» »

Kateri procesor (in prenosnik) za tajnico ?

Kateri procesor (in prenosnik) za tajnico ?

Cokolesnik ::

Tajnica bo svoje delo opravljala tako v pisarni kot na terenu (Win7, Office, Web), zato bo uporabljala prenosnik.

Izbiro smo skrčili na 2 modela, ki se razlikujeta v naslednjih lastnostih:

- pri 15.4" zaslonu in 6 celični bateriji je vgrajen Intel Core2 Duo P8700
- pri 12.1" zaslonu in 4 celični bateriji je vgrajen Intel Core 2 Solo SU3500 ULV.

Naj opomnim, da bomo prenosnik zaradi poslovnih razlogov izbrali izključno v seriji ThinkPad T ali X (oba omenjena modela sta praktično enaka po ceni in ostalih komponentah).

Po eni strani bi bil bolj priročen 12 palčnik (manjši, lažji, mobilnejši), vendar ne vemo, kako "slabše" bi se obnesel Solo procesor v primerjavi z dvojedrnikom.

Intel -ova primerjava obeh procesorjev (opazili smo zlasti, da Solo pokuri veliko manj W).

Primerjali smo tudi vrednosti na cpubenchmark.net in ugotovili naslednje razlike:
- enojedrnik: 484
- dvojedrnik: 1792.

Po eni strani predvidevamo, da hitrost izvajanja omenjenih aplikacij pri obeh modelih ne bo bistveno različna in bi kdaj denar vložili v nakup SSD diska, če bi resnično želeli pospešiti delo, po drugi strani pa so omenjene razlike v vrednostih (484 ali 1792) skrb vzbujajoče.

Za pomoč in nasvete se zahvaljujemo.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Steinkauz ::

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Pro...

Superpi 23 sekund vs 16 sekund
V superpi je čisti bruteforce

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

-žiga- ::

Po mojem mnenju je 12.1" za vsakodnevno 8-urno delo neprimeren. Že s 15" sem težko shajal, pa sem ga uporabljal samo za osnovne programe. Tako da moj glas gre za 15,4".

Cokolesnik ::

@žiga: smem vprašati o razlogih (in obrazložitvi), zakaj je 12 palčnik neprimeren za 8-urno delo? Naj ob tem samo omenim, da imata oba modela enako ločljivost (1280x800).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

-žiga- ::

Mene je pri daljšem delu precej začela motiti majhnost zaslona prenosnika. Pa je resolucija 15"@1400x1050, ampak to pomeni, da sem moral nekatere stvari gledati precej od blizu, kar po je po nekaj časa postalo precej neudobno (napačna drža, položaj rok itd.).
Je pa res, da z 12.1" še nisem delal in bi bili mogoče "problemi" na obeh enaki.

Najbolje, da oba pokažeš tajnici, pa naj pove, ali raje nosi malo več naokoli, ali pa bo potrpela ob malo manjšem zaslonu.

Cokolesnik ::

@Steinkauz Če se vrnemo k primerjavi procesorjev...

Kaj pravzaprav pomeni navedena razlika (23 in 16) v praksi z vidika laičnega uporabnika?

@žiga: 15 palčnik z 1400x1050 res prinaša majhne črke, podobno kot 13..x768 na 10 palčniku, kakor smo se uspeli že prepričati.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Jah mal počasnej bo vse delal, tut enojedrne aplikacije.
Ni pa neke blazne razlike.

overlord_tm ::

No offence, ampak glede na to, da je za tajnico, bo stvar zacela pocasi delat v roku 3 meseceov pa a je notri celeron ali pa kak quad core extreme edition :)

Drugace pa jaz sem za 15" ali vecje. Tisti ultraportable kompi so bolj za kake sistemce in podobno, ko morajo zaradi narave poklica imeti vedno racunalnik pri roki :)

Kje ste nasli think pada iz X serije pa da ima core solo?

Cokolesnik ::

@Steinkauz: v praksi... Se bo Outlook, Word zaganjal koliko sekund dlje - če je vprašanje sploh smiselno glede na dane tehnične podatke o hitrostih...?

@overlord: povsod ga najdeš... :) npr. v enaa. pričakovali smo core 2 duo za X serijo (ga tudi imajo za večino serije X oz. Xs, kot je v tem času običajno za ThinkPade), a očitno mu želijo na račun procesorja in boljše cene dvigniti zanimanje.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

overlord_tm ::

@Cokolesnik:

Heh, nisem gledal pri slovenskih trovcih. Zgleda da to je ena posebnost, ko na ebayu pa po tujih trgovinah ga nikjer nisem nasel z core2solo.

Ce vam tujina ni omejitev ima tale core 2 duo :)

Cokolesnik ::

Vprašanje, ki se poraja pri nakupu v tujini... Ali mi Lenovo ponuja mednarodno garancijo, ali ga bom moral pošiljati v državo nakupa? Želim preverjeno informacijo.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

RedDrake ::

Hojla!
Glede moci procesorja:
Direktor ima v svoji Toshibi intel C2D SU9400, ki je prakticno enak kot tale Core solo, le da je dvojedrni.
Glede na to da on brez problema (in zatikanja) prenosnik uporablja za DTP + office + graficno oblikovanje (Adobe CS4, Corel, MS office, Win 7 Pro) bi sklepal da bo enojedrna izvedba za tajnico VEC kot dovolj.
Tale Core 2 Solo CPU je namrec ekvivalenten nekje 2.6GHz P4 procesorju, tako da ni ravno svoh.

