» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
28 / 79
»»

amacar ::

torej inštaliraj driverje, potem pa bi moralo iti

Dr_M ::

dobil sem eno licenco za pro 32, zdej me pa zanima,ce s to kodo dela tudi 64?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Skyman ::

torej inštaliraj driverje, potem pa bi moralo iti

sam za xp sm najdu pa kao ena vista ostalo pa nc

lopov ::

Mam problem :)

Na "staro" računalo -- Lanparty UT NF3 250Gb z A3400+ sem naložil W7 ultimate x64, zadnji bios, SATA disk, AGP grafika in gigbitna mrezna na PCI.

Zadeva se je instalirala dokaj hitro, sedaj pa rabi mašina skoraj pol ure da se postavi do login panele. Od tam naprej šiba, sam boot je ... noro počasen.

Event viewer ne beleži napak. Dosedaj sem rebootal 2x (po instalaciji in po naložitvi drajverjev), zdajle čakam da naredim še windows update, ampak je kriza.

Kakšen namig?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

bluefish ::

sam za xp sm najdu pa kao ena vista ostalo pa nc
Za 7 lahko uporabiš tudi gonilnike za Visto.

mikko ::

em mam eno vprasanje in sicer kako nej se povezem prek brezzičene povezave imam brezzično kartico Linksys WMP54G http://www.linksysbycisco.com/US/en/sup... uprabljam win7 ultimate in nikakor ne morem vzpostavit povezave saj mi jo tudi ne zazna za odgovore se vam v napej zahvaljujem lp skyman


pejt na stran od linksys, pa si dej dol driverje ... pa installi in bo zaznalo.

simba89 ::

Avgusta sem kupil PC z Visto.
Kako lahko nadgradim na Win 7.
Rekli so mi da se bo dalo preko neta zloudati, ali je možno samo tako da naročim DVD.
Na kateri strani lahko to storim.
Na tej strani https://om2.one.microsoft.com/opa/Valid... mi napiše da je napačen product key, ki sem pa ga prepisal iz nalepke na računalniku.

Skyman ::

em mam eno vprasanje in sicer kako nej se povezem prek brezzičene povezave imam brezzično kartico Linksys WMP54G http://www.linksysbycisco.com/US/en/sup... uprabljam win7 ultimate in nikakor ne morem vzpostavit povezave saj mi jo tudi ne zazna za odgovore se vam v napej zahvaljujem lp skyman


pejt na stran od linksys, pa si dej dol driverje ... pa installi in bo zaznalo.


Sm ze rešil tezavo

Good Guy ::

ma še kdo težave z internetom v 7-ki?

men strašno počas delujejo (you tube ipd video vsebine). ves download upload je na defolt(tok kokr ga žre, msn,google talk in vse win zadeve) brez toreentov ipd sranja
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

jest10 ::

Torej kako je zdej s temi licencami? Gre lahko W7 z DSP licenco na star računalnik? Ne bi rad da se zapravlja 100EUR in da ne bo vse kot je treba glede legalnosti(gre se za malo družinsko podjetje)

ST-777 ::

Prodajalec v trgovini Comtron mi je rekel, da Win7 z DSP licenco prodajajo in jo lahko namestim na moj star računalnik, ne dobim pa v tem primeru tehnične podpore od njih. Če pa kupim Win7 z DSP licenco in skupaj z novim računalnikom, dobim pri njih tudi tehnično podporo. V spletni trgovini Comtron piše, da je za DSP Windows 7 Professional SLO 32-bitni cena 145,10 € , poleg pa je oznaka: * samo ob nakupu novega računalnika.

Prodajalec v trgovini Harvey Norman mi je povedal, da Win7 z DSP licenco prodajajo izključno samo z novim računalnikom, na star računalnik pa lahko namestim le polno verzijo Win7, ki pa je veliko dražja.

Trgovci v Sloveniji imajo, kot izgleda, različen način prodaje.

Dr_M ::

Kako si pa ti lahko bil v Comtronu, ce nimajo vec trgovin? 8-O
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

subby ::

dobil sem eno licenco za pro 32, zdej me pa zanima,ce s to kodo dela tudi 64?


meni je delalo, ko sem namestil x64 s ključem, katerega uporabljamo za x86

ST-777 ::

Dr_M, bil sem v ljubljanski trgovini, ki je imela Comtronov znak in to v City parku v BTC-ju.

jest10 ::

Ok, to vem, da nekatere trgovine prodajajo DSP winse brez nakupa računalnika. Mene bolj zanima, če je tako nabavljen sistem 100% legalen, če se pač vzame DSP licenco in winse naloži na že rabljeno mašino. Ne bi rad, da kdaj kakšna kontrola kaj zateži.

