» »

Težave s uvozom certifikata v IE6

Težave s uvozom certifikata v IE6

Miran2005 ::

Na compu imam brskalnika FF 3.0.5 in IE6. Slednjega praviloma ne uporabljamo.
Zataknilo se pa je pri edavkih - FF 3.0.5 mi javi:

''edavki.durs.si uporablja neveljaven varnostni certifikat.
Certifikat ni vreden zaupanja, ker tudi njegov izdajatelj ni.
(Koda napake: sec_error_untrusted_issuer)''

P.S. Naložil sem seveda vse zahtevane skripte in ostalo navlako.

Potem sem seveda mislil da enostavno uporabim IE 6 a sem očitno nekje prekratek:
Certifikat sem izvozil iz Firefoxa in ga uvozil v IE6, vendar se v zavihku ''osebno'' enostavno ne prikaže, čeprav mi brskalnik javi, da je bil certifikat uspešno uvožen. pojavi se kvečjemu v zavihku ''drugi ljudje'', če brskalniku dovolim da sam izbere mesto shrambe. Tam seveda ne koristi saj, kot kaže, mora biti v shrambi ''osebno''.

Ali je to morda zato, ker istega certifikata ne moreš uporabljati s dvema brskanikoma?
Naj si priskrbim še en certifikat, ali potrebujem le kakšno posodobitev. Najraje bi tako videl, da bi zadeva laufala prek FF-a.

Če ima kdo kakšno idejo se priporočam.
LP

sbandur84 ::

V FF dodaj varnostno izjemo,... možno pa je da imaš datum napačno nastavljen

Miran2005 ::

Sbandur84 hvala za odgovor. Je pomagalo.

Kako pa sem vso zadevo izpeljal pa se verjetno najbojše vidi iz maila, ki sem ga poslal dotičnim na edavkih:

Spoštovani,

vse kar ste mi poslali sem tako že imel storjeno (naloženi skripti in ostalo s njihove uradne strani). Težava pa je bila naslednja (Firefox 3.0.5):
1.
Vaš certifikat (edavki) je pretekel v začetku decembra 2008 in se ob ponovnem obisku strani ni obnovil. Glede na to, da nikjer sploh ne omenjate te možnosti bi se verjetno moral. Nikjer tudi nisem zasledil kako ukrepati, če se to zgodi.

2.
Ker nisem našel rešitve sem ga enostavno izbrisal (orodja/možnosti/napredno/TABšifriranje/preglej certifikate/strežniki). Na žalost se seveda sam več ni namestil, zato sem uporabil ''slepilni manever'':

3
Na omenjenem mestu sem izbral ''dodaj izjemo'', vnesel lokacijo https://edavki.durs.si in zahteval certifikat (''dobi certifikat''). Veljavni certifikat(do leta 2013, se je seveda prikazal in se lepo pustil izvoziti. Zadevo sem od tu preklical, se vrnil na pregled certifikatov in ga brez težav uvozil.

Zadeva je ob naslednji prijavi delovala b.p., težava pa se je spet pojavila že takoj pri naslednji prijavi, saj menda niste zaupanja vreden izdajatelj. Sem vas pač dal v izjeme, tako da sedaj to nekako funkcionira.
Upam, da boste malo ažurirali tehnično pomoč in upam, da sem samo izjema, saj je zadeva za nekoga, ki ni ravno vešč zadeve precej mučna.

...

Verjetno je zadevo moč izpeljati bolj elegantno, vendar sem zadevo pustil objaviti, če se v takšni težavi najde še kak povprečen uporabnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miran2005 ()

bluefish ::

pri FF je mnogo certifikatov, ki jih je potrebno dodati med izjeme. Že ob dostopanju do takega certifikata te na mestu vstavi in povpraša po nadaljnjih opcijah - lahko stran zapustiš ali pa dodaš certifikat med izjeme in nadaljuješ z ogledom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevzem certifikata sigenca v WIN 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5320601 (17166) MrStein
»

eDavki - težave pri podpisovanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
162722 (2161) crniangeo
»

Država: Kakšna zasebnost in varnost na internetih, samo plačajte že davke!!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / NWO
20184260 (58455) MrStein
»

E-Uprava

Oddelek: Omrežja in internet
213800 (1563) matobeli
»

eDavki certifikat

Oddelek: Loža
3112038 (10453) lopov

Več podobnih tem