» »

Konzole in piratstvo

Konzole in piratstvo

«
1
2 3

Gandalfar ::

Nova tema, ker je ps3 vs xbox 360 zatavala. Brez osebnih napadov prosim.

GoldRakun ::

Če ne bojo naredil čip kar hitro , se ps3 oz sonyju obeta zelo slaba prihodnost.
Po mojem bo kar sam sony potihoma spravu čipa nekje na črno..:)
Drgač XBOX360 že zdavneje odklenjen bo hitro pometel z vso konkurenco.
me prav zanima kolk je v Slo lastnikov X360 kolk pa ps3.

Mislim,da sem na enem forumu zasledil, da PS3 ne bodo heckal tako da bo čip noter ampak na nek drugačen način.
Eni so že shekali PS3, lahko na googlu najdeš.

Zgodovina sprememb…

laught ::

Pa kaj bi še rad ta microsoft,treba je plačevat live pol pa te še banajo,kreteni eni..rajši igram ps3 prek neta,upam da se hitro odklene

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Pa kaj bi še rad ta microsoft,treba je plačevat live pol pa te še banajo,kreteni eni..rajši igram ps3 prek neta,upam da se hitro odklene

Upam, da se nikoli ne odklene in da tudi vse moddane XboX360 naredijo popolnoma nedelujoče. Potem pa se je treba še spraviti nad PC igre, onemogočiti piratstvo in zadeva je rešena.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

LuGi ::

Dreeaam

Zgodovina sprememb…

Berserker ::

Zakaj pa zaj to alien3001 ? Imaš mogoče prepolno denarnico ? Sej če bi se tega lotli pol bi itak microsoftu in sonyu zaslužek upadel in bi sami sebe pokopali zato se tega ne lotijo, sej zakaj pa je tak xbox 360 bolj priljubljen kot ps3 , kr je odlkenjen doben nebi dal 70 € za ps3 igro ki je še za povrh kratka in bedna.

Zgodovina sprememb…

LuGi ::

Zej bo sledilo..če nimaš dnarja za spile ne kupuj konzole..aka kaj če ti kdo ukrade avto bla bla isto je bla bla..sami pravniki na forumu :))

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Zakaj pa zaj to alien3001 ? Imaš mogoče prepolno denarnico ?

Z malo sreče vas bo kmalu dražje prišlo piratiziranje, kot kupovanje originalov...

Drugače pa - zakaj bi kupil avto, če ti ga lahko ukradem, ker pač nimam prepolne denarnice. Kje si že rekel, da si doma? Pa katera znamka avta je, da bom pripeljal "experta" :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

Berserker ::

Pa kaj zaj če mam fleshan xbox slučajno moti koga sej ne delam s tem dobene škode v SLO.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Pa kaj zaj če mam fleshan xbox slučajno moti koga sej ne delam s tem dobene škode v SLO.

Ilegalni imigrant, ki ti spizdi avto pred hišo tudi ne dela škode v [od kjer koli je že prišel]. Your point? Saj če se Bush odloči znukati Slovenijo tudi ne povzroča škode v ZDA.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

laught ::

Ja no se vseh špilov pa res nemorš kupit,jas kupim sam tiste za katere vem da nebojo podn,al pa počakam na kaki opis..

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Saj vseh ni treba imeti...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

Berserker ::

Ja pa kaj zaj eni pač hočemo več, kaj ti mar če jih dol povlečem, sej uradno jih vslo sploh nemoreš kupit prav tako xboxa ne razen prek neta al pa v mullerju. Pač razumi da za kakšnih 8 ir igrana nemoreš dat 70 € kr je predrago.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Ja pa kaj zaj eni pač hočemo več, kaj ti mar če jih dol povlečem, sej uradno jih vslo sploh nemoreš kupit prav tako xboxa ne razen prek neta al pa v mullerju. Pač razumi da za kakšnih 8 ir igrana nemoreš dat 70 € kr je predrago.

