» »

Obupal nad mrežo in ICS :(

Obupal nad mrežo in ICS :(

V-i-p ::

Probal tristo stvari, prebral vse članke pa še vedno ne najdem rešitve. V čem je problem? Namizno mašino z WIN 2000pro sem povezan v net. Kabelski internet. Modem je na USBju. Net dela bp. Potem imam pa še eno navadno mrežno v tem PCju, ki pa je povezana z prenosnikom. Ta mrežna ima ip 192.168.2.3 prenosnik pa 192.168.2.2. Mreža dela bp, lahko prenašam fajle, prenosnik vidi PC, PC vidi prenosnik, skratka mreža dela vredu. Ima pa prenosnik XPje. Da bi lahko sedaj dostopal tudi s prenosnikom do spleta bi moral na kabelskem modemu vključit ICS, vendar meni win 2000 tega enostavno ne dovolijo, vedno dobim opozorilo spodaj, kaj storiti pa ne vem. Enostavno ne razumem, kje moram kaj izključit. Prosim za pomoč. Hvala.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Kekec ::

Pa saj ti lepo piše odstran nat, saj ga ne rabiš za ics!
lp

Microsoft ::

Mislim, da lahko problem resis tudi tako, da gres pod Services, pa tam ustavis servis Routing and Remote Access. Lahka pa pozabis na ICS, pa v RRAS nastavis tako, da bos imel deljeno povezavo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

V-i-p ::

Kekec, ravno v tem je fora, da tam kjer piše kaj naj storim, jaz tega nimam. MS: sem probal izključit ta servis, pa javlja še vedno enako. Nekaj mi ne štima, bemptiš :( Kaj si pa glede RRAS mislil, mi pa ni jasno. Lahko malo bolj podrobno, kaj, kje in kako, prosim? Hvala ;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Matri[X] ::

Enkrat si se zgleda igral s RRAS. Ce ti ga ne bo ratal onemogocit, bos mogu formatirat.

V-i-p ::

Matrix, kje najdem ta RRAS, da ga probam izključit? Thnx...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

V-i-p ::

Uff, jst idiot. V servisih je to Routing and Remote Access, a ne? ;) Samo, hudiča, jst sem pogledal, mam to disejblano, 100%, kje je potem fora?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Matri[X] ::

Hm, potem pa sharaj internetno povezavo preko RRASa :)

V-i-p ::

Mi vsaj malo namigneš, kje in kako to storim? ;) Hvala.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Ziga Dolhar ::

Matri[X], bi bil pripravljen napisat mal "obsežnejša" navodila za sheranje povezave z RRASom? Ker ko sem se jaz tega loteval, mi stvar najprej res ni bla ravno najbolj jasna (in sem nucu enga, da mi je step-by-step navodila dal :)).
https://dolhar.si/

Matri[X] ::

Bom napisal ta vikend in dal na net s slikcami.

Microsoft ::

Ma men se pa zdi, da ni tako tezko, no. Sicer ne morem dat slikic gor, ker uporabljam ICS, samo ni vlko dela.

Tam, najprej dodas svoj server, potem gres po "drevesu" dol in tam potem pod NAT nastavis obe LAN kartici. Za eno reces, da je public, druga pa privat. Ko to nardis, niti nisi tako dalec do tega, da ti stvar dela.

Da se dodam. Tole je bilo moje lovljenje okoli ISDN povezave, deljene preko RRAS. In nasel sem se tri slike, ce ti bodo kaj pomagale:
nat1
nat2
nat3


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Matri[X] ::

Ce hocte lahko se jaz napisem navodila, vendar mislim da bi morala jimijeva zadostovat.

V-i-p ::

Se opravičujem, vem da sem zabit kot zemlja, samo me dvoje še vedno bega :] Sicer zdajle nisem doma, ampak imam tu v službi win2k, isto kot na domači, kjer me tisto zajebava, pa malo gledam in ne vem točno kje dodam server in kje je programčič, ki je na tvojih treh slikah, MS. To če mi še poveš prosim, potem se bom pa že znašel. Hvala. Drugače pa super navodila, pa hvala vsem skupaj za pomoč.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

Microsoft ::

Do programa lahko prides recimo tako, da gres Control Panel > Administrative Tools > Routing and Remote Access. Ko se ti odpre okno, dodas server. Pri tem ti pomaga vizard.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

Hum...

Mašina 1, doma, win2k +SP4
Mašina 2, služba, win2k + SP4
Mašina 3, služba, win2k + SP 4
Mašina 4, moj prenosnik, winxp + SP2

Tega pod skrbniškimi orodji, oz. Administrative Tools nima niti ena mašina. Nič jasno meni. Lahko le upam, da se do tega da tudi kako drugače priti. Hvala MS...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Microsoft ::

Ocitno je prislo do nesporazuma. Windows 2000 Server (in "visje") in Windows Server 2003 imajo RRAS, Windows XP Home in Professional in Windows 2000 Professional pa zagotovo nimajo RRAS snap-in a. Ampak, RRAS servis pa majo vsi.
Tako, da bo verjetno edina resitev ICS.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

V-i-p ::

Joj, sranje. ICS pa enostavno ne dela. Res pa ne bi rad formatiral, ker imam te winse naložene že kako leto in pol, vse dela bp, navajen sem, dost mam gor tega kar rabim in vse to še enkrat inštalirat :( Verjetno pa kak drug program ne obstaja, da bi to sfural a ne, oz. kak način kako to napako popravit, da bi ta ICS vendarle delal? Hvala za trud!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

