» »

Gradnja hiše - ravna streha

Gradnja hiše - ravna streha

1
2
»

nekikr ::

In groza, legaliziraš, plačaš za dve žemlji kazni in greš naprej.

Pithlit ::

Pa jok in stok ko se občina upre legalizaciji (in ja, občina je grda, ane?).

Saj ne rečem. Ponavadi rata. Moraš pa bit pripravljen na to da ne bo ratalo - sploh če si povprečen Janez (in ne nadpovprečen).
Life is as complicated as we make it...

Machete ::

Mičkeno pozabljate, da si dolžan stanje situacije urediti, da ustreza gr. dovoljenju, če te zasačijo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Pithlit ::

Mimogrede... če se pogovarjamo o ravni strehi.

Postaviš običajno dvokapnico z najnižjim možnim naklonom (najenostavnejšo konstrukcijo in materiale)... nad njo pa pol natakneš ravno (argumentiraš da je nekaj drugega, helipad recimo... al pa igrišče za squash - torej dejansko NI streha).
Life is as complicated as we make it...

_klemen ::

Znanec v prekmurju je zadevo rešil tako, da je naredil ravno streho (za po vrhu še zeleno), sedaj pa bo postavil ogrodje v obliki dvokapnice in na ogrodje speljal rastline, da se bo zaraslo. Imaš v enem kosu ravno in dvokapnico pa še lep prostor v senci za poleti, ko nabija vročina :) Stvar je šla skozi na občini.

AC_DC ::

Kako na ima ravni srehi rešen problem zamakanja ?
Na eni OŠ (novogradnja) v Črnomlju so imeli (imajo) ob vsakem deževju poplave.

_klemen ::

Nekaj malega naklona rabiš da se lahko voda odteka, na površino pa ima položeno hidro folijo. Podobno zadevo uporabljajo za izolacijo sten v predorih. Stvar se dobi na kolutih in potem z industrijskim fenom pogreješ in zalepiš skupaj. Če je dobro narejeno, stvar funkcionira.

ZaphodBB ::

AC_DC je izjavil:

Kako na ima ravni srehi rešen problem zamakanja ?
Na eni OŠ (novogradnja) v Črnomlju so imeli (imajo) ob vsakem deževju poplave.

Težko in drago.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

_klemen je izjavil:

Znanec v prekmurju je zadevo rešil tako, da je naredil ravno streho (za po vrhu še zeleno), sedaj pa bo postavil ogrodje v obliki dvokapnice in na ogrodje speljal rastline, da se bo zaraslo. Imaš v enem kosu ravno in dvokapnico pa še lep prostor v senci za poleti, ko nabija vročina :) Stvar je šla skozi na občini.

Dobra fora. Si bom zapomnil...

Najbrž lahko še narediš, da se ti odpira/zapira...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mihec87 ::

ZaphodBB je izjavil:

AC_DC je izjavil:

Kako na ima ravni srehi rešen problem zamakanja ?
Na eni OŠ (novogradnja) v Črnomlju so imeli (imajo) ob vsakem deževju poplave.

Težko in drago.


Dvomim da je kaj dražje kot navadna dvokapnica(rušt, deske, folija, narejen zračni most, kritina)

ZaphodBB ::

Dvomim da je kaj dražje kot navadna dvokapnica(rušt, deske, folija, narejen zračni most, kritina)

Dvomiš ali veš?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

mihec87 ::

ZaphodBB je izjavil:

Dvomim da je kaj dražje kot navadna dvokapnica(rušt, deske, folija, narejen zračni most, kritina)

Dvomiš ali veš?


Dvomim... Imaš ti koliko pride, ker me zanima?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

ZaphodBB ::

Dvomim... Imaš ti koliko pride, ker me zanima?

Nimam številk, sem pa govoril s parimi krovci in so mi vsi dejali, da če hočeš naredit kvalitetno - da je precej dražje od klasične strehe. In se kljub temu po dvajsetih letih začnejo težave.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

krneki0001 ::

Voda zna priti povsod.

HotBurek ::

A nimajo ravne hiše prekrite streho z plehnatimi ploščami? Te ne bi smele zamakat...

Je pa tudi to, da bi občine lahko vsaj olajšale novogradnje, namesto da naredijo nek labirit neskončnih papirjev, potrdil, dolgih čakanj, pa verjetno še kakšnih "pod mizo" plačil za odobritev.

