» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
29 / 79
»»

vander ::

Na nov računalnik sem naložil win7 in gonilnike za grafično. Vse mi dela v redu. Zanima me, ali je potrebno z cd-ja od matične še kaj naložiti, ali ne.
lp

c00L3r ::

hm...Men si pa win7pro nikakor ne zapomne podatkov za prijavo network drive, ki je sheran plac na serverju (drug pc). Po vsakem restartu, se je potrebno znova prijavljati :(
zelo annoying ... pozna kdo resitev?
nisem pa v istem workgroupu

Katero različico imaš? Home Premium?

energetik ::

Na nov računalnik sem naložil win7 in gonilnike za grafično. Vse mi dela v redu. Zanima me, ali je potrebno z cd-ja od matične še kaj naložiti, ali ne.
lp

Poglej v Device manager, če imaš še kakšen vprašaj. Če ne, potem je vse OK, razen če hočeš pridobiti kakšne dodatne funkcije z novejšimi/original drajverji.

t3hn0 ::

hm...Men si pa win7pro nikakor ne zapomne podatkov za prijavo network drive, ki je sheran plac na serverju (drug pc). Po vsakem restartu, se je potrebno znova prijavljati :(
zelo annoying ... pozna kdo resitev?
nisem pa v istem workgroupu

Katero različico imaš? Home Premium?

sem napisal PRO ;)
^.^

c00L3r ::

hm...Men si pa win7pro nikakor ne zapomne podatkov za prijavo network drive, ki je sheran plac na serverju (drug pc). Po vsakem restartu, se je potrebno znova prijavljati :(
zelo annoying ... pozna kdo resitev?
nisem pa v istem workgroupu

Katero različico imaš? Home Premium?

sem napisal PRO ;)

Pojdi v Control Panel\User Accounts and Family Safety\User Accounts. Na levi strani izberi Manage you Credentials. Tukaj bi moral imeti shranjena uporabniška imena in gesla za druge računalnike. Če nimaš, potem klikni Add windows credenital. Pojavila se bodo 3 polja. Izpolniš jih sledeče:
V prvo napišeš: ime_računalnika
V drugo napišeš: ime_računalnika\uporabniško_ime
V tretjo napišeš geslo

Odjavi se iz Windowsev in nazaj prijavi, ali pa kar resetiraj svoj PC. Potem bi skoraj moralo delat.

subby ::

Na nov računalnik sem naložil win7 in gonilnike za grafično. Vse mi dela v redu. Zanima me, ali je potrebno z cd-ja od matične še kaj naložiti, ali ne. lp


definitivno bi moral naložiti tudi gonilnike od matične, po možnosti tiste iz interneta(najnovejše)... driverji, katere vsebuje windows, znajo bit zastareli, tudi če je operacijski sistem nov

t3hn0 ::

Pojdi v Control Panel\User Accounts and Family Safety\User Accounts. Na levi strani izberi Manage you Credentials. Tukaj bi moral imeti shranjena uporabniška imena in gesla za druge računalnike. Če nimaš, potem klikni Add windows credenital. Pojavila se bodo 3 polja. Izpolniš jih sledeče:
V prvo napišeš: ime_računalnika
V drugo napišeš: ime_računalnika\uporabniško_ime
V tretjo napišeš geslo

Odjavi se iz Windowsev in nazaj prijavi, ali pa kar resetiraj svoj PC. Potem bi skoraj moralo delat.

ty, works like a charm! :)
^.^

wooted ::

že ko štimaš network drive moraš dat da ob naslednjem zagonu ponovno poveže





eno vprašanje: je od windows 7 program za backup dovolj "pameten" da bi delal backupe enkrat na teden (samo novejše datoteke oz. fora prepiši starejše) z računalnikov na omrežju?


