» »

Kako kitajcu razlozit da IE smrdi?

Kako kitajcu razlozit da IE smrdi?

«
1
2

1024 ::

Torej, razvijamo nek spletni portal. Saj ni važno kaj.
Neka firma za naš 'CMS' ponuja nekaj 100 addonov. Da bi si olajšal delo, sem enega kupil.

Pol se pa začne.

Jaz:

Hello again!

I have found out that ADD button works only in IE. Whats up with that?

And another two things I would like to clarify....

1. en bug
2. drug bug

So far I am not satisfied with the product!

All the best,


On:

Dear


since ff does not support too many things - its really hard to do anything for it specifically - thus the ff users will have to suffer thru ff and its usage -

did you demo the mod before buying it? cause i do expect everyone to test everything out to satisfy yourself prior to committing any amount of money -

you do realize this is not a 'try and return' product? no matter what you tell me now you want convince me 100% that you wont use it after you get a refund!!


Best Wishes and Business,


Jaz:

Hello!

Its not only FF. What about Opera and Safari? If one's site is not compatible with the browsers, that is VERY bad for the site owner. YOU should really think about that. I am probably not the only one who is buying plugins from you and that sort of basic stuff is expected to be working before you market it. I could not see it written that this is alpha version of the plugin?

So, you admit, this is how the program should work by your standards and you dont care to fix the problems?


Thanks and best regards,


On:

Dear ,


browser problems are not software problems - if a browser dont match another browser then take it to the browser maker and tell him to make sure it does what the class A browser does -

so pls dont mix browser issues and application issuea that rely on how good browser is - if you use Class B or Class C browser then you use a wrong one -

any software that you try to stick into an immature browser will never work in it - since you have an option to use Class A browser then use it instead and dont insult me by telling that you can use any bad browser to make it work like its a good browser -


Best Wishes and Business,



HAAAALLLLLOOOO???????
Sem mu hotu napisat če se je z risanke vzel! Samo to nebi pomagalo. ACID3 testa veretno niti dojel nebi.
Kako naj mu razložim da je bumbar?

Kje je kak verodostojen tekst, da mu pokazem da ma te njegove Class ABC mal pomešane.
Fish knows everything.
  • spremenilo: 1024 ()

Brane2 ::

Podaj mu linke na relevantne standarde itd.

Ne moreš meriti ustreznost browserja po tem, kako se ujema z IE ampak po tem ali odgovarja standardom.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zheegec ::

Daj mu link, da FF podpira mednarodne standarde, IE pa ne. Pa statistiko, da je FF najbolj uporabljen browser v Sloveniji, torej najpomembnejši. Drugje pa še pridobiva na tržnem deležu, ker je najbolj pomembno za spletno stran - da doseže čim večji audiance.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

1024 ::

Kje so te linki?? Iščem pa ne najdem.
Fish knows everything.

MTm2H37rqt7B ::

ti je lepo povedal:

"did you demo the mod before buying it?"

Videno, kupljeno.


Ne, ne bom debatiral glede brskalnikov :)

1024 ::

Fish knows everything.

1024 ::

ti je lepo povedal:

"did you demo the mod before buying it?"

Videno, kupljeno.


Ne, ne bom debatiral glede brskalnikov :)



Jaz sploh nisem nikjer rekel, da hočem denar nazaj.
To, da stvar deluje v FFju in Operi mi je že samoumevno in sploh nisem razmišljal o tem.

Tip pač narobe misli in to mu hočem pokazat.

Ma še kdo kak fajn link?
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

urban99 ::

Tole bi utegnilo biti to? (malo poklikaj linke, je kar izčrpno) Jaz drugih definicij Class A, B ipd ne poznam, oz se nanašajo na nekaj, s čimer nimam opravka :)

Glede na tale link, ki si ga pripopal, te mogoče zanima tudi t.i. "browser penetration", torej razširjenost. Evo, če ti kaj pomaga:

- Market share
- w3counter
- w3schools

Vse te stvari, čeprav naj bi bile zelo relevantne, vzemi malo z rezervo. Ampak dajo pa kar dobro predstavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()

1024 ::

Market share je pri nas še 'hujši'.