Sicer je pa res, da naj ostane center Ptuja, Pirana (in podobno) takšen, kot je; kamen, streha, les, glina, ....

Po drugi strani bi lahko pustili "moderno" gradnjo izven starega centra. In ne takšno, kot je celovški dvori, pilon in podobne umetnosti modernih gradbincev... Tudi nižja naselja, kjer gradijo hiše, ki bodo čez 10 let "stare" in "grde".
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

Miha 333 ::

nekikr je izjavil:

In groza, legaliziraš, plačaš za dve žemlji kazni in greš naprej.

Ni tako enostavno. Legalizacija je mogoča samo, če stanje ustreza prostorskim načrtom. V nasprotnem primeru preostane samo še, da občino skušaš prepričati, da te načrte spremeni. Sicer gre za črno gradnjo in nikoli ne veš, kdaj bo priletela odločba o rušitvi. Če imaš veze, lahko tudi nikoli, ampak še vedno je črna gradnja.

Invictus ::

Glede na to, da se v Sloveniji črnih gradenj skoraj ne ruši, se ni treba preveč sekirati zaradi tega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

          ::

Invictus je izjavil:

Glede na to, da se v Sloveniji črnih gradenj skoraj ne ruši, se ni treba preveč sekirati zaradi tega.


Vsake toliko bodo morali tudi kakšno porušiti, zato da bo izgledalo kakor da pravna država deluje. Če si pripravljen vse svoje pretekle in prihodnje prihranke zmetati v nekaj, kar se lahko spremeni v kup peska kadar bo nek birokrat vstal z levo nogo, potem kar daj. Jaz osebno bi hotel biti pri teh zadevah 100%. Kot sem rekel: v vasi imamo primer hiše z odločbo o rušenju. Saj na koncu jo verjetno res ne bodo, ne bi pa bil rad v koži lastnikov.

Oberyn ::

Ne vem, a je pri nas določeno, v kakšnem času je gradnjo obvezno dokončati? Narediš ravno streho, na njo postaviš neke elemente, ki nakazujejo začetek gradnje dvokapnice in te ne motijo preveč, nato pavziraš gradnjo za nedoločen čas.

Jaz tega ne razumem preveč, verjetno zato, ker je to preveč komplicirano za preprosto ljudstvo (ki naj samo gara in plačuje davke, razumeti jim ni treba). Ravna streha je koristna iz vseh možnih vidikov. Poveča uporabno površino bivališča. Lahko je vrt, zelenica, igrišče, elektrarna, karkoli. Pri pošatno napihnjenih cenah zemljišč je to neprecenljivo. Pri čemer meter snega ni zapadel v zadnjih 10 letih skupaj. In specializirana podjetja ti danes naredijo hidroizolacijo, da zdrži 50 let. Ampak ne, herezija.

Tu kjer sem se jaz priženil, so bile v zazidalnem načrtu v celoti prepovedane frčade. To zato, ker je občinski uradnik v en dokument narisal kvadrat in čez strešico. To je bil pač njegov grafični domet, kot rišejo hiše otroci v vrtcu (tisti, ki slabo rišejo). Iz tega je potem izšlo, da frčad ni v zazidalnem načrtu in niso dovoljene. Ampak hiše so večinoma mansardne, mansarda brez frčade pa ni vseljiva (peklenski izum strešnega okna pripisujem zlobnim vesoljcem). Ampak... _VSE_ hiše v naselju imajo frčade. Kakšen je smisel tega? Zajebavati ljudstvo?

Nič, zdaj bi šel srat, samo moram prej telefonirati na občino, nisem siguren, če imam veljavno koncesijo za odvajanje blata. Plus kopalnico imamo nelegalno, ker je v njej električna vtičnica, ki je v projektu ni smelo biti - je bila prepovedana. Ne vem, mogoče se sosed res brije v garaži, ampak jaz sem jo vgradil na črno.

ZaphodBB ::

Ne vem, a je pri nas določeno, v kakšnem času je gradnjo obvezno dokončati? Narediš ravno streho, na njo postaviš neke elemente, ki nakazujejo začetek gradnje dvokapnice in te ne motijo preveč, nato pavziraš gradnjo za nedoločen čas.

http://nadzornik.diamonddogs.si/uporabn...

