» »

Grafična z HDMI-jem?

Grafična z HDMI-jem?

DrSergioDJ ::

Trenutno si lastim Club3D 8800 GTS 320MB, sedaj pa me vedno bolj mika menjava na grafično, ki ima že HDMI izhod in podpira tudi prenos zvoka preko HDMI.

Kolikor berem, moram potem povezati grafično in S/PDIF izhod na matični. Matična plošča je Asus Commando, predvidevam da ima omenjen izhod/priključek?

Sedaj pa po pravici povedano ne vem, katera se sploh splača kupiti? Kakšnih bajnih denarjev ne bi dajal, vseeno pa bi rad, da je vsaj približno enako dobra, kot trenutna grafična kartica (ki več kot zadostuje mojim potrebam).

Gledam razne izvedbe Ati Radeon HD4850...so to za kaj grafične?
...

kuglvinkl ::

Ja, kolkr vem, pri ATijevih kartah ne rabiš nič povezovat plate in karte. Pa tut sicer je 4850 dobra karta za svoj denar. Samo glej, da boš ibral pravo - z izhodi.
Your focus determines your reallity

mesoreznica ::

Ja HD4850 podpira HDMI. Ni potrebno nič povezovat na plato. Samo glej da je priložen DVI-HDMI adapter zraven grafe. Pa ko boš instaliral driverje glej da instaliraš tudi HDMI driver. HD4850 je konkretno hitrejša in zmogljivejša od 8800 GTS 320MB. V bistvu je hitrejša od nove 8800GTS 512MB in 9800 GTX.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Han ::

PowerColor Radeon HD 4850 Play! ima HDMI integriran...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

franci ::

Si bom kar sposodil to temo.

Kako se pa obnese integrirana grafična kartica na osnovno ploščo z HDMI izhodom?
Namen imam, da bi imel namesto komponente, kar računalnik priklopljen na LCD.
Tako bi lahko gledal filme in surfal po netu.

Gledam sem pa nekaj takega: http://www.nakupovanje.net/osnovna-plos...

LP
Hello, hello, hello, how low?

Mercan ::

Preden boš kupu tako ploščo z že integriranim HDMI-jem, preveri navodila.
Namreč sam imam DFI 790GX ploščo, ki ima DVI in HDMI, vendar lahko uporabljaš samo en izhod naenkrat, obeh pač ne.
Se mi pa zdi da je pri Asusu drugače, ker ima še RGB izhod in v tem primeru pa lahko imaš priklopljen TV na HDMI ter monitor na RGB..
Nisem pa čist prepričan če je temu res tako pri asusu.

Dr_M ::

Pri AMD chipsetih je tako, da lahko (kolikor sem do zdej razbral) predvajas 2 signala na1x. Enega analognega in enega digitalnega (seveda, ce ima oba izhoda) To je omejitev samega chipseta (790GX, 780G)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

franci ::

Omenjeni računalnik bo priklopljen samo na LCD, namizni računalnik imam pa posebej.
Zato ni težav, tudi če ima samo en izhod.
Hello, hello, hello, how low?

Mercan ::

Res je doktor ja, Moja dfijka ima pač samo HDMI in DVI in ker sta to digitalna signala, lahko uporabljam samo enega, če bi imela pa še RGB, bi pa zadeva špilala tudi na RGB.
Če bo pa frenkov PC prklopljen samo na LCD, pol pa ni panike, je integriran hdmi čist dovolj.

franci ::

Hvala za odgovore.
Bom vzel Asusko.
Hello, hello, hello, how low?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019660 (12725) Janac
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523272 (14576) al3n
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559165 (23403) Galaxy
»

Računalnik za 600-700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
665338 (3497) cosmicsuper
»

Prosim ocenite vrednost računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
683831 (3278) kmxkmx

Več podobnih tem