» »

nakup CRT televizije

nakup CRT televizije

anja:o)) ::

Pozdravljeni!

Rabim pomoč. Pri nas doma se odločamo za nakup novega TV in smo nekako mnenja, da bi kupili CRT sprejemnik - zaradi sprejemljivejše cene.
Problem pa je ta, da je v ponudbi zelo malo teh sprejmnikov (so samo LCD in plazme)
Prosim, če lahko kdo napiše, kje se lahko nabavi tak tv, ki ima diagonalo nad 74cm ekrana. (to pomeni nad 29 inche)

je ta televizija kaj vredna? našla sem tale link: http://www.solo.si/avdio-video/tv-sprej...

hvala!

>>><<< ::

V spletni trgovini proizvajalca Gorenje se še najde nekaj modelov. klik
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

anja:o)) ::

hvala za odgovor. Koliko pa je kvalitetna ta televizija glede na karakteristike?

link:https://trgovina.gorenje.si/default.asp...

TOP ::

Vse eno je kolk je kvalitetna,ker kaj dosti izbere ni ker so jih konćali delat.Edino še kakšno dobiš v Hoferju noname znamke.

vasquez ::

Splača se pogledat za CRT TV po oglasih. Ljudje mečejo ven tv-je, ki so po kvaliteti (vsaj analogna slika) boljši kot tisti, ki jih kupujejo na novo.

dela ::

Tisti Gorenjev je dobro opremljen, verjetno se dobro obnese, pravzaprav pri nakupu CRT TV skoraj ne moreš kaj veliko falit, ker je tehnologija preizkušena (razen če kupiš prevelikega in ne paše tja, kamor si ga hotel postaviti). Se pa zelooooo splača pogledati za rabljenimi, ker se je ljudem čisto zmešalo z LCDji in (odlično ohranjenih in čisto dobrih) CRTjev nihče več noče:

Prvi
Drugi
Tretji

Sploh za takšne z diagonalo okoli 70 cm je za 150 evrov divja izbira. Če se boste vseeno odločili za novega, pa predlagam, da ga greste pogledat v kakšno trgovino, potem pa ga naročite preko interneta, ker ga dobite na dom (poštnina je za takšne zneske največkrat brezplačna, tako velikih škatel pa nikoli ni prijetno prenašati naokoli) in če vam ni všeč, ga lahko v 15 dneh brez razloga vrnete, ker ga pred nakupom niste videli - če greste osebno ponj, to ni mogoče (oz. je odvisno od prodajalca).

Spajky ::

@ anja:o)) : tisti 4:3 TV ki si ga navedla/linkala, je zelo verjetno Ok ... diagonala katodne cevi je 72cm, torej je diagonala ekrana=slike 68cm, kar je čisto v redu, če misliš gledat med 3-4m.

Jest sem ful vesel, da sem svojga poljskega GRUNDIG STF 72-1010-7 še pravočasno pred pol leta za podoben denar nabavil še kar v Merkurju, danes bi ga moral po netu iz Mađarske ali Češke/Poljske naročat ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

LuGi ::

Smeh CRT fani :))

Spajky ::

... in ti imaš LCD + T-2 digitalno TV preko HDMI ali scart-a ali podobno Digitalno ali DVB-T ??? 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

durrenmatt ::

jest mam crt philips pixel plus 2 na t-2 in je zakon.

anja:o)) ::

hvala vam za vse odgovore in mnenja. Sporočim za katerega se bomo odločli in kdaj bomo tv nabavili. Verjetno januarja, ko bo več časa...

lp

piek ::

Smeh CRT fani :))


Jah, ti si smesen. Za SD signal je CRT se vedno zakon in bo vsaj se tri leta ... In to ti govori clovek, ki ima v gospodinjstvih 2x Philips CRT, 1x 32'' HD LCD, 1x 42'' FullHD LCD in FullHD home cinema projektor. Za SD in obicne divxe je CRT prijaznejsi, LCD-ji hitro pokazejo prevec napak ... Za 720p in 1080p vsebine pa seveda ima zadnjo besedo projektor ...

@avtorici teme:
Poisci kakega (tudi rabljenega) Philipsa, 100 Hz, imajo najboljse tunerje za nase kabelske operaterje ... Dobis ze pod 150€, pac spremljaj Bolho.
--- Finish it off if you started it! ---

šernk ::


Jest sem ful vesel, da sem svojga poljskega GRUNDIG STF 72-1010-7 še pravočasno pred pol leta za podoben denar nabavil še kar v Merkurju, danes bi ga moral po netu iz Mađarske ali Češke/Poljske naročat ... 8-)


hmmm torej jih je merkur popolnoma razprodal?
očitno smo imeli prav ko smo babico silili v nakup pred dobrega pol leta. sam bi pogledal predvsem po večjih centrih v okolici, če jih mogoče še imajo, pri CRTjih ki so danes na volje kaj dosti izbire ni delujejo pa tudi več ali manj vsi odlično

