» »

Predvajalnik in zapisovalc DVD-RW z ATA priključkom

Predvajalnik in zapisovalc DVD-RW z ATA priključkom

easyrider3 ::

Moral bom nabavit novi zapisovalec Dvd-jev za starejši računalnik AMD Athlon.Sedajni je priključen z ATA priključkom in a mi lahko kdo pove kakšna je razlika med ATA in SATA priključkom? Zanima me sploh zato,ker ni velike izbire DVD zapisovalcev z ATA priključitvijo.

TOP ::

Kar se tiče samega priključka je vse isti šmorn gre se samo za prikluček,recimo SATA je manjši in bolj praktičen in ni zafrkancje z Masters in Slave če maš IDE priklop in še po pomožnosti disk.

easyrider3 ::

Potem ni važno kateri zapisovalec kupim,ali ima ATA ali SATA povezavo???????

69charger ::

Tvoja matična plata mora podpirati SATA priklop,drugače moraš kupiti ATA/IDE pekač.

easyrider3 ::

Imam matično ploščo Asus AN7N8X in na njihovi uradni strani piše takole:

Serial ATA Technology
Serial ATA is the next generation ATA specification that provides scalable performance for today and tomorrow. With up to 150MB/s data transfer rate, Serial ATA is faster than current Parallel ATA, while providing 100% software compatibility.

Po tem sklepam,da moram sigurno nabavit samo takšen predvajalnik ali pekač,ki ima povezavo preko ATA konektorja.

DeeCoy ::

Če je to
 Tale

Tale

plata,potem ima 2 sata priključka

69charger ::

Kupiš lahko SATA pekač ampak moraš imeti ustrezen pretvornik za napajanje iz 4 pinskega molexa v SATA.

DeeCoy ::

to je pa čist odvisno od tega, kakšen napajalnik ima, mogoče že ima sata napajlne kable..

easyrider3 ::

Ja mogoče je ista vendar kot sem zgoraj napisal kateri model je moja je tale na sliki Asus AN7N8X-E moja je pa brez črke E na koncu. Glede napajalnika ni problema ker imam že novejši in imam 3 komade Sata priključke.Stvar je v tem,če je IDE connector isti na vseh pekačih in predvajalnikih,ker pri meni v knjigi je narisano in piše SEC_IDE1 in PRI_IDE1.
This connector supports the provided UltraDMA/133/100/66 IDE.

Tukaj imate sliko z kakšnim kablom imam povezan Hard disk in DVD-RW



 slika

slika

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Jaz imam še starejši računalnik in je povezano z IDE kablom kar verjetno je že to zastarelo in je sedaj SATA povezava edina.

easyrider3 ::

Ni sploh panike se kaj sekirat ker sem že našel Samsung DVD-RW in sploh ni drag okoli 20 Eur

DeeCoy ::

Ide primarni je prvi priključek na kablu, ide seknundarni pa drugi ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava DVD-RW iz IDE(ata) na Sata

Oddelek: Pomoč in nasveti
132912 (2745) Spajky
»

Trdi disk WD 80GB

Oddelek: Strojna oprema
143308 (3057) Maverick33
»

NEC DVD ZAPISOVALNIK AD-7173S. BEL

Oddelek: Kaj kupiti
222549 (2270) Svizec69
»

Prosim za pomoč pri instalaciji sata dvd-rw

Oddelek: Pomoč in nasveti
151692 (1575) nonenone
»

IDE in SATA

Oddelek: Strojna oprema
231977 (1505) Fizikalko

Več podobnih tem