» »

Prepovedali reklamo zaradi pretiravanja

Prepovedali reklamo zaradi pretiravanja

BBC - V Veliki Britaniji so prepovedali predvajanje Applove reklame za nove iPhone 3G. Ob ogledu reklam, ki se vrtijo na televiziji, se seveda zastavi vprašanje, kaj takega je Apple sploh lahko posnel, da si je zaslužil prepoved. Ne gre za kakšne opolzke in obscene posnetke, temveč za pretiravanje.

Slogan v oglasu se glasi really fast (zares hiter), reklama pa prikazuje brskanje po spletu in nalaganje strani v sekundi ali še hitreje. Nekaj posameznikov se je pritožilo, da jim internet še zdaleč ne deluje tako hitro, kot jim je obljubljal oglas, zato je ASA oglas prepovedala. Apple se izgovarja, da je nov model zelo hiter relativno v primerjavi s prejšnjim, in da je treba tudi reklamo razumeti tako in ne v smislu absolutne hitrosti.

Avtor predlaga prepoved Top Shopa.

38 komentarjev

sgdjkdlsugi4 ::

Mnja ze, ampak buttshaper ne stane par 100€ ;]

kixs ::

Definitivno prepoved oglasevanja vseh pralnih praskov in ostalih pomivalnih sredstev... pretiravanje, da glava boli! ;((

Alencica ::

ITT: Butthurt macfags

Dr_M ::

Oooo bogi apple...

Buhu.. Zdej pa v jok in na drevo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Uros!no ::

Dodaten razlog, da bodo ljudje hoteli videt reklamo.

Verjetno na kakšni "tube" strani, brezplačno.

kuglvinkl ::

In kaj boš vidu? Kako hitro dela, temi kmetu, k si zadevo nabavu, pa ne? No, tole je ena od izjem, da je vsaka reklama, dobra reklama.
Your focus determines your reallity

MadMicka ::

Meni ni jasno, zakaj ne prepovejo reklame razno raznim vedeževalcem in "zdravilcem".

Če te nekdo ogoljufa, gre za kaznivo dejanje in odškodninska odgovornost, če pa ti vedežuje ali pa "zdravi" z magijo je pa dopustno ali kako?

In če se kdo sprašuje, zakaj sploh karkoli prepovedati? Zato, da se omeji izkoriščanje!

Matevžk ::

Omeji izkoriščanje? Evolucija (še vedno) deluje ...
Seveda je pa treba stvari pred nakupom ali podpisom preveriti in prebrati, ane. Kdor tega ne dela - smola. (Ko sem nazadnje na Mobitelu podpisoval pogodbo, me je gospodična skušala prepričati, da mi ona lahko pove, kaj piše v pogodbi. Hvala lepa, ampak jaz podpisujem tisto, kar piše, ne tisto, kar reče ona ...)
lp, Matevžk

Relanium ::

ja, pa reklame za praške, vanishe, cilite pa bogvekaj še bi tud blo treba prepovedat! Še prej ko tole!

Dr_M ::

Cilit pa dela. Resno :)) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

keber ::

ja, pa reklame za praške, vanishe, cilite pa bogvekaj še bi tud blo treba prepovedat! Še prej ko tole!

No ja, ti dejansko kaj odstranijo. Se vidi, da vam pere in pomiva mama.:D

MrStein ::

kixs97:
Definitivno prepoved oglasevanja vseh pralnih praskov in ostalih pomivalnih sredstev... pretiravanje, da glava boli!

Sem včeraj ravno videl reklamo za Cilit Bang.
Gospa potegne po zanemarjenenem pomivalnem koritu in nastane kristalno čista sled, po pol sekunde pa se magično očisti še preostali del, katere se sploh dotaknila ni.

To ni več pretiravanje, to je über pretiravanje.

Bi en mogel tožit... ;)
Pol pa bi že snowball rolling al kak se že reče.

