» »

Prostozidarji

Prostozidarji

zhigatsey ::

Živjo,

Včeraj sem gledal na national geographic zanimivo oddajo o vitezih templarjih...
Zaključek je bil tak da so "kao" nasledniki templarjev prostozidarji... No pa dovolj o oddaji..
Zanima me kaj so prostozidarji, kakšno vlogo imajo v svetu itd... In zakaj je ta organizacija
tako skrivnostna (vsaj meni se zdi tako)... Že dolgo časa tega je moja mati prijateljevala z enim zdravnikom, in je rekla da je prostozidar... Torej so v sloveniji tudi... In da imajo posebne protokole itd..... Če kdo kaj več ve bi bil zelo vesel...

Hvala za odgovore

gzibret ::

Tukaj si poglej.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Pa Wiki ima tudi članek v slovenščini. Tam so podane tudi slovenske knjige na to temo.
Vse je za neki dobr!

Dr Evil ::

V google vpiši freemasons ali iluminati,ter uživaj:D

zos ::

To, da imamo v sloveniji svojo lozo je bolj hec kot ne. Po drugi svetovni vojni prostozidarstva v sloveniji ni bilo. Po razpadu juge je za nas in hrvasko skrbela v avstriji ustanovljena loza Iliria. Od leta 1999 pa imamo komaj svojo. Ce bi imeli mocno lastno lozo bi nam malce bolje slo v mednarodni politiki. Nam najblizji vecji prostozidarski center je pa v Celovcu. Sicer pa imas prostozidarstva dosti vrst in 99% deluje le na simbolicni ravni. Kolikor jaz razumem stvari je cas pravega prostozidarstva ze minil pred ogromno leti. Novodobne organizacije, ki zdruzujejo gospodarstvo in organiziran kriminal in vse podobne reci ne dajo vec toliko na tradicijo in simboliko. Ce me spomin ne vara je v osemdesetih letih v Italiji prislo do skandala ko so javno razkrinkali lozo P2, kjer so zasedali vsi od vatikana do mafije.

Thomas ::

Mam eno idejo, kako nekaj pozidat. Prostozidarji - ki itak vse vedo - se lahko v soboto zjutraj narišejo s kelami, štosmani, plajbami in vsem kar je treba, pri meni.

Bomo k'r u roke plunli!

Če so za rabo, se bo pa pokazalo.

Mezde slabe, čast pa velika.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Tud kakšen prostocurakar lahko pride. Bo lahko prosto curakal (mešal malto), prostozidarji pa prosto zidali.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Thomas, ne govori,... Nam se glih zdaj spravlajo strop delat in potem se mansardo naprej. Mozakar, ki bo rust delal pa ze ves zivcen caka. Bi tudi meni prav prislo, ko bojo pri tebi fertik jih poslji se na 'toti' konec mal. ;)

Tear_DR0P ::

se je men zdel da so tile prosto zidarji eno tako kulturno umetniško društvo zidarjev, ki še popoldan in med vikendi mal pozidajo kej

mi je enkrat nekdo tupil, da so to ljudje, ki skrivaj vladajo svetu in so na skrivaj bajno bogati :D - pa sm vprašu, kaj ti nuca, da vladaš svetu, če noben ne ve zate - kok te pol sploh upoštevajo
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Saladin ::

pa sm vprašu, kaj ti nuca, da vladaš svetu, če noben ne ve zate - kok te pol sploh upoštevajo

Hecno, meni se taka vladavina zdi najboljša.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Tear_DR0P ::

že že, sam pol nisi vladar - ker če vladaš, slej ko prej izvedeš neko akcijo, po kateri te ljudje spoznajo
mafija tudi na skrivaj vlada siciliji, pa vsi vemo zanjo
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

madmitch ::

mafija tudi na skrivaj vlada siciliji, pa vsi vemo zanjo

Saj za proste zidarje tudi vemo, torej jim gre dobro tole tajno vladanje, ane?! Mam občutek, da oni bolj sami sebi vladajo, tko ob šnopčku, vinčku in dobri papi. Potem pa še malo maškar, da se jim bolj nobel zdi, pa je.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Camalotz ::

Tole je pa sam še za v Ložo (pa ne prostozidarsko)...

Thomas ::

Sej Loža je prostozidarska. Prostozidarska Loža na Slotechu, za razne neumnosti zganjat, tako kot vsaka druga prostozidarska loža.

Resna loža je pa v operi, baje. Od koder se posluša don Džovanija.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Še eno primerno asociacijo imam na prostozidarje - Semenj ničevosti. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Kdor ma preveč časa naj izvoli....kar je je, to bi se pa res splačalo preveriti v tej celi štoriji polni nakladanj. Ok resnice...polresnice in laži lepo zamešane in rahlo prekuhane pa ne rata boršč ampak...no ja poglejte...še tisto kar je edino vredno malce pozornosti. lepo bi bilo če bi bilo pravo in polno ime res Moses Mordecai Marx Levy...ha levi moses...jao ampak, ni vse čisto iz trte, Mordekai se je prej pisal njegov oče...ha>:D FINAL WARNING
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Camalotz ::

U ja, hud link, frp scena.
Kje si tle kupm meč pa zmaja da jih grem fajtat?

Camalotz ::

Drugače pa, a ma kdo kako bolj kratko in zemeljsko razlago njih smisla
in kaj (si) predstavljajo in kaj se grejo? (preden se tema preplavi o teorijah
33stopinjskih zidarjev, mogočnih čarovnikov in satanističnih komunističnih
židov kapitalistične elite z željo in močjo vladati svetu, ki imajo na vesti
obe svetovni, pa večino ostalih, pa tsunamije pa potrese, pa oblačno vreme jutr)

zos ::

Za vse, ki vas vec zanima na to temo, priporocam knjige:

Michael Baigent in Richard Leigh: Tempelj in loža
Tone Perčič: Prostozidarstvo

Prva lepo razloži razvoj prostozidarstva kot svetovnega fenomena, pri drugi pa je dosti o razvoju tega pri nas.

strictom ::

Nam je vodič v Londonu razlagal za te prostozidarje. Kolikor se spomnem je to neka high-class elita (zdravniki, pravniki, sodniki, politiki, ...), ki krije drug drugemo hrbet pa take zadeve.

Nam je še omenil, da je bil Jack The Ripper med prostozidarji :P
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iluminati

Oddelek: Loža
142431 (2123) lonz
»

Prostozidarstvo

Oddelek: Loža
264555 (3036) koyotee
»

Kaj je to takoimenovan ''prostozidar''?

Oddelek: Loža
266581 (5651) strictom
»

Templarji in prostozidarji...

Oddelek: Šola
82257 (2098) JC_DENTON
»

Prostozidarji ?

Oddelek: Loža
163419 (3011) dobaluka

Več podobnih tem