» »

Pregrinjalo za posteljo

Pregrinjalo za posteljo

mr1two ::

Zdravo!

Med spanjem se velikokrat zgodi, da se zelo znojim, še posebej v noge. Iščem kakšno kvalitetno odejo + pregrinjalo za jogi, ki resnično diha. To, da se zbudim moker kot miš, mi namreč ne ustreza najbolje.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Spajky ::

Preveč vlage imaš v stanovanju (pri tem vremenu letos ni čudno); noge daj izpod deke ven ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

fosil ::

Sama pregrinjala za jogi so običajno itak iz bombaža, ki diha, tako da to ne bi smel bit problem.
Bolj problem je sam jogi, sploh če je kakšna lateks varianta.
Pri znojenju v glavo je super stvar ajdov vzglavnik.
Tako je!

francek1 ::

Po mojih izkušnjah (se tudi znojim grozno) je najboljša kombinacija vodna postelja, nastavljena na 25 stopinj s prevleko iz Lyocell vlaken in pokrivalo iz čiste ovčje volne.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

Al enostavno daš med zgornjo prevleko in jogijem v duplo preloženo rjuho na mestu kjer se bolj potiš al pa kupiš prav namenske prevleke debele ~3cm iz bombaža, ki imajo na vogalih elastiko, da zapneš čez jogi. Tko boš samo pral prevleko, do jogija celo v skrajnih primerih ne bi smelo rpiti nič.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

solatko ::

Pravi jogiji iz latexa prav lepo dihajo in so za ljudi, ki se potijo, idealni. Sam si lastim yogi in vzglavnik iz špricanega 100%-nega latexa in niti v največji vročini se ne zbudim moker, kar se mi je na prejšnjih (različnih) ležiščih dogajalo.
Spiš, kot da bi bil na vodni postelji.
Problem pa je tako ležišče dobit, saj sedaj prodajajo v glavnem ležišča iz spominske pene, ki pa niti slučajno niso tako zračna.
Delo krepa človeka

...:TOMI:... ::

Kaj imaš to zaen jogi?

Ja, drugače se pa izogibajte ležišč iz TV prodaje, tam imajo spominsko peno in druge umetne zadeve, ki ne dihajo.
Tomi

RejZoR ::

Sej tud lateks kot tak ne diha. Ker če bi kot material prepuščal, potem iz njega ne bi delal kondomov in kirurških rokavic, ker ne bi služil namenu... "Diha" zgolj zaradi strukturem (ko ga spenijo) in pa drugačnih termično izolativnih lastnosti kot poliuretanska pena.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

m0LN4r ::

Me tu zanima za tist jogi. Tudi švicam veliko, ampak v hrbet in potem imam drugi dan probleme.

francek1 je izjavil:

Po mojih izkušnjah (se tudi znojim grozno) je najboljša kombinacija vodna postelja, nastavljena na 25 stopinj s prevleko iz Lyocell vlaken in pokrivalo iz čiste ovčje volne.


25? Huh, na taki postelji pa bi dehidriral od švicanja. Meni je idealno tam 19 sobna, da lahko normalno zaspim.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ganon ::

Zamenjaj ležišče, ker ti trenutno več kot očitno ne ustreza. ;)

mr1two ::

Tega problema nisem imel še nekaj let nazaj, vsaj ne tako opazno. Zdi se mi, da odkar kolesarim, mi noge kar "gorijo" ponoči, tako da je razlog verjetno v tem. Sicer me je pa zanimalo, ali kdo pozna kakšno konkretno pregrinjalo(za v zimskem času), ki spušča čez malo več vlage. Poleti načeloma nisem imel toliko problemov, ker rjuha pač pusti marsikaj skozi, te bolj zimske pirnice pa ne.

Za spodaj bom nabavil še neko podlogo- to kot je Rejzor predlagal, za zgornji del, za se pogrnit pa bi rad dobil še kakšen input.

Jogi je pa nek "še kar vredu", ima fedre, ostalega pa ne vem. Bistvo jogija za moje pojme je, da me zjutraj ne boli hrbet, ko se zbudim, čemur trenutni ustreza.
Če pa slučajno odkrijem čudežno ležišče, ki me pomladi za 4 ure med vsakim spanjem, pa takoj odštejem zanj lepe denarce :D - do takrat bom pa zadovoljen, če se zbudim spočit in brez bolečin.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

BorutO ::

Ne vem, mislim, da je Dormeo res še najboljši jogi, ker pred tem sem mel iste probleme, zdaj jih ni.

Glodko ::

Glede jogija ne vem. Sem pa jaz rešil poteneje z nakupom odeje iz kamelje dlake (firma Odeja). Zdraven sem vzel še vzglavnik iz perja nordijskih gosi in za vsak slučaj imam še enega iz luščin. Zdaj nimam več težav.

solatko ::

LATEX LEŽIŠČE

Kakovostno in pravo latex ležišče ima za osnovo organsko snov narejena iz mlečno belega soka kavčukovca. Gre za zagotovo najbolj prilagodljivo ležišče (poleg vodne postelje- preberi malo nižje). Latex je izjemno prožen in točkovno prilagodljiv material, ki nudi telesu optimalno ergonomsko podporo. Prepreden je s številnimi luknjicami in kanali, kar omogoča zdravo zračnost. V njem se ne zadržuje vlaga, se ne drobi in je antibakterijski zato ne nudi pogojev za razvoj pršic, klic in plesni. Torej so ta ležišča izjemno primerna za ljudi, ki imajo težave z alergijami. Zaradi posebnega postopka proizvodnje je možna izdelava različnih trdot in konfiguracij. Cena se razlikuje glede na različne dodelave ležišča, realna cena pa je nekje malo več kot navadna vzmetnica ali pena in dosti manj kot dobra vodna postelja. Slabost- zaradi nezaščitenega imena LATEX obstaja mnogo zlorab imena, ki z latex ležiščem nimajo kaj dosti veze, prevleke iz umetnih materialov, ki jih zaradi nižjih stroškov dodajajo na ležišče tudi ob kakovostnem latex jedru izničijo mnoge prednosti teh ležišč, predvsem zračnost in udobnost.

http://www.zelenatrgovina.si/blog/vzmet...