Hvala za linke, sem mu napisal ekstenziven mejl o W3C, Acidu in deležih uporabe.

Se bojim, da ne bo zadost.
Fish knows everything.

Brane2 ::

Povej mu, da si njegov produkt dal v isto kategorijo kot zastrupljeno kitajsko mleko in igrače za otroke z dodatki svinca.

In da so za take stvari odgovorni ljudje, ki se po vrednotah in IQju vrtijo okrog njega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

1024 ::

No, če me je un čudak spravu v slabo voljo, me je pa Brane v dobro :D
Fish knows everything.

Brane2 ::

In da, če bi bil Bruce Lee še živ, bi tipa uporabljal kot boks vrečo čisto iz principa, da folk ne govori svašta o Kitajcih zaradi njega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Aja, pa da bi rad njegovo rešitev priporočil kolegu in če ti lahko pošlje kitajski ideogram, ki pomeni "s*anje"....
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bellzmet ::

Ja to je pa res. Naslov teme je totalno zgrešen. Kvečemu bi lahko pisal, da FF smrdi, ker tole v IE dela v FF pa ne...

AndrejS ::

Kak te bo kitajcu razložil zakaj IE smrdi, če še nam ne znaš

poweroff ::

Takole: Internet Explorer 的吸收!

:D
sudo poweroff

R33D3M33R ::

Poglej v Firefoxu v JavaScript debugger kaj ti napiše ko klikneš na gumb add. Nato poišči napako na spletu in mu podaj link. Če zadeva ni narejena v skladu s standardi pač zahtevaj denar nazaj.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

imagodei ::

1024, drugač moram rečt, da si k reševanju problema pristopil zelo na nož. Že tvoj prvi e-mail je nesramen, sploh za enega kitajca, kjer se vsi klanjajo in so navajeni malo več vljudnosti. Drugi mail je pa sploh višek nesramnosti in če bi meni poslal kaj takega, bi te avtomatsko dal na stranski tir. V bistvu je kitajec še zelo prijazen s tabo.

Torej: poskusi s kakšnim opravičilom za nevljuden pristop; še boljše je, če bi se namesto tebe začel z njim pogovarjat kak tvoj nadrejeni - pač čist taktično. Potem pa ga prosi, če lahko predlaga rešitev za težavo in mu razloži, da pač to funkcionalnost nujno potrebuješ.

Ima pa point - nisi testiral. Ja, določene stvari še vedno delajo zgolj v IE. Ne da je to prav, ampak se pa dogaja. Tko da, nevljudnost tukaj nima mesta.
- Hoc est qui sumus -

poweroff ::

Nočem biti hudoben, ampak pred kratkim mi je kolega povedal v čem je "prednost" Microsoftovih rešitev (za "sistemce").

Prednost je v tem, da v primeru Microsoftovih rešitev "sistemec" samo pripravi javni razpis. Microsoft nato ponudi svoj produkt, ga proda in izvede implementacijo (konfiguracijo) ter izobraževanje za interne vzdrževalce.

Pri uporabi odprtokodnih rešitev so pa veliki problemi. Kot prvo morajo sistemci stvari načrtovati. Najprej morajo analizirati infrastrukturo, nato pa predlagati rešitve implementacije. Pri implementaciji se morajo zanesti nase in na dokumentacijo. Skratka - v primeru odprtokodnih rešitev je napor sistemcev veliko večji.

Zato - po mnenju kolega - se sistemci raje držijo za njih enostavnejših, torej Microsoftovih rešitev.

Sčasoma tak način dela postane prevladujoč. Sistemci se polenijo in poneumijo. Ničesar več niso sposobni načrtovati, še testirati ne.

In potem včasih naletijo na mino. Potem je pa jok.

Morala te zgodbe je pa naslednja: ko kupuješ nek software ga stestiraj. Sam načrtuj svojo informacijsko infrastrukturo. In kupuj tako, da boš lahko neodvisen od dobre volje ponudnika.

Pa še nasvet za dano situacijo: lepo ponižno jih prosi če bi zadevo razvili še za FF. Ali pa se pač odloči, da si denar vrgel stran.
sudo poweroff

1024 ::

1024, drugač moram rečt, da si k reševanju problema pristopil zelo na nož. Že tvoj prvi e-mail je nesramen


On je scam jst sm pa nesramen. Narjeno.