Da, Windows 7 backup zna delati inkrementalne backupe čez omrežje glede na čas ki ga ti nastaviš.


verjetno je blo to tko mišljen da lahko backup shraniš nekam na omrežje, ne pa da lahko ti delaš backupe drugih računalnikov na omrežju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wooted ()

subby ::

malce offtopic... ali je že kdo doživel blue screen v sedmici, ali sem jaz prvi? =)

c00L3r ::

malce offtopic... ali je že kdo doživel blue screen v sedmici, ali sem jaz prvi? =)

Na končni različici še ga nisem doživel. Sem pa ga na Beta. Sicer pa BlueScreen ni bil odstranjen. Ko se nekaj zruši, pač Windowsi z zadnjimi sredstvi prikažejo sporočilo o napaki. Lahko je gonilnik, strojna oprema...

NazgulRR ::

Retail.


Hvala za odgovor. Našel sem dve različni RETAIL verziji. ESD in DVD. Katero izmed teh pa? A je vseeno?

jest10 ::

Ok pojavil se je problem. Kako za vraga uštimati zadevo, da bom imel 5.1 zvok?
Pri konfiguriranju sistema je vse ok-na testu se pravilno sliši zvok iz vseh zvočnikov. Vendar v kateremkoli programu mi predvaja le 2.1 zvok(Winamp, MPC-HC,...). V XPjih jasno ni nobenih težav s tem.
Zvočna je SoundMAX ADI1988b, gonilniki so zadnji možni 64bit za W7, sistem je W7 64bit

Gapi ::

Ma kdo problem z Internet explorerjem in knofkom back. Nekaj časa deluje vredu potem pa kar neha delat tako da moram izklopit explorer včasih potreben celo reset kište. V windowsih samih kot file maneger dela to vredu v internet explorerju pa ne.

mkojm ::

Pozdrav!!

Naložil sem win 7 profesiona 32 bit! Licenčna iz msdnaa.
V meniju START > ZAUSTAVITEV SISTEMA --- tukaj nimam možnosti SPANJE - sleep!!
Sicer je v meniju, je pa v sivi barvi in je ne moreš izbrat.

kak nasvet? kaj narest? naj kar uporabim zagonski dvd in funkcijo POPRAVI!!

energetik ::

Ne. Naloži gonilnike grafične kartice in potem poglej.

Spc ::

Kolegu skoraj na vsaki strani napiše to:


Prenosnik je nov HPjev star 3 mesece z 3GB rama in 2.4GHz procesorjem.
Windows 7 Professional pa so originalni iz MSDNAA.

V čem je problem tega ??
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

jest10 ::

Naj prešalta na FF/SeaMonkey/karkoli drugega

Spc ::

Zakaj bi šaltal če pa so windowsi na sveže inštalirani.
Plus tega pa on prisega na IE8 (zakaj nevem).
 

c00L3r ::

Mene pa zanima nekaj drugega. Tisti, ki imamo licenčne Windowse, kam lahko pokličemo za telefonsko podporo? Težava kot jo omenja Spc je idealna stvar za poklicat MS. Je že kdo preizkusil to? Se potem oddaljeno povežejo in nudijo pomoč?

markobal6 ::

Torej imam problem z widows 7, naložil sem že nešteto directX-ov pa mi še vedno ni uspelo. NE dela mi nobena igrica, ko recimo igrico inštaliram se inštalira normalno, inštaliram directX, krekam, zaženem in se pojavi neka napaka. Zadnjič sem jo inštaliral-->zaženem napaka o nekem directX in naložim directx iz widowsowe strani zaženem in glej ga zlomka ne zgodi se nič samo črn ekran. Če igram igre ki so naložene na widows(pasjansa) mi te zelo zelo štekajo, če grem na miniclip in tam igram mi tudi štekajo. Ko rišem v autoCADu mi tudi ta zelo počasi dela napram prej ko sem imel windows XP. Kaj je potrbno storiti da bi odpravil te težave? RAčunalnik je Hp, 2gb rama, 2.4 GHz, intel core 2, 128mb grafična(512 ko si sposodi od rama). 34-bit operating system. Inštalairan je windows 7 ultimate.

lopov ::

@markobal6 -- razen računala, maš sploh kaj originalno/kupljeno? Sicer bi pa rekel, da maš neko švoh grafiko, po možnosti integrirano GMA3x/4x in je to vir tvojih problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

markobal6 ::

Ja imam original igrico ki pa tudi ne dela. Mja grafična ni kakšna močna možnost je da zaradi tega ne dela, vendar me bega malo da je na XP normalno delovalo vse, nemogoče se mi pa zdi da bi bil windows 7 toliko bolj zahteven? Kaj pa pomeni tisto o integraciji GMA3/4 pa pri najboljši volji nimam pojma.