Smeh CRT fani :))


za nov CRT si odštel 200€ recimo (mislim da so bili tam okrog v merkurju, nekaj manj), za približno enako velik LCD moraš odšteti 400€ če pa hočeš neko kvalitetno sliko moraš pa vsaj 600€+ dati. (cene govorim za dobrega pol leta nazaj malo več) pač nimamo vsi denarja za razmetavanje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bi_đi ::

Če boš kupovala rabljeno priporočam philips, po možnosti 16:9 format ker že kar nekaj televizij oddaja v tem formatu. Jaz sem si 2 leti nazaj kupil philipsa za 450€ pa je slika odlična, rabljenega dobiš danes dosti ceneje, pri novih pa je pomoje vseeno saj ni več dosti proizvajalcev pa je elektronika bolj kot ne enaka. Če pa še malo prišparaš pa dobiš lcd 32" za od 400€ naprej.

anja:o)) ::

Pozdravljeni vsi skupaj!

Hm, najprej hvala za vse odgovore in mnenja. Ampak stvar se je zasukala v nasprotno smer....domači so se odločili, da bomo kupili LCD televizor, ker se jim naenkrat zdi zaslon z 82cm premajhen... no, zdaj se gleda zaslon z 40'' oz. 42''

no, če bi bilo po moje, bi se vsekakor odločila za nakup CRT in to preko bolhe...pa še starši so skeptični glede internetne prodaje (kaj pa, če te tisti, ki prodaja, nateguje in ti proda pokvarjen tv) pač starši, ki jim je internet še prepogosto bav bav...
ampak, denar ne bom dala jst ampak oni...

no, pa lep pozdrav!

OldSkul ::

poglejte technomarket trgovino, ima dobro ponudbo 40w4000 sony, samo ne vem če je na zalogi.

Drugače sm jst gledal dons v trgovini 42" od philipsa in se mi je zdel zaslon ogrooomen. Zdej mamo 82cm CRT..., ki ga bomo čez dva mesca prodajal na bolhi... namreč tudi mi bomo prešli na LCD.
Gre pa za istega philipsa, kot je tisti na bolhi oz. na linku, ki je nekaj sporočil gor.

anja:o)) ::

Kupili smo LCD sony 40'', model W4000
Moram povedati, da je slika odlična, ločljivost vrhunska in ni razvlečene slike... cena pa je tud temu primerna...(1200€)

Upam samo, da bo ta LCD služil vsaj 10 let...upam, da nisem preveč optimistična...hehe...

pa lp

alexa-lol ::

kaj ste pa to eno masino kupil? 42" se dobijo ze za 700€ solidni
za 1200 bi lahko dobil ze 47" :))

mit3k ::

Dobro ste kupili ampak se ga da dobit ceneje. Jaz sem dal za 40W400 1000€, lani že :D

mtosev ::

Kupili smo LCD sony 40'', model W4000
Moram povedati, da je slika odlična, ločljivost vrhunska in ni razvlečene slike... cena pa je tud temu primerna...(1200€)

Upam samo, da bo ta LCD služil vsaj 10 let...upam, da nisem preveč optimistična...hehe...

pa lp

6-7let je bolj realno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

podtalje ::

Držite se teme. Tema je namenjena CRT televizorjem, medtem ko za LCD TV-je obstaja že veliko odprtih tem. Zato bodo nadaljnje objave v zvezi z LCD brisane.

axxxe ::

Zdravo! Mi lahko kdo svetuje kaj se bolj splača kupiti...odločam se med PHILIPS 32 PW 9520 in SONY KV-32FQ86... Oba sta stara približno 4 leta in staneta približno enako, delujeta brezhibno...

Hvala za pomoč

Spajky ::

Vzami s seboj DVD player in disk, pa si zavrti na vsaki TV isto sceno (prej si nastavi najboljšo sliko na vsaki, kar se da. Pol pa vzemi tistega z najboljšo sliko etc ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Kenshin ::

Zdravo! Mi lahko kdo svetuje kaj se bolj splača kupiti...odločam se med PHILIPS 32 PW 9520 in SONY KV-32FQ86... Oba sta stara približno 4 leta in staneta približno enako, delujeta brezhibno...

Hvala za pomoč


Osebno bi vzel PHILIPS 32PW9520. Je eden izmed najboljših CRT TVjev svoje generacije.

Seveda pa je najboljše, da si zadevo ogledaš v živo, saj čas naredi svoje in je vprašanje če je še slika kvalitetna. Vsaj za Sony vem, da so nekateri modeli imeli opazno slabšo sliko po določenem času.

Tako informativno.. Koliko imata ceno ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[TV] CRT oz. katodni televizorji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22637701 (20144) mrheker
»

Kateri TV za 200k

Oddelek: Kaj kupiti
151672 (1419) planetparty
»

Nakup televizorja do 250.000 SIT

Oddelek: Kaj kupiti
121498 (1111) CypherBit
»

Kateri TV 16:9, 100 Hz? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
569655 (8192) Valentin
»

Nakup TV 4:3 ali 16:9

Oddelek: Kaj kupiti
323832 (2872) Mirč

Več podobnih tem