» »

Evrosong

Evrosong

McHusch ::

kaj mislite o letosnji zmagovalni pesmi in uvrstitvi nasih?
men se zdi ta pesem cista kopija

rasta ::

sploh ni fore, nordijske države zmerej glasujejo druga za drugo, pol pa je predlanskem danska, lansklet estonija, letos pa litva. ;(

Cosmo ::

Še dobro da niso sestre dosegle kakega vidnejšega rezultata, bo vsaj malo mira s tem podarjanjem ljubezni cele dneve.>:D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Elemen_T ::

Če bi Slovenija zmagala, bi komplet vsi bankrotiral :D

Thomas ::

Sem gledal.

Nimam nobenega posluha.

Zmagovalko sem napovedal, ko je pela.

Čist sem zbegan.

Da bi bila zadeva še čudnejša, je nevone napovedala Malto (drugouvrščeno), da bo zmagala.

Štabi "poznavalcev" so pa menda presenečeni.

Sestre so pa ... bodimo realni ... že prešle svoj zenit.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

Sama kuhinja pač, zato sem raje glede LW 4, ki je sicer podobno za lase privlečen, samo z namenom.
Mi je pa neznansko všeč, da letos ni bila več Miša kot napovedovalka, in da se je mogoče res umaknila iz zadeve.
Pesmi pa niti nisem slišal, samo menda je kar v redu.
metrodusa.blogspot.com

Zax ::

Tudi jaz sem gledal, ampak nekaj mi ni štimalo. V zadnje par tednih ko sem "naše " slišal na radiu mi je šla peaem "v ušesa", danes mi je pa nekaj manjkalo in ne vem kaj ????

Verjetno ne bomo šli niti v EVROPO NITI v NATO, ampak naše sexshope bodo pa sigurno založili z dodatnimi zalogami VAZELINA in ostaimi OLJI.

Mercier ::

Jaz sem pa ravnokar z Evrosonga. Smo si ubodli projektor, platno, ozvočenje, roštilj in kar pač gre zraven. Pred začetkom glasovanja smo malo "zbog vremenskih neprilika" umikali zadeve. Evrosong je bil še najslabši del večera. Je šlo tole navzdol odkar sem zadnjič gledal.

Prvo pa drugo smo napovedali. 8-)

OldSkul ::

Slovenija itak nii imela šans .Jaz mislim da bi bilo bolje če bi Karmen Stavec pela za nas, pač Sestre so oblegali samo novinarji ne pa tudi glasovi gledalcev po svetu !
Sicer pa nisem kaj preveč navdušen nad letošlnjim Evrosongom.Države si vse preveč pomagajo in zdaj je že tri leta zapored nordijske države.Pa recimo ciper, dobil je velik točk sam pesem je bila zame porazna in verjetnno so največ točk dobil od žensk!?!?>:D
Pa še Hrvatska je bila bolja od nas!;(( 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

McHusch ::

Pa še Hrvatska je bila bolja od nas!

ja, kaj ces ce pa vsako leto pridno damo hrvatom 12 pik, kolk jih dajo pa oni nam!!

Tr0n ::

Ok, prvo mesto tako ali tako ni prislo v postev, ampak boljsa uvrstitev pa ziher.

Mislim, zmagovalna pesem, podn. Finte pobrane iz 10.000 drugih pesmi, ze vse slisano milijonkrat.

Sem ravno po radiju poslusal, da so bile vse delegacije tako razocarane, da so naslednji dan takoj odpotovali. Na zabavo pa so prisli samo predstavniki Latvije :). Sicer pa nimajo v Latviji nobene prave dvorane za taksno prireditev.

Pa tudi vprasanje, ce bo Slovenija naslednjo leto nastopila.

Prvic pa zadnjic sem to sranje gledal.

OldSkul ::

Yes, pesem je pravi podn in res je to ni glasba ampak interesi držav ter politika.

McWolf ::

MAlta bi mogla zmagat, Latvija je pa krneki ricky martin shit:\
Go tell it on the mountains!

Neo32 ::

Mah sploh ni vazn kaj prpeljemo na evrosong, vse slej ko prej popusi :)

Letos smo probal z transvestiti (sej nimam nc prot njim), pa pac ni ratal, je*i ga!

Drgac pa zmagovalka letosnjega evrosonga, kr neki no, pesem sploh ... ,mah to je vse zreziran :)
Neo32 (c)

DavidJ ::

mene pa moti..

kar ste zgoraj napisal in pa moznost, da se lahko pesmi pojejo v anglescini.. je*ote p*s m***r, sej to je evro- ne anglosong.

kaj pa ruski backstreet boys so vam bili vsec? :D
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Elemen_T ::

hornet: Fat Russian Back Street Boyz :D

Men so bli najbolj všeč rokeri.

R0K ::

Tile rusi so bli za crknt!! :D :D

Drgač so pa neše/i zapel za moje pojme nadpovprečno. Pa še v živo je blo kr vredi. Cote so mel tut taprave gor :>. Pomojem bi si zaslužli kakšno mesto višje, če si nebi držsve tolk pomagale med sabo.

