» »

Prikaz identifikacije klica - PIK

Prikaz identifikacije klica - PIK

poweroff ::

Gledam reklame, na telekomovi strani pa preberem tole novico: V Telekomu Slovenije začnejo s 1. junijem uvajati storitev prikaz identifikacije klica na kratko PIK. Cena priključnine za to storitev je 4.800 SIT, mesečna naročnina pa 720 SIT.

Pa mi ni jasno ali nas ima Telekom spet za norca ali kaj?
Glede na njihove trditve izpred parih let je PIK možen samo na ISDN, drugje pa tehnično kao ni možen.
OK, če si poznal kakega telekomovca, ti je za en pir to vklopil - čeprav uradno to tehnično ni bilo možno.

Cena slabih 5k SIT za vklop te zadeve se mi zdi pa svinjska...

matter ::

Očitno povpraševanje po ISDN ni bilo po pričakovanjih, in so spremenil politiko.
Sicer pa samo nategujejo telekomovci. ADSL bi po njihovem mogu met že 2 mesca, pa ni ne duha ne sluha.

Dami ::

In kaka je razlika med analogno+PIK in ISDNom? Premala da se splača še sploh met ISDN. Dvomim da bo ta PIK sploh kdo vzel.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

The Unknown ::

To je tko zaradi zakona, ki pravi, da mora prevladujoči operater ( v tem primeru Telekom z 100% deležom) to ponujat.

msmiha ::

To je isto nategovanje kot pri ADSLu, da moraš imeti prej ISDN, če prav bi naj po nekaterih podatkih deloval ADSL tudi na analogni liniji.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Thomas ::

Wow! Znanost zmaguje - očitno! Zdej znajo že številko pokazat!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CaqKa ::

na mobisuxu so teme ki govorijo o tem...tudi tisto zakaj ni možno imet adsla brez isdna... fora je v tem da so kupli takšno opremo ki tega ne omogoča čeprav to je možno
aja clip za obični telefon je bilo možno že prej dobit.. seveda če si imel veze... sedaj ga pa ponujajo samo zato ker so ga zaradi zakona morali omogočit

cekr ::

Če si želiš prikaz klicočega, je bolje, da kupiš ISDN, ker boš imel dve številki, mesečno pa te bo clip+naročnina stal enako kot ISDN.

Boeing ::

adsl naj bi po nekaterih virih deloval celo samo po eni žički in na analogni liniji veliko bolje kot na liniji, ki je bila upgrejdana iz isdn-ja, ker isdn baje zasede večji frekvenčni spekter...
baje.telekom - to seveda zavrača. popolnoma.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

IceIceBaby ::

Tole da stevilko pokaze majo pr moji punci doma ze ene 4 leta. Pa nimajo nobenga ISDNja, samo en siemensov telefon ki to omogoca, nic narocnine, nic. Nevem kaj se telekom gre.

Ce koga zanima kateri telefon je to lahko vprasam za tocen model. Vem pa da je siemens pa da je podoben kot so te za isdn prenosni.

MadMax ::

Gigaset serije 2000 in novejsi.
CLIP pa podpirajo itak prakticno vsi DECT brezzicni foni (Panasonic, AEG...).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

OmegaBlue ::

ja moje mnenje je da je tole čista bedarija

jure1873 ::

ful brezveze ja.
pred kakšnim letom sem videl telekomov cenik in opazil da je clip samo 150sit in ker imam siemensa sem si to hotel naročiti ker je blo u bistvu skoraj zastonj ampak sem izvedel da morem imeti isdn, zdej pa so to kr nekam dosti podražali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL brez ISDN - končno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11216697 (11324) Tr0n
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114221 (10108) Bistri007
»

ADSL za 4 tolarje! Navali narode! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
716706 (4262) clemmy
»

Govorice o ADSL na analognih linijah resnične? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
674307 (3182) swar
»

Je kdo slišal za ADSL brez ISDNja drugo leto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
545645 (3933) shock

Več podobnih tem