» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
24 / 79
»»

lopov ::

V "newtwork in sharing" si vklopil skupno rabo datotek? Dokler tega ne narediš ti taki shari ne pomagajo.

koliko ::

@paggy : To ti vklaplja računalnik WOL funkcija. Izklopiš jo v biosu ali pod lastnostmi mrežne kartice. Drugega ne more bit. A ti lučka na mrežni utripa
ko je računalnik ugasnjen?

Tomo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koliko ()

R O N I N ::

rtm ultimate verzijo sem zamenjal sedaj s professiolnal iz msdnaa 64 bit. Ko vpišem geslo mi nekaj časa preverja, pol pa napiše, da se geslo ne ujema s to verzijo oken. Vmes sem še namestil slo language pack. Je to krivo?



Se mi zdi da za Win 7 Professional x64 ne obstala slo language pack.

__Devil__ ::

Na ultimate verzijo gre samo spreminjat jezik, kolikor jaz vem.

lopov ::

Poženi instalacijo (DVD, USB, ...) in izberi restore.

Kdor ima (oz. bo imel) prednaložene W7 si lahko pomaga z W7 recovery disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Bolf3nk ::



Se mi zdi da za Win 7 Professional x64 ne obstala slo language pack.



Seveda obstaja. http://www.froggie.sk/7lp64rtm.html

vander ::

Zdravo
ali bo tale sedmica prava za nov računalnik - Windows 7 Home Premium 64-bit DSP SLO

plošča ASUS M4A79xtd evo
procesor amd phenom II X4 955 BE
grafična SAPPHIRE RADEON HD4890 1GB VAPOR X
napajalnik POWER LC6600 600W
disk WD CAVIAR BLACK 1TB, 7200RPM 32MB SATAII
ram A-DATA + DDR3 2x2 GB 1600MHz
dvd NEC AD-7240S

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vander ()

wooted ::

sploh ne razmišljaj o drugem ;)

mtosev ::

jaz sem namestil 7ko na naslednji pc in zacuda dela ok:

C2D e4500
1gb ddr 2@ 533mhz
945PL
HD 3650
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gwertix ::

ma sedmica zmaga =)
še 3 dni do uradnega izida...

rsroki ::

"vander" se hecaš...letelo bo...sploh pa sem opazil, da win 7 nimajo težav z ATI grafičnimi, kar težav pa je z Nvidio...ampak, to se bo hitro rešilo...saj so winsi 7 skoraj že zunaj...:D
rsroki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rsroki ()

rsroki ::

Zasledil sem, da jih kar nekaj pametuje o tem kako delajo igre na XP, Visti in win 7. Dejstvo je sledeče
- win XP; delajo odlično skoraj vse nove igre, vendar samo pod directx 9, a je tu omejitev na 3,5 GB Ram-a
ki lahko ga še spoznajo, združljivost način za starejše windowse pa skoraj ne dela
- win Vista; podpora directx 10, katerega imajo skoraj vse nove igre, večjedrni procesorji delajo tako kot
so zato narejeni (xp-ji tega ne vejo), 64-bitna verzija res dela kot se šika (xp-64 sucks)
združljivostni način za stare win dela veliko bolje kot pri xp, drugače pa ima Vista težave
s svojim požrešnim sistemom delovanja (pogojno dobra verzija samo Ultimate ali Basic)
- win 7; še kar nekaj neznank, a veliko hitrejši od Viste, podpora directx 9,10,11....kot kaže končno
nekaj kar je produkt poroke med med XP-ji in Visto.:)
rsroki

Hexx ::

a mislite da bo sedmica delala brez zatikanj na laptopu s dvojedrnim intelom 1.8, 2gb rama?

bluefish ::

Da.

__Devil__ ::

a mislite da bo sedmica delala brez zatikanj na laptopu s dvojedrnim intelom 1.8, 2gb rama?


Če še na mojem starem dela, ki ma 1gb RAM-a, enojedrmi 1.8ghz proc 40gb diska... Tak da bo tebu super delalo oz. bolje, kot vista, če jo imaš/si imel gor.

Hexx ::

ok hvala, in še to če kdo ve kje v sedemki lahko najdem properties od grafične?
primer iz xp-ja:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hexx ()

bluefish ::

Desni klik na namizje > Screen resolution > Advanced settings.

Hexx ::

hvala, to sem iskal že dosti časa:P

c00L3r ::

a mislite da bo sedmica delala brez zatikanj na laptopu s dvojedrnim intelom 1.8, 2gb rama?

Definitivno.

Vsi ki sprašujete v stilu: "Ali bo sedminca delala na X sistemu?"
Če imate 2gb RAM-a, bo delala brez vseh težav. Na 1gb RAM-a, pa je odvisno koliko stvari boste imeli naenkrat odprtih.