Pa še nasvet za dano situacijo: lepo ponižno jih prosi če bi zadevo razvili še za FF. Ali pa se pač odloči, da si denar vrgel stran.


To, da sem denar stran vrgu, mi je bilo jasno v sekundi, ko stvar ni delala v vseh browserjih.


Skratka, dobil sem odgovor. Spet krneko bluzenje, kao da če dela v IE je to Class A zmaga.


No odgovoril sem mu, da bom po vseh forumih kjer se on pojavlja prilepil najin pogovor. Če prodaja za 5keur pluginov, ki delajo samo v IE (nikjer ne piše, da prideš to testa rabiš 2 dni, pain in the ass) in ne upošteva nobenga standarda, tudi ko mu hočeš razližit zakaj se gre.... je to zame scamer.
Fish knows everything.

jype ::

Jaz bi ga raje vprašal, kje si lahko več preberem o klasifikaciji brskalnikov. Kdo določi, da je IE pravzaprav Class A in kaj to pomeni?

1024 ::

Class A = da plugin dela

Sicer pa sem ga vprašal. Ker tudi mene zanima, če bo sploh kaj odgovoril.
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

Brane2 ::

Povej mu, da boš vložil uradni protest v lokalni enoti, ko boš šel naslednjič na čopsui in kalčkovo solato...
On the journey of life, I chose the psycho path.

1024 ::

Dear


yes - we do classification of the browsers - if a certain browser does less than another browser - then the better browser gets higher classification -

so far the IE has proven a better quality in rendering webpages - so it is at the top class A - cause no one else has beaten the IE with the best possble quality -

do i have to chew everything out for you - or you can fathom browsers yourself -


Best Wishes and Business,



Nč ne morem.
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

Utk ::

To je pač kitajska kakovost. Za drugič boš vedel. Kot če kupiš kitajske trenirke, pa so debeljše in bolj okorne kot vsake kavbojke. Jebatga.

Zheegec ::

Ubistvu ti je napisal, da je IE class A zato, ker gor delajo njegovi add-oni. Add-one za IE pa dela, ker je IE class A browser.

Tako bo najbrž tudi, ko bo IE imel 0% tržni delež - še vedno bodo gor delali vsi ad-oni :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

1024 ::

V ječo z njim!
Fish knows everything.

T0RN4D0 ::

No, druga kot slabe reklame mu ne moreš nardit. Dopovedu mu ne boš nič, škoda časa. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

MK42 ::

No, druga kot slabe reklame mu ne moreš nardit.


To je pa ze uspel a ne. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MK42 ()

XsenO ::

Morda malo prepozno toda si poskusil dobiti njegovega šefa? Če je možno predstavi problem njegovemu šefu, čimbolj vljudno seveda.
1 + 1 = 1

blackbfm ::

Eh bv, pozabi vse skupaj in to je to. Boš pač vedu za naslednjič. Meni bi se tut fučkalo če enmu kitajcu ne bi moja stvar delala v njegovem brskalniku..kaj mi pa more, važno da mam njegov keš hehe:D

Gost ::

1024,

kaj sedaj jokaš tukaj? Kupil si pač mačka v žaklju in sedaj ne moreš nič, ker niste dorekli nikakršnih pogojev in niti nisi vedel, kaj kupuješ. Če mu moraš razlagati, zakaj potrebuješ FF, potem je to bolj en "čip" software. Zakaj pa nisi najel našega Janezka, ki bi ti naredil vse skupaj za nekaj EUR več, končen produkt bi bil pa lahko vrhunski. :D

1024 ::

Stvar bom sedaj sam naredu.
Želel sem si rahlo olajšat delo (ni edina stvar ki je za narest), ampak pač ne bo šlo.

Da bi pa kdo jokal pa nisem slišal.
Fish knows everything.

Nextor ::

1024 ti si bumbar, da od takih bumbarjev kupuješ addone in še to po vsej verjetnosti za public CSM! Me prav zanima kakšen še je potem sam source, če je že tako hudo mnenje o ie6! >:D

Sicer pa...
http://www.stopie6.org/top-10-reasons

1024 ::

Call me whatever.

