» »

se splača kupiti ali počakati

se splača kupiti ali počakati

legice ::

No imam že dokaj slab računalnik in me zanima ali se splača sedaj nadgraditi ali počarakt.

Ali se splača sedaj kupiti Intelov i7 procesor quad 2.66 ali počakati na AMD-jeve AM3,ki pridejo februarja?
Nisem neki hudi navijalec(drugače pa bi sigurno malce navil procesor) in menjam računalnik vsake 2-3 leta.

In kakšna je razlika med ramom ddr3,pri 1066mhz in npr 1800mhz?Koliko hitrejše je(10%...).
In kolikšna je razlika med ddr2 800mhz in1066mhz in pa ddr3 z 1600mhz.

Če je razlika dovolj velika,da bi kupil pač kaj novejšega,če pa ni,bi pa kar AMD Phenom X4 Quad-Core 9850 Black Edition in eno dobro matično ploščo(ki lahko predlagate:)
lp
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

x45 ::

Za 3 leta komot maš tole....

razlika med rami je nekje 5% ( npr DDR3 1333 vs DDR2 800 ) če imaš integriran mem controler, drugač niti ni kaj videt, raZEN MANJŠE PORABE DDR3.

9850 BE bo zelo dober nakup sploh po P/P , če si pa zaželiš pa zamenjaš cpu z AM3 čez kako leto dve.

Vzemi pa preverjene plošče AM2+ z AM3 podporo DFI , ASUS ali gigabyte.

legice ::

lepo to.
no sedaj imam 4gb ddr2 800mhz rame,torej kupiti ddr3 bi bilo neumno.bolje da dokupim iste rame in da imam 8gb(čeprav se mi zdi da pretiravam,ampak za prihodnost se nikoli ne ve in dokler jih še delajo da izkoristim dual-chanel in za 70 eu 4gb se mi ne zdi ravno strošek:))
glede matične pa nisem vedel da obstaja am2+ z podporo za am3 že,če sem to prav razumel.in kaj je to dif podpora?
aja in a pride kmalu kakšen novi phenomX4 in če se komu sanja koliko je star 9850BE.
lp
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Mitja358 ::

čist brezveze ti je kupovat 4+gb ram-a ker četudi če windows prepozna 4+gb ram-a ti programi ne izkoristijo več kot 3.25Gb ker je 95% programov napisanih za 32 bit. 4gb ram-a boš lahko mel še 2 leti in bo vse delalo skoraj tako hitro kot na 8gb (razen če imaš preveč denarja). DDr3 rami še niso za kupovanje v rangu bestbuy (daleš od tega).
am2+ s podporo am3 obstaja že dolgo se prai večina plošč ki podpira am2+ cpu-je bo podpirala tudi am3 cpu-je (to preveri na proizvajalčevi strani katere plošče podpirajo am3)
ja ta teden prideta 2 nova 4-jedrnika od AMD-ja (prva na 45nm) x4 920 (2,8GHz) in x4 940 (3,0Ghz). cene na začetku bodo malce zasoljene za 920 (nekje 250€) in pa za 940 (do 300€) vendar bodo po 1 mesecu padle za 10% !
9850BE je star kako leto dni

legice ::

ne denarja nimam preveč:))
in kaj pravite da kupim 9850BE ali katerega od novie,čeprav vem da se 9850BE da naviti na 3ghz brez preoblema.
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Spajky ::

Splača se ti počakat, da te mine oz, da se ti vsujejo vinsi; pol ko boš na novo inštaliral OS, bo vse čudežno malce hitreje delalo ... :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

legice ::

mene zanima,če mi lahko pokažete/poveste,katera matična bi podpirala AM2+ in AM3.ali bi tale podpirala?
http://www.mimovrste.com/artikel/238003...
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Valvoline ::

Počakaj na prihajajočo i5 platformo,dual channel ddr2,pocen rame,ziher bo super cena,splača se počakat.

tilinho20 ::

Dva socketa ob istem cajtu se nikoli nista dobro obnesla.

gruntfürmich ::

plata za am2+ je kot moja favoritka asusova z 790fx/sb750, marwell čipi... čuješ! nea nori z to staro plato!!!!
kok pa se bo obnesla z novimi proci pa je uprašanje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom

Oddelek: Kaj kupiti
395067 (3605) x45
»

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, pro (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107858373 (21883) Meizu
»

Računalnik za 600-700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
665338 (3497) cosmicsuper
»

Preglejte moje Pc komponente (nasvet) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1007922 (6117) Pdove05
»

Računalnik do 550 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565365 (4127) mera

Več podobnih tem