» »

Kam se ubrniti če te sosed hoče zazidati?

Kam se ubrniti če te sosed hoče zazidati?

Tito ::

Pri sosedovih so tik na meji naredili 2 meterski zid in me zanima, kam se je treba obrniti, da jih prijaviš! Tako da z avtom težko prideš mimo tega zida! Stvar je zelo problematična saj je njen fu..č Bosanđero! Dobro bi bilo da bi bil anonimen klic za črno gradnjo! :D

Matek ::

Mislim da mora vprašat za dovoljenje, če gradi kaj v določeni oddaljenosti, sicer pa, če mu nisi posodil kosilnice, ga prijavi kr ne-anonimno.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

||_^_|| ::

Kje pa si bil ko se je zid delal?

Tito ::

Bil sem doma, sej to sploh ni važn sej me itak ne poslušajo! Pa še kombi so mel direkt na cesti parkiran da cel dan ni noben mogu mim prit!

||_^_|| ::

a ste se sploh gdaj pogovarjal potemtakem? Tko človeško mislm.

Alec999 ::

Tito >> a je zid zgrajen na njegovi parceli .. al sega tud kj na vaso?

para-site ::

jst ti svetujem, da mu zid posuješ, potem pa naj gre on na policijo in jim pokaže dovoljenje za gradnjo, če ga ma:D

perci ::

Da bi tvoj sosed lahko kaj gradil, potrebuje lokacijsko in gradbeno dovoljenje, tega pa zagotovo nima, ker tako blizu meje ne sme graditi brez tvojega soglasja. Lahko ga prijaviš urbanistični inšpekciji, seveda pa se je prej dobro pogovoriti s tvojim sosedom in mirno priti do rešitve, ker sem prepričan, da ne želiš imeti sovražnika par metrov stran od bajte.

Na voljo pa imaš po mojem tudi negatorno tožbo zaradi motilnih ravnanj.

Če ne bo šlo drugače, pač pokliči na vpravno enoto in tam vprašaj kako in kaj.

Tito ::

S sosedom se že več let ne pogovarjamo tako, da to ne pride v poštev! Nimajo nobenega dovoljenja (slišalo se je tudi da so celo hišo zgradili na črno a to me ne zanima!) Stvar pa je taka da so oni prijavili druge sosede zaradi majhnega zidka (0,5m) že pred leti, te sosedje se nočejo kregat zato jih najbrž nebojo prijavl! Tudi sam se nočem nič tožarit rabm samo kakšno telefonsko ali mail, da se pozanimam o stvari!

LP

perci ::

Potem pa poizkusi z telefonsko številko svoje upravne enote

Mercier ::

Tito

Dobro bi bilo da bi bil anonimen klic za črno gradnjo! :D
Ja, najbrž bi sosedi meslili, da sem klical js. :\ :D

Lucifix ::

Kokr se jst na pravne zadevce poznam, mora sosed za takšno stvar najprej imeti gradbeno dovoljenje. Po drugi strani (v primeru če ga ima), pa ne sme graditi 4 metre od meje. Kaj v tem primeru, pa so ti ostali uporabniki lepo obrazložili :) . Lucifix

Mercier ::

Če ima gradbeno dovoljenje lahko gradi kjer hoče. Da ga pa pridobi, pa mora imet za tole soglasje sosedov (med drugim).

Thrivial ::

Za en tak zid ne potrebujes gradbenega dovoljenja, ampak je dovolj priglasitev del. Mogoce se soglasje sosedov, ampak mislim, da ni nujno.

Pocakaj raje, da ti kuglvinkl malce bolj natancno pove kako in kaj... tole kar je sedaj napisano je bolj tako-tako. :\

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Ziga Dolhar ::

oviranje služnostnme poti?

Paramedic ::

Enkrat je blo na Preverjeno, da je en dobu ful veliko kazen, ker je naredu luknjo (sesul) v zid, da je lahko iz okna sploh kaj vidu ;(( . Sosedu so mu zazidali čist ob steni, da so rabli podnevi luč, da je bla svetloba. Upam, da ne bo pr teb enako :\
End transmission.

IR Babun ::

Tito: če kaj zidu sega na tvojo stran, ga sam macolo u roke pa gremo>:D , pa ti ne more nič
SCREW THE GOVERNMENT

perci ::

thrivial: brez skrbi, da rabiš soglasje sosedov

Mercier ::

Pa, mislim da danes rabiš gradbeno že za barbi-rezidenco in to brez barbi-mobila. :D

Čist zher pa nism.

