» »

kontroliranje uslužbencev glede interneta

kontroliranje uslužbencev glede interneta

dmk ::

No, to mene zanima, če obstajajo kakšni programi za kontroliranje pretoka interneta na mreži!?!

Sem namreč v novi službi in me zanima kolk si lahko kaj privoščim surfanje po internetu, ne da bi me doletele sankcije.

Koliko se kaj tako kontroliranje uporablja v praksi?

BlueRunner ::

Se. Vendar pa mora delodajalec predhodno pridobiti tvoje strinjanjem s tem, da se te podatke o tvojih komunikacijah zbira. Brez tega je v prekršku, tako zbrani dokazi pa se ne morejo uporabiti v nobenem pravnem ali upravnem postopku.

Strinjanje lahko delodajalec pridobi s sklenjeno pogodbo o zaposlitvi, z ustreznim internim aktom ali pa z dodatno izjavo, ki jo zaposleni podpiše.

dmk ::

aha. Hvala za kratek in jedrnat odgovor.

A to potem ni toliko v praksi, ker še nisem slišal da bi kdo podpisal da ga lahko kontrolirajo? Edino interni akt ne vem kaj je. A to so kot neka pravila v podjetju? To je verjetno nekje v podjetju na voljo da pregledam :)

BlueRunner ::

Obstoj "internih aktov" (to so npr. pravilniki, navodila za delo, ...) je odvisen od podjetja. Njihova dostopnost pa tudi.

V splošnem pa se pozanimaj kaj je dovoljeno in sprejemljivo in kaj ne. Papirji so papirji, življenje pa življenje. Tudi če boš morda lahko dokazal, da so bile morebitne sankcije neupravičene, boš v podjetju s katerim se tožiš, težko še naprej dobro delal in se dobro počutil.

Najlažje se je pozanimati o mejah pri sodelavcih in nadrejenih, nato jih pa tudi spoštovati.

dmk ::

tenx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sluzbena pot - nadure (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5410228 (4208) Mato989
»

Službeni mail, ko odideš (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6924050 (9010) johnnyyy
»

Ali lahko varnostnik kaznuje ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10626211 (23014) St235
»

Outsourcanje lastne službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9623347 (14923) St235

Več podobnih tem