PS: Uf ste me prehiteli. Torej če s Cilitom potegnem eno črto, bo ves predmet v sekundi očiščen in se bo svetil ? Kupim takoj. (sam "pucam")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Gregor P ::

... že leta čakam, da se bo nekdo končno spravil na te reklame:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

3p ::

Kaj šele tistih drobnih 56% vseh reklam, ki grejo takole: če boš uporabljal naš izdelek, bodo z leve in desne na tebe skakale manekenke. Še sreča, da se vsake tri mesece najde kaka z malo samoironije, kot recimo tista za neki sok ali kaj že, ki pravi, da je to najbrž prva pijača, ki pa res ne naredi nič drugega kot da odlično odžeja.

lymph ::

OČITNO pretiravanje v primeru cilitov itd je v reklamah zakonsko dovoljeno.
"Belief is immune to counter example."

PaX_MaN ::

Pretiravanje?

Pančlajn: "Z našim avtomobilom lahko vozite celo pod vodo, saj ne prepušča niti kapljice vode! Kar poglejte, kako ga deset gasilskih cistern poliva s curki vode, pa ni v notranjosti niti sledu vode!"

Sam' prepovedat.

JamesBond ::

I support! God save the queen!

hamax ::

Ceprav nisem "pristas" iPhona, se mi zdi ta ban cista bedarija.
Res da tu ne gre za ocitno pretiravanje, ampak pomoje lahko iphone v idealnih pogojih doseze tako hitrost.
Seveda mora biti stran dobro optimizirana in 3g omrezje mora biti na voljo.

Prospekt ::

V reklami imajo posnetek odpiranja strani z Wireless povezavo. Vsaj kakor se meni zdi, 3G pač ni tako hiter. IMfuckingHO

BigWhale ::

Mene bolj navdusujejo razne voljume šoking trepalnice.

"tale maskara bo vase trepalnice 7x bolj poudarila!"
"tale maskara bo vase trepalnice 12x odebelila!"
"tale maskara bo vas pogled razprostrla na 360 stopinj!"

In podobno.

robbe ::

Tale novica je stara že dober mesec :( In ne, iPhone ni tako hiter kot tukaj kaže-ga imam tudi sam in sem probal :)

Zheegec ::

Reklame, ki OČITNO pretiravajo (to naj bi bilo očitno vsakemu povprečnemu človeku) so dovoljene, reklame ki pa pretiravajo na takšen način, da se zdi verjetno so pa prepovedane.
Je pa res med enim in drugim precej thin line...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Ziga Dolhar ::

Sicer je bilo bistveno ze povedano, a vseeno: v primeru t.i. 'superlativnih reklam', kjer gre za toliksno pretiravanje, ki je jasno povprecnemu potrosniku, in zatorej ne gre za prepovedano obliko nelojalne konkurence.
https://dolhar.si/

darkolord ::

Mene bolj navdusujejo razne voljume šoking trepalnice.

"tale maskara bo vase trepalnice 7x bolj poudarila!"
"tale maskara bo vase trepalnice 12x odebelila!"
"tale maskara bo vas pogled razprostrla na 360 stopinj!"

In podobno.

Seveda spodaj na majhno piše "*Samoocenjevanje pri 14 ženskah"

morbo ::

Kdor se je šel pritoževat na tem da se stran v reklami naloži prehitro, naj se gre tudi pritožit nad tem da z enim zamahom čistila ne opucaš štedilnika in da se straniščna školjka ne očisti sama, pa če jo še tako zmerjaš z dirty whore...

Če pa folk ocenjuje tehnične sposobnosti aparata na podlagi subjektivnega ogleda reklame z relativnimi podatki (really fast), potem pa jim ni pomoči...

PaX_MaN ::

Teh best ever:

"VIR:ZNANSTVENI TEST"

:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Zheegec ::

Nene, mora se napisati "znanstveni test številka 3, rev 2.1 - last update 12.09.2008". Veš, več podatkov naredi test bolj kredibilen. :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BigWhale ::

Mene bolj navdusujejo razne voljume šoking trepalnice.