Še vedno nisi povedal, kje živiš in kateri avto imaš. Torej, rad bi skrekal tvojo ključavnico in se odpeljal. Imam avto za manj, kot 5k€ in kaj ti mar, če hočem imeti boljši avto?
V Slo Xbox, kot si rekel, lahko kupiš ja.
Pa razumi, da za grete sedeže in cruise control pa 500HP avto ne moreš dati 40k€, ker je predrago.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

destroyer2k ::

ALIEn3001

Drugače je pravilno, kar ti misliš, ampak včasih je dejnaska korist lahko zaradi tega. Vzamimo npr. za primer pc windows live, za pc-xbox360 je daprej bilo si moral imeti gold account, ampak sedaj ko ni hotel nobeden pc gamer to, so pa dali brezplačno (ker nismo se vdali MS-u). Sedaj kar bi jaz najraje videl je to da bi na konzolah bil DLC zastojn, zastopim če je res dosti novih stvari v dlc da je plačliv, ampak kot pri farcry2 bodo izdal dlc samo za nekaj malega (3 nova orožja, 2 avtomobila in 2 nove mape) in zaračunali 10$ je pa višek.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

In zakaj to MORAŠ imeti, če je pa brezveze?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

destroyer2k ::

ALIEn3001

Ja jaz nimam, ker dlc nikoli ne kupim. Edino kateri bom mogoče kupil je za gta 4, ampak če bo 100% da za pc ne bo ta dlc (ker rockstar je rekel da mogoče bodo še dali na pc). Pa tudi sedaj ko so vidli kako so folki naivni, še dlc hoče MS uvedit na pc-ju.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Torej je problem v tem, da MS hoče zaslužiti in to se tebi zdi preveč in zato z veseljem kradeš in to propagiraš na javnih forumih (ravno to zadnje mi gre na živce, tisto prvo manj, ker nisem žrtev jaz). Moram spet dati primer z avtom, ko želi zlobni Mercedes zaslužiti več in sem se odločil ukrasti eno S-klaso? Sicer je ne rabim, ampak ker se mi zdi njihova cenovna politika slaba, ga bom pa kar ukradel.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

Urc ::

Saj ti noben ne brani. Kar daj. Go for it. Vprašanje je edino kdo bo bolj naj*bal. Ko že glih daješ take nemogoče primerjave...

Zgodovina sprememb…

Berserker ::

Pa sej se tebe ne tiče če hočem imet več, pač znajdeš še piratstvo je ena od rešitev da ostane denarnica polna ob tem pa imaš še tisto za kar bi odštel precej. Sej piratstvo smrdi marsikomu predvsem tistim ko so zaradi tega brez zaslužka. Ziher pa je več ko pol slovencev kaj dol že ilegalno potegnili pa se doben ne sekira zaradi tega. Zato naj sony komaj čaka da njihovo konzolo modajo kr se bo bolje prodajala.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Pa sej se tebe ne tiče če hočem imet več, pač znajdeš še piratstvo je ena od rešitev da ostane denarnica polna ob tem pa imaš še tisto za kar bi odštel precej. Sej piratstvo smrdi marsikomu predvsem tistim ko so zaradi tega brez zaslužka. Ziher pa je več ko pol slovencev kaj dol že ilegalno potegnili pa se doben ne sekira zaradi tega. Zato naj sony komaj čaka da njihovo konzolo modajo kr se bo bolje prodajala.

Pa sej se tebe ne tiče če hočem imet več, pač znajdeš še kraja je ena od rešitev da ostane denarnica polna ob tem pa imaš še tisto za kar bi odštel precej. Sej kraja avtomobilov smrdi marsikomu predvsem tistim ko so zaradi tega brez zaslužka. Ziher pa je več ko pol slovencev kaj že ukradl pa se doben ne sekira zaradi tega. Zato naj Mercedes komaj čaka da tr33ku ukradejo avto, ker jih bodo potem več prodali

Mimogrede, Sony svojo konzolo prodaja v minus...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

J3RZ ::

ALIEn3001

Ja jaz nimam, ker dlc nikoli ne kupim. Edino kateri bom mogoče kupil je za gta 4, ampak če bo 100% da za pc ne bo ta dlc (ker rockstar je rekel da mogoče bodo še dali na pc). Pa tudi sedaj ko so vidli kako so folki naivni, še dlc hoče MS uvedit na pc-ju.


