» »

Stran Prevoz.org

Stran Prevoz.org

theBill ::

5 EUR po osebi, pobral pa si 25-30EUR na furo? A imaš kombi?

Usluga, ki se plača? Prvič slišim. Čim je plačljivo, potem to ni več usluga. Deljenje stroškov? To, da ti ena oseba povrne 20-30% stroškov je bolj švoh, no razen če se greš minibus varianto kot Šernk.

Za iskalce prevozov se mi zdi tole fina varianta, za voznike pa malo manj, plus to, da odgovarjaš za potnike v vozilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

šernk ::

5 EUR po osebi, pobral pa si 25-30EUR na furo? A imaš kombi?


kje sem pa napisal na furo? 25-30eur na teden. torej 2 vožnji.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

FTad ::

theBill je izjavil:

5 EUR po osebi, pobral pa si 25-30EUR na furo? A imaš kombi?

Usluga, ki se plača? Prvič slišim. Čim je plačljivo, potem to ni več usluga. Deljenje stroškov? To, da ti ena oseba povrne 20-30% stroškov je bolj švoh, no razen če se greš minibus varianto kot Šernk.

Za iskalce prevozov se mi zdi tole fina varianta, za voznike pa malo manj, plus to, da odgovarjaš za potnike v vozilu.



Niti ni tako slaba varianta za voznike. Ce gre nekdo ze tako ali tako na doloceno destinacijo in se nekoga pobere ter s tem dobi 5-10€, potem je vseeno bolje kot nic. Problem bi bil samo, ce bi se moral na veliko prilagajat iskalcu, kar pa mislim, da nihce ne pocne.

theBill ::

Šernkova varianta še nekako, da imaš redne relacije, redne ljudi ob enakih urah in poln avto. Da bi pa za tistih 5€ na random enega potnika pobiral po mestu ker greš enkrat recimo iz LJ v MB, kot je že nekdo zapisal z zamudnim dogovarjanjem preko SMS-ov (ker je današnja mladina itak mutava in poklicat skoraj noben več ne zna, vsi samo še telefone drkajo), pobiranjem potnikov, ma ni variante. Komu se da ukvarjat z nekimi neznanci v avtu, lahko te toži če je prometna nesreča in je tvoja krivda, itd.

Kljub temu, da to ni biznis in gre za "delitev stroškov", se glede na cene za moje pojme po enega random potnika vozit ne splača, razen če si: dobri samaritan, res osamljen in iščeš nova poznanstva/družbo/morebiti potencialno punco...

fosil ::

Lahko pa v oglas napišeš da na sms ne odgovarjaš in naj te pokličejo če hočejo prevoz.
Tako je!

otago ::

@theBill
pozabljaš da je v Sloveniji veliko vzdrževanega in revnega prebivalstva:
- študenti in dijaki, z majhno štipendijo ali brez, za prevoz do mesta študija, na kocert, festival itd.
- upokojenci, gredo na obisk k otrokom, vnukom, večkrat sem peljal kakšno gospo, ki je šla na obisk v klinični center
- zaposleni z malimi plačami (enkrat sem peljal modela, ki je vozil rentacarje na brnik in je rabil prevoz lj-mb do matične firme, pol zdravniško osebje ...
- "stiskači" v javnem sektorju (precej zaposlenih v JU, ponuja prevoze na dnevni bazi domov s Tržaške (nasproti ministrstva za infrastrukturo). Za turo lj-mb so me za 5eur peljali tudi policaji! Če ti služba omogoča, da to delaš :S
- brezposelni, ki gredo na obisk k sorodnikom/prijateljem.

Če nisi striktno vezan na uro in se lahko prilagodiš kakšno uro +/-, lahko narediš turo s prevozi, kjer ti sopotniki krijejo stroške bencina in minimalno amortizacije. V zameno za neko odgovornost prevoza in komuniciranje. Ne gre za biznis, ampak en ali dva potnika ti lahko krijeta precej % stroškov.

