» »

Prek mreze na internet

Prek mreze na internet

Kori ::

Zdravo,

imam masino in laptop, ki sem ju povezal v mrezo, enostavno one-to-one prek mreznih kartic! Sedaj me pa zanima, kako naj prepricam laptop, da se bo znal prikljuciti na internet prek ISDNja, ki je priklopljen na namizni racunalnik, da mi ne bo treba vsakic preklapljati USB konektorja iz desktopa na laptop in nazaj?? Na obeh masinah imam win2k.

tnx.&lp Kori

ender ::

na mašini, ki je povezana v internet zalaufi ICS (Internet Connection Sharing), na drugi mašini pa v Control Panel->Network & Dialup->LAN->Properties->TCP/IP ali nastavi na Obtain IP address automatically, ali pa ročno nastavi IP naslov, gateway (IP od mašine, ki je povezana v internet) in DNS strežnike.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

matter ::

Na obeh mašinah zalaufej ICS pa nastavi tko kot je treba. Eden ma povezavo na internet, drugi pa se poveže prek LAN-a, ki ma "šerano" povezavo.

ender ::

na 2. mašini ni treba zagnat ICS
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Kori ::

Ja, ok, nastavim shering za povezavo na net na glavni masini. Kako pa potem dopovem laptopu, kje naj najde to povezavo in se poveze??

Kori ::

Sem zrihtal, hvala obema. Vbistvu sem kar v IE nardeil nov LAN connection in zadevica funkcionira!

tnx. za pomoc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548525 (716) Lonsarg
»

Deljenje internetne povezave med netbookom in namiznikom

Oddelek: Omrežja in internet
14838 (640) Piqui
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333334 (2610) MrStein
»

Obupal nad mrežo in ICS :(

Oddelek: Omrežja in internet
311787 (1263) alesp56
»

dva računalnika en internet

Oddelek: Omrežja in internet
161040 (857) jRk0

Več podobnih tem