Se mi zdi da microsoft ni dau 50mio za brezveze :)

Zgodovina sprememb…

Berserker ::

Pa kaj delaš razliko primerov ti govoriš o fizižnih stvareh medtem ko vsebina iger ne obstaja fizično razen dvd, če pc-ji nebi obstajali bi bila vsebina brez vrednosti vrjetno se za avto bolj sekiraš kot za en dvd. Danes so takšni časi da je bolj poskrbet zase kot mislit na druge. Pa lepo prosim nehaj z totim mercedezom kr me ob omenjanju glava boli raje omeni audija al pa bmw.

Zgodovina sprememb…

destroyer2k ::

ALIEn3001

Kdaj sem pa rekel da ne kupujem iger? Kupujem igre, ne toliko veliko okoli 4-6 na leto. Tako da jaz ne govorim brezveze, to kar sem rekel. Ker dobro vem kako je glede tega, recimo si lastim orange box in imam vse dodatke za team forrtres 2 zastojn (pc verzija saveda), na konzoli pa MS zahteva od valve da zaračunajo za dodatek.

J3RZ

MS ni dal 50 milj. brezveze. Samo pozablate zakaj je dal MS denar da bo dodatek samo na xbox 360 od konzol, niso pa zahteval, da ne sme biti na pc-ju. Tako da če rockstar bo dal dodatek na pc, še vedno je win-win za MS, ker so obe platforme od ms.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Pa kaj delaš razliko primerov ti govoriš o fizižnih stvareh medtem ko vsebina iger ne obstaja fizično razen dvd, če pc-ji nebi obstajali bi bila vsebina brez vrednosti vrjetno se za avto bolj sekiraš kot za en dvd. Danes so takšni časi da je bolj poskrbet zase kot mislit na druge. Pa lepo prosim nehaj z totim mercedezom kr me ob omenjanju glava boli raje omeni audija al pa bmw.

Razlika je samo v tvoji glavi - podjetje ima stroške tako pri izdelavi softwera, kot pri izdelavi avtomobila in od tega živi in ima delničarje, ki hočejo čim večji dobiček.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Pa kaj delaš razliko primerov ti govoriš o fizižnih stvareh medtem ko vsebina iger ne obstaja fizično razen dvd, če pc-ji nebi obstajali bi bila vsebina brez vrednosti vrjetno se za avto bolj sekiraš kot za en dvd. Danes so takšni časi da je bolj poskrbet zase kot mislit na druge. Pa lepo prosim nehaj z totim mercedezom kr me ob omenjanju glava boli raje omeni audija al pa bmw.

Proizvajanje programske opreme ima ravno tako stroške in software podjetja imajo prav tako delničarje, ki želijo čim večji dobiček in nočejo izgubiti svojega denarja.
Kakšne bistvene razlike ni, samo v glavah je.

Drugače pa - na osnovi česa pa ti (oz tvoji starši predvidevam) pričakujejo plačo konec vsakega meseca?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

destroyer2k ::

ALIEn3001

Povej mi tak za info ali je pravično narediti dlc plačljiv, kar dejansko je že na dvd-ju samo omogočiti morajo? To sem danes videl da je uporabnik našel od far cry 2 dlc, da so že na pc verziji tako da na konzolski verziji je tudi že gorih po saj verjetnosti.

mtosev ::

Alien3001 dela v Bangu pa ocitno Merkur skupina nuca vec $. jaz BB in ComShit vsem katere poznam odsvetujem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Berserker ::