In pomojem ze hrvatica dobila opravičeno 12 od nas, ker ima super pesem! Pa se lohk zabijete nekam. Men je bla pesem od hrvaske in estonije najboljša. Drugo vse nek kopiran shit alpa neka operna besedila, da te srat stisne.

HardwareMaster ::

Nevem. pesm, ki je zmagala, je bla krneki. Za Croatio, pa se nebi razburju preveč. Je že res, da smo jim dal mi 12 pik, ono pa so nm dal 8pik, bol me je presenetl to da nm niso iz BIH dalmal več, od drgje pa je blo tko težko računat na kake poštene točke

matter ::

Hardwaremaster: Čist prov je da nam BIH ni dala nič. Kaj torej podpiraš da si "bratske" države med sabo podeljuje točke ko skadinavci pa ciper v navezi z grčijo. Naj si evro-song-politiko u rit zabijejo vsi skup.
Očitno je to samo ene vrste barometer politične povezanosti držav.
Zakaj mtv tega ne prenenaša ? Ker je to totalno nacionalizirano sranje.
Nasi so moja pričakovanje presegl za kar nekaj mest in če drugo leto ne bomo nastopal pač dam vse pohvale STrokovni ŽIriji, medtem ko smo dal hrvatom 12 zarad politike isto oni nam 8. Predvsem se vidi da manj razvite države ( MI TUDI JA) podeljujejo točke politično, bolj razvite pa po volji ljudstva. Tak da tista 12 hrvatom ... pogruntaj sam
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

Boeing ::

Gglede devanja 12 pik hrvatom... temu jaz pravim politična kurbarija, zavita v celofan.
Televoting - itak vsi vemo, da so rezultati že vnaprej določeni in dogovorjeni.
Zadeve sploh ne gledam več. Že par let. Se mi gnjusi. Je pa dober odraz političnega stanja v Evropi.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

R0K ::

matter : ti si glup. Veš zakaj bi nam lohk dal BiH več točk in zakaj so nam jih dal 8 hrvatje? Ker pesem razumemo?? Ker so jo že slišač in jim je pesem ušeč?? Se ti ne zdi? Vesna pisarovič je glavni hit v hrvaški in v slo. in nevem zakaj ji nebi dal 8pik?

Tut če so dal Finci 12pik švedom je to mogoč čist upravičen. Mogoče se glih tist hit full vrti na TV/Radio in je dost folka zanj glasoval/klical. Razn tm k je bla samo žirija, brez televotinga.

Thomas ::

> Očitno je to samo ene vrste barometer politične povezanosti držav

> politična kurbarija, zavita v celofan

No če bi bilo to res, potem je tole en sila pomemben dogodek. Bistveno pomembnejši od "originalnega" Evrosonga.

Naši vzhodni sosedje so pa potem naš velik zaveznik.

Sami jodlni so pa itak postranska reč.

Bo pa to čisto tako takrat, ko bo v vseh državah SAMO televoting + SMS. Kot je zdaj v najdemokratičnejših, med katere Slovenija žal še ne spada.


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mh8759a ::

Ok neki drzav si ocitno tala tocke med sabo, ampak na konc koncu je zmagala Latvija, ki ni ne velika, ne poznana, ne v Nato ali EU, niti nima ne vem koliko prijateljev.:))

Dejstvo je, da je pac v povprecju od vseh drzav dobila dokaj visoko stevilo tock.

Sem pa drugace navijal za Malto.

O nasih pa ni vredno zgubljat besed. Kdor je pricakoval kaj vec, je to zato, ker so jih pri nas povzdignili v zvezde, po Evropi so pa transvestiti dokaj pogost pojav, transseksualec je pa tut ze na Evrosongu bil. Niti niso glasbeniki in nic, skratka beda. Pomoje tut kdo drug iz Slovenije ne bi imel moznosti za kaksno uvrstitev pri vrhu. Enostavno so bile najvisje uvrscene preproste dosti boljse(predvsem Estonija, Malta, UK, delno tudi Latvija).

OldSkul ::

Men se zdi to da smo dali Hrvatom 12 točk absurd!
Obenem pa se mi je zdela pesem ne tako dobra pa tud pet ne zna ta pičkica!>:D
Vse to je političen kurac in dokler ne bodo spremenili pravila, bo bil evrosong samo za okras kjer se bodo države lizale med sabo in pri tem zmagajo pesmi ki bi bile lahko zadnje in ta je bila tudi Latvijska.Ricky Martin copy res!

matter ::

ROK: A ti nis ? (glup seveda)

Vesna je tut mal mem seknila in si ni zaslužila 12 točk. Komad ni bil za 12 točk, ne vem pa "koliko hitov je Vesna ŽE IMELA" in me ne zanima. Sicer pa fajn zgleda, kar pa ni razlog za 12 točk. In če misliš da tle ni politčnega ozadja si pa en 12 letni mulc, ki gleda vse idealistično. Get REAL!

R0K ::

matter : Ne jst nisem, pač pa si ti.

No komu bi pa ti dal na tvojme mestu 12 točk? Ruskim pedrom? Estonski kopiji? Kurčevi pesmi od Malta? Komu??