Spc ::

Žal je tako, da ne moreš primerjat XPje z Win7.
Tisto kar je delalo v XPjih normalno in super bo v Win7 zafrkavalo ali pa mogoče sploh ne bo delovalo.
 

WaterBoy ::

Zanima me kako se ustvari neka vrstica, v katero lahko vztaviš poljubne prigrame, mape, ect. PO navadi je na vrhu zaslona

hvala

i386 ::

Imam en problem z windows 7 profesional (x32).
Prej ko sem imel xp-je sem imel pri COD2 ok. 30-40 pinga, zdaj pri w7 pa je od 80-100. Ko pa v cmd pogledam za ping pa mi kaže pri w7 isto kot pri xp (20ms) Kaj bi bilo narobe in kako težavo odpravim?

hvala

amacar ::

Waterboy misliš mogoče rocketdock?

WaterBoy ::

Jap.

t3hn0 ::

že ko štimaš network drive moraš dat da ob naslednjem zagonu ponovno poveže

tega vraga si windowsi nikoli niso zapomnili!
^.^

Ma3rdZo ::

Lep pozdrav
Imam težavo z windows 7 ultimate 32-bit verzijo.
Kmalu po zagonu, v roku 5min, mi sistem zamrzne, postane popolnoma neodziven (miška, tipkovnica,...). Edino kar mi ostane je restart gumb. Pogledal sem v event log kjer mi piše da je prišlo do critical error (The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly), vir pa je kernel-power.
Sem poiskusil z raznimi registry cleanerji, različnimi nastavitvami v power managementu, ter izklopil acpi. Nič ne pomaga. Pred tem sem imel xp-je in o takih težavah ni bilo ne duha ne sluha, torej težava najbrž ni v hardwaru.
Če kdo pozna kakšno konkretno rešitev naj mi prosim odgovori.

Hvala

p.s. trenutno uporabljam crackano verzijo. Sem študent elektrotehnične fakultete in sem slišal da kot študent lahko zastonj pridobim licenco za win 7. Če kdo ve kako priti do nje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ma3rdZo ()

clix ::

http://msdnaa.fe.uni-lj.si/
Tukaj malo pobrskaj. ;)

bluefish ::

Izbrisani, debato glede varnosti MSDNAA sistema nadaljujte v temu namenjeni temi.

amacar ::

ma3rdZo imaš mogoče wlan kartico, ker zaradi wlan kartice je meni na windows 7 64bit za vsako friznil računalnik, potem sem malo bral na netu in našel rešitev

npl ::

imam čuden problem z win 7 ultimate. nekako se je izbrisal edini administratorski račun, tako da zdaj ne morem spreminjati nobenih nastavitev. uporabniški račun, ki je bil prej administratorski se je zdaj spremenil v račun za goste?? tako vsaj piše pod njim. ko hočem spremenit kako nastavitev za katero moram imeti administratorske pravice (npr. ustvariti nov račun)pa napiše naj vnesem administratorsko geslo, čeprav ne prikaže nobenega računa.....
ma kdo kakšno idejo??

Enterprise ::

Mene pa zanima tole:
Grem na Naprave in tiskalniki in mi računalnik prikaže vse naprave priključene vanj. Poleg njih je slika vsake naprave, ki je samo izrezek in ne dejanska slika naprave. Na netu sem bral in tudi v pomoči piše, da windows samodejno nadje sliko in dodatne informacije o napravi. Zakaj so pri meni VSE naprave samo ilustrirane, ni pa DEJANSKIH slik naprav? Se jih da nastavit ročno?

