» »

Kateri NetBook (SSD, 9"+...)

Kateri NetBook (SSD, 9"+...)

dba ::

Pozdrav...

Počasi si nameravam nabavit eno igračko za nosit naokoli... Ker pravega prenosnika ne rabim (ne bom resno delal, ampak rabim samo prečekirat email, kaj posrfat na netu, pregledovat kake pdf ipd...), bi imel rad malo boljšega netbooka...

Rad bi imel SSD in ne navadnega trdega diska, zaslon bi naj bil vsaj 9", zaželjena črna ali pač neka temnejša barva... Ostalo mi je načeloma vseeno. No SSD bi le naj bil večji od mojega usb ključka (32gb) :D

Kaj je mogoče dobiti v sloveniji? eee 900? Še kaj?

IVo ::

MSI Wind... Sam ti nimajo SSD diskov, vsaj za zdej še ne...

gobelin ::

jaz sem enako iskal eno igračko in da bi imela še ¨in¨ faktor. pristal sem na zelenem asusu eeepc 1000h z menjanim diskom za ssd 64gb. ni bilo najceneje, nimam pa skrbi, da kdaj srečam koga z enakim haha.
dobiti je mogoče pa še marsikaj, odvisno koliko je cena močna postavka.
SSD gredo hitro naprej, zato mogoče zamenjava ni slaba rešitev. jaz imam namen trenutni ssd prodati, ko pride nova hitra generacija po znosnih cenah, zato imam raje dodatno zadevo.

antonija ::

A je kdo slucajno naletel na kaksno dobro primerjavo trenutno dostopnih netbookov? Kmalu me caka pot cez luzo in bi si tam verjetno omislil enega...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

dba ::

Se pravi da eee901... A mogoče kdo ve, če se v slo dobijo eee s101? Pa kakšna je kej cena? Recimo eee 1000 je dobrih 400€ in se mi zdi, da je boljši (in lepše izgleda) kot 900. Če bi s101 ne bil dosti dražji bi bil pa zelo lepa (vizuelno) alternativa ;)

Kaj pa recimo razni HP mini, Acer one ipd? Ima kdo kake izkušnje? Pa bi pač zamenjal navaden disk za ssd?

M-XXXX ::

reptilia ::

hm... morda butasto vprašanje ali, Visual Studio dela na npr. windu? photoshop najbrž ne?
Forgive your enemies, but never forget their names.

IVo ::

Mislim da mi je pred časom ena stranka rekla da je uporabljala photoshop na njem...Ne vem zakaj ne bi... Sam pomoje zarad velikosti ekrana ni ravno priporočljivo.

ru7 ::

Priklopiš usb keyboard, miško pa LCD in delaš kar hočš :D

Brvar ::

Zaradi boljšega čipseta v primerjavi z ostalimi netbooki na trgu je dobra izbira Dell Mini 9 (8,9" ekran); žal ga ni zasledit v Sloveniji:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brvar ()

Seto ::

Mislim da mi je pred časom ena stranka rekla da je uporabljala photoshop na njem...Ne vem zakaj ne bi... Sam pomoje zarad velikosti ekrana ni ravno priporočljivo.


Js imam na Eee Adobe CS4, samo glede na to, da sem bl vajen delat na 4-jederniku in 24-inčnem zaslonu, me uporaba photoshopa na Eee nič preveč ne mika, je bolj za nujno potrebo. Ravno zadnjič je bil štos, ker sem mogu neke plakate modificirat tik pred predstavitvijo, ki imajo 24 megapikslov resolucije, in stvar se je klaverno končala, da mi je prej zmanjkalo časa zarad počasnosti, tako da sem nato predstavljal nepopravljene plakate. :)

gobelin ::

s101 če kdaj pride k naam, bo gotovo precej dražji v primerjavi z 1000. je pa šmek netbook, videl in potipal;)
1000 ne vem katere flash-e imajo sedaj, ko sem sam kupoval je bilo bogo.
po neki logiki sem potem prišel na 1000h, naložil komplet vse za delo in kloniral na ssd. sedaj pač tovorim hdd za rezervo, če odleti na kakšni poti.

urosh ::

Kaj pa kaj takega?
http://www.samsung.com/us/consumer/subt...
Sicer je res, da nima SSDja, ma pa zato boljšo baterijo...