Splača se ti, če živiš npr. v MB in ponudiš prevoz do LJ, če pa si iz X sela in rabiš 30min do najbližje avtoceste, se verjetno ne boš drkal... Se pa da dokaj "lepo" in brez zamud pobirat spotoma večje relacije (npr. v Celju pri Merkurju, v Slovenski Bistrici pri Merkurju, v Tepanju na Petrolu itd...)

WarpedGone ::

Kaj ko bi enkrat v življenju naredili nekaj enostavno zato ker je prav?
Tudi če se ravno ne splača 1000%, ti vzame par minut, gumam pa par mikronov?

To kar omogoča prevoz.org je enostavno The Right Thing To Do.

Če se bo najšla smrdliva gniloba, ki me bo tožila, ker sm po njenem mal prepozno stopu na zavoro in je doživela smrtni strah ... so be it. Vseeno sm s tem, ko ljudem omogočam za dlako boljše življenje, cel svet naredu za dlako lepši.

Splača se.
Zbogom in hvala za vse ribe

echo ::

Pa smse se piše, da imaš evidenco, kaj, kje in s kom si se zmenil.

Ne zato, ker je mularija lena in ji ni do klicev.

jan_g ::

WarpedGone je izjavil:



10 let sm gnil na vlakih, če lahko koga odrešim teh muk, to naredim z veseljem.


Prav zanimivo, jaz pa imam diametralne občutke. Skoraj 10 let sem se vozil vsak dan v Ljubljano, dokler nisem zagrabil priložnosti za službo, kjer me vlak pripelje do neposredne bližine pisarn. Ni lepšega kot se znebiti vsakodnevnega šofiranja.

theBill ::

Sej pravim, komur se da in mu je to v veselje, naj le to dela, meni se pač ne da, če bi se pa dnevno vozil na relaciji LJ-MB bi pa verjetno razmislil o tem, ampak samo na varianto Šernka, torej poln avto, ne pa po en naključni potnik.

Tisti, ki pridigate o nekem lepšem svetu, ker se greste tole organizirano štopanje za simbolične prispevke, in peljete nekoga (za denar!!!) ste ponavadi ravno taki, ki mirne duše stopite mimo npr. prodajalcev Kraljev ulice - kot da jih ni, kaj šele da bi kupili izvod, mu stisnili evro za trud tudi če aktualni izvod že imate ali pa ga povprašali, če potrebuje kaj iz trgovine.

Kot sem že napisal, čim gre za plačilo, to ni nobeno dobro delo ali usluga (to je recimo pobiranje štoparjev), ampak za storitev oziroma tvoje kritje stroškov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

WarpedGone ::

Bez metanja dreka in posploševanja ne gre?
Slaba vest press.
Zbogom in hvala za vse ribe

theBill ::

WarpedGone je izjavil:

Bez metanja dreka in posploševanja ne gre?
Slaba vest press.

Ne gre za to, napisal sem predvsem to, da se nikar ne trkaj po prsih za neka "dobra dela", ki to niso.

WarpedGone ::

Če niso dobra, so slaba.
Kaj je slabega v tem?
Zbogom in hvala za vse ribe

hruske ::

Če nekomu rešiš težavo (v tem primeru prevoz), ne vem kako to ni dobro (običajno za oba)? Če se zmenita za prispevek za bencin, res ni dobrodelno, zelo težko pa rečeš, da si s tem naredil svet slabši.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

theBill ::

WarpedGone je izjavil:

Če niso dobra, so slaba.
Kaj je slabega v tem?

Niso slaba niti dobra, prevoz, ki se nudi preko prevozi.org je navadna trgovina, plačljiva storitev in nič več, po sistemu kaj mi daš da ti dam. Potnik dobi poceni prevoz, voznik delno kritje stroškov prevoza, tu ima dobrota zelo malo veze.