Matek ::

Po moje bi boral dat 12 točk Belgiji:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

whatson ::

Heh,...

Hrvati so imeli odlično* pesem. Tudi zmagovalna pesem je izstopala.

Naš cirkus pa je pač zaj**al. In krive so državne naveze in politika,... aha. :\ :D

*Odlično v mejah skromnega Evrosonga.

Uživajte.
:D
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

matter ::

ROK: Tak si.

Jest bi dal 12 točk malti.

Thrivial ::

Zmaga Latvije je dejansko dokaj logicna.

Bistvo dobre popevke je spevnost. Vecina popevk letos je bila spevna, ampak ce neko temo slisis bistveno veckrat kot drugo melodijo lazje preslikas v mozgane in si jo zapomnis. Ker je zmagovalna pesem v precejsnji meri kopija Ricky-jeve, je a priori imela prednost pred drugimi, saj je bila precej bolj opazna in je veliko ljudi mogoce tudi nevede glasovalo za Ricky-a Martina. Niso prav dobro vedeli zakaj, ampak zapomnili so si jo bolje od ostalih. Pogojni refleks... saj so isto poceli s psi, tu pa je princip isti. ;)

Osebno sta mi bili vsec Turcija, ki je bila (malce) drugacna in Avstrija(ne vem vec zakaj... takrat mi je bila vsec).

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

tejo ::

Malta je imela najboljšo pesem in bi dal njim 12 točk. Hrvaški pesmi pa bi dal 6, če smo že pri tem.

DavidJ ::

jz se strinjam s komentarjem, ki so ga podale sestre.

zmagale so pesmi, ki so ble komercialne, motivi ze znani iz poznanih komadov...

nism slisu cist vsake, ker sem vecinoma gledu lw 4, samo.. prav zalostno je ko folk glasuje za komercialni drek. ze to, da je blo 90% pesmi angleskih pove dovolj..
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Cosmo ::

A zdaj bo pa se vse drugo krivo da oni(e)/(o) ne znajo pet pa da fusajo 300 na uro...
Treba se je sprijaznit da so mogoce transvestiti pri nas krik zadnje mode, v Evropi pa je to ze 20 let cist normalno in nic posebnega in ce so mislili da bodo z izgledom kam prisli so se posteno zmotli...
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()

Bx ::

mene pa samo neki zanima
kako je možno da se vsako leto za 1. mesto tepeta samo dve skladbi
a je res po celi evropi enak okus ??
Bx

_Mortal_ ::

Vsako leto se zmenjo kere dve skladbi se bosta tepli
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Simko ::


...a je res po celi evropi enak okus ??


Ne, ni - lep primer je Romunija - Malti in Latviji ni podarila niti točke :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Simko ()

Ziga Dolhar ::

12 točk južni sosedi... glede na to, da kamorkoli se ozrem, skoraj povsod slišim povečini hrvaško (oz "yugo") glasbo, me to ne preseneča kaj preveč.

Komercialna glasba. Ihh, kot je bilo že omenjeno, Evrosong nekako ni kvalitativno tekmovanje, kjer bi zmagale "kvalitetne melodije", "dober glas" in "dobra besedila", ampak pač tisto, kar gre -- kot že omenjeno -- dobro v ušesa. In Ricky Martin GRE v ušesa, čeprav ga sam ne prenašam.

Če pa želite poslušat "dobro glasbo" (kot jaz :D ), pa na KAzaaa, amm, torej, CD shop, in nakupit CDje Brightmanove, Bocellija, treh debeluhov, Mercurya in Caballove, Vivaldija, Wagnerja, Sinatre... Ammm... :]. (beri: moj okus)

DoloresJane ::

Thomas-
Zmagovalko sem napovedal, ko je pela.

Morda ko je drugič pela? :D


Sicer nisem imela nobenega favorita. Evrovizijo sem gledala prvič po dolgih letih in edino, zaradi česar je bilo vredno sedeti pred ekranom (drugače TV ne gledam) so bili filmčki med posameznimi skladbami. Estonci so me s tem res presenetili. Zabavna je bila tudi Annely Peebo s svojim (preočitnim) opernim glasom. :)

Kar se Sester tiče se mi je njihov preformans zdel v redu, samo glede na ostale izvajalce so bile preveč statične. Miganje z rokami in mežikanje še ne spravi množice na noge. Motilo me je tudi to, da je bila pesem v slovenščini. Z angleško varianto bi imeli veliko več možnosti za višjo uvrstitev. Ali gre pri vsem za evro-ali anglovizijo? Enostavno ni pravično, da bi Slovenija dobila 33 točk, ali kolikor že, zato ker je besedilo nerazumljivo. Angleži in Irci pa bi zmagali, ker angleško razume večina ljudi v Evropi. :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evrovizija 2015 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9615982 (10775) Pac-Man
»

Eurosong/Evrovizija 2011 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22432612 (26069) mojsterleo
»

EMA 2007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11410586 (6698) Matev
»

Eurovision 2007 - kaj menite? Nam bo uspelo? :D (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
665374 (3772) zdobersek
»

A bo Karmen peta nocoj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1119379 (7124) Vlady

Več podobnih tem