» »

ADSL za 4 tolarje! Navali narode! :)

ADSL za 4 tolarje! Navali narode! :)

1
2
»

Tjulenj ::

Caligula: valda, po tanovem ti Telekom šenka ISDN priključek z naročnino za navadnega, pa še pretvornik za analogne telefone ti da, al kako si si ti zamislil "če nočeš uporabljat ISDN"?

Cokolesnik ::

Mimogrede: pogodbena kazen, če predčasno prekinete nar. razmerje, podpisano za 2 leti, je 30 jurjev (pač razlika med akcijsko plačano priključnino in tisto, ki so jo zaračunavali prek akcijo).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

WhiteWolf ::

Js tu neke ne stekam.

Torej jaz bmo sedaj vzel to akcijo ISDN+ADSL, s tem da bom placal raje 25k za isdn namesto 20k, ker sem za isdn tako zavezan le za eno leto.

Torej mi narocnine ISDNja sploh ni treba placevati al kako? Ceprav bom imel ISDN?

Caligula ::

NA Mobisuxu je mislim, da moderator to napisal, da bi folk stekal kaj je blo to, ko je Telekom rekel, da ISDN ni vec nujen.

Prikljucek mors met pa linijo in to pac placat. Amak narocnine za ISDN ti ni treba vec placevat, ce uporabljas samo ADSL.

Neki v tem smislu. Naj kdo, ki misli ADSL zdej narocit o tem vprasa, ko bo klical pa napise kako je s tem, ker sem ze malo pozabil.

WhiteWolf ::

Ja kako bom pa potem klical po telefonu, ce kao ne uporabljam isdnja?

madmitch ::

Jaz bi se na vašem mestu vpašal kaj želi telekom s to akcijo doseči????

In zakaj bi se moral to vprašati?????
Ponujajo mi enako storitev le po nižji začetni ceni. Če se jim to izplača ali ne, me prekleto malo briga.
Če me hočejo nategniti z boljšo ponudbo, kot je bila do sedaj, mi bo ta nateg še pasal.

ISDN, a ni mesečna naročnina enaka kot za analogni telefon? Z dodatkom vseh ostalih funkcij.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

WhiteWolf ::

Mesecna narocnina ISDN je drazja za okol 1000 SIT od analogne linije.

Primoz78 ::

Po podatkih ki so mi jih na Telekomu posredovali se ISDN naročnino prav tako plačuje...ker ob nadgradnji iz ISDN na ADSL je ISDN fizično še vedno na voljo! Se pravi ISDN + ADSL naročnina.


Lp Primoz

WhiteWolf ::

Sem sel zraven kolega danes ko je sel izpolnit prijavnico na telekom.

Narocnina z DDV za ISDN (najcenejsi paket je 20.000 SIT) je 3600 SIT (kao standartni paket), torej okoli 1000 SIT drazja od analognega prikljucka, sele po enem letu pa lahko preides na osnovni paket (3000 SIT) in imas npr. eno linijo namesto dveh.

Tako da ISDN je se zmeraj treba placevat. Je reku tip, da bo cakal vsaj en mesec da ga prklopjo, ker je baje taka guzva.

Sami ::

Zdele sem naročil ISDN+ADSL varijanto z brezžičnim telefonom za 35k, čakalna doba, da ti to vse zmontirajo pa je 10-40 DELOVNIH DNI8-O 8-O 8-O
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

emkey ::

@ WhiteWolf...
Ni ravno tako, kar se ISDN paketov tiče. Že v osnovi lahko vzameš enostavni paket, čeprav je res, da ti hočejo na vse pretege vsiliti standardni paket. In enostavni paket ne pomeni ene linije. Še vedno imaš dve liniji, vendar brez vseh ''isdn dobrot'' - ni izpisa številke in teh storitev (ne vem vseh).

photot ::

A ni zdej tako, da ob instalaciji ISDN linije plačuješ le ISDN naročnino in to je to:
torej mesečna naročnina iz cenika Telekoma (z DDV)
ISDN: 3.071,52
analogna linija: 2.568,00

razlika: 503,52

503,52 x 12 mesecev = 6042,24 SIT
trajanje minimalno dve leti po pogodbi doprinese razliko 12.084 SIT

Ali so še kakšni drugi dodatni stroški v primerjavi z obstoječo analogno linijo???

Jaz nameravam v vsakem primeru v aprilu dobiti ADSL z zahtevanim ISDNom (s paketo 101 za znižano ceno 20.000 SIT).

Vesoljc ::

@photot

# enostavni osnovni dostop (BA) 3.071,52 SIT z DDV
# standardni osnovni dostop (BA) 3.694,44 SIT cena z DDV
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

WhiteWolf ::

Nama so dejali, da lahko vzamema enostavni paket, vendar potem zraven ni telefona. Najcenejsi telefon je baje okol 25k.
Prodajalec je dejal tudi, da pa lahko preideva na osnovni paket sele po enem letu, kolikor traja pogodva za ISDN, ce vzamema paket v akciji za 20k.

Zdaj pa res nic vec ne stekam.