Ma če majo tak vse drago sej ne rečem v avstriji so iste cene no starejše igre so bolj poceni tu pa imaš za cod4 enako ceno kot za cod 5, nič ne znižajo premalo robe imajo, men se tistih 70 € kr pozna pa vrjetno marsikomu, sam tudi kupim katero igro ampak če je le pod 40 ali 30 € , ne pa 70 € zato je tolk piratstva. Vrjetno se bo en ukraden avto bolj poznal na podjetju kot pa ena igra ali pa deset. Da bi omilili piratstvo bi morali znižat cene iger. Potem pa to ni kraja če da en iz anglije 30 € za xbox 360 jaz pa bi moral dat za enako vsebino 60 . Res mogoče da je do nas težje spravit igre za x škatlo drage so vrjetno kr jih malo prodaja in ni konkurence da bi imeli razlog za znižanje.

Zgodovina sprememb…

destroyer2k ::

tr33k

Prej je pa še dost krivo to da, xbox 360 se uradno ne prodaja v Sloveniji in tako bigbang itd. nima igre za xbox360.

opeter ::

Zakaj pa zaj to alien3001 ? Imaš mogoče prepolno denarnico ?

Z malo sreče vas bo kmalu dražje prišlo piratiziranje, kot kupovanje originalov...

Drugače pa - zakaj bi kupil avto, če ti ga lahko ukradem, ker pač nimam prepolne denarnice. Kje si že rekel, da si doma? Pa katera znamka avta je, da bom pripeljal "experta" :)


Jaz tudi navijam, da se bo tako zgodilo, kot je napisal ALIEn3001. A vi vsi v trgovinah kradete salame, kruh, mleko in ostale zadeve za špecerijo? A, da ne, ker bi vas mama po ritki?

No, potem pa ne kradite niti iger.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Urc ::

Res hude primerjave.

A vi vsi v trgovinah kradete salame, kruh, mleko in ostale zadeve za špecerijo?

Tukaj so naštete same fizične stvari. Igra z interneta je pa virtualna stvar. Jaz vem, da ne bom nikoli ukradel zapakirane igre v trgovini, z interneta pa sem jo že cuknu preden je izšla. Mislim, da je to velika razlika. Zato bi prosil, da nehate s takimi "bednimi" primerjavami ali pa mi pokažite kje lahko z interneta "ukradem" svež kruh, salamo...

Zheegec ::

Res hude primerjave.

A vi vsi v trgovinah kradete salame, kruh, mleko in ostale zadeve za špecerijo?

Tukaj so naštete same fizične stvari. Igra z interneta je pa virtualna stvar. Jaz vem, da ne bom nikoli ukradel zapakirane igre v trgovini, z interneta pa sem jo že cuknu preden je izšla. Mislim, da je to velika razlika. Zato bi prosil, da nehate s takimi "bednimi" primerjavami ali pa mi pokažite kje lahko z interneta "ukradem" svež kruh, salamo...

Fora je, da ni praktične razlike, oziroma je škode v primeru downloadanja za kakšen 1€ manjša, ker tudi DVD s škatlo nekaj stane.
Pa tudi zakon pravi, da ni neke razlike.

Če je lažje ukrasti eno, kot drugo, to še ne pomeni, da je legalno. Tudi odklenjen avto s ključem v ključavnici je lahko ukrasti v primerjavi z zaklenjenim avtom, pa dobiš enako kazen.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mr.B ::

Fizično/Virtualno ? pa dejmo malo današnjo krizo pogledati. Imam v rokah delnico, čeprav jo držim v rokah je to virtualni denar. Pravi denar je šele, ko to delnico zamenjam za keš.
Poglejmo drugi svet, second life.Za pravi keš kupiš virtualni keš, s katerim lahko v virtualnem svetu zaslužiš miljone, le te virtualne miljone zamenjaš za papirnate take ki jih v rokah lahko držiš z znakom dolarja in sliko kakšnega predsednika. In da za krajo v virtualnem svetu second life, te lahko tožijo v realnem svetu, tistem fizičnem….
Fantje nismo več osemnajsto stoletje, kjer definiram fizično dobrino s posestvijo, kosom opreme, štiri kolesa, ključ,….