Me pa zanima, kje v SLO ste nasli X200 s Core 2 Solo?
Jaz sem pregledal kar nekaj trgovin in nasel le modele z P8600/8700/8800. Me resno zanima, ker se avtonomija precej poveca :)

Pa se tole:
Ce je produktivnost nujna, bi jaz kljub temu da vedno podpiram (in uporabljam) IBM/Lenovo mogoce svetoval Dell Vostro linijo.
Tam se za cca 800EUR dobi spodoben prenosnik z tremi leti NBD garancije.
Kar je lahko zlata vredno :)

overlord_tm ::

@RedDrake, poglej enaa, kot je rekel :D

fosil ::

12" je premajhen ekran za celodnevno delo.
Tako je!

ToniT ::

Glede procesorja in zmogljivosti je čisto vseeno, kateri računalnik bo imela tajnica. 12" ekran je pa za tajnico popolnoma neuporaben!

Cokolesnik ::

Marsikdo od vas priporoča 15" palčnika in ne 12.

Lahko navedete vaše razloge, priporočila in smernice, kako izbrati optimalno diagnonalo zaslona.

Ne nazadnje, tako pri 15 kot 12 palčniku bi bila delovna površina (ločljivost) enaka.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Rippy ::

Cokolesnik 15" oziroma 12" je diagonala zaslona, ločljivost pomeni koliko pik pride v to diagonalo. Torej "delovna" površina je res enaka ampak manj pregledna na 12" zaslonu.

Zdej prednosti manjšega prenosnika so večja mobilnost in v primeru, da je kapaciteta baterije enaka manjša poraba le te. Torej je bolj primeren za hitro opravilo med tem ko ga držiš s roko ali na stegnih.

Večji zaslon je ponavadi težji ampak bolj pregleden, kar pomeni hitrejše in lažje delo med tem, ko je prenosnik na pisalni mizi. Za več urno delo je priporočljiv 15 ali celo 17" prenosnik.

overlord_tm ::

Je pa opcija da kupite 12" + monitor. Torej na terenu imas lep majhen prenosnik, ko si v pisarni (predvidevam da je tam vecino casa) pa se lepo priklopis na monitor, pravo tipkovnico in mis. Dodaten bonus ki ga pridobis je dual screen :)

c00L3r ::

Ne mučit ljudi z gledanjem celi dan v 12" ekran. Kupi 15" za tajnico.

Karen ::

Jaz sem ene 2 leta uporabljal 12palčnika za edino mašino - sicer kasneje dodal 17" zunanji zaslon, ampak sem v bistvu raje delal kar na mašini - mogoče je edino svetilnost slabša kot na zunanjem zaslonu.
Moj nasvet: vse je odvisno od tega kako "prenosen" bo računalnik. Če prenosnost pomeni 1x tedensko na lokacijo, sicer bo pa mašina v pisarni (ga ne bo nosila domov in v službo), potem je tavelik verjetno smiseln. Če je pa to bilo kot npr. pri meni: od doma v slžbo, pa v slžbi praktično polovico delovnika po sestankih izven hiše z notebookom, pa potem domov z notebookoom, pa delo doma z njim - v takih primerih seveda prenosnost naredi svoje.

Cokolesnik ::

Karen: sklepam, da si ga prenasal v torbi. Kaksna pa je razlika, da vanjo pospravis 12 oziroma 15 palcev pred prenasanjem in ko ga postavis na mizo na drugi lokaciji? Misko in polnilec pa tudi vlacis vedno s seboj ponavadi. Ok, razumem razliko, ce ga imas na kolenih pri voznji s prevoznimi sredstsvi ali ce ga nosis v gore...
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Karen ::

Razlika je bila vsak dan 1,5kg, po 1km v vsako smer v službo in domov, pa še vmes po sestankih (beri hrbtenica mi je bila hvaležna - miši ne vlačim sabo, en napajalnik je v službi, en pa doma). Ko sem takega 2,5kg zamenjal za takega 1,2kg se mi je enkrat zgodilo da ko sem imel druge papirje v torbi sem notebook v službi zaprl in pustil na mizi, potem sem pa še nekam vmes šel in sem že mislil da mi ga je kdo sunil (moral v službo preverit če je še tam, hehe). To je razlika. Zdaj če ga nosiš 20m iz parkplaca do avta itak ni panike. Zdaj imam 13palčnega, pa moram priznati da me močno mika iti nazaj na 12 palcev in na 0,9kg manj. Samo tista reč ki jo gledam (e4200) ima par slabosti (največja je prav nesramno visoka cena); čeprav X200 je blizu mojim mokrim sanjam. Čakam na en 12palčni netbook ki bo imel 1kg (no, se bom še mal načakal, v glavnem so med 1,35 in 1,6kg).

Cokolesnik ::

Je varianta 13,3 palcnika s 1440 pikami bolj za slike kot udobno branje besedila brez spreminjanja sistemskih nastavitev velikosti pisave?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napovedani prvi računalniki s Chrome OS

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
144789 (4186) Bor H
»

Apple osvežuje linijo MacBook Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
9128406 (26144) JayKay
»

Kategorizacija netbookov zahteva Intela, na suhem ostali VIA in nVidia

Oddelek: Novice / Procesorji
223710 (2630) CX20RE
»

prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
312479 (1811) drzni86
»

Kateri NetBook (SSD, 9"+...)

Oddelek: Kaj kupiti
374061 (2924) antonija

Več podobnih tem