» »

Prostozidarstvo

Prostozidarstvo

IceIceBaby ::

Kaj menite o prostozidarjih. Obstajajo tudi v sloveniji ? So prostozidarji tudi nasi politiki, so med njimi tudi navadni ljudje ...

Ce ste igrali deus ex ste se srecali z skupino imenovano Iluminati. Ta izraz sem v podobnem smislu slisal ze v parih filmih in knjigah. Kaj menite o tem. Ali obstaja skupina ljudi ki upravlja z javno svetovno elito kot z lutkami ? Ce obstajajo, kako priti zraven :)

Mercier ::

Kaj menite o prostozidarjih. Obstajajo tudi v sloveniji ? So prostozidarji tudi nasi politiki, so med njimi tudi navadni ljudje ...
Obstajajo. Vključujejo vse vrste budal. Politiki? Jah, če je Zmagoslav Plemeniti, zakaj pa ne bi bil še kakšen prostozidar?

Sploh pa, če človek pristane v politiki, zakaj pa ne še v loži? Glejte enkrat politike pri gobezdanju in se vprašajte: Kaj je tega tipa gnalo, da je pristal tu in kakšna je bila pot? Lahko pridete do interesantnih zaključkov, vsaj pri nekaterih.
Ali obstaja skupina ljudi ki upravlja z javno svetovno elito kot z lutkami ? Ce obstajajo, kako priti zraven :)
Če obstaja, jebeš tako svetovno elito (karkoli že to je). Si predstavljaš, da potem manipulira s svetom folk, ki izvaja obredje ob kateremu bi večina ostalega folka dobila krče trebušnih mišic (od smeha)? :D

Thomas ::

> je Zmagoslav Plemeniti, zakaj pa ne bi bil še kakšen prostozidar?

No, to je nivo teh masonov! Točno to.

Da jih ne bi kdo še res resno jemal!

>:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

.:joco:. ::

Ah te prostozidarji so bolj pravljica. Verjetno nikoli ne bomo vedli, če res obstajajo. So pa, baje.

Je kdo bral Hobotnico?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Mercier ::

Nisem bral, ampak so teli bistveno "veće zverke". Prostozidarji so eno malo outdated. To je bilo kako stoletje nazaj nekako bolj interesantna ideja.

Ne rečem pa, da se kakšnemu politiku take zadeve ne zdijo imenitne. Mogoče se tut kaj zmenijo. Pravi vpliv je pa drugje. Tisti s pravim vplivom se (včasih) sprenevedajo, skrivajo pa niti ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Marabela ::

Prostozidarji 100% obstajajo, tudi pri nas. Mogoče ravno nimajo takega vpliva kot po svetu, vendarle obstajajo... Začelo se je pa menszedi 1750 leta v Angliji s prostozidarstvom...

Kaj pa menite o klubih kot Rotary klub, Lions ipd...???

Thomas ::

Semenj ničevosti ampak ne čisto brezkoristen.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Kaj pa menite o klubih kot Rotary klub, Lions ipd...???
Pa res, kdo so pravzaprav ti tipi? Slišim za njih, ko se tala keš, pa kao neko otmeno društvo.

Marabela ::

...za člane kluba je prav koristno...Čeprav je članarina (rotary)kar draga 500 Dem na leto...:O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marabela ()

Maria ::

Prostozidarji pri nas so. Vse je opisano tudi v eni slovenski knjigi, ki je imela kar dolgo rojevalno dobo (so se nekaj tožili po sodišču).

V svetu je zadeva dosti bolj živa. Pravijo (navedek v knjigi), da je bilo le malo ameriških predsednikov, ki niso bili požegnani s strani prostozidarjev oz. so bili sami prostozidarji. Pa Angleži so tudi močni.

Maria:O

Mercier ::

Mal se je novinarju preveč dopadu predmet preučevanja.

Kaj pa bi blo, če jih ne bi požegnali? Bi jim po volitvah rekli hvala lepa za sodelovanje?

Na pa način lahko tud js v kleti zberem družbo, si nataknemo halje pa kapuce, ror-cange pa si zberemo za simbol. Izberemo uradni pir (ženske takaltak niso zravn). Potem pa potrdimo vse ameriške predsednike. :D Đorđ? Može. Đon? Ajde. Tomas? Neka. itd...