Constantine ::

Živjo,

mene pa zanima kako bo pri nas prodaja Win7, bodo prodajal samo kot prilogo novem PCju ali bo možno zadevo kupiti kot samostojni izdelek?

DSP lahko prenašam med računalniki? Da zamenjam kišto za laptop...

Vem da je google, sam me zanima če je kakšna bistvena razlika med Ultimate 64 in Professional 64. Če se mi splača žrtvovati 50eur :)

P.S. nevermind, sm že najdu zelo dobro in pregledno tabelo Windows 7 editions @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

DSP licenca je vezana na eno kišto. Po pojmovanju na Enaa je to računalnik, kamor Win namestiš prvič. Win7 se bo seveda prodajal tudi posebej.

Eno bolj simple primerjavo imaš tukaj: http://www.microsoft.com/windows/window...

lopov ::

Jaz bi še dodal da precej starejših Canon Lide (20, 25, 30) USB skenerjev, ki niso podprti v visti x64* brez problema deluje z W7 x64. Prijetno presenečenje!

*-skenerji niso podprti v samem sistemu, a se jih da usposobiti s plačljivim programom VueScan.

jerry2000 ::

Kaj se gredo trgovci pri nas, neuspešno poizvedujem kje bi lahko kupil polno FPP verzijo... Nikjer očitno. MS Slovenija pravi da je to od trgovcev odvisno, trgovci pa bodo očitno le DSP/OEM imeli za prodati.

In zdaj naj Windows 7 naročam iz Nemčije?! In potem se ves svet čudi, zakaj je toliko piratstva...
Jerry and Tom

c00L3r ::

jerry2000 si že poskusil naročit kar DSP/OEM licenco pri eni internetni trgovini? Recimo na enaa.com imajo napisano:
Predmet ponudbe je DSP licenca. Licenca ni prenosljiva med računalniki. Uporablja se lahko le z računalnikom s katerim je bila kupljena oziroma z računalnikom na katerega je bila prvič naložena.

Naroči pa boš videl kaj se zgodi. Če dobiš domov Windows 7 šktalo je to, to.

jerry2000 ::

Ne razumem, seveda bom dobil škatlo. Ampak jaz želim prenosljivo licenco, ker pogosto menjam plošče, dodajam diske itd... Torej potrebujem FPP licenco ne DSP. DSP imajo vsi, FPP nima nihče.
Jerry and Tom

Isotropic ::

kdo kaj ve, kako je z nf3 in 7 64bit? zvocne mi noce instalirat recimo (onboard).

__Devil__ ::

To je najmanjši problem. uporabiš Ł0aĐer.
Ampak, ker je treba vse lepo zakonito tukaj, v tvojem primeru kupiš večkrat windowse :))

Zgodovina sprememb…

jerry2000 ::

Zanima me ali serijska iz Nemčije prime na angleške Windows 7? So univerzalne kode ali niso? Ker bi rad kodo ki bi jo kupil recimo v Nemčiji naložil na ANG windowse.
Jerry and Tom

Constantine ::

Potem pri nas sploh ni možno kupiti drugega kot DSP licence? Saj se hecajo? Prosim naj kdo napiše da se hecajo :))

gwertix ::

kaj pa bo z družinskim paketom ... sem pred časom bral, da bo mogoče win 7 kupiti z "družinsko" licenco in bi se tako windowse lahko naložilo na 3 računalnike ... a se to v sloveniji dobi oz. se bo dobilo čez 2 dni???
kdo kaj ve???

Dr_M ::

To naj bi bil samo upgrade.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

stenc55 ::

Zdravo

Ravno se malo prepucavam z MS Slovenija zaradi licenc. Modeli so:
-Toliko glupi, da jim ni jasno da lahko prodajo tudi kakšno FPP licenco tu pri nas v SLO
-toliko pokvarjeni, da bojo od trgovin pobirali % od prodaje novih računalnikov z WIn7
-Ne vem, ni mi jasno, zakaj se otepajo denarja.

Vglavnem, zadevo bom naročil v MS UK store. Dve licenci me prideta 170EUR, samo angleški Winsi bojo.

Hasta la vista MS Slovenija!

benko ::

A mi kdo lahko razloži kako poteka tale (link) upgrade iz XPjev na Win 7?

A lahko tole inštaliraš na prazno particijo?
A rabiš še Win XP instal CD, kodo?
A je licenca DSP (lock na računalnik) ali je prenosljiva?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: benko ()

gwertix ::

hmmm ... čudno ... na enaa so napisali da upgrade iz XP-jev ni možen

http://dne.enaa.com/Internet-in-program...

ma glede na tvoj link zgoraj, pa očitno je ... booo

wooted ::

eno vprašanje:
je od windows 7 program za backup dovolj "pameten" da bi delal backupe enkrat na teden (samo novejše datoteke oz. fora prepiši starejše) z računalnikov na omrežju?