Zgodovina sprememb…

Vesoljc ::

kako ne? :D

lahko se samo priklopis na isdn za 20k sit, ne dobis fizicnega telefona, ne narocniske obveznosti. ni tko? afaik je "vsaj" to tudi pogoj za adsl. no, seveda nimas telefona :\

izberes pa si lahko en tip "paketa", enostavni (brez isdn dobrot, 3k), standardni (3.6k) ali komfortni(4.6k).

lahko pa izberes en isdn paket (101,2004, itd...), ki ti ga ponuja telekom ter poleg priklopa dobis tudi izbrani telefon ter 12 mesecev obveznosti.

ni tko? 8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Cveto ::

Mislim, da ne bo tako!

kolikor jest vem, bosta varianti dve:

1. Tako kot dosedaj, se pravi ISDN + ADSL

2. Samo ADSL, kjer boš v bistvu imel ravno tako potegnjeno tako linijo kot za ISDN, le da ta ne bo priklučen. Telefonaa ne boš imel, razen če se boš odločil za IP telefon.

Analogne linije in ISDN na bo zato, ker so na telekomu pri izbiri opreme za ADSL izbrali tako, ki dela samo z ISDN linijami!

Kar se tiče enostavnega paketa: ima dve liniji in samo eno cifro. Nima prikaza identitete kicočega, nima zadržane zveze (hold) nima prusmeitev... V bistvu podpira samo tisto, kar imaš pri navadnem telefona. Res je tudi, da pri enostavnem paketu ne moreš vzeti v paketu telefona, pač pa za 25 k dobiš samo linijo, posledično ti tudi ni treba podpisati vezave za 24 mesecev, kar pa je pri tej akciji itak brezpredmetno, ker moraš podpisati aneks za DASL za mesecev, če hočeš dobiti ADSL za 4 sit.

Glede predčasne preikintve: za ISDN plačaš ceno aparata, ki si ga vzel, če pa prekineš ADSL, ti pa zaračunajo 2000 sit za odklop in sorazmerni delež normalne cene priklopa (30 k) To se pravi, da če prekineš po nem letu, bo š plača pol (15 k), če prekineš po pol leta 22,5 k itd..

To vse piše v pogodbah in aneksih, ki jih imam ravno pred sabo.

Jest sem vzel standardni paket ISDN z ISDN paketom 2004 (brezžični telefon) in pa standardni ADSL paket. Ob priklopu ne bom plača nič, naslednjih deset mesecev bo račun višji za 3,5 k sit, podpisal pa sem za 24 mesecev.

Meni se zdi to kar dobra kupčija, saj je že samo tisti telefon vreden več kot 35k, pa še ADSL bom dobil!

roCkY ::

Nikjer nisem zasledu kaj pomeni "ta akcijski" podpis pogodbe za ADSL ob eventuelni nadgraditvi na VDSL, ki naj bi bil ponekod možen že letos, pred iztekom 24 mesecev. Prekinitev pogodbe za ADSL v tem primeru? Jim boste novi naročniki tudi morali plačat polno priključnino za ADSL?>:D

Cokolesnik ::

Meni so na SiOL-u takole rekli: pogodba se podpiše za naročniško razmerje. Če bo na voljo paket s hitrejšo hitrostjo (denimo vdsl), se bo pač to na željo naročnika spremenilo na enak način kot bi šel na kak drug adsl paket. Pogodba namreč pomeni, da si njihov naročnik, kater paket oz. kakšno hitrost/tehnologijo boš imel izbrano, pa je čisto tvoja stvar in to lahko vedno spreminjaš.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

kamelot ::

"2. Samo ADSL, kjer boš v bistvu imel ravno tako potegnjeno tako linijo kot za ISDN, le da ta ne bo priklučen. Telefonaa ne boš imel, razen če se boš odločil za IP telefon."

Kdaj pa bi se to lahko zgodilo? Verjetno maja, ne?
Hm, zanima me, če kateri ve, če bi bilo možno to doseči npr. s tem, da daš telefonsko naročniško razmerje v mirovanje, pa pol plačaš tistih 25k za isdn, pa 4 za adsl - potem ne bi blo treba plačevati naročnine za telefon spljoh?
Se da na liniji v "mirovanju" še vedno klicat in dobivat položnice?

Kličem na telekom pa se nikoli nihče ne javi... bolje za njih.;(

Cveto ::

Na telekomu se noben ne javi ravno zaradi te akcije za 4 sit.Folk je zgleda ful navalil. Telekom bo očitno s to akcijo krepko dvignil števlio širokopasovnih dostopov do interneta v Sloveniji.

Glede priklučka v mirovanju: za priključek v mirovanju se plačuje polovična naročnina. Prikluček lahko miruje največ 3 mesece, potem ga je treba ponovno vklopit ali pa odklopit linijo. Klicanje med mirovanjem ni možno.

To vse piše v tistih pogodbah, sam kaj ko zgleda tega noben ne bere :)))

Sej, gotov bo telekom po 1 maju dal na trg ponudbo samo adsl, brez telefona, sej zato pa imajo zdej to akcijo, da bi jih čimveč vzelo ISDN!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cveto ()

kamelot ::

Thnx...
Takrat pa bodo driske linijo zastonj posodabljali.. Upam samo, da bo to res maja ker že čakam celo leto na adsl. O kakšni konkurenci pa se verjetno še nič ne govori, kali?

lp.

clemmy ::

Zanima me, ce obstaja kaksna moznost, da bi obdrzal stari telefon (dvojcek), ce narocim novi ADSL paket za 4 tolarje?8-O
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL brez ISDN - končno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11216630 (11257) Tr0n
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114144 (10031) Bistri007
»

ADSL za 9,78 SIT

Oddelek: Omrežja in internet
362246 (1253) Ch4N93
»

SiOL ADSL le za 4 SIT (ni prvoaprilska šala!)

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
324817 (4817) humanoid
»

ADSL in prazniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
856398 (3802) CaqKa

Več podobnih tem