» »

Trdi disk WD 80GB

Trdi disk WD 80GB

Maverick33 ::

Kupu sem si ta disk in zdej me zanima kako nej jest, če sploh kako to not dobim?
Baje mam ATA disk že notr in sem kupu pravga samo matična baje podpira SATA (čeprav nevem kako je to možno, ker je zlo stara ampak ima un rdeč prkluček trenutno nimam unih sivih kablov SLIKA!) aja pa sem slišu, če maš SATA ti dela tud ATA, ker je starejši se prav mi v obeh primerih more delat ampak kako? Kot rečeno imam pa samo tale rdeč kabelčk.
 Kabl

Kabl



O disku:
Trdi disk WD 80GB, 7200rpm, 8MB, IDE (WD800JB) DISK CLICK

O Matični:
 Maticna

Maticna

Maverick33 ::

Kle me napajanje jebe zdej k sm disk zamenu nevem kaj nej prklopm mam čist drugač pretvornika pa tud ni?

 disk

disk

McMallar ::

Če nimaš takšnega napajalnega kabla lahko kupiš pretvornik. Imajo v vsaki rač. trgovini.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

kixs ::

Dej napisi model mama plate.

Ta disk je SATA - potrebujes tako SATA napajanje kot tudi SATA prikljucek na plati.

 To je tak prikljucek na plat - barva ni pomembna

To je tak prikljucek na plat - barva ni pomembna



lp

damjanj ::

bi pomagalo če bi napisal kero matično imaš,ker potem bi lahko:

-šel na internet - google - na spletu poiskal manuals za tvojo plato
-pogledal kje maš IDE in Sata priključek
-in ti tukaj odgovoril (ali pa postopek narediš sam)

glede kabla pa boš moral po adapter.

Maverick33 ::

Za matično nevem mogoče kasneje lahko sporočim, ker se to dogaja frendu me pa zanima, če je tukaj ustrezni pretvornik LEPO PROSIM, če lahko odgovorite.
Kabel KLIK

kixs ::

Pretvornik za napajanje je na imenovani strani tule -> KLIK

Ampak to je samo napajanje! Ce plata ne podpira SATA diskov, potem potrebuje ali dodaten kontroler -> KLIK ali pa SATA-IDE pretvornik -> KLIK

LP

WyattEarp ::

Kjer disk je sata? unga k je dal on link je IDE, in ne rab nič sata prključka... to k je pa sliko pol prlimal je pa sata... tako da ne vem kaj pol un link gor.
drgač pa pretvorniki niso dragi.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

kixs ::

Cudno je tole. Ce je tista slika Device Managerja pravilna, potem ima trenutno ze vgrajen Hitachi 80GB SATA. Torej mama plata podpira te diske. Ker gre pri SATA na en kabel samo en disk, potrebujes se en SATA podatkovni kabel in seveda SATA napajanje.

Navadno dobis poleg plate prilozeno tudi toliko SATA kablov kolikor ima prikljuckov - pri starih platah sta navadno to dva. Ce si kupil celotno masino, potem ti verjetno tega niso dali poleg in bos moral tak kabel kupit.

lp

Maverick33 ::

Ja un disk, ko je link je že pozaba sem ga že zamenjal in zdej mam tega, ki je na sliki LINK

Zgodovina sprememb…

Maverick33 ::

MORM NOV POST SORI!Ampak tam ne dela nč link 0/0.

Me pa zanima, ker jest mam zdej SATA notr mam dva rdeča kablčka za disk samo za napajanje mam pa s 8 tankim nožicam kle če gledamo je drgač in mi ne gre to notr se prav tole uzamem druzga ni ?
LINK

Se prav tegale 100% ne rabim?

LINK1
jkmnmn
LINK2

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Eni sata diski imajo priklop tudi 4 pinski molex, tak kot IDE ATA diski, novejše pa rabiš link2 in podatkovni kabel http://www.mimovrste.com/artikel/114023...
Če imaš točno tak disk kot je na linku, potem lahko priklopiš - napajanje tudi direktno z molekom, podatkovni kabel pa moraš kupit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Maverick33 ::

Ta rdeč kabel jest mam oz. mam kr dva tko, da to ni problem... Rabim kabel za napajanje in me zanima ker je zdej taprav kot pa sm že reku mam z anapajanje 8 tenkih nožic po 4 v vrsti... Nism vidu še nobenga tazga pretvornika tko, da sploh nevem kva nej najbol da kr vse 3 vzamem pa bo kar bo.

kixs ::

Vzemi fotoaparat al pa mobitel, pa sliki to rec... kot se meni zdi, vse mesas in ne ves kaj je kaj!

SATA napajanje je ta siroki konektor na disku - ima 15 kontaktov, poleg njega je se SATA podatkovni konektor, ki ima 7 konektorjev. Potem pa imas na disku se pine (nozice) za jumperje, te pa cisto pri miru pusti.

Se enkrat slike:

 SATA podatkovni prikljucek na maticni (v tem primeru sta na sliki dva!), enak je tudi na disku!

SATA podatkovni prikljucek na maticni (v tem primeru sta na sliki dva!), enak je tudi na disku!



 SATA napajalni prikljucek. Ta se priklopi samo na disk. Ce ga nimas, potrebujes tisti vmesnik, ki sem ti ga ze zgoraj dal!

SATA napajalni prikljucek. Ta se priklopi samo na disk. Ce ga nimas, potrebujes tisti vmesnik, ki sem ti ga ze zgoraj dal!



Vse kar je ostalega na disku, ni pomembno!

 SATA disk, ki ima poleg SATA napajanja se molex prikljucek. Vmes se vidijo tudi jumperji.

SATA disk, ki ima poleg SATA napajanja se molex prikljucek. Vmes se vidijo tudi jumperji.



 SATA disk prikljucen s SATA prikljucki.

SATA disk prikljucen s SATA prikljucki.



Upam, da ti je zdaj kaj jasno.

Maverick33 ::

Jap kot sem že povedal se to dogaja frendu nism še utegnu do nega jit jest pa mam tko IDE ampak mi je jasno reku je, da ta rdeč kablčk ma in da ima 2 en sata disk ma že not druzga je pa prkluču. Nima pa tega kabla AKSA, če se ne motim napajanje se prav morm tega dobit bom mal okol pogledu, ker je na mimovrste nedobavljiv (če kdo kej ve kok časa pol to traja)?


Pa hvala ti si mi vse razjasnu HVALA.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri HDD kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
708256 (7527) Infusion
»

Predvajalnik in zapisovalc DVD-RW z ATA priključkom

Oddelek: Pomoč in nasveti
11805 (744) DeeCoy
»

Molex SATA na novi priključek ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
82332 (2129) schurda
»

Potrebujem nasvet pri nakupu diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
6956 (848) marsovcek
»

[SATA] Kje v BIOSu omogočim disk?

Oddelek: Strojna oprema
111263 (1153) OChack

Več podobnih tem