» »

Restartanje računalnika

Restartanje računalnika

Tick ::

Računalnik se mi samo ob igranju igric sam od sebe restarta. Po mojem mnenju ni krivo segrevanje. Temperatura procesorja se redko dvigne nad 40°C, matična prav tako. Grafična kartica hd 4850 pa se mi tudi ne pregreva saj sem probal z večanjem št. obratov ventilatorja vendar ne pomaga. Računalnik se mi ne restarta vedno, včasih se mi po eni uri, včasih po 5ih minutah, včasih večkrat, včasih pa sploh ne. Rame sem testiral s windows diagnostic, testiral sem tud trdi disk, računalnik sem obremenil tudi s prime95 pa se mi ni restartal. To se mi ne dogaja le pri enmu špilu. Kaj je narobe? Vsak nasvet bo dobrodošel.
LP Tick.

Meizu ::

komponente ki si jih lastiš prosim? Brez tega ne gre.

Tick ::

osnovna: asus p5q
ram: OCZ DDR2 4GB Kit (2x2GB), PC2-6400, 800MHZ, XTC hladilnik
grafična: sapphire ati radeon HD4870 (prej sem se zmotu)
procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz, FSB 1066, Box cpu
napajalnik: LC Power LC8650 "Ozeanos" v2.2
trdi disk: WESTERN DIGITAL Caviar GP trdi disk 500GB, SATA 2, 16MB
optična enota: DVD +/- RW SAMSUNG, PATA S222A - Črn

LP Tick

bluefish ::

In ta šil je? Je original? Se restarta na istem mestu v igri ali čisto random? Se takrat kaj zahtevnejšega dogaja?

Tick ::

Ta špila sta cod 4 in gta 4. To sta sicer edini igri ki ju igram, vendar nista original , takrat se ne dogaja nič zahtevnejšega in se ne restartata na istem mestu. pri cod 4 se mi to večinoma dogaja v multiplayerju, res pa je da singelplayerja skoraj nič nisem igral, tako da nevem...

Lp Tick

Meizu ::

Hm, podoben problem je na podobni kombinaciji imel moj prijatelj. Končalo se je z uveljavitvijo garancije na disku, plati in ramih. Ni še dobil nazaj, bomo pa videli če bo takrat delalo.

Tick ::

O joj. Jst sem računalnik sestavljal sam, tako da garancije ne bom mogel uveljavljati. Misliš, da je kaj narobe s kompatibilnostjo? To bi bil potem velik problem...

LP Tick

echo ::

http://slo-tech.com/forum/t325627/0

Če zvišanje obratov ventilatorja ne pomaga, bo treba flashat bios grafične.
Če si sestavljal sam, potem ti mora veljati garancija za vsako stvar posebej.
Če stvari niso kompatibilne, verjetno ne bi niti v Windowse prišel...

Tick ::

Bios sem že flashal. Tistih napak ki so se prej pojavljale ni več (zamrznitev računalnika, kvadratki, črte...). Se mi je pa tudi pred flashanjem računalnik včasih reseteral, vendar je ponavadi prej zmrznil. A je šlo mogoče pri flashanju kej narobe? A nej še enkrat flasham?

LP Tick

mikimax ::

Mislimdaimam podoban problem moja konfiguracija izgleda tako
GA-880GMA-USB3 F2-matična
ram 12gb
grafična radeon hd 4850 1gb
AMD Phenom(tm) II X4 965 Processor, 4017 MHz
pri ocenjevanju sistema se računalnik ugasne
in ganemorem užigat več dokler ne ugasnem na stikalu
imam pasicer 420 wat napajalnik ko pomeni mislim da je premal za to konfiguracijo,in se zaradi tega dogajajo ti problemi
ali ima kdo slične težave
i dali je resnično problem napajalnik to kar jaz mislim,zdaj imam hd 3850 512 mb ddr3 in deluje vse normalno,dogaja se samo pri hd 4850 l.p in hvala če mi boste pomagali da rešim moju misteriju


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje grafične

Oddelek: Strojna oprema
463158 (2003) Nwanko
»

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39128475 (12355) erzy
»

Nakljucno resetiranje racunalnika (asus p45, hd 4870...)

Oddelek: Pomoč in nasveti
332145 (1300) Mordecai
»

Pomoč pri nakupu in sestavljanju PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
91242 (944) solatko
»

ATI HD4850 ali HD4870 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
626871 (4983) nuclear

Več podobnih tem