Maria ::

No, napačno sem se izrazila. So bili in ne bili požegnani. Čeprav vemo, kako se je JFK zmenu z mafijo, da je dobil volitve. Temu bi se lahko reklo ''požegnati'', a ne?

Maria

blank3_ ::

Kaj oz. kdo so prostozidarji?
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

Mercier ::

Ne pravim da se stvari ne urejajo (tudi) pod mizo in neuradno. Ne verjamem pa da so framasoni neki faktor. Po moje so marginalci. Auro jim da folklora.

Če bi bili res taki "mračni tipovi" bi jih tovarišica pri zgodovini kdaj omenila. :D

Gandalfar ::

ubistvu jih je 'trsica' omenila ... tam nekje pri krizarskih pohodih ..

Mercier ::

Prostozidarji so eno malo outdated. To je bilo kako stoletje nazaj nekako bolj interesantna ideja.
A je fino smga sebe citirat.

dobaluka ::

Prostozidarji obstajajo. Tud pr ns. Mislm da prostozidarstvo izhaja iz roda templarjev. Na začetku so se združevali moški z enakim mišljenjem. Sedaj pa mislm da bolj ljudje na višjih in vplivnih položajih stopajo v te kroge. V bližini ljubljane (neznano kje) je tud en plac, kjer se člani slovenske lože zbirajo. Aja pa mislm da majo ljubljanski prostozidarji eno izmed najlepših slik na svetu na predpasniku al na prtu. Prov znana je ta slika Lj. lože.
To je pa tud dovolj kar je treba vedt.

Sirko20 ::

mene pa neki zanima.

glih delam neko raziskovalno nalogo na to temo pa bi rd zvedu če ma kdo kle gor že kej narjen na to temo, bi mi blo v velko pomoč.

pa ne mi devat gor linkov z googla, sm jih že pregledu in dol pobrau uporabne podatke.

no če ma kdo kej na to temo doma narjen mi nejpošle na moj mejl.

AndrejS ::

Tudi to je google našel:

http://www.prostozidarstvo.si/

PROTOTIP ::

Čeprav vemo, kako se je JFK zmenu z mafijo, da je dobil volitve.

Itak da vemo. Sej smo bli zravn. 8-O
Drugače pa, njah... sej je preočitno da je neka "višja sila" ki določa, kdo bo zasedel pomembnejši položaj v družbi. V bistvu se od srednjega veka do danes te stvari niso bistveno spremenile, le da so puške zamenjale sablje.

durrenmatt ::

mene pa neki zanima.

glih delam neko raziskovalno nalogo na to temo pa bi rd zvedu če ma kdo kle gor že kej narjen na to temo, bi mi blo v velko pomoč.

pa ne mi devat gor linkov z googla, sm jih že pregledu in dol pobrau uporabne podatke.

no če ma kdo kej na to temo doma narjen mi nejpošle na moj mejl.


Bojan Godeša, Ervin Dolenc: Izgubljeni spomin na Antona Korošca.
Ruda Jurčec: Skozi luči in sence.

Veselo branje;)

WarpedGone ::

@pordečeli: JFK je mucho offtopic
Zbogom in hvala za vse ribe

Sirko20 ::


Bojan Godeša, Ervin Dolenc: Izgubljeni spomin na Antona Korošca.
Ruda Jurčec: Skozi luči in sence.

Veselo branje;)



Hvala, bom pregledu
pazite se me, znam bit nevarn :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sirko20 ()

nokia6310 ::

Hm nekaj pogrešam pri tej temi. In sicer opus day? Ima tudi ta kako povezavo s prostozidarstvom? Nekje sem slišal, da jo naj bi mel.

iggy ::

hja, opus dei nekako preganja prostozidarje
Hey, you're fat!

durrenmatt ::

koyotee ::

lahko bi rekli da je opus dei, kot home land security v USA.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Irak ll. Mogoče se bo pa komu posvetilo :) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
42023693 (19579) jype
»

OPUS DEI..

Oddelek: Loža
282398 (1670) Nejc Pintar
»

Prostozidarji

Oddelek: Loža
194466 (3729) strictom
»

Kaj je to takoimenovan ''prostozidar''?

Oddelek: Loža
266616 (5686) strictom
»

Prostozidarji ?

Oddelek: Loža
163472 (3064) dobaluka

Več podobnih tem