V-i-p ::

Samo tole me pa res jezi. Sem prišel domov, pregledal, in kot rečeno, ko dam share, javi tisto na sliki zgoraj. Ampak sej nisem tok blesav, bemptiš, če napišejo winsi da če hočem vključit šeranje, naj odstranim najprej NAT, ki ga odstranim tako da odprem Routing and Remote Access Manager, potem ta zlodej mora nekje bit, bemptiš :] Samo tudi tega ne najdem na službenih mašinah, nikjer.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Microsoft ::

Poskus se tako, da das RRAS servis na disable (kar verjetno ze imas), potem pa malo nizje najdi servis Windows Firewall/Internet Connection Sharing(ICS), in ga daj na Automatic. Pa naredi restart masine.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Matri[X] ::

RRAS imajo tudi Professional verzije. Konfiguriras lahko preko netsh-ja, ce nimas snap-ina.

Microsoft ::

No, tega pa nisem vedel.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Ziga Dolhar ::

Snap-in, ki ga dobiš v w2k3 administration resource kit, lahko verjetno uporabiš tudi tam, kjer ga nimaš? (A imaš RRAS.)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Matri[X] ::

Ziggga, ja tudi to se lahko naredi :D

Spc ::

Mene pa zanima kako vklopit NAT za PPPoE v windows server 2003.
Kajti pod interfaces ga ni noter.
:D

kockish ::

poguglaj za raspppoe, instaliraj in nastavi RRAS. dela kot urca, navodila dobis zraven raspppoe.

Spc ::

Super
Ok bom.
Jaz imam tako in tako kabelski internet tako, da je mrežna pod interfaces .. in stvar seka ko satan.
:))

V-i-p ::

Jebempti, torej ni rešitve zame :] damn... Hvala vseeno vsem skupaj, win2k bom pa nabil na [cenzurirano] predno jih formatiram...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

MortalL ::

Pred kratkim sem si naredil server(2003), ki dalje deli povezavo preki ICS- obupal nad RRSA. RRAS sem znal nastaviti samo za en comp, tako da se pridruzujem tej prosnji, da se v parih korakih razlozi nastavitev. Pa seveda par slikic, za lazjo razumevanje.

TNX

MortalL ::

Torej, da malo razsirim moj problem z RRSA:

Imam server 2003, na katerega sta vezana 2 compa (XP). Imam kabel. Nastavil sem tako kot ste pisali zgoraj, vendar brez uspeha. Tako imam trenutno net samo na serverju.

Kot prvo me zanima, ali so kabli iz serverja do compov cross al navadni( napeljane mam cross)

Potem pa te nastavitve;( :
RRSA mi na kartici, ki je povezana naprej do mojega compa pise nek ip, ki se glasi 169.254.243.248, na drugi kartici se razlikujejo samo zadnje stevile.
Imam nastavljene aderesse na publick povezavi, ipje v rangu med 169.254.243.1 do 255, masko mam 255.255.255.0....
Dalje pa res ne vem, tako da obupavam.

Na mojem compu sem dolocil IP 169.254.243.10, masko 255.255.255.0,GW in DNS IP od serverja.Nikakor ne morem pingat serverja iz moje masine, obratno pa gre.

Prosim nekoga, ki se bolj spozna na zadevo, da malo preleti zgoraj napisane nastavitve ter svetuje kako postopat. Mogoce ne bi bila slaba obljublena step by step navodila.

Hvala za pomoc

Matri[X] ::

Ti imas samo en public IP in to je tisti, ki ti ga dodeli ISP. Tisti IPji sigurno niso public IPji. Pa uporabljaj privatne IP naslove v smislu 192.168.x.0/255.255.255.0. Navodila pridejo jutri zvecer, najkasneje v cetrtek.

alesp56 ::

ok js sem se odločil da kr v to temo napišem da ne odpiram nove...
doma mam mašino z dvema vgrajenima mrežnima v eno je direktno priklopljen adsl modem v drugo pa sem z mrežnim kablom(ni crossover) priklopil prenosnik. Delal sem vse po teh navodlilih v članku in ostalih web straneh a še vedno ne morem na prenosniku vzpostavit poveztave. Mreža deluje, mašine se vidita, na prenosniku tudi vidim da je povezava adsl vzspostavljena, namreč enostavno sem share-al adsl povezavo na računalniku z dvema mrežnina in nastavljal ip-je, wizarda za homenetwork zagnal že N-krat in nevem kaj še vse, pa interneta na prenosniku ni, na obeh mašinah so winsi xp pro, sp2, na "serverju" net normalno laufa, na prenosniku pa ne gre in ne gre... mozilla odpira stran v nedogled potem pa seveda timeout. Kaj nardit? Kaj sem pozabil... ? Hvala
in to je to...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2000 server

Oddelek: Operacijski sistemi
251561 (1160) _Dejan_
»

[W2000] Routing and Remote Access

Oddelek: Omrežja in internet
7963 (874) pblaz
»

Win2k3 network problem

Oddelek: Operacijski sistemi
131333 (1246) pikachu004
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614787 (4015) Microsoft
»

Windows 2k Server & Proxy

Oddelek: Operacijski sistemi
211242 (934) ToniT

Več podobnih tem