Jaz namreč tudi razmišljam o tej zadevi, pa se mi zdi, da bi pa mogoče vseeno bilo vredno počakati na kakega, ki bo laufal na Nvidia Ion platformi. Proc enak, le grafika je dosti boljša... http://www.nvidia.com/object/sff_ion.ht...

Lp

Grey ::

Če misliš majhno stvarco in denar ni ravno neki problem, ti priporočam, da si pred nabavo ogledaš še HP2230s. Ima 12.1" zaslon z resolucijo 1280x800, dual-core procesor, 3GB ram in 320GB diska. Je za odtenek večji od MSIjevega Winda in stane cca 690€. Baterija pa zdrži na normalnih nastavitvah cca 3.5 ure.

pupsi1984 ::

Kaj pa kaj takega?
http://www.samsung.com/us/consumer/subt...
Sicer je res, da nima SSDja, ma pa zato boljšo baterijo...

Jaz namreč tudi razmišljam o tej zadevi, pa se mi zdi, da bi pa mogoče vseeno bilo vredno počakati na kakega, ki bo laufal na Nvidia Ion platformi. Proc enak, le grafika je dosti boljša... http://www.nvidia.com/object/sff_ion.ht...

Lp


no jz tud gledam tega samsunga, pa ne vem od kod bi ga naročil... Verjetno bo treba tujina ker bogvedi kdaj se bo v Sloveniji pojavil (verjetno ko bo tujina mela že 100x boljše)... Če kdo najde kako ugodno trgovino za samsunga, ki je relativno blizu SLO (garancija) mi naj pošlje ZS

Kako je sploh z to mednarodno garancijo... a mi bi to samsung slovenija (če obstaja) sploh popravil pod garancijo?

urosh ::

na bolhi sem ga zadnjič videl...

http://www.bolha.com/index.php?search=s...

lp

dba ::

Če misliš majhno stvarco in denar ni ravno neki problem, ti priporočam, da si pred nabavo ogledaš še HP2230s. Ima 12.1" zaslon z resolucijo 1280x800, dual-core procesor, 3GB ram in 320GB diska. Je za odtenek večji od MSIjevega Winda in stane cca 690€. Baterija pa zdrži na normalnih nastavitvah cca 3.5 ure.

To sm tud js včeraj gledal v BB in morm rečt, da je super igrača! Je pa resda 200€ dražji od predvidenga proračuna... bom treba še malenkost počakat, pa videt, kaj se bo še kaj zgodilo;)

antonija ::

A kdo pozna kaksno trgovsko mrezo v ZDA ki je specializirana za elektroniko? Kot recimo mediamarkt v avstriji in nemciji.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

noraguta ::

Če misliš majhno stvarco in denar ni ravno neki problem, ti priporočam, da si pred nabavo ogledaš še HP2230s. Ima 12.1" zaslon z resolucijo 1280x800, dual-core procesor, 3GB ram in 320GB diska. Je za odtenek večji od MSIjevega Winda in stane cca 690€. Baterija pa zdrži na normalnih nastavitvah cca 3.5 ure.

To sm tud js včeraj gledal v BB in morm rečt, da je super igrača! Je pa resda 200€ dražji od predvidenga proračuna... bom treba še malenkost počakat, pa videt, kaj se bo še kaj zgodilo;)

stvar je precej večja pa še brez os-a.
za ta cednovni ran je prinas najbrš ugodnejši
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

carlito149 ::

Ali je kaj znano, kdaj pride Ideapad v Slo?
Kateri 10" je sploh najcenejši pri nas?

Karen ::

Če lahko še jaz dodam eno malenkost iz izkušenj:
- imel v preteklosti 3 leta 12palčnika, sedaj imam pa 13,3 plačnika (ista ločljivost kot 12: 1280x800), pa 10palčnega Winda. Kar se tiče gledljivosti zaslona stavim na 12palčnika, ki je optimum za gledat in prenašat. 13-ka je sicer večja, ampak je ločljivost ista (le manjša slika je na menjšemu), tako da hude koristi od tega ne vidim (razlika pol kile v teži je pa ogromna če moraš zadevo prenašat). 10palčnik 1024x600 je pa premajhen za resno uporabo. Torej jaz sem bil od vseh teh zadovoljen z 12palčnikom. Tisti HP se mi zdi kar ok. Jaz bi bil sicer še bolj zadovoljen tudi brez DVDja notri, če bi to težo približalo proti 1,3kg. Skratka kar se tiče 10palčnika je tako: za edinega notebooka ga ne moreš imeti za resno uporabo, medtem ko z 12palčnikom komot shajaš.