Nismo mi Grčija. :)
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Oberyn ::

ZaphodBB je izjavil:

http://nadzornik.diamonddogs.si/uporabn...
Nismo mi Grčija. :)

Ne vem, kako je s tem danes, ampak pri nas nismo nikoli imeli tehničnega prevzema, niti pridobili uporabnega dovoljenja. Pa evo, živim v tej bajti zdaj 15 let. Verjetno tega niti ne bi mogli opraviti, ker smo imeli dva projekta, enega za gradbeno dovoljenje in drugega za gradnjo. Zaradi frčad, kar sem omenil zgoraj. In enako zaradi frčad čisto vse hiše v naselju, vsaj polovica med njimi bi imela pa še precej bolj masivne težave. Plus ilegalna električna vtičnica v kopalnici, ne smem pozabiti. Imamo pa par sosedov naprej eno nedokončano hišo, ki je bila v natančno enakem nedokončanem stanju tudi pred 15 leti, ko sem prišel sem. Res pa ni vseljena. Pa to je sredi Kranja v bistvu. Tako da pomoje mora biti en tampon med popolnoma neživljenskimi predpisi in fizičnim vesoljem.

ZaphodBB ::

Ne vem, kako je s tem danes, ampak pri nas nismo nikoli imeli tehničnega prevzema, niti pridobili uporabnega dovoljenja. Pa evo, živim v tej bajti zdaj 15 let. Verjetno tega niti ne bi mogli opraviti, ker smo imeli dva projekta, enega za gradbeno dovoljenje in drugega za gradnjo. Zaradi frčad, kar sem omenil zgoraj. In enako zaradi frčad čisto vse hiše v naselju, vsaj polovica med njimi bi imela pa še precej bolj masivne težave. Plus ilegalna električna vtičnica v kopalnici, ne smem pozabiti. Imamo pa par sosedov naprej eno nedokončano hišo, ki je bila v natančno enakem nedokončanem stanju tudi pred 15 leti, ko sem prišel sem. Res pa ni vseljena. Pa to je sredi Kranja v bistvu. Tako da pomoje mora biti en tampon med popolnoma neživljenskimi predpisi in fizičnim vesoljem.

Kot ponavadi je odvisno od občine do občine - ampak v naši bi težko prišel skozi.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

tony1 ::

AC_DC je izjavil:

Kako na ima ravni srehi rešen problem zamakanja ?
Na eni OŠ (novogradnja) v Črnomlju so imeli (imajo) ob vsakem deževju poplave.


Tudi v moji lokalni OŠ so stavbo šole zidali na novo pred 50imi leti in naredili ravno streho. No, čez 10 let je zamakanje postalo kronično in udarniško (špirovce so nosili učitelji, učiteljice so nosile malico, otroci pa deske) so naredili dvokapno streho.

Pa je hudič imel mlade in kakšnih deset let tega pride mimo poletna nevihta in dvokapno streho (nikamor seveda ni bila sidrana) odnese s stavbe in jo raztrese 100m naokoli. Nato bistre glave 50 let staro konstrukcijo povišajo še za 1 nadstropje in na njem naredijo novo streho - spet ravno. :D

Machete ::

mihec87 je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

AC_DC je izjavil:

Kako na ima ravni srehi rešen problem zamakanja ?
Na eni OŠ (novogradnja) v Črnomlju so imeli (imajo) ob vsakem deževju poplave.

Težko in drago.


Dvomim da je kaj dražje kot navadna dvokapnica(rušt, deske, folija, narejen zračni most, kritina)


Problem ravne strehe ni cena, pač pa kvalitetna in premišljena izvedba. Pri dvokapnici neke hude filozofije ni in so jo obvaldali (še bolj) že v času s senenimi snopi odetih streh. Problem ravne strehe je, če se kakršn koli detajl 'sprojektira' slabo ali narobe, isto ali še bolj velja potem za samo gradnjo. Ob vsaki greški, pa so posledice lahko precej porazne in precej drage za sanirat. (Konec koncev še tako preprosta sanacija majhne škode po vselitvi je totalen nebodigatreba).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27153627 (28892) Matejjjjj
»

Gradnja v dvoje ali celo troje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
789244 (6934) MIHAc27
»

streha proti toči

Oddelek: Loža
304368 (2822) TheBlueOne
»

Izdelava mansarde in birokracija

Oddelek: Loža
318791 (8227) mtech7
»

Mere hiš?

Oddelek: Loža
263845 (2923) jype

Več podobnih tem