V končni fazi delaš to kot voznik predvsem zaradi kritja stroškov, če iskalci prevoza nebi ponujali plačila, koliko bi jih potem še vozil naokoli? To je daleč od samaritanstva - kot sem že napisal, je precej bližje dobrim delom pobiranje štoparjev in prevoz le teh brez plačila, če se že gremo iskanje dobrih del pri nudenju prevoza.

DuleKrtola ::

theBill je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Če niso dobra, so slaba.
Kaj je slabega v tem?

Niso slaba niti dobra, prevoz, ki se nudi preko prevozi.org je navadna trgovina, plačljiva storitev in nič več, po sistemu kaj mi daš da ti dam. Potnik dobi poceni prevoz, voznik delno kritje stroškov prevoza, tu ima dobrota zelo malo veze.

V končni fazi delaš to kot voznik predvsem zaradi kritja stroškov, če iskalci prevoza nebi ponujali plačila, koliko bi jih potem še vozil naokoli? To je daleč od samaritanstva - kot sem že napisal, je precej bližje dobrim delom pobiranje štoparjev in prevoz le teh brez plačila, če se že gremo iskanje dobrih del pri nudenju prevoza.


Mislim da point ni bi dobrodeljstvo, ampak okolje in sustainability - manjša poraba nafte na osebo, manj smoga, manj gužve...

ProGo ::

DuleKrtola je izjavil:

theBill je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Če niso dobra, so slaba.
Kaj je slabega v tem?

Niso slaba niti dobra, prevoz, ki se nudi preko prevozi.org je navadna trgovina, plačljiva storitev in nič več, po sistemu kaj mi daš da ti dam. Potnik dobi poceni prevoz, voznik delno kritje stroškov prevoza, tu ima dobrota zelo malo veze.

V končni fazi delaš to kot voznik predvsem zaradi kritja stroškov, če iskalci prevoza nebi ponujali plačila, koliko bi jih potem še vozil naokoli? To je daleč od samaritanstva - kot sem že napisal, je precej bližje dobrim delom pobiranje štoparjev in prevoz le teh brez plačila, če se že gremo iskanje dobrih del pri nudenju prevoza.


Mislim da point ni bi dobrodeljstvo, ampak okolje in sustainability - manjša poraba nafte na osebo, manj smoga, manj gužve...


Kar je tudi neke vrste dobrodelstvo. Treba je upoštevati, da je tako med vozniki, kot tudi med potniki, tudi nekaj neobičajnih primerkov in takšna vožnja ni vedno prijetna. Potnik je lahko non stop tiho (Silence of the lamb feeling), ima blatne čevlje, bunda mu pušča mucke, da moraš potem sesati sedež ... Vse dejanski primeri.

theBill ::

DuleKrtola je izjavil:

theBill je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Če niso dobra, so slaba.
Kaj je slabega v tem?

Niso slaba niti dobra, prevoz, ki se nudi preko prevozi.org je navadna trgovina, plačljiva storitev in nič več, po sistemu kaj mi daš da ti dam. Potnik dobi poceni prevoz, voznik delno kritje stroškov prevoza, tu ima dobrota zelo malo veze.

V končni fazi delaš to kot voznik predvsem zaradi kritja stroškov, če iskalci prevoza nebi ponujali plačila, koliko bi jih potem še vozil naokoli? To je daleč od samaritanstva - kot sem že napisal, je precej bližje dobrim delom pobiranje štoparjev in prevoz le teh brez plačila, če se že gremo iskanje dobrih del pri nudenju prevoza.


Mislim da point ni bi dobrodeljstvo, ampak okolje in sustainability - manjša poraba nafte na osebo, manj smoga, manj gužve...

Tega pa ne zastopim ravno najbolje.