dba ::

sem amlo bolj premislil kaj bi dejansko rad imel - ali cheep netbook, ki bo lahek in res prenosen ali pa pravi prenosnik (trenutno imam tole: http://www.mimovrste.com/artikel/275008..., ampak, ker je to vseeno velika škatla ga s sabo ne nosim, doma pa imam itak tapravo računalnik... Čedalje bolj razmišljam o tem HP (http://www.mimovrste.com/artikel/275014... ki je po konponentah že kar dober, še vedno relativno ugoden, pa še vedno precej "prenosen"... je res za pol kilograma težji od netbookov, malenkost večji (ampak ne preveč)... Tako, da se čedalje bolj odločam za 12"... Zanima me mogoče to, ali je namesto DVD enote mogoče dobiti dodatno baterijo?

debil ::

Potem raje počakaj na Samsunga nc20 ki pride februarja enkrat. Imel bo 1280*800. Sam imam nc10 in je zelo predvsem moram pohvalit težo,baterijo in izgled. Vsak vzame tisto kar najbolj rabi.

carlito149 ::

Ali lahko kakšen lastnik 10" prenosnika izmeri širino in višino monitorja v centietrih. Hvala.

gobelin ::

š x v LCD= 22 x 13 cm

Karen ::

10" 1024x600 je za resno uporabo ful majhen, 1280x800 je pa že čisto običajna zadeva. Bolj je problem v ločljivosti kot v velikosti.
Mimogrede: v starih časih sem imel notebooka ki je "scrollal" ekran če si imel večjo ločljivost nastavljeno od native ločljivosti. Npr. original je bil 800x600, nastavitev 1280x1024 je scrollala ekran ko si s kurzorjem prišel na rob. Mislim da tanovi tega nimajo več (npr. Wind). Domnevam da je bila to stvar drajverjev za grafiko, ali pa obstaja kak programček (freeware) ki to naredi.

bluefish ::

@dba: tisti HP je tudi meni v hipu postal všeč. Kakšna pa je kaj konkurenca?

Pat_MaGroin ::

Review za tega HP-ja pravi, da je kakovost izdelave porazna.

Pa se debel je kot sto mater. In 2 kili ima.

LP,
PIC

bluefish ::

In 2 kili ima.

Niti ne spada direktno med netbooke, temu primerne so karakteristike + zaslon + baterija.

antonija ::

Glede OSov na netbookih: Za linux verzije sklepam da so to prirejene verzije, kaj pa win? So ta standardni win XP ali so kaj prirejeni za netbooke (kaksen service manj, ipd.)?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

bluefish ::

verjetno kar standarden.

debil ::

Win XP Home

antonija ::

Sej prebral sem kateri winsi so napisani v specifikacijah, samo zanimalo me je ce lahko cez instaliram custom winse (brez media playerja in se nekaj neumnosti) in uporabim serial ki bo prisel zdraven netbooka?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

bluefish ::

Da.

opajec ::

jaz iščem nekaj lahkega za prenašat,ne za resno delo.internet,maili,povezljivost,kak dopis ali tabela na hitro,lahko tudi brez optične enote,vseeno ali SSD ali HDD (max 60Gb). toliko tega na trgu,da ne vem... display 10 ali 12".prioriteta lahek,Wlan...
lp

antonija ::

Jaz iscem isto in bom verjetno izbiral med asusom (10") al pa MSIjem. Acer mi ni kul ker ima ogromno roba okrog ekrana in touchpad gumbe ob strani, drugi so pa po vecini malo drazji. Ampak to mam namen kupit zacetek marca cez luzo, tako da se lahko do takrat stvari se spremenijo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

bluefish ::

En krajši review Samsung-a NC10.

antonija ::

HP 2140 zgleda zlo fina stvarca, sam bi rad pocaku da pride v kaksno primerjavo z drugimi.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri netbook?! (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Kaj kupiti
2230271313 (91871) MrStein
»

Kateri procesor (in prenosnik) za tajnico ?

Oddelek: Strojna oprema
221469 (1007) Cokolesnik
»

Išče se: ~13" pisalni strojček

Oddelek: Kaj kupiti
111462 (1168) Ziga Dolhar
»

Lenovo s prvim Ion netbookom

Oddelek: Novice / Matične plošče
223952 (3192) klinker
»

Asus pripravlja 11,6-palčni Eee PC

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
304392 (3158) nurmaln

Več podobnih tem