V glavnem mnogi so pogolni, zato kupujem večino stvari čez mejo, je ceneje… In založniške hiše se tega dejansko zavedajo, toda jim ni potrebno storiti, ker je dobiček še vedno večji, kot da znižajo cene, cene pa ne bodo znižali, no razen na kitajskem, kjer so dojeli, da če ponudijo nekaj, kar je ceneje od izdelkov na cesti, bodo še vedno zaslužili nekaj, kot nič, pa če to pomnožiš z miljardo, je to nekaj….
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Berserker ::

Ma sej da nekaj vkradeš v virtualnem svetu pa da si kaznovan v ralne to pa je res bedarija. Najboljše da se odselim v rusijo al pa na kitajsko kjer avtorske pravice na srečo nič skor ne pomenijo in kjer piratstvo cveti. Itak vseposod kjer čujem za kak nov film ali igro(recimo NFS U ) je govora o tem: a si si jo dol potegno ?, že igraš?, daj prinesi jutre ?, tak da se nekateri sploh nezavedajo da je to kaznivo in je to za njih nekaj vsakdanjega.

Gregor P ::

... morda bi res pridobili kakšen odstotek, če bi bilo manj kopij originalov na svetu ... ampak po drugi strani pa tisti, ki že tako ne morejo kupiti originala (ker so pač predragi), ga tudi kasneje ne bodo, ker pač ne bodo imeli denarja za to ... mislim za sebe vem, da si kot srednješolec nisem mogel kaj dosti kupiti, ta prve windowse pa sem si lahko kupil šele kot študent (študentska verzija pač), in šele s prvo službo, pa sem si lahko kupil še druge licence programov ...

... takrat pa, ko so mi še kot otroku kupovali igre za konzole, pa se je to zgodilo res samo ob izrednih dogodkih (rojstni dan ipd.), torej povprečno ne več kot dve igre na leto; zato pa smo si jih seveda otroci medseboj posojali ... in točno tako jaz vidim to P2P, spletno ipd. izmenjavo, streamanje etc. kot posojanje na daljavo oz. zahtevo, lahko tudi proti minimalnemu plačilu (tako kot v knjižnicah) -> in glej ga zlomka ravno v to smer se vse skupaj tudi razvija; kar pomeni, da so za nastalo situacijo krivi prodajalci (založniki, izdajatelji idr.), ker niso hoteli ustreči, ne razumeti nas kupce, skratka se niso pravilno odzvali na tržne razmere ... zatorej smo si morali oz. si še vedno moramo v tem vmesnem "netržnem monopolnem" obdobju potrošniki pomagati sami oz. medseboj8-)

... mimogrede sem že nekje povedal, da normalni ljudje, ki imajo vse te kopije, nikamor ne morejo biti označeni za pirate, ti so namreč tisti, ki ti takšno kopijo brez ustrezne licence tudi prodajo;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

fery ::