Če dobro razumem, v veliki večini iščejo prevoz tisti, ki lastnega prevoza nimajo in uporabljajo prevoze.org namesto javnega prevoza. Torej svojih avtomobilov, s katerimi bi porabljali nafto, ustvarjali smog, delali gužvo na cesti tako ali tako nimajo. A je zaradi tega kaj manj javnega prevoza? Avtobusi in vlaki se peljejo z nekaj manj potniki, ni jih pa zaradi tega manj. Voznik, ki pobira potnike bi se itak peljal na tej relaciji, prevozi.org gor ali dol. Z vidika porabe nafte in vsega ostalega čisto vseeno, ali se peljejo preko prevozi.org ali z vlakom.

Kje je potem tisti prihranek za okolje?

ProGo je izjavil:

Kar je tudi neke vrste dobrodelstvo. Treba je upoštevati, da je tako med vozniki, kot tudi med potniki, tudi nekaj neobičajnih primerkov in takšna vožnja ni vedno prijetna. Potnik je lahko non stop tiho (Silence of the lamb feeling), ima blatne čevlje, bunda mu pušča mucke, da moraš potem sesati sedež ... Vse dejanski primeri.

No točno o tem govorim, a se res splača za npr. 3€ do Cerknice imeti usran avto, polno puha iz bunde na sedežu, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

WarpedGone ::

Dobri stari "splača", ki še nikoli nikjer ni povedal tistega, kar je nameraval povedat.

Furam se vsak dan v cerknico in nazaj, 200x2 na leto, to je 400 fur.
A se mi splača recimo na polovicah fur s sabo met enga, in pobrat 3 EUR? 200 x 3 = 600 EUR.
A se splača?
Zbogom in hvala za vse ribe

solatko ::

Nekateri preko tega furajo prevoze na črno - letališča Benetke, Dunaj,......
Dunaj 15€ po potniku 2/3 krat tedensko 5-6 potnikov v eno smer.
2 ali 3 kombije, 2 ali 3 voznike, vse na črno. Stroški pokriti, pa še nekaj neobdavčenega ostane.
Delo krepa človeka

theBill ::

WarpedGone je izjavil:

Dobri stari "splača", ki še nikoli nikjer ni povedal tistega, kar je nameraval povedat.

Furam se vsak dan v cerknico in nazaj, 200x2 na leto, to je 400 fur.
A se mi splača recimo na polovicah fur s sabo met enga, in pobrat 3 EUR? 200 x 3 = 600 EUR.
A se splača?

Bom še sam malo karikiral: enkratna tožba potnika, 6000 €, kar znese 10 let tega tvojega carpoolinga >:D

A si že cifre na plano privlekel, kje pa je vsa tista tvoja dobrota izpred parih postov višje. :))

Kot sem že večkrat poudaril, govorim za naključne vožnje, za dnevne relacije so prevozi .org precej bolj smiselni.

WarpedGone ::

enkratna tožba potnika,

Jeti tut obstaja.
Zbogom in hvala za vse ribe

theBill ::

WarpedGone je izjavil:

enkratna tožba potnika,

Jeti tut obstaja.

Verjetno si že kakšnega peljal v Cerknico ja, sam ga še nisem videl.

WarpedGone ::

Enako kot še nism doživel niti zaznal, da bi kdorkoli tožil kogarkoli v stilu, kot ti mečeš drek.
Taksist? Šofer avtobusa al kaj je tvoja bolečina?
Zbogom in hvala za vse ribe

TRISTONAURO ::

theBill je izjavil:

Bom še sam malo karikiral: enkratna tožba potnika, 6000 €



Iz čiste ignorance vprašam: kake sorte tožba je lahko to? Da je zamudil zaradi tebe?

Za poškodbe je avto itak zavarovan, zato ne razumem o katerih tožbah tukaj govorijo nekateri.

theBill ::

TRISTONAURO je izjavil:

theBill je izjavil:

Bom še sam malo karikiral: enkratna tožba potnika, 6000 €



Iz čiste ignorance vprašam: kake sorte tožba je lahko to? Da je zamudil zaradi tebe?