SkIDiver ::

Tito takole nared. Ppojdi na upravno enoto. Še prej se pozanimi na zemljiški knjigi o številki parcele vašega soseda. Nato se pozanimaj glede gradbenih dovoljenj na upravni enoti al kjer kol se že to pozanima. Sem 100% da ga nima, ker bi moral tebe vprašat za gradno, ker v tem primeru gradi preblizu tebe. Meja mislim, da je nekje 2-4 metre. To se pozanimaj na upravni enoti pa ti bojo lepo povedal. Nato stopi do soseda in to poskušaj lepo razčistiti. Lepo mu povej, da si se pozanimal, da nima dokumentov za gradnjo, ter da gradi preblizu tvoje parcele in da s tem krši zakon, ker nima tvojega dovoljenja.

Za primer naj povem, da gleda balkon naše hiše na sosedovo stran. Ko se je hiša gradila smo s sosedom podpisal dogovor, da nam on dovoli vdor in gradnjo na njegov del. tako mamo dokument. Pa smo sam 0,5 metra v njegovem delu in to skor 5 metrov višje od njegove trate pod našim balkonom.

the_unborn ::

Tito: na zid mu narisi srp in kladivo.>:D

Tito ::

To je pa dobra ideja! :))

globoko grlo ::

ja, upravna enota in pritožba, ker pa je tko, da ga na en papir verjetno ne bo preveč motil, inšpektor mu verjetn tud ne bo pršu rušit zidu, se boste mogl sami nekako znajdt, verjetno ga tudi sam ne bo šel podirat, tko da ti ostane samo eno, ena delovna akcija

aja, kok visok zid pa si je postavu

tejo ::

Glede na to, da je tisti tid visok 2m, ti priporočam express rušenje z bagerjem, če ti ga kdo lahko zrihta. :D

para-site ::

no, no, vedno več ljudi se strinja z mojo idejo o rušenju. Lahko organiziramo eno Slo-tech udarniško enoto in stvar v par minutah demoliramo.:D

kuglvinkl ::

Nimaš kaj komplicirati, če s sosedom ne komuniciraš. Odkorakaj na UE oddelek za okolje in prostor in tam bodo, če je bil kršen zakon in/ali podzakonski predpis v skladu z njim tudi ukrepal (urbanistična inšpekcija: odstanitev objekta (v skrajšanem ugotovitvenem postopku, brez suspenzivnosti hehe)). Sliši se suho, ampak kakšne pretirane jebe tu ni.

Za negatorno tožbo nimam dovolj podatkov.

Za odškodninsko še manj.
Your focus determines your reallity

Uporabnik ::

ni vse tko k piše v zakonih...

sploh če ma kdo kkšne veze

če bi res pol hotu spelat stvar do konca si zajebeš 10 let življenja

kuglvinkl ::

Imaš prav. Recept za čim manj boleče življenje: mora se ti jebat in čakat moraš na zveze. Bah...
Your focus determines your reallity

Uporabnik ::

heh če sam čakaš ne bo dovolj, za veze morš bit kr precej dejaven

Tito ::

Sej mam ene 10 skinov bom pripeljal pa bomo uredil! :D


BWHAHAHAHA

OldSkul ::

Mi imamo enak problem. Naš sosed je šel postavit garažo zraven naše meje.Mislim da je razdalje 1 meter8-O !
In kdo tle trpi?
Naša trta ki ne dobi dovolj svetlobe!:D

Drgač pa smo z sosedi že nekaj let skregani!

MadMicka ::

Pr takih drobnih stvareh je treba odreagirat tako, kot je že en reku...

Podri mu en del ograje, tako da boš lahko s komibijem normalno vozil...

kakšna tožba pa una jajca na UE neki, dejte no dejte, sam zguba cajta pa dnara...

ali3n ::

...pomojem pa nasilje ni prava pot - sploh če je sosed "od dol"...
ko smo mi pred leti gradil hišo in seveda tudi ograjo - smo poklical geometre, jih kar dobro plačali, ampak vsaj vemo, da je ograja na naši zemlji. Verjetno smo sosedu šenkal kakih 10 cm, sam to je majhna cena za mir.
Svetujem ti, da se obrneš na občino - na kak gradbeni oddelek, al pa gradbeno inšpekcijo, se pozanimaš če je sosed vložil priglasitev del, ali če ima celo dovoljenje (sklepam da ga nima, ker morjo dovoljenje podpisat sosedje ki mejijo na parcelo). In ko boš ugotovil kaj ma in kaj nima - ga enostavno prijavi. Ne vem koliko smisla ima anonimna prijava - saj bo logično da ste ga prijavili sosedje. Pot bo verjetno dolga in težka, sam ne odnehat. Po prijavi telefonari na inšpekcijo - kdaj bodo kaj ukrenili,.... vsak teden če je treba.

Mislim da je ta pot najbolj pametna.

Če pa ne gre - pa skinom par gajb pira plačaš... in nimaš več soseda. :D
(ne resno jemat tega zadnjega).

jah... dober sosed je zlata vreden...