CMS ni public.

Pa tist tvoj link. Al pa če mu dam youtube.com

Edit: Noja, sej majo neki napisan na prvi strani. Sem mu ga fwdjal, sam kaj ko se pogovarjam s kamnom. Un tupi nekaj, jaz nekaj. Če se hoče kdo smejat, lah tut prilepim izživljanje, ki sledi.
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

Brane2 ::

Objavi svoj rant in njegove response.

Pomailaj tvorce CMS-a in jih pobaraj, da malo prefiltrirajo listo "third-party" ponudnikov itd.

Folk, ki je tako zelo pameten po emailu, ponavadi ne stoji javno tako trdno za svojimi izjavami.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, tole mu pošlji samo kot "prijazno" opombo:

How to deal with assholes...

Baje svojcem zaračunajo stroške metka. Jaz bi mu nakazal še recimo €2...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Atos ::

Po mojem mnenju si se reševanja "problema" lotil napačno. Kot ti je že nekdo povedal, je že prvi mail bil preveč oster. To je biznis. Tu je brez veze bit nesramen do kogarkoli. V poslu ni mesta za emocije :) Vedno, in to mislim čisto vedno, se moraš do partnerjev obnašat na vljuden način, tudi če so oni prave budale. V določenih primerih ti sicer to ne bo veliko koristilo, v večini in na daljši rok pa boš prišel tako dlje. Kar se pa tega problema tiče pa mu napiši, da se zahvaljuješ za njegov trud in da pač ne boš uporabil njegovega izdelka. Denar, če si mu že plačal, pač pusti. Mu pa tudi na vljuden način razloži, da boš svojim ostalim poslovnim partnerjem in drugim, ki se ukvarjajo s tem poslom, odsvetoval sodelovanje z njihovim podjetjem ali organizacijo. Tu se stvar zaključi. Nevem, zakaj bi mu hotel dopovedovat, da je FF boljši in da je FF "Class A" browser. Tudi če ga prepričaš neboš s tem nič dosegel. Sploh brez veze, da si se v tako deskusijo spustil po mojem mnenju.

Brane2 ::

V bistvu ni brezveze. Poslovnim partnerjem lahko daš feedback.

Če so nesramni, zakaj jih ne bi kaznoval s slabo publiciteto in če si prikrajšan, zakaj se en bi smel pritožiti naravnost ?

S tem v bistvu delaš korist- opoozarjaš druge in vršiš pritisk na barabo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

root987 ::

A se vam ne zdi to, da pošljete link do primera, ko so umirali dojenčki in je potem executive staff dobil doživljenski zapor/smrtno kazen, v tem primeru nekoliko... too much?

Zaboga, saj je samo en IE6, ki ga itak redko kdo še uporablja, če maš pa ta CMS za interno rabo pa verjetno lahko nekako spraviš FF/IE7 na računalnike?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Brane2 ::

Tudi melamin v bistvu ni tak bavbav. Če ni v mleku, ki ga piješ.
On the journey of life, I chose the psycho path.

AndrejS ::

IE6 redko kdo uporablja ? Od kod ti ta podatek? Verjetno iz tvoje glave.

Vzemi windows XP Home - slovenska verzija (seveda kupljena zraven novega računalnika)
"Automatic updates" seveda nastavljen na avtomatsko in vsi "uptajti" nameščeni.

Ampak še vedno je IE6.

root987 ::

No, _tako_ redko kdo ne, vsekakor pa ga ne bi več kvalificiru kot tako pomembnega, da bi nekemu kitajcu poslal mail z linkom na smrtno kazen zarad tega.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Tody ::

w3 pravi da ie 6 uporablja še 20% ljudi

http://www.w3schools.com/browsers/brows...

Atos ::

V bistvu ni brezveze. Poslovnim partnerjem lahko daš feedback.