Poleg tega me zanima, kako je potem s temi virtualnimi XPji v pro/ultimate različici. Je to uporabno samo za programe, ki jih W7 ne podpira, ali tudi za naprave brez podpore v W7? Recimo kake stare TV kartice, skenerji itd, ki jih W7 ne podpira, bi potem delale preko teh XPjev?

Dr_M ::

jest10: ce kupujes za firmo, potem ti zna ksna inspekcija kej tezit.
Ce rabis za doma, ti ne bo nikol noben tezil.
Sej si sam svoj system builder, tako da sam sebi "prodas" sistem >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

Kupuje se za domači d.o.o. Kišta je tako za domača opravila, kot tudi za posel.

Tero ::

Meni tudi ni najbolj jasno zdaj s temi licencami.
Rad bi kupil windows 7. Zdaj imam na laptopu licenčno visto ki sem jo dobil skupaj z laptopom. Laptop sem kupil pred tistim datumom ko jo dobiš..
Katero verzijo lahko zdaj kupim? Malo gledam po internetnih trgovinah po Sloveniji in nikjer ne prodajajo upgrade ?!? Ali mogoče to sploh ne obstaja?
Koliko vem DSP licence ne moreš dat na star pc ko je vista gor? (seveda da je 100% licenečno vse)
Koliko pa stane polna retail verzija v SLoveniji? Nevem ali sem jaz glup, ampak te cene po internetnih trgovniah ne najdem...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Dr_M ::

Zaenkrat se ni FPP verzije pri nas.
Za upgrade pa niti nevem. Verjetno bi se dalo kje dobit kej.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tero ::

Mater so te licence zakomplicirane :S
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Tero ::

Zgleda da je te najboljše kupit dsp pač pri tistih trgovinah ko ti jo hočejo prodat, čeprav s tem kršiš EULA.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Okapi ::

Pod pogojem, da je to olajševalna okoliščina, če te dobi BSA. Ker če ni, potem si na istem, kot da bi jo utrgal na travniku.

O.

Dr_M ::

Ce to doma za lastne potrebe uporabljas, ti nihce nikoli ne bo tezil.

Firme so drugo, tam se jaz nebi kaj prevec igral.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ST-777 ::

Nekaj več o licencah je možno videti tu:
Licenčni modeli Microsoft Windows 7

energetik ::

Mater so te licence zakomplicirane :S

Ma res so. Najboljš butnit Ubuntu gor, pa je mir.

EDIT: pa imam še jaz eno vprašanje. Na Win 7 64bit imam CRT monitor. Če ga prižgem šele po zagonu Win7, se mi nastavi defolt resolucija 1024x768 in osveževanje 60Hz. Ista figa je, če kišto zbudim iz spanja pri ugasnjenem monitorju. Pri XPjih se mi to ni dogajalo. Normalno imam nastavljeno 1280x1024 @100Hz, ki se pojavi vedno, če CRT vklopim pred zagonom Win7.
Torej kako preprečiti to spreminjanje nastavitev, ve kdo?

Zgodovina sprememb…

ST-777 ::

Tero, upgrade iz WinXP ali Viste obstaja. Slo Win Home Prem. 7 kot nadgradnja XP-ja ima ceno 105€ + DDV.
Link

waters ::

Mene pa nekaj zanima, ali se še komu WIN 7 ugaša zelo dolgo? In zakaj se mi to dogaja?

jizzer ::

Imam eno vprašanje, ali kdo ve zakaj meni ko pritisnem na tipkovnici tisto lunco ali pa če dam tam pod start sleep način, se mi računalnik deloma ugasne potem pa spet nazaj prižge. A nebi mogel ostati v tistem deloma ugasnelem stanju?


mene tudi to zanima...

mikko ::

Mene pa nekaj zanima, ali se še komu WIN 7 ugaša zelo dolgo? In zakaj se mi to dogaja?


meni...pa ne vem zakaj...včasih se mi pa kar hitro ugasne, kakor je...

c00L3r ::

Mene pa nekaj zanima, ali se še komu WIN 7 ugaša zelo dolgo? In zakaj se mi to dogaja?


meni...pa ne vem zakaj...včasih se mi pa kar hitro ugasne, kakor je...