Za poškodbe je avto itak zavarovan, zato ne razumem o katerih tožbah tukaj govorijo nekateri.

Glede na to, da nikoli ne veš, koga voziš, se lahko zgodi svašta.

veselo branje:


Zavarovanje

V primeru, da povzročite prometno nesrečo in nimate zavarovane odgovornosti do sopotnikov v lastnem vozilu, imate lahko težave.
V primeru, da je povzročitelj tretja oseba (voznik drugega avtomobila), se škoda krije iz obveznega zavarovanja odgovornosti v cestnem prometu.
V primeru, da ste povzročitelj vi sami, lahko morebitne odškodninske zahtevke proti vam uveljavlja sopotnik v civilni tožbi.
Potnik se zahtevku do voznika vnaprej ne more odpovedati, lahko pa to stori po nesreči.

https://prevoz.org/faq/

Odgovornost voznika pri prevoz.org


Na strani prevozi.org zavajajo, ker AO plus ne vključuje štoparjev in naključnih potnikov. Iz pogojev zavarovalnice Generali (in podobno je tudi pri drugih zavarovalnicah):
Kot zavarovanci se ne štejejo potniki, ki se prevažajo v vozilu kot
priložnostni potniki (štoparji) ali potniki, ki se v vozilu prevažajo proti
plačilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

WarpedGone ::

Na strani prevozi.org zavajajo

Švoh razumeš zadeve, se duvaš kot hud poznavalec, in strašiš.

Ti nisi del rešitve ampak del problema.
Zbogom in hvala za vse ribe

TRISTONAURO ::

theBill je izjavil:


Na strani prevozi.org zavajajo, ker AO plus ne vključuje štoparjev in naključnih potnikov. Iz pogojev zavarovalnice Generali (in podobno je tudi pri drugih zavarovalnicah):
Kot zavarovanci se ne štejejo potniki, ki se prevažajo v vozilu kot
priložnostni potniki (štoparji) ali potniki, ki se v vozilu prevažajo proti
plačilu.



Sej ne rabiš AO plus. AO krije potnike. Do 5000000 eur minimum, razen če ne skleneš kakšenga obširnejšega zavarovanja.

Pa da boš siguren da je tako, preberi 15. in 17. člen ZOZP-UPB3, in magari še pogodbo svojega zavarovanja AO.

Zgodovina sprememb…

DuleKrtola ::

Če dobro razumem, v veliki večini iščejo prevoz tisti, ki lastnega prevoza nimajo in uporabljajo prevoze.org namesto javnega prevoza.

Po čem pa to sklepaš? Jaz recimo grem s prevozi v LJ namesto s svojim avtom zato ker se mi ne da ne vozit ne iskat parkinga (poleg karme zaradi smoga in nafte). Tudi če mi daš zastonj avto in benz, se raje z nekom drugim peljem in med vožnjo počnem kaj drugega.

enkratna tožba potnika


A ker izterjave med udeleženci nesreč ki se peljejo v različnih avtomobilih pa ne obstajajo?

Zgodovina sprememb…

St235 ::

theBill je izjavil:

TRISTONAURO je izjavil:

theBill je izjavil:

Bom še sam malo karikiral: enkratna tožba potnika, 6000 €



Iz čiste ignorance vprašam: kake sorte tožba je lahko to? Da je zamudil zaradi tebe?

Za poškodbe je avto itak zavarovan, zato ne razumem o katerih tožbah tukaj govorijo nekateri.

