» »

Deljenje internetne povezave med netbookom in namiznikom

Deljenje internetne povezave med netbookom in namiznikom

Bezukhoff ::

Živijo,

V sobi imam netbooka, ki sprejema wi-fi signal, ter en namizni računalnik, ki pa ima samo navadno mrežno kartico. Zdaj pa bi rad, da netbook deli svojo internetno (wi-fi) povezavo z namiznim računalnikom preko kabla.

ICS od windowsa ne pride v poštev, ker zahteva vsaj en priklop v modem/router, tega pa tukaj nimam.

Obstajajo kakšne programske rešitve, tko da lahko preko namiznika se enostavno potem povežem preko netbooka na internet?


Hvala vsem za predloge, mnenja in nasvete!

amacar ::

Connectify bi naj znal to, drugač pa eno wifi kartico nabaviš pa je zadeva rešena.

...:TOMI:... ::

Vem, da ni rešitev, ki jo ti zahtevaš, pa vseeno... Kupi si en router ali pa brezžično kartico za namizni računalnik.
Tomi

Bezukhoff ::

Connectify, kolikor sem gledal, podpira le wi-fi :)

Že naročena wi-fi kartica, bom pa probal vmes še z mrežnim kablom. Bojda zna delovat, kolikor sem čekiral tuje forume.


Tnx!

ABX ::

Brez ICS ali podobnega programa nauš fukal.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

GupeM ::

Za ICS ne rabiš nobenga routerja/modema. Prek wi-fija dobiš povezavo na lappyja in shareaš connection na LAN port.

Bezukhoff ::

@ABX:

Fukam itak, samo v tem primeru ne z jpg in mpeg pussies.

@GupeM:

Hm, kolikor vidim, se ne da. ICS zahteva, da je komp oz. lappy vključen modem/router, šele potlej imaš na izbiro sharing. Or what? :)

ABX ::

nauš fukal = ne bo delalo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Yacked2 ::

Mam isto situacijo in mi deluje.
1.Na laptopu, pojdi med omrežne povezave in omogoči skupno rabo za lokalno omrežje (Local Area Connection).
2.Ročno nastavi IP in DNS nastavitve:

laptop:
wifi (pusti na DHCP) primer:
ip:192.168.1.10
gateway:192.168.1.1

local area connection:
ip:192.168.0.1
gateway:/

Sedaj z kablom poveži obe mrežni kartici (laptop in namizni računalnik)
na namiznem računaliku naštimaj IP config:
ip:192.168.0.2
gateway: 192.168.0.1
DNS: 8.8.8.8
DNS2: 8.8.4.4
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Hayabusa ::

Omfg, wifi router stane 19 eur, več porabiš za vse ostalo (mesečno).
https://slo-tech.com/forum/t568644/p403...

Piqui ::

Dela. Shareat moraš na WIFI povezavi od laptopa, izbereš pa da shaeras skozi Local Area connection; Potem moraš samo ipje nastavit na obeh mašinah fiksno, ker dhcpja v tem primeru na laptopu nimaš. In IP ne sme bit na istem subnetu kot je wifi povezan.
Dela pa enako hitro kot na laptopu wifi, preverjeno, uporablam konstantno doma, (simply because I can, in ne mislm wifi kartice kupovat za tiste 1x na teden ko mam za connectat za kej malega...).
Je pa tko: na laptopu daš za ip recimo 192.168.2.1, subnet mask 255.255.255.0, default gateway pa pustiš prazen!!!!, potem pa na PCju daš ip recimo 192.168.2.2, subnet mask isti 255.255.255.0, default gateway pa ENAK kot je IP od laptopa, torej 192.168.2.1.
DNSov ne rabiš štelat.
Po mojih izkušnjah tud cross cable ni nujno potreben!

Lp, M.

Bezukhoff ::

Itak, da deluje. Sem direkt priklopil in je delovalo iz prve roke. No, net je bil malce slower pa določenih strani ni nekako odpiralo. Se nisem ukvarjal z nastavitvami, ker sem potem hitro dobil wi fi ključ.

Bom pa probal enkrat z posredovanimi rešitvami. Just for fun. :)

Thanx vsem, tudi tistim, ki polovično preberejo post in potem neke pametujejo. :))

Piqui ::

Ni za kaj. ;)


Če se pa najde kak smartie, ki bi znal pognat dve ločeni wifi omrežji na računalniku - Please, naj se javi.

Pa nočem oz. ni nujno uporabit Microsoft Virtual WiFi Adapter, imam dejansko dve MiniCard wifi kartici instalirani, obe sta lahko hkrati enablani, sam connectat se ne morem z obema hkrati... -.-

Cilj: bit povezan na dva wifi routerja hkrati, ker je en na zaprtem omrežju - brez povezave do zunanjega neta - file sharing --, drugi pa normalno connectan v zunanji splet.

Ajde, guruji... a bi kdo tole znal postimat? :)

Yacked2 ::

Dva Wifija lahko uspostaviš z uporabo LinuxOS...airbase-ng
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Piqui ::

Yeah, to vem, ceprav sm jih 6 komadov sprobal, da sm dobu eno sekundarno ki je sploh delala hkrati s prvo...
Ampak mene bolj zanima ta stvar na windowsih....
Pocasi zacenjam razmislat, da bi na xp-jih to celo slo, ce bi od linksysove kartice 3rd party managerja uporabu, za interno minicard pa windowsov wlan manager..... ?

Pa tud sicer, a je ze komu sploh uspelo virtual wlan hosta pognat na 7ici/8ici? No luck so far... 8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys wrt54gl v1.1 - factory reset

Oddelek: Omrežja in internet
111207 (969) Klamzi
»

vista in dve mrežni kartici - problem

Oddelek: Omrežja in internet
62362 (2188) sosko1
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333329 (2605) MrStein
»

Win2003 server ent + ICS (ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
61733 (1641) PaJo
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222162 (1936) TribesMan

Več podobnih tem