S čim nekateri primerjajo piratiziranje? S krajo avtov? In trkajo na našo vest! Poglej si strukturo cene in RVC za avto ali pa za izdelavo igre! Rvc za avto je pod 10%, Rvc za igre je več 10 kratnik. Primer: ti si za cca 8000 eur, ne moreš niti kupiti za tono železa, plastike, aluminija, bakra, gume, tekstila itd, kolikor je cena avtomobila, kaj šele iz tega materiala karkoli oblikovati. Medtem ko za izdelavo igre potrebuješ le par programerjev z idejo in znanjem, potem pa na njihove stroške (cca 10% prodajne cene) obesiš razne reprezentance, reklame, vampe kravatarjev in podobno. Kje je že tu poštenost? Če gremo dalje. V Ameriki je cena igre GTA 4 trenutno okoli 38 $ (pri njihovih plačah), pri nas je cena igre okrog 62 eur (79,04 $). Seveda igre v Slovenijo ali Evropo ne prodajajo. In še, kot padajo cene avtomobilov, kar je normalno, bi lahko pričakovali, da bodo s časom in zastarelostjo, nemodernostjo, z novimi izdajami, padale tudi cene iger. Vsaj pri nas ni tako. Poleg tega softverska industrija uporablja računice, da bi lahko vsako sprivatizirano kopijo legalno prodali in si tako računa izgube. To je totalni lapsus. Prodaja iger se v primeru nepiratstva ne bi veliko spremenila, ker folk piratizira vglavnem zato, ker nima denarja. Itak vse te količine downloadanega materiala redko kdo preigra, ampak jih zgolj pogleda in vrže v koš (na namizju). Če se bo kaj spremenilo, se bo kvečjemu izposoja iger (ob uvedbi strogega nadzora piratiziranja).

fery ::

Še to: sam imam Nintendo Wii, čip Wikey in cca 60 DVD-jev (en original). Imam ga 1 leto in pol. Nazadnje sem downloadal igro pred cca 10 meseci, Wii je bil nazadnje prižgan pred cca pol leta. Skupno število obratovalnih ur je pod 20 ur. Tako, da sem industriji naredil veliko škodo (60 dvd x 40 eur = 2400 eur) teoretično, praktično pa nič, ker je vse skupaj bolj kot ne zgrešena investicija.
P.S. za pameten denar ga celo morda prodam.

Berserker ::

Še to: sam imam Nintendo Wii, čip Wikey in cca 60 DVD-jev (en original). Imam ga 1 leto in pol. Nazadnje sem downloadal igro pred cca 10 meseci, Wii je bil nazadnje prižgan pred cca pol leta. Skupno število obratovalnih ur je pod 20 ur. Tako, da sem industriji naredil veliko škodo (60 dvd x 40 eur = 2400 eur) teoretično, praktično pa nič, ker je vse skupaj bolj kot ne zgrešena investicija.
P.S. za pameten denar ga celo morda prodam.

Tudi moj wii že ni bil prižgan pol leta imam kup iger nekaj orginalnih nekaj kopij, edino igro kaj sem jo obrnil je bil resident evil 4 ostale so brezvezne in cena je enaka xboxovim, tudi jaz ga bom prodal imam odkljenjenega. Nitendo poskuša z staro taktiko in načinom iger zaslužit ob next gen konzolah. Brezveze kupovat, malo je dobrih iger.

Zheegec ::

Fery - torej je tvoj izgovor za krajo to, da so stvari, ki jih kradeš precenjene/drage?

Mater, tako sem si zdajle zaželel diamantov...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Berserker ::

Pa glej spet primerjaš fizične dobrine pa virtualne, krajo jaz razumem kot da nekaj vkradeš iz štacune al pa iz banke, to je jasno kaznivo. Pri dowloadingu iger pa ti nikomur ne ukradeš igre kr jo lastnik še vedno ima pri sebi ti pač prejmeš kopijo, to je res nekako posoja igre kar pa se razvijalci ne strinjajo kr je seveda dohodek manjši. nekaj drugega pa je če igro ukradeš v trgovini fizično (zgrabiš škatlico pa šibaš vun).

Zheegec ::

Tr33k, najbrž res nimaš pojma, ampak kot sem že rekel - sam zakon tega ne razlikuje, oziroma v prihodnosti bo virtualna kraja še hujše kaznovana, ker to povzroča zadnje čase veliko škode, najbrž dosti več, kot fizična kraja.
Pa vidim, da tudi ne poznaš študij in zakonov glede intelektualne lastnine.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Berserker ::

Joj pol pa sn itak enak onim pedofilom pa serijskim morilcem če cufnem igro ali film in jo imam sam za sebe.