Dr_M ::

stenc55: kje pa bos kupoval in katere verzije?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Saintek ::

Hm mene pa nekaj zanima, a je možno, če imaš instalirano "travniško" rtm verzijo win 7 ultimate, le to legalizirati, z nakupom licence brez, da se računalnik formatira ?

__Devil__ ::

Če zamenjaš kodo za original?

Saintek ::

Ja, da nebi rabil formatirat bi pač kupil licenco, če je to seveda za tako verzijo mogoče. Nevem kako to poteka, pač da ko plačaš ti dajo legaln key ali kako in imaš pol legalno verzijo, za svoj računalnik.

stenc55 ::

http://emea.microsoftstore.com/UK/ UK MS Store
Kupu bom pa upgrade HP ker mam dve veljavni licenci Viste.

Relanium ::

Hm mene pa nekaj zanima, a je možno, če imaš instalirano "travniško" rtm verzijo win 7 ultimate, le to legalizirati, z nakupom licence brez, da se računalnik formatira ?

Mislim da bi šlo, ampak ne me čist za besedo držat.
7-ka ma funkcijo Windows anytime upgrade, lepo vpišeš novo serijsko pa maš nadgrajen win, moralo bi vrjetno tud delati za enako verzijo, če ne pa še obstaja ena stvar... če v google vtipkaš: keyfinder


Drugač pa sem instaliral 7-ko professional x86 (MSDN-AA licenca) na mojo mašino:
AMD 64, 3000+
Gigabyte GA-K8NS 939
DDR333 1GB
Leadtek nVidia 6600GT 128MB
WD 320GB, SATA 16MB

Najnižjo oceno ma procesor (3,6)
stvar pa dela čist gladko čeprav sem že naložil gor dosti dreka, nujno potrebnega za vse kar se pač rabi
Pa še to morm pohvalit, zelo dobro pošlihtano z gonilniki, celo nisem rabu nobenega CDja vstavit, večina stvari je že delala, tist kar pa še ni pa je vse windows sam zrihtal prek neta.

Edini problem so kodeki, s tem je pravi križ!!!
Win 7 ma svoje kodeke že not in vedno so primarni, ne pomaga če druge naložim, čeprav sm že nekaj ur se s tem zajebaval pa googlal.
Tak da mam še zmer probleme s predvajanjem HD in pa DVDjev v Windows Media-playerju in drugih
zaenkrat je edina rešitev VLC al pa Media Player Classic, ki mata vgrajene svoje kodeke

Overall, prešaltal sem iz XPja, pa bom vrjetno kr ostal na 7 (Visto tud probal ampak se v treh poizkusih ni obnesla, tist pa je štekalo ko hudič)

becaj23 ::

Živjo!

Nekaj me zanima. Prej sem imel xpje,sedaj pa sem si naložil w7. Na xpjih sem imel disk razdeljen na dve enoti, na C: in na E: (vsaka nekaj čez 50 GB prostora). Sedaj na w7 pa imam samo disk C:...

Se komu sanja kam je zginil drugi del..??

Mogoče sem ga kje polomil pri instalaciji windowsov..

Hvala za odgovor vsem.

Lp!

jerry2000 ::

A tale angleški Microsoft store se pa da samo download naročiti brez boxa vidim :-) Full verzijo... Huh.
Jerry and Tom

mare4444 ::

kaj tukaj že prodajajo windows 7 slo al je to samo možno naročiti za datum ko uradno izidejo?

Rotaidal ::

Prodajajo že. Ampak dsp.

rdecaluc ::

Katero verzijo naj dam na sledečo konfiguracijo:
Amd x2 turion 2.3ghz
4gb ram
320gb placa
4650 grafična
.. zanima me a nej dam 64 al 32 bit.. pa kaj sploh zgubiš če nimaš ultimate in imaš home ed?
Est modus in rebus. ,typos

mtosev ::

Windows 7 editions @ Wikipedia

drugace izberi 64bit verzijo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mare4444 ::

se opravičujem svojemu nevedenju. kaj je to dsp?

bluefish ::

DSP je licenca, ki jo lahko uporabiš le na enem računalniku in ni prenosljiva oz. je vezana na hardware računalnika.

Constantine ::

sej DSP tud ni konc sveta. Za tiste ki res redno NE menjajo opreme ali računalnika. Če pa to narediš 1x na leto pa res ni problem jit skozi aktivacijo
««
24 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438244 (3925) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727178 (22298) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376244 (5849) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725705 (22460) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917178 (14572) jest10

Več podobnih tem