam gledaml za tem monitorjem. Zgleda da ga ne bom imel... :8)

Wirko ::

Zelo drag? Nepogrešljivi Skopuh pravi, da je malo dražji od Della 2408 in celo malo cenejši od Samsunga 245T.

Za razliko med našo in nemško ceno pa si privoščiš še stranski monitorček, seveda ne TN, recimo tak.
[:4{#]

c00L3r ::

Škoda za NEC. Imam doma en 5 let star LCD 17" in dela kot urica. Ko je prišel ven je bil dokaj drag in imel zelo lepo sliko. Kolega je isti čas kupil nek "xžnj" LCD v Merto-ju v Grazu. Tisti njegov se ni mogel primerjat z NEC-om. In še danes ima lepo sliko.

offtopic:
Ali se moramo v vsaki temi pogovarjat o Apple-u?

Jackal ::

Uf...škoda. Res so delali/delajo dobre monitorje.

Bo treba zgleda še hitro nabavit kakšnega 2609 WUXI, predenj jih zmanjka.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

levaky ::

Tudi sam imem NECov monitel 2070NX. Ob nakupu kako leto nazaj je bil to eden cenejših monitorjev z S-IPS matriko in še danes mi ni žal tistih 600€, ki sem jih odštel za monitor. Obdelovanje slik je veliko lepše kot na TN matrikah.

lp, Matej

kixs ::

Tudi sam imem NECov monitel 2070NX. Ob nakupu kako leto nazaj je bil to eden cenejših monitorjev z S-IPS matriko in še danes mi ni žal tistih 600€, ki sem jih odštel za monitor. Obdelovanje slik je veliko lepše kot na TN matrikah.

lp, Matej


HP-jev S-IPS 20" je imel pa ceno okoli 450€.

levaky ::


HP-jev S-IPS 20" je imel pa ceno okoli 450€.

Točno! Sem takrat izbiral med HPjem in NECom, ampak sem se na koncu odločil za NEC-a, ker ima večjo resolucijo(HP se mi zdi, da ni šel na 1600x1200).

lp, Matej

kixs ::

Da ne bom rekel LOL :))

Uporabljam ga ze ene tri leta. Native je seveda 1600x1200.

Pa se tole. Oba uporabljata isto matrico - LG Philips LM201U05.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

levaky ::

No sej, nisem bil siguren glede resolucije, zato sem napisal 'se mi zdi'. Zakaj NEC pa še sedaj ne vem. Mogoče zato, ker so imelo tudi malo bolj ornk modele in sem na podlagi tega sklepal, da tudi ta slabi ne morejo biti tako slabi:)

Res pa je, da nisem gledal katere matrice uporabljata. Mi je bilo važno samo to, da je S-IPS:)

Matwic ::

Super, zdaj je na voljo samo še EIZO za ponudbo high-end monitorjev, ki pa je še dražji kot NEC :(. Kdo bo nadomestil SpectraView in WUXI serijo se mi ne sanja. HP, Samsung in ostali so daleč zadaj, kvečjemu HP se nekaj trudi v 22" / 24" nižjem cenovnem razredu.

Proizvaja NEC sploh še kaj drugega, kar si zasluži omembe, razen DVD pogonov, LCD monitorjev in projektorjev?

kixs ::

nejcek74 ::

jp WUXI zakon, očitno bom moral pohitet pa si 30tko nabavit :)

opeter ::

Super, zdaj je na voljo samo še EIZO za ponudbo high-end monitorjev, ki pa je še dražji kot NEC :(. Kdo bo nadomestil SpectraView in WUXI serijo se mi ne sanja. HP, Samsung in ostali so daleč zadaj, kvečjemu HP se nekaj trudi v 22" / 24" nižjem cenovnem razredu.

Proizvaja NEC sploh še kaj drugega, kar si zasluži omembe, razen DVD pogonov, LCD monitorjev in projektorjev?


Razen EIZO-ta imaš še: LaCIE, Barco (glej "reference monitors"), Quato in še bi se kaj našlo.

Je pa žal, da bo NEC izgnili. SpectraView serije je bila solidna.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gzibret ::

Za vse "izbrisane" - novica je o tem, da NEC ne bo več izdeloval LCD monitorjev.
Vse je za neki dobr!

WamPIRe- ::

Res škoda, da se bo umaknil iz proizvodnje monitorjev. Je to dokončna odločitev?


Proizvaja NEC sploh še kaj drugega, kar si zasluži omembe, razen DVD pogonov, LCD monitorjev in projektorjev?


Izdeluje u bistvu vso strojno opremo... prenosnike, strežnike, workstatione, desktope, projektorje, storage sisteme, backup sisteme, Virtual PC center (komplet sistem delujoč na virtualizaciji). Recimo en bolj zanimivih stvari v zadnjem času je pa tale serverček, ki ima že zraven dost diskovja za mala in kakšna srednja podjetja -> klik
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

IVo ::

Jao jao... Iz prve roke vam lahko povem da nec ne zapušča trga LCD zaslonov, ampak bo samo prenehal s proizvodnjo panelov!!!

tilinho20 ::

Jao jao... Iz prve roke vam lahko povem da nec ne zapušča trga LCD zaslonov, ampak bo samo prenehal s proizvodnjo panelov!!!

Se pravi kvaliteta slike bo sedaj vedno enaka kot ostali? Sam, da ostanejo. :)

rnrv ::

Huh,
pomojem, da je to slaba novica za višji razred LCD monitorjev. NEC je predstavljal resno konkurenco pri cenah in kvaliteti v višjem segmentu. Sedaj ostanejo torej LaCie, Hazro, Eizo, Barco, Quato in nekaj malega Samsunga in HPja. Vendar imajo vsi astronomske cene za podobno kvaliteto, kot jo je ponujal NEC.

kixs ::

Jao jao... Iz prve roke vam lahko povem da nec ne zapušča trga LCD zaslonov, ampak bo samo prenehal s proizvodnjo panelov!!!

Se pravi kvaliteta slike bo sedaj vedno enaka kot ostali? Sam, da ostanejo. :)


NEC je res delal nekaj svojih LCD panelov, vendar je v vecini vgrajeval tuje panele. Razlika od ostalih pa je bila "samo" v kaksni dodani finesi (filtri).

IVo ::

Kupoval so samo TN panele. Vsi boljši modeli so imeli homemade panele...

kixs ::

Kupoval so samo TN panele. Vsi boljši modeli so imeli homemade panele...


Ja, sevede :))

Zheegec ::

Največ so kupovali S-IPS od LG-Philips...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

dukenukem ::

nec naj raje neha delat optične pogone, ker serijsko crkujejo :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony z ogromno izgubo, a bolje od pričakovanj

Oddelek: Novice / Rezultati
207028 (5154) boolsheat
»

Sony sedmič zapovrstjo z izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
134347 (3022) Truga
»

Sony v finančnih težavah na veliko odpušča

Oddelek: Novice / Ostale najave
4510588 (8427) fpbs
»

Sony, Hitachi in Toshiba združujejo oddelke za LCD v podjetje Japan Display

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
237872 (6648) Jst
»

Sony še vedno v rdečem

Oddelek: Novice / Rezultati
163620 (3207) jype

Več podobnih tem