Seveda da daš feed back! Ne pa na nesramen način. Kako misliš uspeti v poslovnem svetu, če vse jemleš osebno. Prej ali slej se ti zmeša :) Prvo bi ga moral obvestiti, da gumb ne deluje v FF in če se lahko tu kaj postori. Razloži, da je v njihovem podjetju pomembno, da aplikacija deluje v FF oz. po standardih. Mu prilepiš še kak link do W3C standardov. Potem ti recimo javi, da oni ne delajo za FF. Mu priližoš statistiko obiskanosti strani, kjer je jasno vidno, da mora podjetje zadovoljiti tudi ta del strank. Hkrati ga prosiš, če bi se dalo stvar popraviti, da bi delalo tudi v FF in natveziš, kako bi bili v podjetju zelo zadovoljni v kolikor se to naredi. Če ti javi, da ne gre pa pač ok. Poveš, da je pri vas pomembno, da delujejo stvari po standardih in ne po nekem IE "standardu". Obvestiš, da zahtevaš denar nazaj ali nekaj podobnega, če je že večja vsota in pa da boš svojim partnerjem priporočal izogibanje njihovim izdelkom. Tu se pa konča...

No, razen če imaš voljo in čas nekega kitajča prepričevati o njegovi zmoti. V tem primeru si pa daj duška.

S takim poslovnim modelom, kot ga imajo bodo prej ali slej propadli oz. ne bodo mogli razviti svojega potenciala do tiste mere, kot bi ga, če bi razvijali po standardih. Da pa bi mu lepil neke linke do nevem česa, kar se v tej temi predlaga pa je milo rečeno otročje.

Brane2 ::

Jaz povem vedno kar mislim. Zadrževanje stvari v sebi je nekoristno, predvsem pa škodljivo. Prej ali slej ti udari na srce, jetra itd.

Ni treba bit neandertalec in napadat folk "na prvo žogo" ampak ko naletiš na talenta, si splača vzet čas in mu matematično dokazat, da je izgubljena investicija človeškega mesa.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Atos ::

Ja sej pa ravno to govorim! Jaz samo pravim, da pa ni primerno planit na nekoga in vzet stvari osebno! To pa IMHO ni profesionalno. Poveš mu itak, kaj si misliš. Odkrit moraš bit, se na daljši rok itak to bolj splača, vendar na primeren način. Ne pa da kr planeš po ljudeh, ko ti kaj ne ustreza. To, da pa greš nekaj nekomu matematično dokazovat, ko je že očitno, da se od svojega stališča ne bo ganil pa ne koristi nikomur :) Še živce ti lahko poje :) Ampak glede tega pa itak pravim, da če imaš voljo nekoga v nekaj prepričevat jo pač imaš. Jaz je recimo nebi imel.

EDIT: napake

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Atos ()

Brane2 ::

Ne vem za druge, ampak meni bi to popravilo razpoloženje.

Nič ti pove glasneje "rad te imam- tvoja stranka! " kot bančni stroški €20 za nakazilo €2 za stroške metka za usmrtitev, če do nje pride seveda.

Sploh ker lahko na bančnem obrazcu pošlješ prejemniku kratko sporočilce.

Nekaj v stilu

"For my top-dog programmer. For use in case of Rabies"


se zdi prikladno priliki... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

imagodei ::

Brane2> "Jaz povem vedno kar mislim. Zadrževanje stvari v sebi je nekoristno, predvsem pa škodljivo. Prej ali slej ti udari na srce, jetra itd.

Ni treba bit neandertalec in napadat folk "na prvo žogo" ampak ko naletiš na talenta, si splača vzet čas in mu matematično dokazat, da je izgubljena investicija človeškega mesa."


Itak. Ti napišeš elaborat, on pa pri prvem stavku zamahne z roko in napiše:

"Dear,

FF is not class A browser..."
- Hoc est qui sumus -

Brane2 ::

In nato svoje in njegove poste objaviš kot rant javno.

Been there, seen that. Especially with Foxcoon, but also with VIA, AMD, Tyan and others.
On the journey of life, I chose the psycho path.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297331877 (56026) htmltroubles
»

Flash prihodnost spleta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
5018108 (16447) root987
»

Nemčija: Odrecite se IE (vsaj začasno) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10513992 (10138) bf4ed
»

Apple izdal boljši brskalnik od Opere (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8513491 (7717) techfreak :)
»

Doctype - kateri HTML doctype

Oddelek: Izdelava spletišč
172215 (1881) gregy

Več podobnih tem