Zgodovina sprememb…

Ma3rdZo ::

amacar ne, nimam wlan kartice. Očitno bo še najbolje da poiskusim z odklaplanjem posameznih komponent pa potem vidim kje je problem. Vseeno hvala za odgovor

rfjaguar ::

Imam 64 bit računalnik na katerega bi rad naložil 32 bit Auto CAD in dodaten program
32 bit Soficad. Do sedaj mi to ni uspelo. Vsekakor pa bi rad uporabljal zmogljivosti 64 računalnika.
l.p.
jaguar

bluefish ::

Do sedaj mi to ni uspelo.
Kaka informacija več ne bi škodila.
Vsekakor pa bi rad uporabljal zmogljivosti 64 računalnika.
Če boš resnično želel izkoristiti zmogljivosti 64-bit računalnika, potem moraš namestiti 64-bitni operacijski sistem in prav tako 64-bit izvedbo programa.

paggy ::

Zdravo!
Imam težavo. V petek sem kupil TV tuner Gigabyte P8000. Haklc se je pokazal v priloženem programu, ki je PRESTO! 5.5. Seveda mi program v 7 ne dela in tudi na win strani je kompatibilna šele verzija 5.7. Zanima ali je kakšen free program, ki mi bo omogočal gledanje TV preko moje nove TV kartice, ali je bolje počakati do jutri in se skregati s prodajalci? Če ve kdo za kak program mi lahko pošlje link na PM.
Hvala
If you wanna be good, you have to crash. We crash a lot!

Karlos ::

Ima mogoče še kdo probleme da na x64 nima nekih ikonci pri uTorrentu in java programih?

 Slika

Slika

Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

paskut ::

Zakaj meni napiše ko inštaliram COD"(autorun) "Library Not Registered"
Če pa odprem mapo in v mapi SEUP-exe m napise pa in to takoj ko napišen CDKEY in pritisnem NEXT
"Error-1603 Fatal error during installation"

imam windows 7 z ORIGINALNO KODO !!!

COD2 se opravičujem :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: paskut ()

mlakar ::

Zanima me, kater programček uporabljate na namizju za hitri zagon programov oz. aplikacij?

bluefish ::

Lahko poskusiš RocketDock, če imaš to v mislih. So pa tovrstni pripomočki v 7 večinoma odveč.

mlakar ::

Če imam spodaj v vrstici vse programe, zadeva postane malo nepregledana.

GrimReaper ::

Desno na taskbar, properties, use small icons. Sam so pa res male ikonce potem.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Mavrik ::

Nov taskbar + startmenu search omogoča čist dost hitro zaganjanje... kako bi pa hitreje šlo?
The truth is rarely pure and never simple.

jest10 ::

Opazil sem čuden problemček pri W7 64bit. Po printanju ostane neka obremenitev sistema, ki pa je Task Manager ne zazana. Opazi pa se na 4-5 stopinj višji temperaturi procesorja. Če tiskalnik odklopim od sistema temperatura pade, ko ga priklopim nazaj znova naraste.
Če sistem restartam je vse OK, jasno do naslednjega printanja.

Tiskalnik je Lexmark Z617 gonilniki pa so za 64bit Visto(novejših žal ni)

-Jani- ::

Dual boot Vista 32 & Windows 7 64 bi laufalo?

Pa še nekaj glede dual boota - je pomembno kje narediš particijo za Windows 7, če imaš več diskov?

Hvala za pojasnila

bluefish ::

Bi delovalo brez problema.

Ne, ni pomembno. Bolj je pomembno to, kje se nahaja boot sektor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Han ::

@jest10: Opaziš isto tudi na Visti?

D3xt3r ::

mlakar: za hiter zagon aplikacij je tudi Google Desktop Search lahko povsem uporaben.
««
29 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438268 (3949) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727181 (22301) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376248 (5853) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725707 (22462) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917178 (14572) jest10

Več podobnih tem