LP Ali3n

_Mortal_ ::

To me spominja na tisto odajo z Kanal-a A o sosedih>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Caboose ::

Najprej bi tole probal rešiti na normalen civiliziran način, potem bi mu cel zid porisal, na pou podrl pa poscal.. pa še kako šteko jajc not zmetau, pol bi pa vidu če bi še vedno hteau met kak takšen zid tam.>:D

Če pa to ne bi zaleglo potem pa bi mu pač zgradil zid tako da bi ga najbolj motilo na najbolj motečem mestu, ki bi še vedno bil na moji zemlji.

Če pa še to nebi zaleglo, potlej pa...RD deluxe BWAHAHAHAHa >:D>:D>:D
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caboose ()

para! ::

To je dokaj kočljiva zadeva. Da sosed gradi zid na vašem območju namreč. Praviš, da nima dovoljenja, pa še domnevaš, da je njegova hiša črna gradnja.

Rešitev je več, in sicer:

Ena možnost je "diplomatska", in sicer ta, da kljub temu, da se ne razumete in pogovarjate, stopiš do njega in mu razložiš, da vas ta zid moti. Njega to verjetno ne bo zanimalo, ampak potem mu povej, da boš prijavil njihovo na črno zgrajeno hišo, in da ne bodo le ob zid, temveč tudi ob dom. Taki si to zaslužijo.

Druga možnost so razne tožbe, ipd, a to ne gre tako. Zakoni so napisani in naj bi veljali, država se bori, da so čim bolj upoštevani, a to traja. Verjetno boš tožbo dobil (če) šele takrat, ko boš star že toliko, da boš razmišljal o selitvi na svoje. Če še nisi na svojem, seveda.

Ljudje se morate naučiti, da ne gre vedno vse po zakonu. Seveda se vedno potrudimo, a če ne gre po zakonu, še ne pomeni, da ne gre tudi mimo zakona.

Torej, tretja, najučinkovitejša rešitev: pusti skine in podobne primitivce. Najdi par "izterjevalcev" ali podobnih ljudi, ki imajo vpliv in veze... Naj se oni pogovorijo z njim. Če njim ne uspe s pogovorom, jim nedvomno s silo. Ti pa samo plačaš. Če te sosed toži pa ti tako ali tako nikoli ne bo dokazal stvari.

Če ne poznaš nobenih takšnih ljudi, imaš moj mail.

Lp,
Jazz

:)
Death before dishonor!

MadMicka ::

dejte, ljudje, ne pretiravat... kakšne skine neki, a ste normalni???

glede tožb, pa UE, je tko, da za 1 meter zida ne boste nikol končal postopka...

...ravno zato se splača, da vazmeš kramp, ko sosedov ni doma, pa jim tist meter podereš...

pol se pa naprej pogovarjite...

_Mortal_ ::

pazite se Jazz-a>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Asgard ::

:D ma rukni ga po gobcu pa bo. Če pa to ne pomaga, ga pa ti zazidaj v bajto ponoč, pa hitro sušeč beton uporabi). Boš videl de se bo pogovarjal. Jest sm jemu podoben primer, s tem de nam je sosed kradu gobe (štoravke). Pol ga jke fotr prtisnu, pa ni pomagal. Pol sva pa z bratom zmešala ene par strupov pa nam zalila tiste gobe. Tip je pokradu in požru gobe. Ene 3 tedne ga nismo vidl, ker je ležal v KC na odelku za zastrupitve. Kdor krade se opeče (samo mu je treba od časa do časa pomagat):D :D

OldSkul ::

:D

_Mortal_ ::

>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

MaX ::

8-O...8-O

DavidJ ::

Ena možnost je "diplomatska", in sicer ta, da kljub temu, da se ne razumete in pogovarjate, stopiš do njega in mu razložiš, da vas ta zid moti. Njega to verjetno ne bo zanimalo, ampak potem mu povej, da boš prijavil njihovo na črno zgrajeno hišo, in da ne bodo le ob zid, temveč tudi ob dom. Taki si to zaslužijo.

tole sem razumel kot da ponudis sosedo 2 moznosti; ali podre zid ali pa ga bos prijavil.
tega nikakor ne! to se imenuje izsiljevanje, za kar bos hudo placal.

jst bi reku, da ti ostane le moznost, da ga prijavis, kar je tudi tvoja dolznost kot drzavljan slovenije :\

vse ostalo ...

...
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako preverim, če je stavba črna gradnja in ne poznam investitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8837187 (35281) Rok Woot
»

Gradbeno dovoljenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615963 (12808) Malajlo
»

Gradnja hiše - ravna streha (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7317030 (5710) Machete
»

Problem s sosedi - gradnja preblizu

Oddelek: Loža
4011366 (9851) Daniel
»

Izračun komunalnih prispevkov in cena gradbenega dovoljenja ?

Oddelek: Loža
2533562 (2757) tony1

Več podobnih tem