Glede na to, da nikoli ne veš, koga voziš, se lahko zgodi svašta.

veselo branje:


Zavarovanje

V primeru, da povzročite prometno nesrečo in nimate zavarovane odgovornosti do sopotnikov v lastnem vozilu, imate lahko težave.
V primeru, da je povzročitelj tretja oseba (voznik drugega avtomobila), se škoda krije iz obveznega zavarovanja odgovornosti v cestnem prometu.
V primeru, da ste povzročitelj vi sami, lahko morebitne odškodninske zahtevke proti vam uveljavlja sopotnik v civilni tožbi.
Potnik se zahtevku do voznika vnaprej ne more odpovedati, lahko pa to stori po nesreči.

https://prevoz.org/faq/

Odgovornost voznika pri prevoz.org


Na strani prevozi.org zavajajo, ker AO plus ne vključuje štoparjev in naključnih potnikov. Iz pogojev zavarovalnice Generali (in podobno je tudi pri drugih zavarovalnicah):
Kot zavarovanci se ne štejejo potniki, ki se prevažajo v vozilu kot
priložnostni potniki (štoparji) ali potniki, ki se v vozilu prevažajo proti
plačilu.


Kak idiotizem. Potniki v vozilu so zavarovani v okviru osnovnega zavarovanja, ki pokriva skodo, ki jo voznik povzroci tretjim osebam.

čuhalev ::

Da, AO pokriva škodo tretjim osebam v vsakem primeru. AO plus pa pokrije stroške zdravljenja voznika, če je ta kriv. Torej neke vrste kasko za voznika.

theBill ::

TRISTONAURO je izjavil:

theBill je izjavil:


Na strani prevozi.org zavajajo, ker AO plus ne vključuje štoparjev in naključnih potnikov. Iz pogojev zavarovalnice Generali (in podobno je tudi pri drugih zavarovalnicah):
Kot zavarovanci se ne štejejo potniki, ki se prevažajo v vozilu kot
priložnostni potniki (štoparji) ali potniki, ki se v vozilu prevažajo proti
plačilu.



Sej ne rabiš AO plus. AO krije potnike. Do 5000000 eur minimum, razen če ne skleneš kakšenga obširnejšega zavarovanja.

Pa da boš siguren da je tako, preberi 15. in 17. člen ZOZP-UPB3, in magari še pogodbo svojega zavarovanja AO.

Jep, moja napaka, pri AO je izključen samo voznik povzročitelj, nahitro pogooglal, pogoji so za asistenco.

Še vedno kljub AO zavarovanju obstaja možnost civilne tožbe ob krivdi ponudnika prevozov.

WarpedOne, če sem jaz del problema, ker se zavedam možnih posledic in uporabljam načelo "better safe than sorry", kaj si potem ti? Del rešitve... nekdo, ki si zatiska oči in slepo verjame v dobroto neznancev v današnji družbi, ko je ena izmed največjih vrlin, kako nategniti, zajebati, izkoristit in se okoristiti na račun drugega. In kjer družbe kot so odškodnina.xy rastejo kot gobe po dežju?

DuleKrtola ::

theBill, ti maš verjetno ful zabavno življenje. ;((
Če bi uporabljal prevoze, bi lahko našparan denar investiral v lasten Panic room.

TRISTONAURO ::

theBill je izjavil:


Še vedno kljub AO zavarovanju obstaja možnost civilne tožbe ob krivdi ponudnika prevozov.


Kot rečeno, je prej tistih 5 miljonov zavarovanja, in zavarovalnica, ki me zastopa.
Kakim civilnim tožbam si ti priča, da te je tako strah imeti druge osebe v avtu, kaj šele voziti po javnih cestah?

theBill ::

DuleKrtola je izjavil:

theBill, ti maš verjetno ful zabavno življenje. ;((
Če bi uporabljal prevoze, bi lahko našparan denar investiral v lasten Panic room.

Verjetno je res manj zabavno kot tvoje, ker vozim/sem potnik v avtomobilu samo z znanimi ljudmi in mi ni treba prenašati raznih čudakov in čistiti avta za njimi.

Panic rooma ne rabim, so protivlomna vrata čisto dovolj.


Tristonauro, toži se že zavarovalnico ja, in tudi zavarovalnica izplača oškodovancu, pa si že slišal za primer terjave zavarovalnice do povzročitelja prometne nesreče?