Timotko ::

fery - kupim wii od tebe - za kok ga prodaš - kontaktiraj me na private

Zheegec ::

Sedaj pa ti pretiravaš. Če jo imaš samo zase je manjša kazen, kot če nekaj ukradeš. Samo pri P2P je to še dosti bolj komplicirano.
No povej, na podlagi česa pričakuješ, da ti bo delodajalec izplačal plačo? In pa zakaj bi bila kraja Adobe Photoshopa (kar je zelo pogosto), ki stane skoraj 1000€, manj škodljiva, kot kraja kruha? Po zakonodaji za kraje stvari pod ~500€ ponavadi še ne greš niti pred sodnika.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mr.B ::

tr33k : Tebi stvari ravno niso jasne, kaj je virtualno in kaj je fizično.
V končni fazi je tudi elektrika lahko virtualna, saj v končni fazi niti z mikroskopom ne moreš določiti kje je elektron, toda si se tako navadil tiste žice, po kateri se virtualno sprehajajo elektroni da to smatraš kot fizično… Torej tisti biti zapisani na plošči diska, ali udrtine na dvdju so tudi dejansko fizične, torej kradeš fizično stvar ne glede kako jo nanjo gledaš, in zgoraj sem dal primer delnice, kot secondlifa, vse je virtualno, odvisno kako inteligentno gledaš….
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BigWhale ::

tr33k, nehaj bluziti, ker ocitno nimas pojma kaj je intelektualna lastnina, kaj so avtorske pravice in kaj je kraja.

Zaloznik naredi igro. Nanjo nalepi nalepko s ceno in hkrati zraven napise, da ti NE SMES kopirat igre, je posojat, kamoli prodajat naprej.

Cesa tukaj ne razumes? In od kje si ti jemljes pravico potem neupostevati pogojev, ki jih je zaloznik oziroma lastnik avtorskih pravic dolocil?

Daj, vlozi v izdelavo nekega programa tri leta dela in nekaj milijonov eurov. In potem to prodajaj. Mi bomo pa to kopirali in si izmenjevali med sabo. Saj ti ne bomo nic ukradli. V bistvi si bomo stvar samo sposodili.

mtosev ::

Nanjo nalepi nalepko s ceno in hkrati zraven napise, da ti NE SMES kopirat igre, je posojat, kamoli prodajat naprej.


kopiras lahko ko backup cdja/dvdja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

potepuhec ::

Tudi, kar se posojanja tice, ne vem ce lahko prepovejo posojanje. Ko Igro enkrat kupim je tista kopija moja last.
Na podlagi katerega zakona je ne smem posoditi, podariti ali pa prodati, ko se je naveličam?
Poleg tega pa tudi kako bi dokazoval, da je lastnik tudi kupec?
Imam kar nekaj licenčnih programov, ki so lahko namesceni na vecih racunalnikih ampak po njihovi ''licence agreement'' lahko samo ena kopija na enkrat tece. Niti nimajo hardverskega kljuca. Torej, ko se jih navelicam, jih komot podarim nekomu ali pa posodim in ce tega programa takrat ne uporabljam nisem v ''prekrsku''.

Zheegec ::

Nanjo nalepi nalepko s ceno in hkrati zraven napise, da ti NE SMES kopirat igre, je posojat, kamoli prodajat naprej.


kopiras lahko ko backup cdja/dvdja.

Kopijo imaš potem lahko samo v predalu in jo izvlečeš ven, ko se originalni medij izvleče. Še vedno moraš upoštevati licenčne pogoje proizvajalca - samo en uporabnik, samo en računalnik itd...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezplačne igre

Oddelek: Igre
193221 (923) dolenc
»

PS3 al Nagradnja PC-ja al Xbox (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9514468 (10987) PARTyZAN
»

Playstation 3 slim ali xbox 360 elite (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Konzole
32849040 (39308) St235
»

[Xbox 360] Nasveti za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
6110315 (7679) GLAVNI
»

FarCry brezplačno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Igre
10516592 (9719) R33D3M33R

Več podobnih tem