» »

Težave s povezavo

Težave s povezavo

Tom Phoenix ::

Spoštovani!

Na svojem računalniku sem naletel na težavo pri povezovanju na internet. Ko kliknem, da se računalnik poveže s Siolom, se povezovanje konča že pri poskusu povezave z Miniportom oz. poskusu povezave z oddaljenim računalnikom. Zveni kot precej standarden problem, ne?

Težava je pa v tem, da sem poskusil vse rešitve proti temu problemu, ki sem si jih lahko domislil. Počistil sem mrežno kartico, izklopil za nekaj časa modem, naložil najnovejše gonilnike, odstranil in potem ponovno dodal mrežno kartico, vtaknil mrežno v drug slot...nič od tega ni delovalo.

Kar je še bolj čudno je to, da vse vsaj navidezno dela kot bi moralo. Povezava sama in njena oprema sigurno delata, ker sem se lahko na prenosniku (s katerega zdaj pišem) lahko povezal brez težav. Torej iz tega izhaja, da težava leži na mrežni. Ampak računalnik zaznava mrežno brez težav, tudi mrežna sama naj bi delala saj se ustvari lokalno omrežje. Firewall ni prižgan, tudi dvomim da so mi zablokirali povezavo zaradi virusa saj bi mi to že povedali (smo jih namreč že klicali, oni so predlagali da naložimo najnovejše gonilnike). Tako da mi počasi zmanjkuje idej.

Danes se mislim zopet posvetovati z operaterjem, ampak vseeno pišem tukaj v upanju, da se bo kdo od vas lahko še kaj spomnil. Zato prosim, da mi pomagate, če je to možno.

Tom Phoenix ::

Sicer ne vem če je dejanska težava v tem, ampak sem pa odkril nekaj zanimivega.

Jaz imam poleg navadne mrežne še integrirano. Vendar slednje ne uporabljam, ker ne dela in ker mi je povzročala probleme v obliki zatemnjenega monitorja. Zato jo imam izklopljeno.

Vendar sem zdaj odkril da luči pri vhodu za integrirano gorijo brez, da bi karkoli bilo priklopljeno k njej. Čeprav ekran dela normalno in imam integrirano v Device Managerju odstranjeno, je možno da obe kartici delata navzkrižno in da se zato ne morem povezati.

Ampak tudi če je v tem problem (v kar nisem prepričan), še zmeraj ne vem rešitve. Zato bi bila pomoč še zmeraj zaželena.

urbybaby ::

prestavi mrežno kartico v drugo režo, vem da je slišat smešno sam meni je pomagalo pri podobnem problemu.

Tom Phoenix ::

To sem že poskusil in ni delovalo.

Zopet smo klicali na Siol in nam niso znali pomagati. Kupili smo celo novo mrežno kartico in še zmeraj nič. Zato sva se z bratom odločila za skrajni ukrep in bova formatirala PC. Sicer je bil že skrajni čas, ampak vseeno. :(

urbybaby ::

poskusi še enkrat z mrežno, ki je onboard. jst sem imel tud dodatno mrežno kartico, ki je na vsake nekaj časa nehala delat. lučke pri onboard so pa tud skoz gorele.

menjava kartice ni pomagala, zato sem za hec aktiviral onboard. od takrat dela bp.

Tom Phoenix ::

Tudi to smo poskusili in ni pomagalo.

No, zdaj smo končno formatirali računalnik in problem je rešen.

Mike0 ::

Men je isto delalo in sm formatiru in je net delu dva dni, pol pa spet ne:) Tko da ne se še 100% veselit:)

Zdej pišem spet z laptopa, ker mi net spet ne dela na stacionarnem. Nč mi ni jasno:)

balkanec ::

REinstall TCP/IP
Ti si ziher pozigalec !!!

Mike0 ::

Bom probu to narest. Se javim ko vidimo rezulat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL TV na PC - Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5224389 (8548) slitkx
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543252 (18792) imallears
»

Problem z mrežno (Vista) in to ZELO nadležen!

Oddelek: Strojna oprema
323019 (2318) M-XXXX
»

adsl ne dela :(

Oddelek: Omrežja in internet
381728 (1260) polde66
»

ADSL na enem računalniku ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
281674 (1367) ali3n

Več podobnih tem