"tale maskara bo vase trepalnice 7x bolj poudarila!"
"tale maskara bo vase trepalnice 12x odebelila!"
"tale maskara bo vas pogled razprostrla na 360 stopinj!"

In podobno.

Seveda spodaj na majhno piše "*Samoocenjevanje pri 14 ženskah"


Ne, tist je pr kremah za gube. K ti zmanjsajo gube do 70%. Pol pa pise na konc reklame, da so rezultate dobil s pomocjo samo ocene ducata zensk al kolk ze...

black ice ::

Mene bolj navdusujejo razne voljume šoking trepalnice.

"tale maskara bo vase trepalnice 7x bolj poudarila!"
"tale maskara bo vase trepalnice 12x odebelila!"
"tale maskara bo vas pogled razprostrla na 360 stopinj!"

In podobno.

Seveda spodaj na majhno piše "*Samoocenjevanje pri 14 ženskah"


Ne, tist je pr kremah za gube. K ti zmanjsajo gube do 70%. Pol pa pise na konc reklame, da so rezultate dobil s pomocjo samo ocene ducata zensk al kolk ze...

Ducat, ja...
Drugače pa te reklame, ki nenormalno poveličujejo moč/uporabnost/nevemkajševsene izdelkov bi bilo potrebno prepovedati. Že, oglaševanje. Vendar do neke mere.
Aja, potem pa nihče ne bi nič kupil ker bi vsi nenadoma ugotovili kako neuporabni so nekateri izdelki. ;((

Gandalfar ::

No ja .. za primerjavo kako zelo so pretiraval:

Gregor P ::

In tako pa zgleda reklama, ki pravilno oglašuje uporabnost in zmogljivost naprave -> Will it blend?

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zheegec ::

Waw, pa to je počasnejše od moje E71 :O
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bistri007 ::

Saj ni prvič, da so prepovedali Applovo reklamo zaradi zavajanja / pretiravanja.

Jobs je preveč samovšečen in nekaterih osnovnih funkcij naprava še zdaj ne podpira. Kaj poglejte koliko izmed top10 feature requestov so implementirali v iPhone od SW1.0 do danes.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Icematxyz ::

Ko rečejo dokazano deluje na 9 od 10 testiranih osebah. Se meni vedno poraja vprašanje. Zakaj ne deluje na tistem enem? Zakaj sem ravno jaz vedno tisti in krema ni delovala? ;)

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Apple malenkost pretirava ... kdo pa ne? V vsaki reklami je vsaj malo pretiravanja.

PaX_MaN ::

Dude, malo??!!
Skozi kakšen filter pa ti gledaš TV?
Bi rabil enega takega, da me ne bi ob vsakem preglasnem pederastičnem vložku tipa "ojojoj, črna srajca je frjolčna, kugapazej?!! prijelo spraskat si oči. Z žlico.

Gandalfar ::

se ista primerjava med iPhonom in Blackberry Stormom

Yerpo ::

OČITNO pretiravanje v primeru cilitov itd je v reklamah zakonsko dovoljeno.


Ta zakon je pa itak največji bullshit od vseh. Namreč, kaj je to "očitno"? V praksi to pomeni, da te lahko nategujejo kolikor hočejo, takoj ko to opaziš, pade pa pod kategorijo "očitno" in je spet vse v redu kar se zakona tiče.

Najbrž pade pod kategorijo "očitno" v tem zakonu tudi to, po čigavem nareku so ga pisali...
Mrbit ja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google prepovedal oglaševanje kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7125465 (19651) techuser
»

Sprememba horoskopa

Oddelek: Loža
224981 (4370) guest #44
»

Potrošništvo in otroci (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7711989 (10334) nevone
»

Prepovedali reklamo zaradi pretiravanja

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
386823 (4721) Yerpo
»

simobilov 'dekolte' prepovedan! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10235265 (33073) Keyser Soze

Več podobnih tem