» »

Molex SATA na novi priključek ?

Molex SATA na novi priključek ?

KontraCepec ::

Imel sem zunanji USB disk WD BOOK 250 GB.
Počasi je dobil preceč BAD Sectorjev in sem se sam disk odločil zamenjat z novim WDjevim SATA diskom 750 GB.

Poroblem je, da novi disk nima klasičnega MOLEX priključka za napajanje (beli konektorcek v katerega grejo rdeca, crna in rumena zica), ampak samo nekega malega ploščatega (najbrž novo SATA napajanje). Širok SATA prikluček (podatkovni verjetno) pa ohišje ima in lepo paše na nov disk.

A obstaja kak pretvornik, ki bi Molex konektor pretvoril v novo obliko?
Krijejtiv

kixs ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

kitewing ::

Napajalni adapter ni problem dobiti: http://www.nakupi.net/izdelek_SATA-napa... .
Ni mi pa jasno kaj pomeni"Širok SATA prikluček (podatkovni verjetno) pa ohišje ima in lepo paše na nov disk." ?? Širok podatkovni prikluček??

ender ::

Ali ima ohišje za disk napajanje preko molex priključka, ali preko SATA priključka? Adapter rabiš samo, če ima ohišje napajanje izključno preko molex priključka.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zheegec ::

Široki priključek je napajanje (bivši molex), ozki pa podatkovni SATA.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Duhec ::

Če boš SATA disk priklopil preko Molex konektorja potem ti pade Hot swapping (hot plugging) funkcija diska !
Če pa ga priklopiš preko sata napajalnega konektorja, ki ima poleg +12V in +5V napetosti še 3,3V potem lahko izkoriščaš hotplug lastnosti kar (po mojem seveda) pri zunanjem disku prej pride v poštev kot pri notranjem.

ender ::

Duhec: to pride v poštev samo če disk priklapljaš neposredno, ne preko ohišja. Pri ohišju nima veze, kakšen priklop ima disk znotraj njega.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

vbohinc ::

Neki tazga ne

schurda ::

Dobil sem nek kos kabla, ki ima molex in sata, samo, da je molex ženski in sem ga predelal, da se priključi na napajalnik z molexi. Opazil sem, da ima sata še oranžen kabel. Kaj s tem? Ali lahko priključim disk, tudi če je oranžen v zraku?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adapter USB - SATA / IDE (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595100 (4374) T-Mac
»

Kateri HDD kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
708245 (7516) Infusion
»

Napajanje r9 280x - napetosti

Oddelek: Strojna oprema
474142 (3090) Jst
»

Trdi disk WD 80GB

Oddelek: Strojna oprema
143309 (3058) Maverick33
»

začetniško vprašanje glede ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212441 (1886) Opkow

Več podobnih tem