Tako ležišče, kupljeno v Harvey Normanu - videl enkrat (več kot 10let nazaj), kupil in ne grem na drugo, dokler ne razpade. Po vseh teh letih ima še vedno enako obliko, kot nov.

Gledal na netu in nisem našel nič podobnega, vse nekaj žepkasto, s conami (kot da bi bili vsi enaki), žepki......, skratka BŠ, ki se prodaja kot super duper ležišča.
Delo krepa človeka

francek1 ::

m0LN4r je izjavil:

Me tu zanima za tist jogi. Tudi švicam veliko, ampak v hrbet in potem imam drugi dan probleme.

francek1 je izjavil:

Po mojih izkušnjah (se tudi znojim grozno) je najboljša kombinacija vodna postelja, nastavljena na 25 stopinj s prevleko iz Lyocell vlaken in pokrivalo iz čiste ovčje volne.


25? Huh, na taki postelji pa bi dehidriral od švicanja. Meni je idealno tam 19 sobna, da lahko normalno zaspim.

Bodi eno uro v vodi, ki ima 25 stopinj, pa ti bo jasno. Temperatura na koži povprečnega moškega je okoli 26,5 stopinj. Če si v stiku z veliko površino s telesom, ki ima nižjo temperaturo, te bo zeblo.

mr1two je izjavil:

Tega problema nisem imel še nekaj let nazaj, vsaj ne tako opazno. Zdi se mi, da odkar kolesarim, mi noge kar "gorijo" ponoči, tako da je razlog verjetno v tem. Sicer me je pa zanimalo, ali kdo pozna kakšno konkretno pregrinjalo(za v zimskem času), ki spušča čez malo več vlage. Poleti načeloma nisem imel toliko problemov, ker rjuha pač pusti marsikaj skozi, te bolj zimske pirnice pa ne.

Za spodaj bom nabavil še neko podlogo- to kot je Rejzor predlagal, za zgornji del, za se pogrnit pa bi rad dobil še kakšen input.

Jogi je pa nek "še kar vredu", ima fedre, ostalega pa ne vem. Bistvo jogija za moje pojme je, da me zjutraj ne boli hrbet, ko se zbudim, čemur trenutni ustreza.
Če pa slučajno odkrijem čudežno ležišče, ki me pomladi za 4 ure med vsakim spanjem, pa takoj odštejem zanj lepe denarce :D - do takrat bom pa zadovoljen, če se zbudim spočit in brez bolečin.

4 ure ne, na vodni rabiš uro manj spanja zaradi intenzivnejšega izločanja naravnega rastnega hormona, ker spiš v bolj globoki fazi spanja. Seveda si tudi bolj spočit.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

francek1 ::

solatko je izjavil:

LATEX LEŽIŠČE

Kakovostno in pravo latex ležišče ima za osnovo organsko snov narejena iz mlečno belega soka kavčukovca. Gre za zagotovo najbolj prilagodljivo ležišče (poleg vodne postelje- preberi malo nižje). Latex je izjemno prožen in točkovno prilagodljiv material, ki nudi telesu optimalno ergonomsko podporo. Prepreden je s številnimi luknjicami in kanali, kar omogoča zdravo zračnost. V njem se ne zadržuje vlaga, se ne drobi in je antibakterijski zato ne nudi pogojev za razvoj pršic, klic in plesni. Torej so ta ležišča izjemno primerna za ljudi, ki imajo težave z alergijami. Zaradi posebnega postopka proizvodnje je možna izdelava različnih trdot in konfiguracij. Cena se razlikuje glede na različne dodelave ležišča, realna cena pa je nekje malo več kot navadna vzmetnica ali pena in dosti manj kot dobra vodna postelja. Slabost- zaradi nezaščitenega imena LATEX obstaja mnogo zlorab imena, ki z latex ležiščem nimajo kaj dosti veze, prevleke iz umetnih materialov, ki jih zaradi nižjih stroškov dodajajo na ležišče tudi ob kakovostnem latex jedru izničijo mnoge prednosti teh ležišč, predvsem zračnost in udobnost.

http://www.zelenatrgovina.si/blog/vzmet...

Tako ležišče, kupljeno v Harvey Normanu - videl enkrat (več kot 10let nazaj), kupil in ne grem na drugo, dokler ne razpade. Po vseh teh letih ima še vedno enako obliko, kot nov.

Gledal na netu in nisem našel nič podobnega, vse nekaj žepkasto, s conami (kot da bi bili vsi enaki), žepki......, skratka BŠ, ki se prodaja kot super duper ležišča.


Nobeno klasično ležišče te ne reši pred pršicami, razen, če je posuto z insekticidom! Pršice namreč rabijo za svoj razvoj okoli 40 % vlage in le vodna postelja, ki je ogreta in vlago grelec dobesedno izpari, prepreči pršicam rast.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša vzmetnica - Jogi je? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
227104599 (9313) Vanadium
»

Ležišče DORMEO - vaše mnenje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20691717 (27475) Ganon
»

Nakup vzmetnice - nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7730568 (16874) amigovespuci
»

Nakup ležišča

Oddelek: Loža
134542 (4270) SaXsIm
»

postelje in vzmetnice

Oddelek: Loža
3511122 (9095) t1grica

Več podobnih tem