Pri meni je podobno. Včasih je res "ruk-cuk", včasih pa malo traja. Glavno, da se hitro zažene.

Scorpia ::

Mene zanima zakaj moj prenosnik dobi oceno 2.2 pri ocenjevanju procesorja, gre se za inspiron 1520. Sej me drgač niti ne moti, ker zadeva leti in nič ne šteka. Danes sem pa na nekaj 5-6 let star računalnik inštaliral ta win 7, na p4 2.0 ghz in dobi kar višjo oceno? natančno 2.7? Ta pa kr 2.2 pa še core duo je. Sem pa ocenjeval na uključenem napajalniku, tako da procesor nebi smel delovati na nižji frekvenci.
////

c00L3r ::

Mene zanima zakaj moj prenosnik dobi oceno 2.2 pri ocenjevanju procesorja, gre se za inspiron 1520. Sej me drgač niti ne moti, ker zadeva leti in nič ne šteka. Danes sem pa na nekaj 5-6 let star računalnik inštaliral ta win 7, na p4 2.0 ghz in dobi kar višjo oceno? natančno 2.7? Ta pa kr 2.2 pa še core duo je. Sem pa ocenjeval na uključenem napajalniku, tako da procesor nebi smel delovati na nižji frekvenci.

Ne se sekirat za te ocene. Ideja pri tem je, da lahko navadni uporabnik lažje ugotovi ali mu bo igra/program delala na njegovem računalniku.

zlatorok ::

Mene pa sam zanima zakaj mi na računalniku ne dela nobena igrca odkar imam windows 7. Pri igrcah mi že med instalom napiše error. A ma kdo mogoč kak nasvet ??

gr33k3 ::

Windows 7 da ali ne ???

dela vse ok?
driverji,igre,programi itd...??

zlatorok ::

Ei a mogoč veš zka mi nobena igrca ne dela na rač. odkar imam windows 7 ??

Ja men se včasih ugaša zelo dolgo včasih se pa ugasne zelo hiter nwm pa zakaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlatorok ()

amacar ::

js sm za windows 7. 2 pc-ja, dela vse (igre, wireless, driverji vsi, tak da super)

c00L3r ::

zlatorok moral boš biti malo bolj natančen. Kera igra, kaka napaka ipd...
DaniTur vsaj preleti prejšnje strani teme. Ker ne bomo spet odgovarjali na ista vprašanja.

zlatorok ::

Aha. No naprimer inštaliru sm si gta san andreas pač normalno ampak ko hočem zagnati igro me sploh noter ne vrže, pol pr moto gp mi kr neko napako javi že med instalom itd.

bluefish ::

Pordečeli. Podpore nelegalni programski opremi na forumu ne dajemo. Za prihodnje pa berite Pravila.

gr33k3 ::

ija ups ne ...se opravičijem xD:P

Burned Fox ::

js sm za windows 7. 2 pc-ja, dela vse (igre, wireless, driverji vsi, tak da super)


kateri wireless kartico imaš to? zanima me samo v primeru, če je to na PCI in ne razne laptop variante...

amacar ::

imam pci kartico linksys wmp300n ( za model nism čist zihr, pišem z mobitela)

simnov ::

Meni , ko se windowsi naložijo mi napiše "unable to start correctly (0x0000005)...

lopov ::

Instalacija al že naloženi windows?

simnov ::

naloženi windowsi saj 2 meseca je delovalo ok zdaj je pa začel nagajat.

Rotaidal ::

Legalni windowsi?

NazgulRR ::

Windows 7 OEM vs RETAIL: Katere rabim, da bi jih kasneje aktiviral s key-em od MDSNAA?

bluefish ::

Retail.

t3hn0 ::

hm...Men si pa win7pro nikakor ne zapomne podatkov za prijavo network drive, ki je sheran plac na serverju (drug pc). Po vsakem restartu, se je potrebno znova prijavljati :(
zelo annoying ... pozna kdo resitev?
nisem pa v istem workgroupu
^.^
««
28 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438268 (3949) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727181 (22301) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376246 (5851) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725707 (22462) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917178 (14572) jest10

Več podobnih tem