TRISTONAURO ::

theBill je izjavil:


Tristonauro, toži se že zavarovalnico ja, in tudi zavarovalnica izplača oškodovancu, pa si že slišal za primer terjave zavarovalnice do povzročitelja prometne nesreče?


Imam veljaven izpit, izpraven avto in ne vozim pijan. Če te je strah tožbe iz strani zavarovalnice, potem je res bolje da ne nudiš nobenemu prevoza, niti znancem, ker si nevarnost za vse na cesti.

DuleKrtola ::

theBill je izjavil:

DuleKrtola je izjavil:

theBill, ti maš verjetno ful zabavno življenje. ;((
Če bi uporabljal prevoze, bi lahko našparan denar investiral v lasten Panic room.

Verjetno je res manj zabavno kot tvoje, ker vozim/sem potnik v avtomobilu samo z znanimi ljudmi in mi ni treba prenašati raznih čudakov in čistiti avta za njimi.

Panic rooma ne rabim, so protivlomna vrata čisto dovolj.


enkratna tožba potnika


Lepo, važno da tvoj šofer, ki ga poznaš, ne povzroči nesreče. Vsi ostali tisoči šoferjev v tvoji neposredni bližini itak nimajo nobenega vpliva na varnost tebe in tvojih sopotnikov.

Pa tudi če ti povzročiš nesrečo v kateri zgori avtobus slepih otrok na poti na prve počitnice v življenju, se nimaš kej bat tožb in izterjav, ker veš da te tvoj sopotnik ne bo tožil za njegove poškodbe.

St235 ::

theBill je izjavil:

DuleKrtola je izjavil:

theBill, ti maš verjetno ful zabavno življenje. ;((
Če bi uporabljal prevoze, bi lahko našparan denar investiral v lasten Panic room.

Verjetno je res manj zabavno kot tvoje, ker vozim/sem potnik v avtomobilu samo z znanimi ljudmi in mi ni treba prenašati raznih čudakov in čistiti avta za njimi.

Panic rooma ne rabim, so protivlomna vrata čisto dovolj.


Tristonauro, toži se že zavarovalnico ja, in tudi zavarovalnica izplača oškodovancu, pa si že slišal za primer terjave zavarovalnice do povzročitelja prometne nesreče?


In na kakšni osnovi bo zavarovalnica terjala povzročitelja?

TRISTONAURO ::

St235 je izjavil:

In na kakšni osnovi bo zavarovalnica terjala povzročitelja?


Na istih osnovah, zaradi katerih nočeš sploh stopiti v njegov avto. V njegovi pogodbi lepo piše, v zakonu tudi.

Prosim, theBill, share-aj z nami svojo telefonsko, da če te le prime volja uporabljati prevoz.org si že v blacklisti. Ko sem že na cesti pa upam da te ne bom srečal.

šernk ::

Bom še sam malo karikiral: enkratna tožba potnika, 6000 €, kar znese 10 let tega tvojega carpoolinga >:D


eni v vase kot voznika zaupamo, ostali ki se bojite da vas bo sopotnik tožil, če boste krivi za prometno nesrečo pa prosim da se spravite s ceste.

poznam PREVEČ takih, ko so sami norijo 120km/h+, ko imajo koga v avtu se vozijo pa 80km/h. Zame to ni prikaz nobene odgovorne vožnje ampak samo tega, da ko voziš 120km/h ne zaupaš vase.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

DuleKrtola ::

Js res ne štekam tega argumenta s tožbami. Glih tako kot te lahko poškodovan potnik v tvojem avtu toži za poškodbe, te lahko udeleženci nesreče, ki niso bili v tvojem avtu, eh?

St235 ::

ja in prav tako plača zavarovalnica, tako da lahko res nehamo poslušat idiotizme.

weasel ::

Ali še komu ne odpre strani?

baur ::

Jap, meni tudi ne odpre...

theBill ::

TRISTONAURO je izjavil:

St235 je izjavil:

In na kakšni osnovi bo zavarovalnica terjala povzročitelja?

Prosim, theBill, share-aj z nami svojo telefonsko, da če te le prime volja uporabljati prevoz.org si že v blacklisti. Ko sem že na cesti pa upam da te ne bom srečal.

Z lahkoto.

Upam, da te storitve ne bom nikoli potreboval, ker nikoli ne veš, ne h komu se prisedeš v avto, ne kdo se prisede k tebi. Če ne bom imel za bencin, bom prodal avto in uporabil javni prevoz, če ne bom imel za javni prevoz bom pač ostal doma.

Verjetno pa bi drugače razmišljal in sklepal kompromise, če bi živel izven Ljubljane, imel redne relacije in s tem večje stroške pri porabi goriva.

piknbunk ::

Mene pa motijo, da ponudniki prevozov postajajo vedno bolj oderuški! cene bencina so v zadnjem letu nižje kot so bile npr. 2, 3 leta nazaj (ko je liter benza stal okrog 1,5e), prevozi se pa vseeno dražijo in zdaj za 170 km plačam 8 e, takrat sem pa plačevala po 6-7e. plus tega se ponavadi peljemo vsaj 3je potniki + voznik.. tako da NI RES, da si voznik pokrije samo stroške, ampak tudi služi na račun nas, ki nimamo avta! sicer pa me moti tudi to, da eni vozijo prehitro in so skoz na prehitevalnem pasu. če bi vozili malo bolj počasi, bi jim tudi keša, ki ga dobijo od študentov, ostalo malo več kot če divjajo 150 na uro!

Phantomeye ::

Car pooling (prevozi) NISO javni promet, zato nimaš nobene pravice po pritoževanju. Imaš pa možnost reči 'ne, ne bom se peljala s tabo, ker mi tovrstna delitev stroškov ne ustreza'. Če je človek pripravljen popustit prav, drugače pa ni druge opcije, kot da poiščeš drugo osebo z avtom. It's that simple.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

BigWhale ::

Takole, pobrisanih je bilo en kup postov. Off-topic se ne izplaca, prav tako ne zmerjanje in zaljenje. Ostanite on topic, pa bo vse kul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

detroit ::

Rešitev: Pinkbunk če ne želiš uporabljati "storitev" (prehitra vožnja, predraga vožnja, sovoznik prdi, ...) je ne uporabljaj. Noben ni kriv, da ti nimaš avta. Če ga ne želiš imeti, ga ne imej, če ga želiš imeti pa ga še ne moreš imeti, naredi kaj glede tega. Marsikomu grejo na živce ljudje, ki bi se radi skoraj zastonj vozili...in?
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

sandmodnigga ::

Tukaj ne gre za ponujanje neke storitve, ampak za solidarnost tj. brezplačno pomoč. Iz principa se seveda prevozniku ponudi neko manjše darilce/kompenzacijo, največkrat v obliki denarja.
Ne gre pa tule a priori za storitev: Poberi me tukaj, zapelji me tja, tukaj je tvoj denar.
Kdor tako smatra, naj si odpre SP ali DOO.
PS (Zaradi regulacije trga pri nas ni mogoče furati storitve ala Uber).
Komur pa je v bistvu mar za moralo in etiko, bo pa pobral folk tudi, če Prevozov ne bo več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uber dela izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
4715002 (12251) BigWhale
»

Uber kaznovan v Franciji, Nemčija zavrnila pritožbo

Oddelek: Novice / Ostale najave
4216069 (13522) nekikr
»

Odgovornost voznika pri prevoz.org (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5314267 (11890) neon21
»

Uber v Nemčiji dosegel manjšo zmago

Oddelek: Novice / Ostale najave
3813619 (11927) AndrejO
»

Spletna stran Prevoz.org ugasnjena zaradi domnevno nezakonitega oglaševanja dela na č (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / NWO
38584417 (69498) BlueRunner

Več podobnih tem